هر آنچه در مورد PSP 2 می دانیم

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
همان طور که می دانید صبح امروز در طول کنفرانس رسمی سونی در شهر توکیو نسل جدید کنسول دستی این شرکت معرفی شد. این کنسول در حال حاضر با نام Next Generation Portable یا NGP معرفی شده است اما در آینده قطعاً تغییر خواهد کرد.

اول از همه نگاهی به مشخصات فنی کنسول می اندازیم:

1otz8yqevufvletty8q.jpg

دیگر اطلاعات مهم در مورد NGP که لازم به ذکر هستند:

- بازی های NGP از طریق حافظه های فلش و همینطور به صورت دانلودی عرضه می شوند.
- NGP از سیستم تروفی بهره مند است.
- دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی multi touch است، همچنین بر پشت بدنه آن صفحه لمسی دیگری نیز تهیه شده است.
- دستگاه دارای قابلیت موشن سنسور چیزی همانند six axis در دسته های PS3 است.
- سیستم عامل NGP اندروید نخواهد بود.
- NGP از سیستم 3G پشتیبانی می کنند اما فقط برای دسترسی به نت کاربرد دارد و قابلت های تلفن همراه را ندارد.
- عناوین دیجیتال PSP1 بر روی NGP نیز قابل بازی هستند و از این لحاظ دستگاه backward compatible محسوب می شود.
- قیمت دستگاه در زمان عرضه هنوز اعلام نشده است اما گفته شده قیمت مناسبی خواهد داشت.
- NGP در فصل تعطیلات امسال عرضه خواهد شد.

LiveArea

interface و سیستم عامل NGP از نو طراحی شده که از قابلیت های دستگاه به نحو احسنت استفاده شود. این اینترفیس جدید LiveArea نام دارد که به راحتی از طریق آن می توان به تمام بخش های دستگاه دسترسی داشت. همچنین قسمت جدیدی به نام Near نیز در این سیستم عامل وجود دارد که مکان شما بر روی نقشه را نشان می دهد اگر در نزدیکی شما کسانی با NGP در حال بازی باشد می توانید لیست آنها به همراه بازی هایی که انجام می دهد را مشاهده کنید و ...

0bv2ovzpgcrnz9sg4.jpg

بازی ها:

از شرکت های third party

Monster Hunter
Lost Planet
Yakuza
Dynasty Warriors
پروژه جدید از Hideo Kojima
عنوانی از Epic Games
Call of Duty

بازی های first party

Uncharted
Killzone
Little Big Planet
Resistance
WipeOut
Hot Shots Golf
Reality Fighters
Gravity Daze
Smart As
Broken
Little Deviants

PlayStation Suite

ابتکاری جدید از سونی که عرضه بازی های با برند PS را برروی دستگاه های موبایل و tablet ها با سیستم عامل اندروید را امکان پذیر می کند. همچنین NGP نیز از این سیستم بهره می برد.

ویدیوهای کنفرانس:

کنفرانس با کیفیت خوب: Part 1 - Part 2 - Part 3

گیم پلی از Uncharted

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
گفتم جاي umd نداره مگه اينم توي پست اول گفته بوديد منظورم اين بود كسايي كه از قبل بازي هاش خريدن ديگه نمي تونن روي اين كنسول اجراش كنن
همین الان هم خیلی از بازیهای PSP بصورت Downloadable Content بر روی PSN قرار گرفته که با PSP 2 هم قابل دانلود ـه!

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
ابتکاری جدید از سونی که عرضه بازی های با برند PS را برروی دستگاه های موبایل و tablet ها با سیستم عامل اندروید را امکان پذیر می کند. همچنین NGP نیز از این سیستم بهره می برد.
The newly announced PS Suite is fascinating: it'll bring PlayStation games to Android, and casual games from Android to the NGP
یعنی بازی های اندروید توسط PS Suite روی NGP قابل استفاده هست و بازی های پلی استیشن روی اندروید.حالا این پلی استیشن دقیق نمی دونم منظور PS1 هست یا نه ولی بازی های NGP نیست
پ.ن
منظور PSOne هست. سونی با یه امولیتور بازی های PSOne رو توی این شبکه قرار میده. در ضمن برای استفاده از این بازی ها روی گوشی های اندروید نیاز به اندروید 2.3 هست. برای گوشی هایی که برخلاف PSP phone گیم پد ندارن PS Suite کاری می کنه که بازی ها برای اون گوشی های بهینه بشه( به جای گیم پد روی صفحه لمسی دکمه ها و استیک نمایش داده میشه). در ضمن NGP هم که قرار این شبکه رو ساپورت کنه پس در نتیجه می تونه بازی های PS1 رو هم علاوه بر بازی های اندروید اجرا کنه

منبع

آخرین ویرایش:

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
Next Generation Portable
مفهومه؟

فکر کنم از پست اول کپی کردی نه؟:d

-

اگه سونی مثله آیفون کاری کنه که بازی های mini و برنامه براش زیاد بشه 100% موفقیتش بیشتر از psp1 میشه وگرنه همون کارو ادامه بده بعید نیست فروشش بیشتر از psp1 بشه

الان اکثر مردم دنبال بازی های سرگرم کننده و جذاب اند تا گرافیکی ! اونم رو یه کنسول دستی (البته ابعادش انقدر بزرگه نمیشه خیلی راحت هم تو جیب و اینا گذاشتش باید مثله این مینی لپ تاپ ها یه کیفی چیزی داشته باشه

mashiane

کاربر سایت
Nov 20, 2006
10
گیم اسپات یه مصاحبه داشت که ظاهرا قیمت عرضه ممکنه تا 350 چوغ هم برسه!
علاوه بر اون حدس من از نمایش lost planet yakuzu , mgs اینه که سونی عرضه ی ps4 رو به 2012 بندازه و همون موقع بازی های ps3 رو پورت کنه به psp2 .

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
گیم اسپات یه مصاحبه داشت که ظاهرا قیمت عرضه ممکنه تا 350 چوغ هم برسه!
علاوه بر اون حدس من از نمایش lost planet yakuzu , mgs اینه که سونی عرضه ی ps4 رو به 2012 بندازه و همون موقع بازی های ps3 رو پورت کنه به psp2 .
حالا اونجور که شایعه درز کرده سونی قراره یه قیمت مناسب رو بزاره که حتی ضرر هم می کنه! حالا راست و دروغش با یوروگیمر هست

NGP pricing is also yet to be revealed, but Eurogamer was told this morning that Sony will "make a loss".
فکر نمی کنم سونی اینقدر خنگ باشه که اشتباهی رو که روی PSP Go و حتی PS3 کرد رو روی NGP تکرار بکنه

Red_Yashar

کاربر سایت
Feb 23, 2008
822
نام
یاشار
ایول. به نظرم سونی دیگه زده به سیم آخر. رسما از دید فنی اینقدر چیز تو این یه ذره فضا جا کرده که دیگه نسل بعدش نتونه چیزی اضافه کنه :)
فعلا هنوز تو کف اون دو تا 4 هسته ای یم.

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
ولي كنسول قوي ايه !!
كسي ميتونه مشخصات دقيق سخت افزاري اين كنسول رو با ايفون 4 مقايسه كنه؟

البته ایفون سالی یه بار سخت افزاری و نرم افزاری کمپلت اپدیت میشه اما این دیگه رفت واسه 7 8 سال دیگه

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
ایول. به نظرم سونی دیگه زده به سیم آخر. رسما از دید فنی اینقدر چیز تو این یه ذره فضا جا کرده که دیگه نسل بعدش نتونه چیزی اضافه کنه :)
فعلا هنوز تو کف اون دو تا 4 هسته ای یم.

ياشار جان يه دونه اي چهار هسته اي اينطوري كه مي شه هشت تا:d يا فكر كنم منظورت 2 تا 2 هسته اي بود

من تقريبا همه چيزشو پيش بيني مي كردم فقط حيف 3d نداره خوبه خودش روي 3d كلي مانور داده هر چند اون كارو مي كرد قيمتش 1 تومني مي شد:d

من حدسم بر قيمت 400 دلار هست فقط اميدوارم سريع هك بشه گير نده مثل اين نسل اينطوري هك بشه

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
نظر نویسنده IGN در مورد NGP :

وقتی به سمت دفتر مرکزی سونی حرکت میکردم , فکر میکردم فقط با Shuhey Yoshida رییس SCE ملاقات کنم ولی اصلآ انتظار دیدن تعدادی NGP آماده و مهیا برای بازی کردن رو نداشتم !
سفر 11 ساعته به ژاپن واقعآ ارزشش رو داشت.
بعد از معرفی NGP در کنفرانس سونی , نوبت من بود که خودم این کنسول رو دستم بگیرم و بازی هایی مثل Uncharted و Little Deviants رو امتحان کنم.
با اینکه زمان امتحان این کنسول به بیشتر از چند دقیقه نمیرسید , ولی این وسیله زیبا من رو کاملآ تحت تآثیر قرار داد. NGP کنسولی راحت و شیک هست. آنالوگ های کنسول خارق العاده هستن و کنترل Drake در Uncharted دقیقآ مثل همین کار توسط DualShock هست.
وقتی دکمه های کنسول رو دیدم تعجب کردم که انقدر کوچک هستن ولی بعد از امتحان این وسیله متوجه شدم که به اندازه کافی موقع بازی کردن با شست بزرگ و راحت هستن ! خیلی علاقه داشتم که بدونم صفحه های لمسی چطور کار میکنن و بعد از امتحان کردنشون میتونم بگم عالی بودن. هرچند ترجیح میدم Uncharted رو بدون لمس کردن صخره ها بازی کنم. صفحه لمسی پشت کنسول برای من از صفحه اصلی هم جالب تر بود ! Touch Pad پشت کنسول , اجازه انجام کارهای جالب و متفاوتی رو داخل بازی میده , اون هم بدون اینکه جلوی دید بازیکن رو بگیره.
همون طور که قبلآ هم گفتم , جلوه های بصری و گرافیکی NGP فوق العاده هست. این وسیله یکی از قدرتمندترین وسایل دستی هست که تا به حال دیدم و بازی هایی که روی اون اجرا میشه , نزدیکی زیادی به بازی های PS3 داره.
من به ندرت یک وسیله رو ســـکــسی میدونم , ولی باید اعتراف کنم که NGP ســکـــسی هست ! این کنسول به راحتی در دست قرار میگیره , از حالت های کنترلی فوق العاده ای استفاده میکنه و User Interface اون عالیه. NGP وسیله ای هست که کسی رو ناامید نمیکنه و من از همین الآن پول خودم رو برای پیش خرید این وسیله آماده کردم !

یادتونه Michael Pachter همین 1 ماه و نیم پیش گفته بود PSP2 در همون ابتدا شکست میخوره و از اول یه کنسول مُرده هست ؟! :D
حالا ایشون نظرش رو عوض کرده و گفته فروشی فوق العاده در ابتدای کار براش پیش بینی میکنه و انتظار فروش 15 میلیون کنسول در سال اول رو داره !!! همچنین گفته که نسبت به بازیهایی که براش میاد , این فروش خوب یا ادامه پیدا میکنه یا مثل PSP کم کم از فروشش کاسته میشه.
I suppose it will sell incredibly well for the first year (would bet 15 million or so), and then it will succeed or slow based upon the availability of software, much like the original PSP
قیمت NGP رو هم 250 دلار پیش بینی کرده ! (عمرآ !!!)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Isildur

devil 2007

کاربر سایت
Jan 9, 2007
164
نام
hamid
یه خبر خوب ریس بخش اروپای سونی اعلام کرده PSP2 در مدل های مختلفی عرضه میشه اما تنها یه مدل 3G داره تنها فرقشون همینه همشون wifi رو دارن اینطوری فکر کنم مشکل قیمت هم حل میشه مثل PSP1 که اوایل در دو مدل Core , Value عرضه میشد , Core ارزون تر بود باید مدل هایی که 3G نداره صدرصد ارزون تر باشه

Code:
Sony: Only one NPG model will support 3G

SCE Europe’s Andrew House has crushed our hopes by admitting that not all NPG models will feature 3G connectivity, and that Sony has not yet established 3G partnerships.

[COLOR="Red"]House told Eurogamer that several versions of the new handheld will release in late 2011 and while all will have WiFi, only one will support 3G.[/COLOR]

Multiple versions of the NGP will launch from late 2011, each with Wi-Fi capability. Only one, however, will also feature 3G.

“A separate SKU will have 3G,” House confirmed

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر