پشت پرده اسارت: آن سوی حقیقت در جستجوی اصالت

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
ما دیگر تسلیم شده ایم. تسلیم چیزی که اصالت را با حقیقت تلخ خود از ما گرفت

files_hotTopics__hot%5Bw620h210mresizeByMinSize_cropToSize%5D.jpg

من یک شخصیت خیالی نیستم، من یک سرباز بازنشسته به جا مانده از جنگ سرد نیستم، من عروسک خیمه شب بازی های کودکانی که در ادامه از آن ها بیشتر خواهید شنید نیستم ...

در صفحه اصلی بخوانید

آخرین ویرایش:

qwertywolf

کاربر سایت
Aug 4, 2008
187
بحث شما دو بخش داره:
1- این که بازی های جدید اون شور و لذت گذشته رو به انسان نمیده. که به نظر من همون حس توستالژیکه و کسی که امروز مثلا تو 8 سالگی x360 بازی می کنه بعد از چند سال میاد و میگه یادش بخیر کجاست اون بازی های 360 که اون قدر کیف می کردیم باهاشون، طبیعتا تو سن و سال های پایین تر بازی کردن لذت بیشتری داره.
2- بحث این که فقیر ها دارن بازی های قدیمی رو بازی می کنن هم که همیشه فقیر تو اجتماع بوده و البته ما باید بیشتر به خودمون بیایم اما این که بگیم ما نباید بازی های جدید رو بازی کنیم به نظر نمیرسه حرف منطقی باشه چون اگه اون جوری باشه باید همه زندگی مون مثله فقرا باشه نه فقط بازی کردنمون.

mosimaxell

کاربر سایت
Oct 31, 2007
62
بازی مثل شمشیر میمونه میتونه انسان رو نصف کنه از طرفی می تونه انسان رو نجات بده ! به نظر من بازی سرگرمی بسیار شیرینی هست به شرطی که خیلی کم ازش استفاده بشه اما اگر زیادی ازش استفاده بشه نتنها هیچ لذتی ازش نمی بریم بلکه با بازی کردن عذاب هم میکشیم از طرفی اعتیاد به چیزی مثل بازی یعنی جنگ با خدا ! چرا ؟ چون وقتی انسان آفریده شده به خاطر یه هدفی آفریده شده اگر قرار باشه مدت طولانی از عمرش رو پشت یه میز بشینه و بازی کنه یعنی استفاده نکردن از فرصتی که خدا بهش داده . ( چیز کمی نیست فرصتی رو که خداوند به انسان بده بخواهیم با کارهای پوچ از دست بدیم ) به همین دلیل میگم بازی معضل بزرگی تو جهان به حساب میاد چون انسانهای ساده و بی جنبه رو از دنیایی که خدا بهش داده دور میکنه و وارد دنیای میکنه که توسط یه سری انسان خلق شده ( خیلی احمقانه است ) اما خوب از طرفی دیگه اگر کسی بتونه بازی کنه اما اعتیاد پیدا نکنه میتونه هم از بازی کردن لذت ببره هم از زندگیش . مگه سالی چندتا بازی معروف منتشر میشه ؟ سالی 5-6 تا واقعا بازی کردن 5-6 تا گیم که هر کدوم کمتر از 10 - 20 ساعت وقت میگیرن خیلی به زندگی انسان آسیب می رسونه ؟

اما اینجا یه چیزی خطرناک تر از بازی هم وجود داره ! اینترنت . اعتیاد به اینترنت خیلی خطرناک تر اعتیاد به بازی هست . یه شخصی که بازی میکنه نهایت تا یکی دو سال اولش اعتیاد شدید پیدا میکنه بعدش دیگه هر بازی رو بازی نمیکنه هرچی بیشتر میگذره کمتر بازی میکنه اما اینترنت اینطوری نیست ...

من ضربه که از اینترنت خوردم ( از نظر اتلاف وقت ) 7-8 برابر بازی بود !

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
اولش که با این مقاله روبرو شدم ، اصلا نمیدونستم در مورد چی هست تا بعدش که کمی کنجکاو شدم و شروع به خوندنش کردم ، من نه تنها 100 درصد بلکه هزار درصد با این مقاله زیبا موافقم.
من بچگی خودم رو بیاد میارم که یک عدد آتاری دستی (1000 تومنی) داشتم انقدر با عشق و علاقه با اون بازی میکردم که بقیه بچه های فامیل که سگا و میکرو داشتن هرگز اینجوری بازی نمیکردن! حالا که دقت میکنم میفههم بهترین وسیله بازی که من تو عمرم داشتم همون آتاری بود که که هر وقت اونو دستم میگرفتم انگار یک دنیا رو به من میدادند. هر روز که از بچگی من گذشت اون عشق و علاقه در وجودم کم شد ، حالا هم که یکی از کنسول های نسل جدید رو دارم بهیچوجه نمیتونم باش خاطرات زیبا و قدیمی خودم رو احیا کنم. در واقع من به این قضیه با دید دیگری نگاه میکنم من میگم هرچه از بچگی به سمت بزرگ شدن پیش میریم بدلیل پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی علاقه ها و زیبایی های گذشته تو چشممون کمرنگ تر میشه و شاید کم کم نابود بشه! تنها بازی این نسل که به واقع برام اهمیت بسیار بالایی دارم و حس میکنم میتونه منو مقداری به گذشته زیبا نزدیک کنه The Last Guardian هست که اوج تجلی هنر و زیباییه و مسلما دلیل ساخته شدنش فقط پول نیست!
يک سؤال يک نفر وقتی امکان مالی داره و ميتونه يک زندگی راحت داشته باشه بايد زندگی رو به خودش سخت بگيره و هيچی نخره و نخوره چون بقيه ندارن؟
در طول تاريخ فقير بوده،متوسط بوده و ثروت مند هم بوده و اين نشان از حکمت خدا داره!

شايد اونی که مال و منال زيادی نداره جنبش رو نداره! يا شايد اون کسی که پول زيادی داره لياقتش و گنجايشش رو داره!
واقعا حرف های خنده داری میزنید. یه کسی که اموال و دارایی داره و وضعش خوبه میتونه به زندگی ای متوسط اکتفا کنه و اونی که فقیره رو هم به زندگی مثل خودش برسونه!
اگه قرار باشه همه مثل شما فکر کنن که یک عده کلا باید برن بمیرن! اگه شما میبینی یکی فقیره یا پولدار شاید دلیلش اینه که خدا پول رو به فرد پولدار داده تا اونو آزمایش کنه ببینه میتونه از عهده درست خرج کردنش بر بیاد و یک مستمند رو به یک نون و نوایی برسونه یا نه! در ضمن آقای با سواد ما دو جور فقر داریم یکی فقر ذاتی که مثلا یه نفر خونش رو سیل میبره و فقیر میشه یکیش هم فقر خودخواسته که طرف از تجمل و اصراف در زندگیش میگذره تا به دیگران کمک کنه و زندگی اون ها رو منور کنه ، این یکی از رفتار های زیبای امام علی(ع) هست! خودخواهی همیشه چیز خوبی نیست!
يه مسئله ديگه هم اضافه کنم اونم اينه که اينجا فکر کنم سايت Game باشه نه سازمان مديريت بحران که بخوايم اين مشکلات و اختلاف طبقاتی و اين چيزارو مطرح کنيم و اينجا جای Preview ،Review هست!
اتفاقا این مقاله هم کم بی ربط با موضوع سایت نبود ، بهتره هر چند وقت یک بار سایت با همچین مقاله های زیبایی از روزمرگی خارج بشه!
اينجور مقالات هم بايد يه نفر که تخصصش در اين کار هست بنويسه!:)
فکر نمیکنم کسی به خوبی آقا آرش بتونه از پس چنین مقاله ای بربیاد. شما هم که به این چیزا علاقه ای نداری بهتره با فرم محترمانه تری انتقاد کنی!
اگر اینجوری هست که آمریکا باید به همه کشورها کمک میکرد که خودش متوسط باشه
من برای خودم زندگی میکنم و زحمتی که میکشم برای خودم هست هرکسی میتونه برای کاری که انجام میده مزدی بگیره
مشکل شما اینه که فکر میکنید هرچیز که من میگم باید توی جامعه اجرا بشه ، من به این چیزا اعتقاد دارم و انجام میدم و نتیجشو میبینم شما هم که نداری روش خودت رو دنبال کن و نتیجه دلخواهت رو بگیر!
آدمهای خودخواهی مثل من زیاد هستن چون فقط به خودشون فکر میکنن
خب چه ربطی داره؟! وقتی فردی فقط به خودش فکر میکنه و وقتی یک بچه کوچیک رو که داره از گرسنگی روی زمین گریه میکنه نادیده میگیره اصلا جای بحثی باقی نمیمونه:)
من خیلی از آدمها را دیدم دورو برم که به فقیر کمک کردن ولی فقیره به جای دستت درد نکنه تو گوش طرف زده
بازم ربطی نداشت فکر نمیکنم اگه کسی به نوزاد ها و بچه یتیم ها کمک کنه اونا بتونن با مشت و لگد بزنن تو صورتش!!!!!!!!!
نميدونم شنيديد يا نه ميگن شما از هر دست بگيری از همون دست پس ميگيری!
اگه وضع مالی خوبی داشته باشی و به ايتام هم کمک کنی حتماً خداوند نعمتی که به شما داده رو بيشتر ميکنه! و دليلی نداره شما خودتو از امکاناتی که تمکن ماليش رو داری که فراهم کنی محروم کنی تا يکی ديگه وضع بهتری پيدا کنه! در ضمن فکر کنم طبق حکم اسلامی شما بايد خمس درامد خودتون رو در راه خدا انفاق کنيد خوب همين ميشه کمک به نياز مندان و نياز نيست حتماً از دهن خودت تو دهن کسی ديگه بزاری!
اين افراد مردان خدا بودن و حضرت محمد هم گفته است که شما نيازی نيست کاملاً مانند ما باشيد !
خب حرفت تا حدودی درسته اما تقریبا ربطی به حرف من نداشت ، من منظورم با افرادی که شما مثال میزنید نیست ، منظورم با کسایی هست که پولشون از پارو بالا میره و اگه ماهی یک میلیون تومن هم به فقرا کمک کنند هیچی ازشون کم نمیشه اما حاضر نیستند این کار رو هم انجام بدن و خمس و ذکات هم نمیدن! طرف حرف من اونا بود!

شما اگه خيلی انتقاد بلد بودی اين پست هارو ازت نميديديم!
http://forum.bazicenter.com/showthre...70#post1100770
حالا نه که شما خیلی جاها بی مورد و بی جهت به بعضی ها گیر نمیدید من هم عادت دارم با هر کس مثل خودش رفتار کنم!
در ضمن انتقاد من در نهايت احترام بود!
باشه قبول این دفعه کاملا حق با توئه!

آخرین ویرایش:

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
اولن بجای اینکه هر مقاله ای میبینیم و جاش به به کنیم بیاییم منطقی بحث کنیم
من بیشتر الان از بازیها لذت میبرم تا وقتی که بچه بودیم چون بهترین تکنولوژی جلومه
من از اعتیاد به اینترنت و بازی لذت میبرم
و تاحالا هیچ وقت به زندگیم لطمه نزده
واقعا حرف های خنده داری میزنید. یه کسی که اموال و دارایی داره و وضعش خوبه میتونه به زندگی ای متوسط اکتفا کنه و اونی که فقیره رو هم به زندگی مثل خودش برسونه!
اگر اینجوری هست که آمریکا باید به همه کشورها کمک میکرد که خودش متوسط باشه
من برای خودم زندگی میکنم و زحمتی که میکشم برای خودم هست هرکسی میتونه برای کاری که انجام میده مزدی بگیره

اگه شما میبینی یکی فقیره یا پولدار شاید دلیلش اینه که خدا پول رو به فرد پولدار داده تا اونو آزمایش کنه ببینه میتونه از عهده درست خرج کردنش بر بیاد و یک مستمند رو به یک نون و نوایی برسونه یا نه
آدمهای خودخواهی مثل من زیاد هستن چون فقط به خودشون فکر میکنن
من خیلی از آدمها را دیدم دورو برم که به فقیر کمک کردن ولی فقیره به جای دستت درد نکنه تو گوش طرف زده

کلآ آدم باید تو زندگیش به فکر خودش باشه
مثلآ یک اروپایی به فکر من و تو از اون 100 درصد محروم تر هستیم افتاده؟
باید یک مقدار واقع بین باشیم و حقایق را ببنیم

آخرین ویرایش:

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
اگه قرار باشه همه مثل شما فکر کنن که یک عده کلا باید برن بمیرن! اگه شما میبینی یکی فقیره یا پولدار شاید دلیلش اینه که خدا پول رو به فرد پولدار داده تا اونو آزمایش کنه ببینه میتونه از عهده درست خرج کردنش بر بیاد و یک مستمند رو به یک نون و نوایی برسونه یا نه! در ضمن آقای با سواد ما دو جور فقر داریم یکی فقر ذاتی که مثلا یه نفر خونش رو سیل میبره و فقیر میشه یکیش هم فقر خودخواسته که طرف از تجمل و اصراف در زندگیش میگذره تا به دیگران کمک کنه و زندگی اون ها رو منور کنه ، این یکی از رفتار های زیبای امام علی(ع) هست! خودخواهی همیشه چیز خوبی نیست!

نميدونم شنيديد يا نه ميگن شما از هر دست بگيری از همون دست پس ميگيری!
اگه وضع مالی خوبی داشته باشی و به ايتام هم کمک کنی حتماً خداوند نعمتی که به شما داده رو بيشتر ميکنه! و دليلی نداره شما خودتو از امکاناتی که تمکن ماليش رو داری که فراهم کنی محروم کنی تا يکی ديگه وضع بهتری پيدا کنه! در ضمن فکر کنم طبق حکم اسلامی شما بايد خمس درامد خودتون رو در راه خدا انفاق کنيد خوب همين ميشه کمک به نياز مندان و نياز نيست حتماً از دهن خودت تو دهن کسی ديگه بزاری!
اين افراد مردان خدا بودن و حضرت محمد هم گفته است که شما نيازی نيست کاملاً مانند ما باشيد !

اتفاقا این مقاله هم کم بی ربط با موضوع سایت نبود ، بهتره هر چند وقت یک بار سایت با همچین مقاله های زیبایی از روزمرگی خارج بشه!

نظر شماست من نظر خودمو گفتم!

فکر نمیکنم کسی به خوبی آقا آرش بتونه از پس چنین مقاله ای بربیاد. شما هم که به این چیزا علاقه ای نداری بهتره با فرم محترمانه تری انتقاد کنی!

البته وقتی شما اينجوری فکر ميکنی بايدم انتظار داشت يه نظامی بشه رييس سازمان ليگ کشور !

شما اگه خيلی انتقاد بلد بودی اين پست هارو ازت نميديديم!
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?p=1100770#post1100770

در ضمن انتقاد من در نهايت احترام بود!

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
بازم ربطی نداشت فکر نمیکنم اگه کسی به نوزاد ها و بچه یتیم ها کمک کنه اونا بتونن با مشت و لگد بزنن تو صورتش!!!!!!!!!
شما اول بحثت نوزاد و بچه یتیم بود یا قشر متوسط یا خانواده؟
قضیه نوزاد و بچه یتیم فرق داره
ولی خانواده قضیش یک مورد دیگس که میتونن کار کنن و خودشونو بکشن بالا
کلآ آدم میتونه زحمت بکشه و مزدشم بگیره
تا کی آدم باید به اینو اون کمک کنه؟ تا وقتی همه چیش به تهی رسید و خود طرف هم باید منتظر کمک یکی دیگه باشه؟

دوست عزیز از اول هم منظورم روشن بود نوزاد و بچه یتیم یه مثال برای رد کردن حرف شما بود. به هر حال اینم عقیده شماست برای من محترمه!
در ضمن من دلم نمیخواد این بحث رو به جایی بکشونم که از حد یک انجمن گیم خارج بشه پس شما هم بهتره ادامه ندید.
پ.ن: شما میتونستید پست های قبلی تون رو ویرایش کنید و جواب بنده رو بدید همانطور که من هم از این شیوه استفاده کردم!

شما اول مشخص کنید بحثتونو اول
چون مثال هاتون کاملآ متفاوته
در ضمن شما هرجور راحتی پست بده به بقیه کاری نداشته باش

آخرین ویرایش:

SHePArd

کاربر سایت
Mar 7, 2010
1,549
نام
کاماندر شپارد A.K.A آوسام
خوب بود آرش جان.یه سری حرفای تو رو قبول دارم یه سری حرفای بچه ها رو.در کل داشته باشیم و به دیگران هم بدهیم.اما هر چرتی هم دستمون میرسه بازی نکنیم.

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
نقل قول:
شما اول بحثت نوزاد و بچه یتیم بود یا قشر متوسط یا خانواده؟
قضیه نوزاد و بچه یتیم فرق داره
ولی خانواده قضیش یک مورد دیگس که میتونن کار کنن و خودشونو بکشن بالا
کلآ آدم میتونه زحمت بکشه و مزدشم بگیره
تا کی آدم باید به اینو اون کمک کنه؟ تا وقتی همه چیش به تهی رسید و خود طرف هم باید منتظر کمک یکی دیگه باشه؟
دوست عزیز از اول هم منظورم روشن بود نوزاد و بچه یتیم یه مثال برای رد کردن حرف شما بود. به هر حال اینم عقیده شماست برای من محترمه!
در ضمن من دلم نمیخواد این بحث رو به جایی بکشونم که از حد یک انجمن گیم خارج بشه پس شما هم بهتره ادامه ندید.
پ.ن: شما میتونستید پست های قبلی تون رو ویرایش کنید و جواب بنده رو بدید همانطور که من هم از این شیوه استفاده کردم!
یکی بیاد تاپیک رو پاک کنه مثل پست تو صفحه اصلی که پاک شد این ... نخونیم

اصلا حال میکنه نظرات رو میبینه بیایم به فقیرا کمک کنیم که باهاشون هم سطح بشین از چی ناراحتین ها !؟بقیه به شما چه ربطی دارن که در مورد مالشون نظر میدین ؟ یکی پولدار میشه یکی بی پول یکی هم میشه بینشون ماکه نباید خودمون رو اذیت کنیم بره اون بی پوله که
خیلی حس انسان دوستیت گل کرده خودت برو بهشون کمک کن به ماچه ! باید همه جور آدم تو یه جامعه وجود داشته باشن تا بشه توش زندگی کرد

نقل قول:یه کسی که اموال و دارایی داره و وضعش خوبه میتونه به زندگی ای متوسط اکتفا کنه و اونی که فقیره رو هم به زندگی مثل خودش برسونه!
شما میدونید نظر شخصی چیه؟! من مگه گفتم کسی بره کارهایی که من میگم رو انجام بده؟؟؟!!! ، یک نفر میگه من خودخواهم و به کسی کمک نمیکنم پس باید من هم مثل شما بیام به اون گیر بدم که تو چرا نمیری کمک نمیکنی!!!! این اسمش نظر شخصیه و هیچ جبر و زوری در پسش نهفته نیست شما هم باید به نظر دیگران احترام بگذارید ، همانطور که من دارم به نظر اون دوستمون احترام میذارم!
اصلا دوست نداره یه همچین کاری بکنه شما خیلی انسان دوستی برو کمک کن;;)
شما هرجور که دوست داری رفتار کن به کسی مربوط نیست;)
از بقیه دوستان هم میخوام دیگه این بحث رو ادامه ندن چون جاش اینجا نیست! اگر هم من در قسمتی مقصر بودم به بزرگی خودتون ببخشید.

آخرین ویرایش:

R.K.O

کاربر سایت
Sep 10, 2008
240
نام
مهران
یکی بیاد تاپیک رو پاک کنه مثل پست تو صفحه اصلی که پاک شد این ... نخونیم

اصلا حال میکنه نظرات رو میبینه بیایم به فقیرا کمک کنیم که باهاشون هم سطح بشین از چی ناراحتین ها !؟بقیه به شما چه ربطی دارن که در مورد مالشون نظر میدین ؟ یکی پولدار میشه یکی بی پول یکی هم میشه بینشون ماکه نباید خودمون رو اذیت کنیم بره اون بی پوله که
خیلی حس انسان دوستیت گل کرده خودت برو بهشون کمک کن به ماچه ! باید همه جور آدم تو یه جامعه وجود داشته باشن تا بشه توش زندگی کرد

نقل قول:یه کسی که اموال و دارایی داره و وضعش خوبه میتونه به زندگی ای متوسط اکتفا کنه و اونی که فقیره رو هم به زندگی مثل خودش برسونه!

اصلا دوست نداره یه همچین کاری بکنه شما خیلی انسان دوستی برو کمک کن;;)
این مقاله اون بخشش اصلا درباره اینکه پولدارها برن به فقیرها کنن نبوده عزیز من...

درباره اینه که یه ادم فقیر با وجود فقر از زندگیش لذت میبره ولی یه نفری که همه جور امکانات در اختیارش هست نمیتونه لذت ببره...
مقاله نیست که بخونیم:D حذفش کردن :D داریم درباره نظرات هم دیگه نظرمیدیم:D
http://www.bazicenter.com/articles/cat/special_feature/123

آخرین ویرایش:

T Elite x

کاربر سایت
Jan 18, 2007
1,338
نام
HaMiD
این مقاله اون بخشش اصلا درباره اینکه پولدارها برن به فقیرها کنن نبوده عزیز من...

درباره اینه که یه ادم فقیر با وجود فقر از زندگیش لذت میبره ولی یه نفری که همه جور امکانات در اختیارش هست نمیتونه لذت ببره...
میدونم منظورم نظرات .... بود که تو این تاپیک دارن میدن اعصابم خورد شد!

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
الان یه سوال برا من پیش اومده:d! دوستانی که مسئله فقیر و پولدار رو وسط کشیدن اصلا مقاله رو خوندن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

T Elite x

کاربر سایت
Jan 18, 2007
1,338
نام
HaMiD
الان یه سوال برا من پیش اومده:d! دوستانی که مسئله فقیر و پولدار رو وسط کشیدن اصلا مقاله رو خوندن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش:همین الان مقاله رو خوندم نمیدونم این... که نوشتید چه ربطی به مقاله داشت که منم فکر کردم مقاله در مورد بچه فقیر ....هست:blink: مقاله ی خوبی بود لینک پست اول رو ویرایش کن http://www.bazicenter.com/articles/cat/special_feature/123 این هست لینکش

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: shefer

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن

ویرایش:همین الان مقاله رو خوندم نمیدونم این... که نوشتید چه ربطی به مقاله داشت که منم فکر کردم مقاله در مورد بچه فقیر ....هست:blink: مقاله ی خوبی بود لینک پست اول رو ویرایش کن http://www.bazicenter.com/articles/cat/special_feature/123 این هست لینکش
مقاله در مورد اینه که کسی شاید امکانات زیادی داشته باشه ولی از بازی و زندگی لذت نبره.

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
در ضمن فکر کنم طبق حکم اسلامی شما بايد خمس درامد خودتون رو در راه خدا انفاق کنيد خوب همين ميشه کمک به نياز مندان و نياز نيست حتماً از دهن خودت تو دهن کسی ديگه بزاری!
البته بگم خمس رو در راه همه چیز خرج میکنن غیر از خدا!!/:)
طبق حکم اسلام هم نیست..یه بدعت بسیار هوشمندانست...:D
تو اسلام زکات هست که 2.5 درصد درآمد سالانت رو به فقرایی که میشناسی(یا موسسات خیریه و...)میدی نه اینکه بری یک پنجمش رو به%^#&#$&##$ نمیشه گفت:d
.....
ولی خداییش نمیدونم مسئله فقیر پولدار و دار و ندار و گدا و مسکین چه دخلی داره به مقاله؟!:|:-s

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر