نسل بی‌پایان

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
آیا PC Gaming مرده؟ آیا بازی کردن بر روی رایانه های شخصی امری اشتباه است؟
شما چطور فکر می کنید؟
با بازیسنتر همراه باشید.
images

نسل پایان ناپذیر

The White Wolf

کاربر سایت
Aug 10, 2013
375
نام
ممد
این تاپیک های PC Vs Console از لحاظ پست های افراطی و حال به هم زن 100 برابر بد تر از تاپیک هایMS Vs Sony هست:|
آدم میاد یک خبر / مقاله بخونه گند می خوره به اعصابش ...
خوب پستای تاپیکایی که مربوط به PC Vs. Vonsole هست رو نخون:d

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
شما بحثت بیشتر رو مقوله گرافیک بود و نه چیز دیگه ای حداقل از پستت اینجوری برداشت میشه کرد.
دقیقا مشکل من و شما اینه که :
شما با قدرت سخت افزار خوشحالی ولی من با پرفورمنس و خروجی که میخوام بگیرم.
برای من و خیلی ها دیگه اصلا راضی کننده نیست که مثلا برای فروش یه سخت افزار یه سری افکت نصف و نیمه رو در انتها به بازی اضافه کنند که برای اجراش راحتش باید دو نسل کارت گرافیک عوض کنی ( اشاره به مترویی که نام بردی) هر چند حتما اون رو تجربه میکنم.
و به خاطر پی سی خودم از خیلی چیزایی که رو کنسول هست محروم نمیکنم ( اشاره به تعصب بیش از حد بعضی از دوستان) . هنوزم میگم ویژوالی که شما تو بعضی از عناوین کنسولی می بینید بسیار لذت بخشه حال ممکنه که پردازش سنگینی هم احتیاج نداشته باشه چون حاصل کار بیشتر و اپتیمیزیشن بیشتر هست این چیزیه که رو پی سی کمتر دیده میشه. این صفر و یک هست.
حالا قدرت سخت افزار پی سی بیشتره درست. خود شما تو یه سال اخیر چند عنوان های اند در سخت افزارت رو پی سی تجربه کردی؟ - عنوان های اند از لحاظ گرافیکی= جلوه بصری جدید شامل سیستم نورپردازی جدیدتر ، افکت های جدیدتر ، موشنکپچر های دقیقتر نه فقط رزولوشن و پچ اولترا تکسچر و مادهای دست ساز.
من منظورم سعی کردم برسونم. ممنون که وقت گذاشتی

میدونم منظورت چیه. ولی این جوریام که میگی نیست. نسخه اولِ مترو یه بازی مشکل دار بود از نظر پرفرمنس. شما میتونی به جاش Crysis 2 رو مثال بزنی که همون موقعی که اومد من با یه کارت 570 بازی رو اجرا کردم و تو کلِ نسل هفتم، هیچ بازی انحصاری و غیر انحصاری روی کنسول نزدیک به اون کیفیت رو هم نداشت.
خیلی از بازیهای مالتی پلتفرم مثل Metro Last Light, Battlefield 3, Crysis 3 و ... از کل بازیهای انحصاری و غیر انحصاری کنسولهای نسل هفتم گرافیک بهتری داشتن و همشونم با یه کارت گرافیک میدرنج با کیفیت خوب قابل اجرا بودن.
اون آپتیمایز کردنِ بازیها برای کنسول و وقت و دقت بیشترِ دولوپر برای استفاده بهینه از سخت افزار کنسول، تا یه حد و زمانی میتونه Gapـه موجود بین کنسول و PC رو جبران کنه. بعد از یکی دوسال از اومدنِ کنسولها، به راحتی تموم PCـهای میدرنج پرفرمنسِ بهتری نسبت به کنسولا در اکثریت بازیهای مالتی پلتفرم ارائه میدن. شما اکثر بازیهای دو سالِ آخرِ نسل قبل رو ببینید، روی PC تو یه سیاره دیگه سیر میکردن. Bioshock Infinite, Tomb Raider, Batman Arkham Series و ... اون چیزی که روی PC تجربه میکردید، قشنگ نیم نسل از کنسولای نسل قبل جلوتر بود. اگه اون گرافیک روی کنسولای نسل قبل قابل دستیابی بود، هنوزم که هنوزه کنسولای نسل هشتم عرضه نشده بودن. این رو هم در نظر بگیرید که حتی اگه بازیها از نظر گرافیکی هم خیلی اختلاف نداشته باشن، همین که دسترسی به 60 فریم با تنظیمات گرافیکی مشابه کنسولا روی PC قابل دستیابیه (و عموماً هم احتیاج به سیستم غولی نداره)، خودش یه دنیا تفاوت ایجاد میکنه.

من پارسال با 250 هزار تومن کارت گرافیکم رو تبدیل به 780 کردم، CPU رو هم با 200 هزارتومن هزینه تعویض کردم. میتونم بگم تمامِ بازیهای مالتی پلتفرمی که اومده رو با کیفیت به مراتب بهتر از کنسول روی PC میتونم تجربه کنم. کنسولم دارم، خیلی از بازیهای مالتی پلتفرم رو هم روی کنسول بازی میکنم ،چون خیلی از دوست و رفیقام هم کنسول دارن، ولی منکر این مساله نمیشم که میشه بدونِ هزینه های نجومی هم PCـه قوی تر از کنسول جمع کرد.

این یه موردی که میگم، خطاب به شما نیست:

[h=3]مهم: تمامی اخبار مربوط به رزولوشن و کیفیت اجرایی بازی ها [پست اول تاپیک خوانده شود][/h]
کافیه تاپیک بالا رو ببینید تا متوجه بشید چقدر سرِ یه افکتِ گرافیکی و دو تا لبه اضافی توی تصویر بحث و گفت گو میشه. درسته یه مقدارش فقط جهتِ دفاع از کنسولِ مورد علاقشونه، ولی مطمئناً کیفیت اجرایی بازیها برای خیلی ها مهمه.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
آدم یه سری پست ها رو میخونه،میخواد سر به بیابون بزاره....
بعد یادش میوفته که توی بازیسنتره و دیدن اینجور پست ها طبیعی هست :d

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
این تاپیک های PC Vs Console از لحاظ پست های افراطی و حال به هم زن 100 برابر بد تر از تاپیک هایMS Vs Sony هست:|
همینجوری لبخند بزن رد شو فقط...

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اینجا ما چندتا افراطی داریم که این بحثا رو شروع میکنن کافیه اونارو بزاری تو بلک لیست دیگه با خیال راحت میای مقالتو میخونی لایکتو میکنی میری :) :D

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
با احترام به استارتر تاپیک ولی به نظر من یک طرفه به قضیه نگریستید.پی.سی اگرچه الان در دوران اوج خودش هست ولی هزینه این اوج رفتن رو کنسولها نینتندو ماکروسافت و سونی دادند.یعنی زمانی رسیده بود که بازار بازیهای رایانه ای سوده نبودند و کمپانی های بازی سازی یک یک یا ورشکست میشدند یا ادغام میشدند و با سودآوری رو کنسولها بود که خون به رگهای صنعت برگشت و به قول خود شما فقط در چندسال اخیر هستش که با اومدن استیم بخش پی.سی سوده شده پس کلا پیشرفت دنیای گیم مدیون وی.ی و ایکس باکس و پلی استیشن هست و پی.سی و استیم اومدن لقمه حاضر اماده رو دهن گذاشتن اگر الان هم پی.سی انقدر پیشرفت کرد بخاطر بازار چین هستش که پی.سی ازاد هستش و کنسول ممنوع یا هند و برزیل که مالیات کنسول بالا هستش.کنسولها باورود ازادتر به این بازارها مطمین باش معادلات رو بهم میزنن.چین داره با ورود پلی استیشن 4شروع میشه.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
اگر الان هم پی.سی انقدر پیشرفت کرد بخاطر بازار چین هستش که پی.سی ازاد هستش و کنسول ممنوع یا هند و برزیل که مالیات کنسول بالا هستش.کنسولها باورود ازادتر به این بازارها مطمین باش معادلات رو بهم میزنن.چین داره با ورود پلی استیشن 4شروع میشه.

بیشترین کاربر های استیم رو کشور امریکا داره.... (و بعد از اون روسیه،آلمان،برزیل،انگلیس)
SteamSpy - All the data about Steam games

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
البته یه سری هستند میگن گرافیک مهم نیست و اینا مهم گیم پلیه. یکی از دلایلی که هنوز مدیوم داستان های گیم ها در حد فیلم ها نیست و اون Depth رو ندارن نبود گرافیک لازم برای ساخت درامای لازمه. این یکی از بهترین بحث هایی بود که توی ردیت شد یه بار کلی نکته دربارش ذکر کردن.(به ساب ردیت Truegaming سر بزنید:D)

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
با احترام به استارتر تاپیک ولی به نظر من یک طرفه به قضیه نگریستید.پی.سی اگرچه الان در دوران اوج خودش هست ولی هزینه این اوج رفتن رو کنسولها نینتندو ماکروسافت و سونی دادند.یعنی زمانی رسیده بود که بازار بازیهای رایانه ای سوده نبودند و کمپانی های بازی سازی یک یک یا ورشکست میشدند یا ادغام میشدند و با سودآوری رو کنسولها بود که خون به رگهای صنعت برگشت و به قول خود شما فقط در چندسال اخیر هستش که با اومدن استیم بخش پی.سی سوده شده پس کلا پیشرفت دنیای گیم مدیون وی.ی و ایکس باکس و پلی استیشن هست و پی.سی و استیم اومدن لقمه حاضر اماده رو دهن گذاشتن اگر الان هم پی.سی انقدر پیشرفت کرد بخاطر بازار چین هستش که پی.سی ازاد هستش و کنسول ممنوع یا هند و برزیل که مالیات کنسول بالا هستش.کنسولها باورود ازادتر به این بازارها مطمین باش معادلات رو بهم میزنن.چین داره با ورود پلی استیشن 4شروع میشه.
این رو کجای دلم بذارم
واقعا تحلیل مو شکافانه ای بود
پس کلا پیشرفت دنیای گیم مدیون وی.ی و ایکس باکس و پلی استیشن هست و پی.سی و استیم اومدن لقمه حاضر اماده رو دهن گذاشتن
نکه اصلا xbl و psn از استیم الگو برداری نشده کلا معادلات داره فرو میریزه تو چین و برزیل و اونجا ها کلا ما اینجور آدمایی هستیم :bighug:

الفبای نظر دادن :
وقتی میخواهیم در بحث راجع به موضوعی شرکت کنیم حداقل باید اطلاعاتی پایه ای در باره آن موضوع داشته باشیم یا حداقل با او موضوع بر خورد کرده و یا در حد مورد قبولی تجربه استفاده از آن را داشته باشیم . و از تاریخچه و نحوی بوجود آمدن آن اطلاعات بدست بیاوریم.

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo

فقط بخاطر امضایی که داری میخوام منطقی صحبت کنم. میشه لطفا برای ادعاتون منبعی چیزی بدین اگرنه که همش کذبه. چون کل psn و xbl الگو برداری از استیمه.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
البته یه سری هستند میگن گرافیک مهم نیست و اینا مهم گیم پلیه. یکی از دلایلی که هنوز مدیوم داستان های گیم ها در حد فیلم ها نیست و اون Depth رو ندارن نبود گرافیک لازم برای ساخت درامای لازمه. این یکی از بهترین بحث هایی بود که توی ردیت شد یه بار کلی نکته دربارش ذکر کردن.(به ساب ردیت Truegaming سر بزنید:D)
با حرفت تا حدی مخالفم :D داستان اصلیت فیلم هست ولی‌ اصلیت گیم نیست که نیازش به داستان در اون حد باشه. در ضمن اکثر بازی‌indieهای تو این چند سال در حد کار‌های بزرگ سینما داستان پردازی داشتن اونم بدون گرافیک خاصی‌.
گرافیک می‌تونه به قول خودت درامای کار رو بیشتر بکنه ولی‌ برا داستان گویی هه هیچ وجه واجب نیست.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
با حرفت تا حدی مخالفم :D داستان اصلیت فیلم هست ولی‌ اصلیت گیم نیست که نیازش به داستان در اون حد باشه. در ضمن اکثر بازی‌indieهای تو این چند سال در حد کار‌های بزرگ سینما داستان پردازی داشتن اونم بدون گرافیک خاصی‌.
گرافیک می‌تونه به قول خودت درامای کار رو بیشتر بکنه ولی‌ برا داستان گویی هه هیچ وجه واجب نیست.

مشکل همینه.
ما توی بازی های هیچ وقت Relationship های عمیق نمی بینیم، اصولاً شروع یه Relationship رو می بینیم چون ساختش درگیرکننده تر و جذاب تره. میشه روش مانور زیادی داد و گیمرها رو با توجه به facial impression و انیمیشن های صورتی که هنوز خیلی راه مونده تا به عرصه برسن رو وارد یه رابطه درگیرکننده با کاراکتر توی بازی کرد.
ولی من تقریباً توی هیچ بازی ـی ندیدم که بتونن شما رو وارد یه دنیای کاملاً از پیش ساخته شده ببرن. شما توی هیچ بازی ـی آدمی نیستی که متأهلی و داری با خونوادت زندگی میکنی مثلاً. این که شما توی سینما میتونی ارتباط برقرار کنی با کاراکتر های از پیش ساخته شده و روابط از پیش تراشیده شده، چرا؟ یکی از دلایلش سطح تأثیرگزاری تصویر بسیار بالاتره.:D
به نظر من این که از این نظر پیشرفت کنه اصلاً چیز بدی نیست از کجا معلوم گیم پلی زیر سایه قرار بگیره؟!
البته خودت هم گفتی منم میگم این بحث به این تاپیک یه خرده بی ربطه باید براش تاپیک بزنیم:D

Iago

کاربر سایت
Mar 27, 2015
28
نام
I'm the enemy of Cassio
الان شما Hotline Miami 2 بازی کن با اون گرافیک پیکسلی داستانش کم از Drive و نمونه های مشابه سینمایی کم نداره هیچ، جذاب تر و پیچیده تر هم هست!! :d

scarfa3e

کاربر سایت
Mar 16, 2014
554
نام
D ! # @ /\
عنوان تایپک خیلی جالبه ، پی سی هیچوقت از کنسول ها از لحاظ قدرت عقب نمیمونه ، این کنسوله که همیشه از پی سی عقبه ، ولی لذت بازی با کنسول واسه من خیلی بیشتره از پی سی . در کل پی سی خیلی سرتره از کنسول

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر