نسخه X360 عنوان FFXIII به صورت HD نخواهد بود!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,317
نام
ماکان
متاسفانه و برخلاف تمامی ادعاهای شرکت SE نسخه X360 عنوان FFXIII که عملا پورتی از نسخه اصلی بازی یعنی نسخه PS3 آن است آنچنان هم مشابه بازی اصلی و بی ایراد نیست!.

در شرایطی که زمان اندکی تا تاریخ انتشار این عنوان در کشورهای غربی نمانده است مشخص شده است که نسخه X360 این عنوان به صورت 720p نبوده و به صورت Native بر روی رزولوشن 576*1024 اجرا خواهد شد!. این در حالی است که نسخه PS3 بازی به صورت کامل بر روی رزولوشن 720p اجرا خواهد شد. با این تفاسیر میتوان گفت نسخه X360 بازی چیزی در حدود 36 درصد Fillrate کمتری نسبت به نسخه PS3 بازی دارد که رقم کاملا نا امید کننده ای خواهد بود.

علاوه بر میزان رزولوشن، نسخه X360 بازی از جزییات کم محیطی، مخصوصا کیفیت بسیار پایین بافت ها و آبجکت های محیطی کمتر، رنج میبرد که نشان دهنده تفاوت های آشکار آن با نسخه اصلی بازی است.

همچنین پیش تر اعلام شده بود که تمامی صحنه های نمایشی نسخه PS3 بازی به صورت 1080p و با صدای دالبی 7.1 اجرا خواهند شد که خود دلیل دیگری بر برتری کیفیت در نسخه PS3 این عنوان است.

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
ای دانشمند بزرگ ایران زمین شما واقعا نمیفهمی یا میخوای نفهمی که این فقط تنظیماته نوره نمایشگره که روشنایی رو تا ته بردن بالا یا نه معمولیه واسه ps3 رو کم کردن بعد عکس انداختن که اره ببینید
======

بهتره قبل از اینکه اظهاره فضل کنی بری پسته منو در باره این عکس تو تاپیکه مربوطش بخونی ولی اینجا نقل میکنم تا همه ببینن:

تو عکسه اول که فقط بنظر Brightness تو نسخه PS3 پائینتره که همین باعث شده یه سری جزئیات تو جاهایه تاریکه صفحه از بین بره.

مساله بیشتر Brightness هست ولی جناب دانشمند این رو هم بدون که اونی که مقایسه میکنه نمیره Brightness رو نسخه 360 تا ته ببره بالا و نسخه PS3 رو کم کنه. عکسها برایه مقایسه باید رو حالته Default گرفته بشن دانشمند.
نوشته شده توسط mohammad-gamer
حالا که دقت میکنم میبینم که اینقدر روشنایی رو بردن بالا که انگار داخل سرش یه مهتابی روشن کردن اصلا رنگ صورت و دستش به هم نمیخوره اونیکی روش نوشته 360 با بالاییش مقایسه کنید متوجه میشید که این فقط و فقط تنظیمات نمایشگره

منظورت از تنظیماته نمایشگر همون تنظیماته Brightness داخله بازیه دیگه؟ چون جهته اطلاع بهت بگم این عکسها رو از رویه صفحه نمایشگر نمیگیرن که تنظیماته نمایشگر تاثیری داشته باشه!!! اگه هم منظورت Brightness تو تنظیماته In Game هست که بازم میگم مقایسه رو حالته Default انجام میگیره! هیچ انسانه ناقص العقلی نمیره Brightness رویه 360 رو تا ته ببره بالا و نسخه PS3 رو بیاره پائین!!!

آخرین ویرایش:

hosain

کاربر سایت
May 24, 2008
37
ای دانشمند بزرگ ایران زمین شما واقعا نمیفهمی یا میخوای نفهمی که این فقط تنظیماته نوره نمایشگره که روشنایی رو تا ته بردن بالا یا نه معمولیه واسه ps3 رو کم کردن بعد عکس انداختن که اره ببینید
حالا که دقت میکنم میبینم که اینقدر روشنایی رو بردن بالا که انگار داخل سرش یه مهتابی روشن کردن اصلا رنگ صورت و دستش به هم نمیخوره اونیکی روش نوشته 360 با بالاییش مقایسه کنید متوجه میشید که این فقط و فقط تنظیمات نمایشگره
======
دوستانی که اینقدر لعن و نفرین میفرستن بدانند فردا روزی مورد قضاوت قرار خواهند گرفت چطور اون موقع که نسخه ps3 بازیارو از رو 360 پورت میکردن هیچ کس هیچی نمیگفت همه مینازیدن به اینکه 360 سرتره حالا چی شده قضیه بر عکس شده؟خدارو شکر باز قضیه روشن شده درود بر se و لعن و نفرین بر شرکتای دیگه که لیدر رو 360 میکردن و کیفیت ps3 رو فدای 360 میکردن
شما دوباره سر و کلت پیدا شد که مگه نگفتم اون امضای طلاییت رو عوض کن؟؟
یه سوال:شما یکی از جیره خوران شرکت سونی هستی؟؟
اخه میترسم اینهمه هرس میخوری از دست بری
سونی به تو احتیاج داره!!

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
این دو تا عکس واقعی هم باشن اصلا قایل مقایسه نیستن، چون تو یه زاویه نیستن و تو نسخه PS3 کاراکتر به دریاچه (برکه) نزدیکتره. لا اقل دو تا عکس از یه زاویه بزارید.
در ضمن شما تو تاپیک مقایسه دقیقا درباره این عکسها گفتید:

خب اگه فیک نیست پس اینم فیک نیست:
image-7589_4B7E4E87.jpg

جزئیات تو قسمتهایه مشخص شده تو نسخه 360 بیشتر هستند.

حالا گیریم این چیزا درست باشه و دو نسخه 100% برابر نباشن. آیا بخاطره یه سری جزئیات یعنی پورته بد تحویل داده؟ مسائلی مثله فریم ریت و لودینگ و ... اینا اصلا مهم نیست؟ شما از کجا میدونی این چیزا تو نسخه 360 بدتره؟
اکه بخوای به یه چیزی بگی پورته بد مثلا میشه به Bayonetta گفت پورته بد. چون هم لودینگ و هم فریم ریت و هم تکیتچرش ضعیف تر بودن ولی حالا شما با دو تا عکس که تازه از یه زاویه نیستن به این نتیجه رسیدی که این بازی یه پورته بده؟:eek:

نتیجه اهمیت زیاد دادن به گرافیک!!!

خود SE رسما تو Tw اش چی رو اعلام کرده؟ اینکه نسخه 30 ضعیف تره؟ یا یه پورت بده؟

پس اگه قضیه حدس و احتماله بهتره این تاپیک رو تو قسمته شایعات بزارید.

پ.ن: در ضمن دوستان زیاد عجله نکنید. این بازی تا چند روز دیگه میاد و منتقدها هم سوراخ سمبشو بیرون میکشن و همه جزئیاتو مقایسه میکنن. یه ده بیست روز دندون به جگر بزارید بعد شروع کنید به کوبوندنه نسخه 360.

پ.ن 2: منبع!!!
شما حتما باید بدونید این منبع نیست:

حداقل لینکشو بزارین تا بچه ها برن تو Tw و ببینن خوده SE دقیقا چی گفته!

بهتره قبل از اینکه اظهاره فضل کنی بری پسته منو در باره این عکس تو تاپیکه مربوطش بخونی ولی اینجا نقل میکنم تا همه ببینن:

مساله بیشتر Brightness هست ولی جناب دانشمند این رو هم بدون که اونی که مقایسه میکنه نمیره Brightness رو نسخه 360 تا ته ببره بالا و نسخه PS3 رو کم کنه. عکسها برایه مقایسه باید رو حالته Default گرفته بشن دانشمند.

منظورت از تنظیماته نمایشگر همون تنظیماته Brightness داخله بازیه دیگه؟ چون جهته اطلاع بهت بگم این عکسها رو از رویه صفحه نمایشگر نمیگیرن که تنظیماته نمایشگر تاثیری داشته باشه!!! اگه هم منظورت Brightness تو تنظیماته In Game هست که بازم میگم مقایسه رو حالته Default انجام میگیره! هیچ انسانه ناقص العقلی نمیره Brightness رویه 360 رو تا ته ببره بالا و نسخه PS3 رو بیاره پائین!!!
ا مگه شما نگفتی اینا فیک نیست؟عجب گیری کردیما حالا خوبه خود من میگم اینا فیکن به همون دلیل که رو حالت default نیست بعد شما اومدی....
===
شما دوباره سر و کلت پیدا شد که مگه نگفتم اون امضای طلاییت رو عوض کن؟؟
یه سوال:شما یکی از جیره خوران شرکت سونی هستی؟؟
اخه میترسم اینهمه هرس میخوری از دست بری
سونی به تو احتیاج داره!!
اندازه جواب دادن نیستی چه برسه درباره امضام صحبت کنی

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
ما كه FF باز نيستيم ولي فك ميكنم اين عجيب ترين و ضايع ترين كاري بود كه يك شركت با سابقه ميكنه .
يعني جريمه اي چيزي نميشه ؟؟ كم كاري نيست؟

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
ا مگه شما نگفتی اینا فیک نیست؟عجب گیری کردیما حالا خوبه خود من میگم اینا فیکن به همون دلیل که رو حالت default نیست بعد شما اومدی....

اصلا من درباره فیک بودن یا نبودنش یه کلمه حرف نزدم. بگرد ببین همچین جمله ای از من پیدا میکنی.

ویرایش:
نقل قول منو خوندی؟این حرفو زدی:
خب اگه فیک نیست پس اینم فیک نیست
======

وقتی میگم اگه یعنی: اگه فیک باشه جفتشون فیکه و اگه فیک نباشه هیچکدوم فیک نیستن. کسی نگفته اینا فیک هستن یا نه. در ضمن زاویه عکسها جوریه که اگه فیک نباشه هم نمیشه مقایسه کرد. در ضمن پورته بد مگه فقط به texture ربط داره؟ فریم ریت و لودینگ و ... اهمیتی ندارن؟ من فکر میکنم بعضیا با دو تا عکس خیلی ذوق زده شدن اینجا. بهتره ده بیست روز صبر کنن و بعد نظر بدن.

در ضمن من فکر میکنم بهتره این تاپیک به بخشه شایعات منتقل بشه تا صحت و صقم این تفاوته آشکار و پورته افتضاح و عمق فاجعه و .... که بعضیا ادعا میکنن ثابت بشه.

آخرین ویرایش:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
جالبه هررچی فن Ps3 بوده ریخته داره عقده هاش را از مولتی شدن این بازی خالی میکنه و یک شوخی و خنده هم تهش میزنه به نظرم چندتا ناظم باید بیان و فرقی هم بین عضو تحریریه و کاربر عادی وجود نداره صبر کنید در چند روز آینده تکذیب میشه این خبر و همچنین اگر واقعیت داشته باشه که 95 درصد محال هست ماکروسافت خوب جواب se را میدهد و اما اینکه به خاطر حجم دیسک نتونستن این کار را بکنن واقعا خنده دار هست چون دیگه همه mass effect2 را بازی کردن چطور اون گرافیک تونسته اجرا بشه بعد اینکه سر تا پاش cg هست نتونه خوبه که حالا توی خیلی از تاپیک ها این امر ثابت شده که از نظر گرافیکی 360 برتری هایی دارد به هر حال دارد هر چقدر هم کم و والا نشنیده بودیم cpu توی رزولوشن texture تاثیر داشته باشه فعلا همه فن ها ps3 دارن سو استفاده میکنن ولی منتظر یک تکذیب یا یک جواب کوبنده از سمت ماکروسافت باشن مگر آمریکا مثل ایران بی صاحب شده که یک دونه ژاپنی از اینور بکوبه بره اونجا به همه بگه این نسخه پرت میشه بعد تازه تاکید هم کنه که هیچ تفاوتی ندارن مگر در کیفیت صدا ها و cg ها بعد بیاد این آشغال را تحویل ملت بدن اونجا عزیز sue میکنن بابای ماکروسافت و se را میارن جلو چشش

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
اصلا من درباره فیک بودن یا نبودنش یه کلمه حرف نزدم. بگرد ببین همچین جمله ای از من پیدا میکنی.

در ضمن من فکر میکنم بهتره این تاپیک به بخشه شایعات منتقل بشه تا صحت و صقم این تفاوته آشکار و پورته افتضاح و عمق فاجعه و .... که بعضیا ادعا میکنن ثابت بشه.
نقل قول منو خوندی؟این حرفو زدی:
خب اگه فیک نیست پس اینم فیک نیست
======
البته میدونم که نقل قول کس دیگس اما خب داری تایید میکنی دیگه

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,323
نام
امیر حسین
هروقت SONY تونست حال اونایی که بلد نیستند بایوناتا رو پرت کنند بگیره مایکرو هم میتونه!
من نظری نسبت به راست و دروغ این عکسا ندارم! ولی خوب اگر راست باشه حسابی پول به جیب زده SE !

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
هروقت SONY تونست حال اونایی که بلد نیستند بایوناتا رو پرت کنند بگیره مایکرو هم میتونه!
من نظری نسبت به راست و دروغ این عکسا ندارم! ولی خوب اگر راست باشه حسابی پول به جیب زده SE !

آخی که چقدر شما ها خوشحال تشریف دارید انگار دارید در رابطه با بازی که با بچه های سر کوچتون تعویض میکنید صحبت میکنید یعنی چی که خوب پولی به جیبش زده اگر ماکروسافت پول داده تا بازی پورت بشه پس قرار داد دارن باز هم میگم دوستان اونجا ایران نیست که زرنگ بازی در بیارید دنیا از ایران سوا هست

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ببخشید دوستان داشتم رد میشدم دوباره دیدم دعوا هستش گفتیم وقتی دارین به هم انگ میزنین تاپیک های قدیمی هستش اون جا ها هم هستش که پست های افراردی که خود رو بیگناه میدانن و این وسط هیچ کاره هیچ وقت از یاد ها نمیره .

والا برای من یه نفر اصلا فرقی نداره این بازی بهتر باشه روی این یا اون چون جفتش رو دارم اما واقعا بعضی ها که قدیم خودشون رو به در و دیوار میکوبیدن که بازی یک مقدار فلان بازی از فلان بازی کنسول مقابل بهتر هستش الان خوب دارن خودشون رو نشون میدن .

اخه اون موقع که یه کمی بازی ... رو PS3 یا روی 360 با هم یکم اختلاف داشتن هیچ کسی شرکتی رو ننگ و نفرین و ... نمیکردن اما الان همه دست به نفرین زدن و... .

درسته من هم میگم اشتباه هستش کارش اما دیگه بعضی ها به دنبال این هستن که بگن چون این این جوری هستش قدیم هم فلانی فلان جور بوده یک جوری هستش انگار ما این جا بچه پرورش دادیم و برای هر اتفاقی باید بیان از شرکت مورد نظر دفاع کنن بازی اصلی میاد مشخص میشه الان نه به من نه به شما هیچی نمیرسه این جوری به جون هم افتادین .

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
سالی چندتا بازی مولتی میاد که نسخه ی کنسولیه 360 نسبت به PS3 برتری داره , با وجود اینکه توی نظر سنجی هم قرار میگرفتند اوضاع اینقدر وخیم نبود که الان SE رو اینقدر خوار و خفیف کردید.
تقسیر SE چیه که اگر میخواست بازی رو تو یه سطح بسازه باید به مایکروسافت سفارش میکرد بجا DVD Rom روی 360 یه DVD changer ببندن..

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
این که تو PS3 هم گرافیکش افتضاحه!!!!

دقیقا زدی تو خال. اینقدر رو گرافیکه این بازی مانور کردن. نمیدونم دوستان از دو سه سال پیش یادشون هست. الان این چیزائی که من تو گیم پلیهاش و اسکرین شاتهاش هم دیدم همچین چیزه مالی هم نیست نسبت به بازیهایه الان. در کل کسی هم که RPG باز باشه میدونه که گرافیک تو RPG یعنی آخرین نکته از لحاظه اهمیت. در کل سبکها گیم پلی مهمتر از گرافیکه ولی تو RPG این اهمیت چندین برابره به نظره من.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
سالی چندتا بازی مولتی میاد که نسخه ی کنسولیه 360 نسبت به PS3 برتری داره , با وجود اینکه توی نظر سنجی هم قرار میگرفتند اوضاع اینقدر وخیم نبود که الان SE رو اینقدر خوار و خفیف کردید.
تقسیر SE چیه که اگر میخواست بازی رو تو یه سطح بسازه باید به مایکروسافت سفارش میکرد بجا DVD Rom روی 360 یه DVD changer ببندن..
باز شروع شد...
عزیزم چه ربطی به DVD داره؟! وقتی داره بازی رو تو 3 تا DVD میده یعنی دیگه مشکل فضا ندارند. همین الان بازیهایی روی یک DVD هستند که گرافیک خیلی بهتری از این دارند.

من که فعلا این خبر رو در حد شایعه میدونم. باید منتظر Review ها باشیم. اگر این مسئله صحت داشته باشه یعنی Square Enix کم کاری کرده، مثل سازندگان Bayonetta. تموم شد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر