هر آنچه در مورد PSP 2 می دانیم

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
همان طور که می دانید صبح امروز در طول کنفرانس رسمی سونی در شهر توکیو نسل جدید کنسول دستی این شرکت معرفی شد. این کنسول در حال حاضر با نام Next Generation Portable یا NGP معرفی شده است اما در آینده قطعاً تغییر خواهد کرد.

اول از همه نگاهی به مشخصات فنی کنسول می اندازیم:

1otz8yqevufvletty8q.jpg

دیگر اطلاعات مهم در مورد NGP که لازم به ذکر هستند:

- بازی های NGP از طریق حافظه های فلش و همینطور به صورت دانلودی عرضه می شوند.
- NGP از سیستم تروفی بهره مند است.
- دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی multi touch است، همچنین بر پشت بدنه آن صفحه لمسی دیگری نیز تهیه شده است.
- دستگاه دارای قابلیت موشن سنسور چیزی همانند six axis در دسته های PS3 است.
- سیستم عامل NGP اندروید نخواهد بود.
- NGP از سیستم 3G پشتیبانی می کنند اما فقط برای دسترسی به نت کاربرد دارد و قابلت های تلفن همراه را ندارد.
- عناوین دیجیتال PSP1 بر روی NGP نیز قابل بازی هستند و از این لحاظ دستگاه backward compatible محسوب می شود.
- قیمت دستگاه در زمان عرضه هنوز اعلام نشده است اما گفته شده قیمت مناسبی خواهد داشت.
- NGP در فصل تعطیلات امسال عرضه خواهد شد.

LiveArea

interface و سیستم عامل NGP از نو طراحی شده که از قابلیت های دستگاه به نحو احسنت استفاده شود. این اینترفیس جدید LiveArea نام دارد که به راحتی از طریق آن می توان به تمام بخش های دستگاه دسترسی داشت. همچنین قسمت جدیدی به نام Near نیز در این سیستم عامل وجود دارد که مکان شما بر روی نقشه را نشان می دهد اگر در نزدیکی شما کسانی با NGP در حال بازی باشد می توانید لیست آنها به همراه بازی هایی که انجام می دهد را مشاهده کنید و ...

0bv2ovzpgcrnz9sg4.jpg

بازی ها:

از شرکت های third party

Monster Hunter
Lost Planet
Yakuza
Dynasty Warriors
پروژه جدید از Hideo Kojima
عنوانی از Epic Games
Call of Duty

بازی های first party

Uncharted
Killzone
Little Big Planet
Resistance
WipeOut
Hot Shots Golf
Reality Fighters
Gravity Daze
Smart As
Broken
Little Deviants

PlayStation Suite

ابتکاری جدید از سونی که عرضه بازی های با برند PS را برروی دستگاه های موبایل و tablet ها با سیستم عامل اندروید را امکان پذیر می کند. همچنین NGP نیز از این سیستم بهره می برد.

ویدیوهای کنفرانس:

کنفرانس با کیفیت خوب: Part 1 - Part 2 - Part 3

گیم پلی از Uncharted

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
قیمت NGP رو هم 250 دلار پیش بینی کرده ! (عمرآ !!!)
آریا Pachter هر چرت و پرتی بگه ولی در مورد قیمت ها همیشه دقیق می گه چرا که پیش بینی نمی کنه بلکه از منابع خودش قیمت ها رو بدست می آره
و حالا وقتی این همه قابلیت رو دیده اونم با این قیمت کلا نظرش نسبت به فروش PSP2 عوض شده
250 دلار یه شروع طوفانی رو برای سونی رقم می زنه

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
250میشه چقدر به تومان؟:D قیمت دلار از دستم دررفته(فک کنم تو ایران 300 بدن که مفته انصافا:D)
پ.ن:دوستان ngp = nathan's great psp's adventure:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
صحبت های نویسنده GameSpot در مورد NGP :
اول از همه در مورد وزنش گفته که دوستان نگران نباشن :D گفته خیلی سبک هست :
The upcoming device is actually surprisingly light
در ادامه از صفحه نمایش با کیفیتش تعریف کرده و دکمه ها و آنالوگ ها رو راحت و آشنا (برای افرادی که با دسته های PS کار کردن) دونسته. برای آنالوگ ها از عبارت Pretty Apt استفاده کرده و اونها رو خیلی مناسب و خوب دونسته.
صفحه لمسی در ابتدا کمی زمان برده که بهش عادت کنه ولی کیفیت خیلی خوبی داره. سریع واکنش نشون میده و کمتر از چیزی که نویسنده انتظار داشته لک روش می افته. صفحه لمسی پشت کنسول هم یه کم طول کشیده راحت باهاش کار کنه ولی وقتی بهش عادت کرده از عکس العمل عالی اون تعریف کرده.
در مورد صفحه نمایش OLED کنسول هم دوباره تعریف کرده و گفته که از نظر رنگ و کنتراست و ... از هرچیزی که در این جور وسایل دیده بهتره !
بعد هم به پشتیبانی از فرمت های مختلف صوتی و تصویری اشاره کرده ولی هنوز مشخص نیست چه فرمت هایی.
در آخر گفته :
Overall, we were very impressed by the NGP. The device sports a smart industrial design and a stunning screen and packs some impressive features. The big question now is how much is it going to cost?

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: XagroX

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,489
نام
Ali

250$ باشه رسما سونی یک فروش طوفانی رو شروع می کنه ... با اینهمه قابلیت این قیمت باشه از همین الان بنظرم سونی برنده جنگ کنسول دستیِ !

البته تا چقدر ضرر بده ... :d

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
اي بابا آخر نفهميدم چه كار كم
اول فقط Kinect VS N3DS تو ذهنم بود الآن شده Kinect VS PSP NGP
ولي به نظر من فوق العادست ، فوق العاده تر هم مي شه اگه 200$ بشه :d

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
نظر نویسنده IGN در مورد NGP :

وقتی به سمت دفتر مرکزی سونی حرکت میکردم , فکر میکردم فقط با Shuhey Yoshida رییس SCE ملاقات کنم ولی اصلآ انتظار دیدن تعدادی NGP آماده و مهیا برای بازی کردن رو نداشتم !
سفر 11 ساعته به ژاپن واقعآ ارزشش رو داشت.
بعد از معرفی NGP در کنفرانس سونی , نوبت من بود که خودم این کنسول رو دستم بگیرم و بازی هایی مثل Uncharted و Little Deviants رو امتحان کنم.
با اینکه زمان امتحان این کنسول به بیشتر از چند دقیقه نمیرسید , ولی این وسیله زیبا من رو کاملآ تحت تآثیر قرار داد. NGP کنسولی راحت و شیک هست. آنالوگ های کنسول خارق العاده هستن و کنترل Drake در Uncharted دقیقآ مثل همین کار توسط DualShock هست.
وقتی دکمه های کنسول رو دیدم تعجب کردم که انقدر کوچک هستن ولی بعد از امتحان این وسیله متوجه شدم که به اندازه کافی موقع بازی کردن با شست بزرگ و راحت هستن ! خیلی علاقه داشتم که بدونم صفحه های لمسی چطور کار میکنن و بعد از امتحان کردنشون میتونم بگم عالی بودن. هرچند ترجیح میدم Uncharted رو بدون لمس کردن صخره ها بازی کنم. صفحه لمسی پشت کنسول برای من از صفحه اصلی هم جالب تر بود ! Touch Pad پشت کنسول , اجازه انجام کارهای جالب و متفاوتی رو داخل بازی میده , اون هم بدون اینکه جلوی دید بازیکن رو بگیره.
همون طور که قبلآ هم گفتم , جلوه های بصری و گرافیکی NGP فوق العاده هست. این وسیله یکی از قدرتمندترین وسایل دستی هست که تا به حال دیدم و بازی هایی که روی اون اجرا میشه , نزدیکی زیادی به بازی های PS3 داره.
من به ندرت یک وسیله رو ســـکــسی میدونم , ولی باید اعتراف کنم که NGP ســکـــسی هست ! این کنسول به راحتی در دست قرار میگیره , از حالت های کنترلی فوق العاده ای استفاده میکنه و User Interface اون عالیه. NGP وسیله ای هست که کسی رو ناامید نمیکنه و من از همین الآن پول خودم رو برای پیش خرید این وسیله آماده کردم !

یادتونه Michael Pachter همین 1 ماه و نیم پیش گفته بود PSP2 در همون ابتدا شکست میخوره و از اول یه کنسول مُرده هست ؟! :D
حالا ایشون نظرش رو عوض کرده و گفته فروشی فوق العاده در ابتدای کار براش پیش بینی میکنه و انتظار فروش 15 میلیون کنسول در سال اول رو داره !!! همچنین گفته که نسبت به بازیهایی که براش میاد , این فروش خوب یا ادامه پیدا میکنه یا مثل PSP کم کم از فروشش کاسته میشه.
I suppose it will sell incredibly well for the first year (would bet 15 million or so), and then it will succeed or slow based upon the availability of software, much like the original PSP

یعنی میگین من دیگه از الان پولارو تو قلک کنم:d

انصافا وقتی نگاش میکنم هی بیشتر عاشقش میشم

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
احتمال داره از قسمتی از صفحه touch پشت دستگاه برای این دکمه ها استفاده

بشه.البته با توجه نوع بازی و خود بازی

البته پد لمسی پشت کنسول هیچ ارتباطی به R2,L2 نداره
اون پد رو سونی طراحی کرده که برخلاف گوشی های لمسی که باید صفحه نمایش رو وسط بازی لمس کنید تا مثلا یه در رو باز کنید این پد در پشت کنسول قرار گرفته و شما می تونید در رو بوسیله اون باز کنید بدون اینکه دید شما نسبت به صفحه نمایش کم بشه
یکی از بزرگترین مشکلات بازی هایی که روی مبایل های تاچ میومد همین بود که سونی با این طراحی این مشکل رو به کل برطرف کرده که خودش به نظر من کار بسیار جالب و در خور توجهی هست

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
من اتفاقا با اين صفحه ي لمسي پشتش حال نكردم به نظرم به هيچ دردي نمي خوره از پشت كه نمي توني كامل جلو رو كنترل كني تازه بايد كنسول وسط بازي به يه حالت خواستي تو دستت بگيري كه هم زمان بره هم ممكنه كنسول از دستتون بيافته فوت كنه

رنگش ديگه براق نيست يكم زشت ترش كرده اما در عوض تو نور افتاب ديگه ازار نمي ده

تنها نگراني هم كپي خور شدنشه هنوز psp go نتونستن هك كنن

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
یه چیزی که ذهنم رو عجیب درگیر کرده اینه که حافظه داخلی دستگاه با توجه به اینکه درایو نداره چقدره؟؟؟؟
فکر کنم هر بازیش باید حول و هوش 10 گیگ باشه (با این کیفیتی که من میبینم!)!!!!

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
یه چیزی که ذهنم رو عجیب درگیر کرده اینه که حافظه داخلی دستگاه با توجه به اینکه درایو نداره چقدره؟؟؟؟
فکر کنم هر بازیش باید حول و هوش 10 گیگ باشه (با این کیفیتی که من میبینم!)!!!!
فکر نکنم حافظش با Go زیاد تفاوتی کنه.تازه چون مشخص شده این کنسول تو چند مدل عرضه میشه مطمعنم ظرفیت هاردشم تو هر مدل فرق میکنه....

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
من كه اصلا خوشم نيومد.

من نميدونم سوني بعد يك نسل نفهميد كه فقط با ارتقا سيستم ديگه نميشه تو بازار رقابت كرد.

هرچي اين كنسول الان عرضه كرده Nintendo نسل قبل كنسولش داشته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر