هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
دوست عزیز الان با توجه به سوال من باید پلاس ریجن 1 بخرم؟ببعد بازی ریجن 2 اجرا میشه قسمت مالتی پلیرش
بله باید ریجن1 بگیری
بله اجرا میشه
ولی اگر بخوای DLC بازی رو بخری باید اکانت UK بسازی و با اون بخری

21-31

کاربر سایت
May 31, 2014
18
نام
ali
سلام دوستان
یه سوال در مورد حجم دستگاه ها برای یکی از دوستانم میخواستم بپرسم
حجم 500 گیگ برای کسانی زیاد اهل بازی کردن هستن کمه ؟؟! و بعد ها به مشکل میخورن؟

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
دوستان میشه روی کنسول همزمان یه آکانت ریجن1 ساخت و یه دونه آکانت ریجن2 و یه دونه هم آکانت ریجن 3 ؟؟؟
که اینطوری واسه هر بازی ای که میخریم با توجه به ریجنش بریم توی اون آکانت مطابق با ریجن بازیه و dlc ها رو هم بتونیم دانلود کنیم

Sent from my Samsung Galaxy Note3 using Tapatalk

Grand Theft

کاربر سایت
Dec 16, 2013
814
نام
علی
سلام دوستان
یه سوال در مورد حجم دستگاه ها برای یکی از دوستانم میخواستم بپرسم
حجم 500 گیگ برای کسانی زیاد اهل بازی کردن هستن کمه ؟؟! و بعد ها به مشکل میخورن؟
اگر اهل نگه داشتن بازیاش باشه یا خریدن نسخه دیجیتالی بله کمه
الان خوده من هاردم دیگه جا نداره مجبور شدم 2تا از بازیامو پاک کنم

دوستان میشه روی کنسول همزمان یه آکانت ریجن1 ساخت و یه دونه آکانت ریجن2 و یه دونه هم آکانت ریجن 3 ؟؟؟
که اینطوری واسه هر بازی ای که میخریم با توجه به ریجنش بریم توی اون آکانت مطابق با ریجن بازیه و dlc ها رو هم بتونیم دانلود کنیم

Sent from my Samsung Galaxy Note3 using Tapatalk

بله میشه
یدونه اکانت US بساز برای بازیهای ریجن1
یدونه UK بساز برای بازیهای ریجن2
بازی ریجن3 هم مگه داریم؟!

kamranjk

کاربر سایت
Oct 5, 2014
598
سلام من رو پلی رو چندتا اکانت دارم که پلاس هم دارن و active primary هم هستن یعنی سه تا اکانتام پلاس دارن اما رو اکانت اصلی خودم نمیتونم آنلاین بازی کنم قضیه چیه؟!!لطفا راهنمایی کنید....

shahriyar e

کاربر سایت
Feb 19, 2012
49
سلام دوستان من بازی بتلفیلد هاردلاین را میخوام مالتی بازی کنم پلاس هم گرفتم ولی هر چی در قسمت مالتی پلایر میزنم وصل نمیشه و خطا you have lost connection to psn and lost connection to EA server را میده میشه لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم؟

ArAg

کاربر سایت
Jul 9, 2008
471
نام
Armin
سلام دوستان من چند وقتیه نتمو عوض کردم مخابرات گرفتم و خیلی از اوقات نمیتونم وارد psn بشم..ارور NP-37637-6 میده و PSN SIGN in ارور میده و اینترنت کانکشنم درسته...مثلا هر ۳ روز یه بار ممکنه اونم شانسی وصل شه...میخواستم ببینم چیکار کنم که راحت وصل شم؟
خواستم v*p* n شیر کنم شاید راحت تر وصل شه اما بلد نیستم میشه راهنماییم کنین؟ ممنون

Twisted Mind

کاربر سایت
Feb 11, 2016
31
سلام خدمت دوستان بازی سنتری این اولین پست من اینجا هست :)
بالاخره می خوام 360 رو بفروشم و بیام سراغ نسل هشت
clear.png

تصمیم گرفتم PS4 بخرم ولی چند تا سوال پیش اومده برام که ممنون میشم راهنمایی کنین .
اونطور که توی نت خوندم ریجن ها عموما تفاوتی ندارند و تمام بازی ها Region Free هستند و تنها تفاوت موجود مربوط به پخش دیسک های بلوری هست (که با توجه به منطقه ریجن لاک هستند ) و DLC های بازی ها .

-می خواستم بپرسم که ریجن های مختلف توی محتوای استور ها هم تفاوتی هست ؟

- آنلاین بازی کردن نیازمند PS Plus هست و کارت های PS Plus با توجه به مناطق مختلف عرضه میشه (مثلن انگلستان و آمریکا ) می خواستم بپرسم این منطقه از روی ریجن دستگاه هست یا از روی کشوری که برای ساخت اکانت PlayStation انتخاب می کنیم ؟ (به نظر من به صرفه ترین ریجن برای آنلاین بازی کردن آمریکا هست )

- چندین نفر از دوستانم PS4 دارن و تعدادی از بازی هارو به صورت دیجیتالی خرید می کنن ، می خواستم بپرسم که منم می تونم از بازی های اون ها روی پلی استیشنم استفاده کنم ؟ (مثلا یکی از دوستان Last of us رو رو به صورت دیجیتالی خریده ، می تونه روی دستگاه من لاگین کنه و من بازی رو دانلود کنم و بازی کنیم ؟ منظروم برای مدت محدود نیست که پس از بازی دیتای بازی پاک بشه)

-هر ساعت آنلاین بازی کردن حدودا چه حجمی از نت رو مصرف می کنه ؟ (البته این خیلی متغییر هست با توجه به بازیش ولی به طوری حدودی )

-به نظرتون ظرفیت 500 گیگ برای هارد دستگاه کافی هست ؟

- اگه میشه اصطلاح زیر رو یه توضیح بدین :
Active Primary

در پایان من هفته آینده می خوام کنسول رو بخرم و دوستان اگه پیشنهاد و توصیه ای در هنگام خرید و بعد از خرید دارن لطفا بگن

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام خدمت دوستان بازی سنتری این اولین پست من اینجا هست :)
بالاخره می خوام 360 رو بفروشم و بیام سراغ نسل هشت
clear.png

تصمیم گرفتم PS4 بخرم ولی چند تا سوال پیش اومده برام که ممنون میشم راهنمایی کنین .
اونطور که توی نت خوندم ریجن ها عموما تفاوتی ندارند و تمام بازی ها Region Free هستند و تنها تفاوت موجود مربوط به پخش دیسک های بلوری هست (که با توجه به منطقه ریجن لاک هستند ) و DLC های بازی ها .

1-می خواستم بپرسم که ریجن های مختلف توی محتوای استور ها هم تفاوتی هست ؟

2- آنلاین بازی کردن نیازمند PS Plus هست و کارت های PS Plus با توجه به مناطق مختلف عرضه میشه (مثلن انگلستان و آمریکا ) می خواستم بپرسم این منطقه از روی ریجن دستگاه هست یا از روی کشوری که برای ساخت اکانت PlayStation انتخاب می کنیم ؟ (به نظر من به صرفه ترین ریجن برای آنلاین بازی کردن آمریکا هست )

3- چندین نفر از دوستانم PS4 دارن و تعدادی از بازی هارو به صورت دیجیتالی خرید می کنن ، می خواستم بپرسم که منم می تونم از بازی های اون ها روی پلی استیشنم استفاده کنم ؟ (مثلا یکی از دوستان Last of us رو رو به صورت دیجیتالی خریده ، می تونه روی دستگاه من لاگین کنه و من بازی رو دانلود کنم و بازی کنیم ؟ منظروم برای مدت محدود نیست که پس از بازی دیتای بازی پاک بشه)

4-هر ساعت آنلاین بازی کردن حدودا چه حجمی از نت رو مصرف می کنه ؟ (البته این خیلی متغییر هست با توجه به بازیش ولی به طوری حدودی )

5-به نظرتون ظرفیت 500 گیگ برای هارد دستگاه کافی هست ؟

6- اگه میشه اصطلاح زیر رو یه توضیح بدین :
Active Primary
در پایان من هفته آینده می خوام کنسول رو بخرم و دوستان اگه پیشنهاد و توصیه ای در هنگام خرید و بعد از خرید دارن لطفا بگن

سلام و خوش اومدید به فروم.

1- ریجنِ کنسول هیچ ارتباطی به ریجنِ استورها نداره. شما می‌تونی کنسولِ ریجنِ 1 بخری و از استورهای ریجن‌های دیگه خرید کنی. ریجنِ اکانتِ PSNــتون مهمه. اگه اکانت ریجن 1 بسازید فقط از ریجن 1 می‌تونید خرید کنید. البته می‌تونید توی کنسول چند تا اکانت از ریجن‌های مختلف بسازید. ولی پیشنهادِ من اینه که اکانتِ اصلیتون رو ریجن 1 بسازید (امریکا) چون PSN Cardـهای موجود تو کشورمون برای ریجن 1 خیلی ارزونتر هستن.

2- سوال دوم هم که خودتون جوابش رو می‌دونید. به ریجنِ اکانت بستگی داره، پس بهتره همون ریجن 1 اکانت بسازید و پلاس هم برای همون اکانت تهیه کنید که ارزونتر می‌شه. کلاً ریجنِ کنسول هـــــیچ گونه ارتباطی به Game نداره، کلاً فراموشش کنید و هیچ اهمیتی براش قائل نشید.

3- شما می‌تونید بازی دوستتون رو روی دستگاهتون شیر کنید، برای این کار دوستتون باید اطلاعات اکانتشو روی دستگاه شما وارد کنه و شما بازی رو دانلود می‌کنید. نکته اصلی این جاست، هر اکانت می‌تونه 1 دستگاهِ PS4 رو به عنوان دستگاه اصلی (پرایمری) برای شرکت سونی معرفی کنه. پس اون اکانتی که بازی TLOU روش خریداری شده فقط می‌تونه یک دستگاهه PS4 رو به عنوانِ دستگاهِ اصلی معرفی کنه (یا دستگاهه شما، یا دوستتون). اون کسی که PS4ـش رو پرایمری کرده می‌تونه بازی رو با سایر اکانت‌های که روی کنسولش هست بازی کنه و احتیاجی به آنلاین بودن و متصل بودن به اینترنت نداره. اون کسی که کنسولش رو پرایمری نکرده، فقط و فقط با اکانتی که بازی رو خریده می‌تونه بازی کنه و برای بازی کردن هم باید دائماً به اینترنت متصل باشه (هر 15-20 دقیقه یک بار اتصالِ اینترنت چک می‌شه). پس در واقع روالِ کار اینجوره که دوستتون که صاحبِ بازی هست، اکانتش رو روی دستگاه شما وارد می‌کنه، بعد هم کنسول خودش رو از حالت پرایمری خارج می‌کنه و دستگاهه شما رو پرایمری می‌کنه. در این حالت که دستگاهه شما پرایمری هست، شما می‌تونید بازی رو با اکانتِ دیگه‌ای روی کنسولتون انجام بدید (اکانتِ اصلیتون که ساختید). دوستتون هم روی دستگاه خودش با اکانتِ خودش (که الان روی دستگاهه شما هم لاگین شده) بازی می‌کنه و تروفی‌های هر کدومتون برای اکانت اصلیتون ثبت می‌شه. پس به صورت کلی اونی که صاحبِ اکانتِ اصلی هست که بازی رو خریده، مجبوره برای بازی کردن به اینترنت متصل باشه.

4- آنلاین بازی کردن هم کاملاً به بازی بستگی داره، در بعضی بازی‌ها ساعتی 50-60 مگ، بعضی بازی‌ها مثل Destiny هم ساعتی 150 مگ مصرف می‌کنن.

5- بستگی به نحوه استفادتون داره، اگه محتوای دیجیتالی زیادی خریداری می‌کنید، پلاس تهیه می‌کنید و همواره بازی‌هایِ رایگانه پلاس رو دانلود می‌کنید و عکس و ویدئوی زیادی موقع بازی کپچر می‌کنید، 500 گیگ کمه. اگه تواناییشو دارید 1 ترابایت بخرید.

6- در مورد Active Primary هم تقریبا تو قسمت 3 توضیح دادم. هر اکانت می‌تونه یه کنسول رو به صورت Active Primary در بیاره. برای انجامِ این کار هم باید به اینترنت متصل باشید و توی سرورهای سونی ثبت می‌شه که اکانتِ X، دستگاهِ Y رو Active Primary کرده. وقتی شما یه دستگاه رو پرایمری می‌کنید، تقریباً تمامِ محتوایی که توی اون اکانتِ X وجود داره، برای باقی اکانت‌های موجود روی کنسول قابل استفاده هستند. مثلاً توی خونواده، شما یه اکانت دارید و کنسول رو هم براش پرایمری کردید، در این حالت بازی‌هایی که خریدید، پلاس و مزایای اون و ... برای باقی اکانت‌های رو کنسولتون (مثلاً اکانتِ برادر، خواهر و ...) قابلِ استفاده هستن. یک کنسول هم می‌تونه برای 16 اکانتِ مختلف پرایمری شه. اما هر اکانت فقط یک کنسول رو می‌تونه پرایمری کنه.

ترجیحاً از فروشنده معتبر خریداری کنید. اصلاً به حرفایی که راجع به کیفیت ساخت متفاوت در ریجن‌ها زده می‌شه توجه نکنید. کیفیت ساختِ همه یک نوع هست. فقط ترجیحاً جدیدترین تولیدِ توی بازار رو بخرید. ظاهر دستگاه رو هم قبل از خرید به خوبی چک کنید و تا جایی که راه داره مطمئن باشید دستگاه قبلاً استفاده نشده. موردِ خاصِ دیگه‌ای نیست. امیدوارم بخرید و لذتش رو ببرید. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Twisted Mind

کاربر سایت
Feb 11, 2016
31
سلام و خوش اومدید به فروم.

1- ریجنِ کنسول هیچ ارتباطی به ریجنِ استورها نداره. شما می‌تونی کنسولِ ریجنِ 1 بخری و از استورهای ریجن‌های دیگه خرید کنی. ریجنِ اکانتِ PSNــتون مهمه. اگه اکانت ریجن 1 بسازید فقط از ریجن 1 می‌تونید خرید کنید. البته می‌تونید توی کنسول چند تا اکانت از ریجن‌های مختلف بسازید. ولی پیشنهادِ من اینه که اکانتِ اصلیتون رو ریجن 1 بسازید (امریکا) چون PSN Cardـهای موجود تو کشورمون برای ریجن 1 خیلی ارزونتر هستن.

2- سوال دوم هم که خودتون جوابش رو می‌دونید. به ریجنِ اکانت بستگی داره، پس بهتره همون ریجن 1 اکانت بسازید و پلاس هم برای همون اکانت تهیه کنید که ارزونتر می‌شه. کلاً ریجنِ کنسول هـــــیچ گونه ارتباطی به Game نداره، کلاً فراموشش کنید و هیچ اهمیتی براش قائل نشید.

3- شما می‌تونید بازی دوستتون رو روی دستگاهتون شیر کنید، برای این کار دوستتون باید اطلاعات اکانتشو روی دستگاه شما وارد کنه و شما بازی رو دانلود می‌کنید. نکته اصلی این جاست، هر اکانت می‌تونه 1 دستگاهِ PS4 رو به عنوان دستگاه اصلی (پرایمری) برای شرکت سونی معرفی کنه. پس اون اکانتی که بازی TLOU روش خریداری شده فقط می‌تونه یک دستگاهه PS4 رو به عنوانِ دستگاهِ اصلی معرفی کنه (یا دستگاهه شما، یا دوستتون). اون کسی که PS4ـش رو پرایمری کرده می‌تونه بازی رو با سایر اکانت‌های که روی کنسولش هست بازی کنه و احتیاجی به آنلاین بودن و متصل بودن به اینترنت نداره. اون کسی که کنسولش رو پرایمری نکرده، فقط و فقط با اکانتی که بازی رو خریده می‌تونه بازی کنه و برای بازی کردن هم باید دائماً به اینترنت متصل باشه (هر 15-20 دقیقه یک بار اتصالِ اینترنت چک می‌شه). پس در واقع روالِ کار اینجوره که دوستتون که صاحبِ بازی هست، اکانتش رو روی دستگاه شما وارد می‌کنه، بعد هم کنسول خودش رو از حالت پرایمری خارج می‌کنه و دستگاهه شما رو پرایمری می‌کنه. در این حالت که دستگاهه شما پرایمری هست، شما می‌تونید بازی رو با اکانتِ دیگه‌ای روی کنسولتون انجام بدید (اکانتِ اصلیتون که ساختید). دوستتون هم روی دستگاه خودش با اکانتِ خودش (که الان روی دستگاهه شما هم لاگین شده) بازی می‌کنه و تروفی‌های هر کدومتون برای اکانت اصلیتون ثبت می‌شه. پس به صورت کلی اونی که صاحبِ اکانتِ اصلی هست که بازی رو خریده، مجبوره برای بازی کردن به اینترنت متصل باشه.

4- آنلاین بازی کردن هم کاملاً به بازی بستگی داره، در بعضی بازی‌ها ساعتی 50-60 مگ، بعضی بازی‌ها مثل Destiny هم ساعتی 150 مگ مصرف می‌کنن.

5- بستگی به نحوه استفادتون داره، اگه محتوای دیجیتالی زیادی خریداری می‌کنید، پلاس تهیه می‌کنید و همواره بازی‌هایِ رایگانه پلاس رو دانلود می‌کنید و عکس و ویدئوی زیادی موقع بازی کپچر می‌کنید، 500 گیگ کمه. اگه تواناییشو دارید 1 ترابایت بخرید.

6- در مورد Active Primary هم تقریبا تو قسمت 3 توضیح دادم. هر اکانت می‌تونه یه کنسول رو به صورت Active Primary در بیاره. برای انجامِ این کار هم باید به اینترنت متصل باشید و توی سرورهای سونی ثبت می‌شه که اکانتِ X، دستگاهِ Y رو Active Primary کرده. وقتی شما یه دستگاه رو پرایمری می‌کنید، تقریباً تمامِ محتوایی که توی اون اکانتِ X وجود داره، برای باقی اکانت‌های موجود روی کنسول قابل استفاده هستند. مثلاً توی خونواده، شما یه اکانت دارید و کنسول رو هم براش پرایمری کردید، در این حالت بازی‌هایی که خریدید، پلاس و مزایای اون و ... برای باقی اکانت‌های رو کنسولتون (مثلاً اکانتِ برادر، خواهر و ...) قابلِ استفاده هستن. یک کنسول هم می‌تونه برای 16 اکانتِ مختلف پرایمری شه. اما هر اکانت فقط یک کنسول رو می‌تونه پرایمری کنه.

ترجیحاً از فروشنده معتبر خریداری کنید. اصلاً به حرفایی که راجع به کیفیت ساخت متفاوت در ریجن‌ها زده می‌شه توجه نکنید. کیفیت ساختِ همه یک نوع هست. فقط ترجیحاً جدیدترین تولیدِ توی بازار رو بخرید. ظاهر دستگاه رو هم قبل از خرید به خوبی چک کنید و تا جایی که راه داره مطمئن باشید دستگاه قبلاً استفاده نشده. موردِ خاصِ دیگه‌ای نیست. امیدوارم بخرید و لذتش رو ببرید. موفق باشید.

بسیار ممنون از توضیحات کاملتون

یک مورد رو از چندین فروشنده شنیدم که کنسول هایی که وارد ایران میشن پلمپ اصلی شرکت نیستن و در طی مراحل رسیدن به ایران باز می شن و از فضای خالی داخل جعبه ها برای حمل بازی ها استفاده میکنند وارد کننده های عزیز!
به نظرتون صحت داره این قضیه ؟

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
بسیار ممنون از توضیحات کاملتون

یک مورد رو از چندین فروشنده شنیدم که کنسول هایی که وارد ایران میشن پلمپ اصلی شرکت نیستن و در طی مراحل رسیدن به ایران باز می شن و از فضای خالی داخل جعبه ها برای حمل بازی ها استفاده میکنند وارد کننده های عزیز!
به نظرتون صحت داره این قضیه ؟

متاسفانه در این زمینه اطلاعی ندارم. اگر هم چنین باشه، چه کاری از دستمون بر میاد؟! بالاخره باید از یه جایی بخریم دیگه.

raminlove

کاربر سایت
Nov 17, 2010
229
نام
mehdi
سلام دوستان
من میخوام یه هارد 4 ترا بگیرم واسه ps4 چندتا سوال داشتم
1- تا چه مقدار پشتیبانی میکنه Ps4؟ یعنی 4 ترا میکشه؟
2- چجوری میشه اطلاعات این هاردمو انتقال بدم تو هارد جدید؟ چون بعضی بازی هام دیجیتالیه نمیخوام بپره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر