هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
سلام دوستان عزیز...
تصمیم دارم ps4بگیرم....یه سری سوال برام پیش اومد که جایی بهتر از اینجا واسه مطرح کردن پیدا نکردم...
امکان داره سوالایی که میپرسم تکراری باشه ولی از اونجایی که تعداد صفحه ها خیلی بالاس پیداکردن پاسخ سوالا خیلی سخته...با عرض معذرت!
اول اینکه به نظر شما 1tبگیرم یا 500؟؟؟؟500کمه؟یا اصلا 1tلازم میشه؟
دوم اینکه موقع خرید به چه چیزایی دقت کنم تا از همه چی مطمءن باشم..(آک بودن و این حرفا)

سوم اینکه موقع خرید بازی(آکبند و دست دوم)به چه چیزایی دقت کنم؟هم دست دوم هم آکبند

ممنون میشم جواب بدید

برای قسمت حجم هاردتون .. بستگی داره به سبک بازی کردنتون ... و یا روش تهیه بازیتون ...

اگه فیزیکی میخرید ... هروقت خواستید دوباره بازی رو نصب میکنید ...

ولی اگه خرید دیجیتالی .. و انلاین بازی کردی و گرفتن دی ال سی ها و اپدیت ها هستید

و همچین علاقه به گرفتن تروفی و صد درصد کردن بازی دارید ... یک ترا بایت بگیرید قیمتشم زیاد فرقی نداره

aramus

کاربر سایت
Nov 1, 2010
93
سلام دوستان

من تا دیروز ps3 کپی خور داشتم و همون دیروز فروختم تا ps4 بخرم

اما خب از صبح دارم راجع به ps4 میخونم خیلی پیچیدگی داره و واقعا متوجه نشدم
حالا چندتا سوال؟
۱ - طبق خوانده‌های من رجیون ۱ از همه بهتره، ایا درسته؟
۲ - بعضی جاها یه عدد هم جلوی ps4 میزدن مثلا 1200 یا 1216 یا 1216b اینا چی هستن؟تفاوتشون چیه؟ کدوم بهتره؟
۳ - ایا از لحاظ سخت افزار با هم فرق میکنن مدل ها؟
یه جا خوندم بعضی ها ۸ تا رم یک دارن و بعضی ۱۶تا ۵۱۲
۴ - اگر میشه در مورد خرید بازی ظرفیت یک و ظرفیت دو یه توضیح بدید. ایا قانونی یعنی خطر بن شدن داره؟
۵ - ایا ps4 بالاخره هک شده یا خیر؟ اگر هک بشه محدودیتی وجود داره مثلا فلان مدل هک بشه اون یکی مدل خیر؟
۶- برای انلاین بازی کردن هزینه داره؟ اگر بله چقدر هست؟

ممنون

Sent from my D6503 using Tapatalk

gorgnamaa

کاربر سایت
Mar 17, 2008
445
نام
علیرضا
اگر من اکانت ریجن 1 داشته باشم
بازی ریجن 2 داشته باشم.
برم یه اکانت ریجن 2 بسازم که دی ال سی ها رو بتونم بخرم.

1 - دی ال سی رو روی اکانت ریجن 1 می تونم بازی کنم ؟
2 - با اکانت ریجن 1 می تونم آنلاین بازی کنم ؟

vrp_vahid

کاربر سایت
Dec 15, 2013
1,060
اگر من اکانت ریجن 1 داشته باشم
بازی ریجن 2 داشته باشم.
برم یه اکانت ریجن 2 بسازم که دی ال سی ها رو بتونم بخرم.

1 - دی ال سی رو روی اکانت ریجن 1 می تونم بازی کنم ؟
2 - با اکانت ریجن 1 می تونم آنلاین بازی کنم ؟

1- بله
2- بله

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
سلام دوستان

من تا دیروز ps3 کپی خور داشتم و همون دیروز فروختم تا ps4 بخرم

اما خب از صبح دارم راجع به ps4 میخونم خیلی پیچیدگی داره و واقعا متوجه نشدم
حالا چندتا سوال؟
۱ - طبق خوانده‌های من رجیون ۱ از همه بهتره، ایا درسته؟
۲ - بعضی جاها یه عدد هم جلوی ps4 میزدن مثلا 1200 یا 1216 یا 1216b اینا چی هستن؟تفاوتشون چیه؟ کدوم بهتره؟
۳ - ایا از لحاظ سخت افزار با هم فرق میکنن مدل ها؟
یه جا خوندم بعضی ها ۸ تا رم یک دارن و بعضی ۱۶تا ۵۱۲
۴ - اگر میشه در مورد خرید بازی ظرفیت یک و ظرفیت دو یه توضیح بدید. ایا قانونی یعنی خطر بن شدن داره؟
۵ - ایا ps4 بالاخره هک شده یا خیر؟ اگر هک بشه محدودیتی وجود داره مثلا فلان مدل هک بشه اون یکی مدل خیر؟
۶- برای انلاین بازی کردن هزینه داره؟ اگر بله چقدر هست؟

ممنون

Sent from my D6503 using Tapatalk
1-فرقی نمیکنه اکانت مهمه (ریجن 1 بازی ها گرونتر و دلار و پلاس ارزونتر-ریجن 2 بازی ارزون دلار و پلاس گرونتر)
2-فرقی نمیکنه
3-فرقی نمیکنه
4-بعضیا میگن خطر بن هست بعضیا میگن نیست اینایی که میگن هست نقش شبح رو دارند نه PSN IDمشخص دارند نه فعالیت درستی! سندیت نیست حرفشون معتبر نیست
در صورت بن فقط خود بازی بن میشه!به عنوان مثال من یک اکانت میخرم توش GTAهست و بعدا بن میشم بازیGTAقفل میشه - خارج از این مورد حرف مفت من جز اولین کسایی بودم که از این طرح استفاده میکردم و به محض وارد شدن کنسول به ایران به قیمت گزاف خریداری کردم همین الان از چندین فروشنده اکانت میخرم همشون 6ماه گارانتی دارند
توضیح ظرفیت:ظرفیت :2 یعنی شما نفر دومی داری استفاده میکنی شما اکانت رو روی کنسول اکتیو میکنی و بازی های اون اکانت به اشتراک گذاشته میشه بعدش با اکانت خودتون بازی میکنید
ظرفیت 3:شما نفر سومی هستی و فقط باید با اون اکانت بازی کنی با اکانت خودت نمیشه و بازی به اشتراک گذاشته نمیشه برای بازی کردن باید همیشه آنلاین باشید حتی اگه بخواین آفلاین بازی کنید
5-مشخص نیست
6-ماهی 10دلار-اکانت ظرفیت دار هم میشه استفاده کرد ارزونتر در میاد

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
سلام دوستان الان اگه ps4 پونصدگیگ بخرم بعدا" میشه هاردش رو داد فروشنده تعویض کنه مثلا" 1 ترا بذاره جاش یا هاردش مدل خاصیه و قابل تعویض نیست؟؟

Tioner

کاربر سایت
Aug 22, 2011
74
سلام.دوستان ببخشید اگه سوال تکراریه ولی من یه مقدار گیج شدم.من یه بازی دیجیتالی روی اکانت ریجن یک خریدم.دوستم اکانتش ریجن 2 هست و میخواد یه dlc برای این بازی با اکانت خودش بخره.حالا سوال اینه اگه من اکانت دوستم رو پرایمری کنم روی کنسولم میتونم از اون dlc روی اکانت خودم استفاده کنم؟

Saint475

کاربر سایت
Jun 13, 2012
488
نام
ابوالفضل خزائی
علیک سلام
سلام دوستان اشکالی نداره دستگاه از صبح تا شب روی حالت stand byباشه
برای دانلود وبروزرسانی میگم ضرر نداشته باشه براش ممنون

ترجیحا یه همچین کاری نکنید، چون PS4 باید به صورت صحیح خاموش بشه و اطمینانی به برق ایران به خصوص نوحای جنوبی تهران و شهرستان ها نیست. ممکنه برق بیاد و بره
در این صورت هارد دستگاهتون + دیتابیس اطلاعات روش امکان اسیب دیدن رو داره

آپدیت دستگاه رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید و از طریق Safe mode نصبش کنید.
https://www.playstation.com/en-us/support/system-updates/ps4/
و آپدیت های بازی ها رو با PSX.

سلام دوستان الان اگه ps4 پونصدگیگ بخرم بعدا" میشه هاردش رو داد فروشنده تعویض کنه مثلا" 1 ترا بذاره جاش یا هاردش مدل خاصیه و قابل تعویض نیست؟؟

امکان تعویض هارد توسط خودتون هم امکان پذیره
کاور هارد، اون بخش براق هست (در مدل های اسلیم مات شده) که به راحتی به صورت کشویی به سمت چپ در خواهد اومد و بعد از اون هم یک پیچ هست.
http://www.abolfazlkhazaei.ir/wp-content/uploads/2016/01/ps4-hard-drive-upgradeK-Q-423242-22.jpg
تذکر، فقط از انجام هر کاری برای تعویض هارد، از دستکش ضد الکترواستاتیک استفاده کنید. امکان اسیب زدن به هارد بسیار بالاست.

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
مگه اکانت تموم میشه؟؟؟
خیلی ببخشید یا جواب نده یا اگرم میخوای جواب بدی حداقل کمک کن . منظور از اکانت همون شارژ psn ام رو میگم چون تا 7 بهمن داره ... ولی یه 2/3 روزی میشه که حتی test internet conection هم میزنم رو گزینه psn ارور میده حتی به استور هم نمیتونم برم کلا psn واسم تعطیل شده ... میخوام بدنم مشکل همگانیه یا یا نه ؟؟؟؟

ehsas1

کاربر سایت
Apr 5, 2014
2,093
نام
احسان
دوستان بازیی که رو کنسول نصبه چطوری بفهمم رجین چنده یا برا کدوم یکی از اکانتهای رو کنسوله؟دیتای بازی رو هم ندارم

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
من با یه یوزر دیگه رفتم براحتی به psn وصل شدم .. احتمالش هست که یوزر منو یکی داره استفاده میکنه و پسوردش رو هم تغییر داده باشه ؟؟؟؟
واسه بازی بتل 4 یادم یوزر پسوردمو دادم به یکی که یه کد واسم وارد کنه ولی بعدش سریع پسوردمو عوض کردم و فک نمیکنم کار اون طرف باشه ... ؟؟؟ احتمالش هست که بلاک شده باشم ؟؟؟
دمتون گم یکی یه راهنمایی کنه اصلا login نمیتونم بشم ...:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر