نسل بی‌پایان

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
آیا PC Gaming مرده؟ آیا بازی کردن بر روی رایانه های شخصی امری اشتباه است؟
شما چطور فکر می کنید؟
با بازیسنتر همراه باشید.
images

نسل پایان ناپذیر

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
کاری به دعوا کنسول و PC تون ندارم

ولی نسل بی پایان رو خدا وکیلی چی معنی میکنید !!!

PC خود من به شخصه که حتی گیم آنچنانی هم روش نمیزنم تو نسل قبل ، برای به روز بودن و ... حداقل دو بار کامل همه قطعاتش عوض شد !! حتی موس و کیبوردش !

انتظار ندارید که بهش بگن PC 360 و PC 1 . 2 . 3 . 4 و ... ؟!

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
داداشم اونموقع که مترو برای بار اول اومده بود مطمعنا من زودتر از شما روی پی سی بازیش کردم . اون زمان 980GTX نبود . اونموقه 98 درصد کارتای گرافیک زیر داتریکس یازده زایمان کرده بودند .
همین جوری برای کوبیدن طرف مقابل یه چیز نگو و برو .
بنده با پی سی مشکلی ندارم و با نظرات افراطی که نمونه اش مال شماست مشکل دارم. شما منتظر باش تا اولترا تکسچر روی فلان بازی بیاد . من ترجیح از خلق جلوه های بصری و ویزوال های بسیار زیبا تر ، روی سخت افزار نسبتا معمولی کنسولی لذت ببرم . چیزی که رو سیستم های اند بهش دسترسی ندارم چون براش عرضه نمیشه
به هرحال باید قبول کرد پلتفرم پی سی ده سال پیش خیلی پویاتر از الان بود ( شاید شما یادت نیاد)
الان مثل اینکه به 980GTX شما و آنتی آلایزینگ دیگری محدود شده
اما در رابطه با اون دوستانی که مثل شما فکر نمیکنند و گیم پلی محور هم هستند باید بگم . در این زمینه هم در گذشته پی سی گیمینگ واقعا رونق بیشتری داشت عناوینش.
کلی بازی استراتژیک و اول شخص درجه یک داشت الان اصلا قابل مقایسه با اون موقع نیست.
حالا شما بیا بگو بازی فیری تو پلی خداست. واقعیت اینکه سیاست بازی ساز ها کلا عوض شده و در حال حاضر شاهد اون گستردگی گذشته نیستیم
بنابراین وضعیت پی سی گمینگ برازندگیش کمتر از گذشته است ولی این دلیلی بر از بین رفتنش نیست.
مثال بنده مثال من مع الفارق از نوع کارت گرافیک یا هر چیز دیگه بود
وقتی بحث به قدرت سخت افزاری کشیده میشه دیگه من دوست دارم یا تو دوست داری مطرح نیست حساب ۰ و ۱ هستش و همچی قابل قیاس و اندازه گیریه
تو این ۲۰ سال از ۳۵ سال عمرم که دارم بازیهای pc رو انجام میدم هیچ وقت به اندازه این چند سال گذشته pc gaming تو اوج خودش نبوده که حتی خیلی از عناوینی که تو خواب هم کسی نمی دید به pc بیاد عناوینی مثل dead or alive و metal gear و ... این هم فقط بخاطر اینکه هم کاربرهای زیادی داره که توسط steam یکجا جمع شدن و هم اینکه قدرت این پلتفرم و اختلافش با پلتفرمهای دیگه اینقدر زیاد شده که ایده ها ی نابی که تو پلتفرمهای دیگه قابل اجرا نیست راهت روی این پلتفرم اجرا میشه و خیلی ها به سمت اون رو آوردن کسانی مثل کوجیما و شرکتهای بزرگ و...
در کل بنظرم عظمت و hard core بودن این پلتفرم خیلی بیشتر از این حرفهاست که بخواد با یه جعبه بازی مقایسه بشه که هر چند سال یکبار میاد و میره و تازه خودش جزی خیلی کوچیکی از این خانواده بزرگه

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,600
PC عینه یه بدن فرسودست که هر وقت کسی بخواد میتونه به روزش کنه
هیچ وقت تمومی نداره
تنها عیبش هم نداشتن انحصاری درست حسابیه

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
Dx12 دیگه مرز بین کنسول و PC رد میکنه دیگه PC وسیله نیست که وقتی بحث گیمینگ بشه یاد کارت و سیستم چند میلیونی بیفته ادم
API دیگه بجز DX12 هست که اونها بزودی عرض اندام میکنن و تا چند سال نزدیک بحث بهینه نبودن گیم ها با سخت افزار بسته میشه

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
مثال بنده مثال من مع الفارق از نوع کارت گرافیک یا هر چیز دیگه بود
وقتی بحث به قدرت سخت افزاری کشیده میشه دیگه من دوست دارم یا تو دوست داری مطرح نیست حساب ۰ و ۱ هستش و همچی قابل قیاس و اندازه گیریه
تو این ۲۰ سال از ۳۵ سال عمرم که دارم بازیهای pc رو انجام میدم هیچ وقت به اندازه این چند سال گذشته pc gaming تو اوج خودش نبوده که حتی خیلی از عناوینی که تو خواب هم کسی نمی دید به pc بیاد عناوینی مثل dead or alive و metal gear و ... این هم فقط بخاطر اینکه هم کاربرهای زیادی داره که توسط steam یکجا جمع شدن و هم اینکه قدرت این پلتفرم و اختلافش با پلتفرمهای دیگه اینقدر زیاد شده که ایده ها ی نابی که تو پلتفرمهای دیگه قابل اجرا نیست راهت روی این پلتفرم اجرا میشه و خیلی ها به سمت اون رو آوردن کسانی مثل کوجیما و شرکتهای بزرگ و...
شما بحثت بیشتر رو مقوله گرافیک بود و نه چیز دیگه ای حداقل از پستت اینجوری برداشت میشه کرد.
دقیقا مشکل من و شما اینه که :
شما با قدرت سخت افزار خوشحالی ولی من با پرفورمنس و خروجی که میخوام بگیرم.
برای من و خیلی ها دیگه اصلا راضی کننده نیست که مثلا برای فروش یه سخت افزار یه سری افکت نصف و نیمه رو در انتها به بازی اضافه کنند که برای اجراش راحتش باید دو نسل کارت گرافیک عوض کنی ( اشاره به مترویی که نام بردی) هر چند حتما اون رو تجربه میکنم.
و به خاطر پی سی خودم از خیلی چیزایی که رو کنسول هست محروم نمیکنم ( اشاره به تعصب بیش از حد بعضی از دوستان) . هنوزم میگم ویژوالی که شما تو بعضی از عناوین کنسولی می بینید بسیار لذت بخشه حال ممکنه که پردازش سنگینی هم احتیاج نداشته باشه چون حاصل کار بیشتر و اپتیمیزیشن بیشتر هست این چیزیه که رو پی سی کمتر دیده میشه. این صفر و یک هست.
حالا قدرت سخت افزار پی سی بیشتره درست. خود شما تو یه سال اخیر چند عنوان های اند در سخت افزارت رو پی سی تجربه کردی؟ - عنوان های اند از لحاظ گرافیکی= جلوه بصری جدید شامل سیستم نورپردازی جدیدتر ، افکت های جدیدتر ، موشنکپچر های دقیقتر نه فقط رزولوشن و پچ اولترا تکسچر و مادهای دست ساز.
من منظورم سعی کردم برسونم. ممنون که وقت گذاشتی

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
شما بحثت بیشتر رو مقوله گرافیک بود و نه چیز دیگه ای حداقل از پستت اینجوری برداشت میشه کرد.
دقیقا مشکل من و شما اینه که :
شما با قدرت سخت افزار خوشحالی ولی من با پرفورمنس و خروجی که میخوام بگیرم.
برای من و خیلی ها دیگه اصلا راضی کننده نیست که مثلا برای فروش یه سخت افزار یه سری افکت نصف و نیمه رو در انتها به بازی اضافه کنند که برای اجراش راحتش باید دو نسل کارت گرافیک عوض کنی ( اشاره به مترویی که نام بردی) هر چند حتما اون رو تجربه میکنم.
و به خاطر پی سی خودم از خیلی چیزایی که رو کنسول هست محروم نمیکنم ( اشاره به تعصب بیش از حد بعضی از دوستان) . هنوزم میگم ویژوالی که شما تو بعضی از عناوین کنسولی می بینید بسیار لذت بخشه حال ممکنه که پردازش سنگینی هم احتیاج نداشته باشه چون حاصل کار بیشتر و اپتیمیزیشن بیشتر هست این چیزیه که رو پی سی کمتر دیده میشه. این صفر و یک هست.
حالا قدرت سخت افزار پی سی بیشتره درست. خود شما تو یه سال اخیر چند عنوان های اند در سخت افزارت رو پی سی تجربه کردی؟ - عنوان های اند از لحاظ گرافیکی= جلوه بصری جدید شامل سیستم نورپردازی جدیدتر ، افکت های جدیدتر ، موشنکپچر های دقیقتر نه فقط رزولوشن و پچ اولترا تکسچر و مادهای دست ساز.
من منظورم سعی کردم برسونم. ممنون که وقت گذاشتی

قطعا سخت افزار موردیه که یه pc gamer از اون با تمام پوست و استخوانش لذت میبره ولی مهمتر از اون وقتیه که ه بازی و نصب کردی وارد گزینه setting میشی و میبینی بازی ساز و dev به شعور و حق انتخابت احترام گذاشته و کوچکترین چیز رو برای انتخابت قرار داده و حس میکنی هیچ چیزی برای محدود کردنت وجود نداره
الان طوری شده هر بازی جدیدی که میاد برای pc یه تکنولوژی جدید رو میبینی از اضافه شدن فیزیک مایعات و ذرات تو بازی borderlands که واسه خیلی وقت پیشه تا شبیه سازی مو تو تامب رایدر و افکت فیزیک لباس توی بت من و تسلیشن توی تمام بازی ها و npc های بی نهایت با کوچکترین محدودیت تو بازی هایی مثل gw2 و تعداد خارق العاده بازیکنها ۶۴ تا ۱۲۰ نفر تو بازی بتلفیلد و ... بدون نگرانی از راندمان و کم کردن چیزی برای بهتر کردن چیز دیگه

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
حالا که بحث رو به حاشیه بردی
جناب های اند باز لطف کن به من بگو چه چیز خارق العاده ای رو سیستم منحصر به فردتون تجربه کردی که بقیه خبر ندارن؟
البته اگه منظور 4K و داستان های تکراری که زحمت نکش که معنای ویژوال چیز دیگه ای رفیق !!!

TXAA
AF 16X
Soft Shadows
HBAO Plus
Tesellation
God Rays
TressFX

کافیه؟؟

mammad_n5

کاربر سایت
Aug 23, 2014
148
یه نکته خودم تنهایی فهمیدم :

"اگه پول مول تو بالت نیست نباید سمت گیم حرفه ای بری"!

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
یه نکته خودم تنهایی فهمیدم :

"اگه پول مول تو بالت نیست نباید سمت گیم حرفه ای بری"!
اینو تنهایی نفهمیدی دوست عزیز،، بنده خودم گیمر حرفه ای بودم ... دقت کن بودم ......... چرک کف دستم پرید .........از اون نوقع حسرت بازی ها به دلم مونده فقط اخبارو دنبال میکنم .... هعی زندگی

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
نقطه بازی، حشره کشی
Ok:|
ما با بازی حشره کشی بیش تر از هزار ساعت سرگرم میشیم شما هم واسه یه بازی 10 ساعته 60 دلار پول بده.
========================
در ضمن بقال سرکوچه صرفا به دلیل اینکه یه Pcتو خونش داره PC Gamer حساب نمیشه:|

آخرین ویرایش:

CS

کاربر سایت
Feb 24, 2008
81
نام
جان تراولتا
Ok:|
ما با بازی حشره کشی بیش تر از هزار ساعت سرگرم میشیم شما هم واسه یه بازی 10 ساعته 60 دلار پول بده.
========================
در ضمن بقال سرکوچه صرفا به دلیل اینکه یه Over تو خونش داره PC Gamer حساب نمیشه:|
این بنده خدا سوار کار سوم خودش یکی از زحمت کشهای بخش PC خودمونه دودستی تاپیک بازیهاشو چسبیده :d نمیدونم چرا علاقش به کنسول باعث شده مدام بین PC GAMER ها بچرخه
حرفاشو زیاد جدی نگیر ته همشون به نقطه بازی حشره کشی ختم میشه . بعضیا مثل پرچم میمونن باد هرطرف بوزه اونا هم اون سمتی ین ( حذب باد )
___
درکل هر کسی به یه پلتفروم علاقه داره . من خودم شخصا اصلا با رابط کاربری کنسولی حال نمیکنم PC بیشتر میپسندم . گرافیک کیفیت بصری بازیها فوق العاده برام مهمه + موس کیبورد + Modding ,....
مگه چی بشه یه بازی انحصاری کنسولی بیاد که اپیک فیل نشده باشه با سلیقم جور باشه شاید یه نگاهی بهش انداختم.

نمیدونم این دوستان چیو میخوان به کی ثابت کنن اینا همش از بیکاریه کمبود بازی :d همون چندتا دونه انحصاریشون اگه تاخیر نمیخورد برا 2016 شاید روحیه بهتری داشتن

بجای هدر دادن وقت این همه کالکشن دو لبه , سه لبه , چهار لبه, داره براتون از نسل قبل میاد :)) برید با همونا سرگرم بشید ول کنید این تاپیکو
yahoo_4.gif

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
کاری به دعوا کنسول و PC تون ندارم

ولی نسل بی پایان رو خدا وکیلی چی معنی میکنید !!!

PC خود من به شخصه که حتی گیم آنچنانی هم روش نمیزنم تو نسل قبل ، برای به روز بودن و ... حداقل دو بار کامل همه قطعاتش عوض شد !! حتی موس و کیبوردش !

انتظار ندارید که بهش بگن PC 360 و PC 1 . 2 . 3 . 4 و ... ؟!
اتفاقا ربطی نداره! آدم اگه کم کم خودشو بروز کنه اصلا فشار روش نمیاد یعنی هر روز میتونی یک قطعه رو آپدیت کنی بصورت جداگانه ولی وقتی 8 سال یک کنسولو داری وقتی تموم بشه یعنی تموم شده خداحافظ :D باید جدیدشو بخری:D
اما الان من PC ـم مال 5 سال پیشه تمام بازی های نسل جدید کنسولا رو تجربه میکنم + اینکه همین الان بیا برم برات GTA I برات روی PC پلی کنم :)

این است نسل بی نهایت :D

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
مقایس زمانی رو شما متوجه نشدی فکر کنم . وقتی چیز رو میخوان بررسی کنند تغییرات و روندش رو در طول زمان بررسی میکنند . نه اینکه پی سی از همه چی بهتره و ...

اتفاقاً با دقت به زمان گفتم
هميشه همين طور بوده كه هر بازي كه براي كنسول اومده با كيفيت بهتر روي PC اومده به جز انحصاري ها كه كلاً بحثش جداست
هزينه هاي سخت افزاري PC مناسب براي گيم هم هميشه بيشتر از يك كنسول روز بوده

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
این تاپیک های PC Vs Console از لحاظ پست های افراطی و حال به هم زن 100 برابر بد تر از تاپیک هایMS Vs Sony هست:|
آدم میاد یک خبر / مقاله بخونه گند می خوره به اعصابش ...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر