مشکلات نرم افزاری

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,669
دوستان من فايرفاكس ام رو به اخرين نسخه ارتقا دادم و حالا افزونه IDM ام رو نمي شناسه و نميذاره از طريق راست كليك فايل رو براي دانلود بفرستم توي IDM :|
فايرفاكس ام 38 و IDM ام 6.11

اگر نياز به تغيير IDM هست در مورد كامل پاك كردن نسخه فعلي راهنمايي ايم كنيد ( اگر روش خاصي داره )

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
غ
دوستان من فايرفاكس ام رو به اخرين نسخه ارتقا دادم و حالا افزونه IDM ام رو نمي شناسه و نميذاره از طريق راست كليك فايل رو براي دانلود بفرستم توي IDM :|
فايرفاكس ام 38 و IDM ام 6.11

اگر نياز به تغيير IDM هست در مورد كامل پاك كردن نسخه فعلي راهنمايي ايم كنيد ( اگر روش خاصي داره )
نیازی به نصب دوباره IDM نیست
کافیه افزونه IDM CC رو آپدیت کنی که مرورگر با IDMهماهنگ بشه
تو نت سرچ کن
IDM CC For firefox 38

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,669
غ
نیازی به نصب دوباره IDM نیست
کافیه افزونه IDM CC رو آپدیت کنی که مرورگر با IDMهماهنگ بشه
تو نت سرچ کن
IDM CC For firefox 38

متاسفانه اين مورد هم براي من كار نداد
مثل اينكه خود idm در نسخه هاي جديدتر فايرفاكس يه بلايي سرش اورده چون تو سايت idm زده بود بريد idm تون رو اپديت كنيد

ولي توي يكي از سايت ها خوندم با اعمال تغييرات توي فايل install.rdf و باز كردن فايل با notepad و افزايش max version مربوط به FF به بيشتر از نسخه فعلي FF شون مشكل من يكي كه حل شد ( توي سرچ تون بزنيد idm cc و بعد پوشه idmccz5 رو انتخاب كنيد اونجا مي بينيدش)

حالا اگر دوستان مشكل امنيتي در اين روش ميدونن بگن كه دوباره برش گردونم به حالت قبلي

اينم عكسش

--------------------------------------

ويرايش:
متاسفانه اين روش هم كار نداد!
اگر كسي از دوستان راه حلي پيدا كرد به اشتراك بذاره

---------------------------------------
ويرايش دوم

با نصب idm جديد تر مشكل حل شد

آخرین ویرایش:

Void Knight

کاربر سایت
Jan 12, 2014
313
نام
Yoshi
سلام ، چند روزی سیستم من هر دفعه یه برنامه کند میشه مثلا کروم بالا نمیاد یهو بعد 1 دقیقه کار می کنه یا ویندوز مدیا پلیر دیگه با سرعت کار نمیکنه و چند ثانیه طول میکشه تا اجرا کنه. ( قبلا نبود )
آنتی ویروس من هم kaspersky internet security ، ممکن بخاطر 32 بیت بودنش باشه ؟ چون سیستم من 64.

ped_gamer

کاربر سایت
Aug 11, 2011
310
نام
پدرام
سلام ، چند روزی سیستم من هر دفعه یه برنامه کند میشه مثلا کروم بالا نمیاد یهو بعد 1 دقیقه کار می کنه یا ویندوز مدیا پلیر دیگه با سرعت کار نمیکنه و چند ثانیه طول میکشه تا اجرا کنه. ( قبلا نبود )
آنتی ویروس من هم kaspersky internet security ، ممکن بخاطر 32 بیت بودنش باشه ؟ چون سیستم من 64.

درود نه 32 بیت بودن نرم افزار یعنی فقط میتونه تا 32 بیت داده رو تو هر واحد زمانیش ادرس دهی کنه و دلیل کندی نمیشه . نو اون لحظاتی که کندی اتفاق می افته استفاده از رم یا سی پی یو به حد بالایی میرسه که سیستم پروسس پر مصرف رو نگه میداره بعد ازاد میکنه . شما تسک منجر رو باز بزارید از تب پروسس چک کنید دایما هر وقت که کند میشه ببینید مصرف چی بالا رفته . احتمالا بدافزار باشه.

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,718
سلام..
تو نرم افزار Recovery my files pro 5.2.1 هر کاری می کنم دیتاهای ریکاور شده رو ذخیره نمی کنه...هر چی روی دکمه سیو کلیک می کنم برنامه هیچ عکس العملی از خودش نشون نمی ده.....فقط یه لحظه نوشته های روی دکمه ها میره و دوباره برمی گرده.....پچ هم اعمال شده و اکتیو هست.......فقط لطفا زودتر جواب بدید چون خیلی نیازه و هر لحظه ممکنه دیتاها بپرن........بیشترشون هم ویدئو و موسیقی هست...
اگه هم یه برنامه قدرتمند تر هست معرفی کنید..

- - -ویرایش - - -

سلام..
تو نرم افزار Recovery my files pro 5.2.1 هر کاری می کنم دیتاهای ریکاور شده رو ذخیره نمی کنه...هر چی روی دکمه سیو کلیک می کنم برنامه هیچ عکس العملی از خودش نشون نمی ده.....فقط یه لحظه نوشته های روی دکمه ها میره و دوباره برمی گرده.....پچ هم اعمال شده و اکتیو هست.......فقط لطفا زودتر جواب بدید چون خیلی نیازه و هر لحظه ممکنه دیتاها بپرن........بیشترشون هم ویدئو و موسیقی هست...
اگه هم یه برنامه قدرتمند تر هست معرفی کنید....

T - BONE

کاربر سایت
Aug 24, 2012
369
نام
Hamed
درود

از وقتی ورژن 3.8 KMPlayer رو نصب کردم فایل ها رو با تصویر کوچیک اجرا میکنه از Full HD گرفته تا 480p ... چکار کنم درست شه ؟ یعنی هر فایل رو متناسب با رزولوشنش اجرا بشه

در ضمن چند وقتیه بعضی برنامه ها مثل کروم . وایبر . بازی ... میخوام اجرا کنم ویندوز ارور stopped working میده ... ویندوز هم عوض کردم ولی هنوز این مشکل پابرجاست به نظر شما مشکل از هارد یا پاور نیست ؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
درود

از وقتی ورژن 3.8 KMPlayer رو نصب کردم فایل ها رو با تصویر کوچیک اجرا میکنه از Full HD گرفته تا 480p ... چکار کنم درست شه ؟ یعنی هر فایل رو متناسب با رزولوشنش اجرا بشه

در ضمن چند وقتیه بعضی برنامه ها مثل کروم . وایبر . بازی ... میخوام اجرا کنم ویندوز ارور stopped working میده ... ویندوز هم عوض کردم ولی هنوز این مشکل پابرجاست به نظر شما مشکل از هارد یا پاور نیست ؟
درود
F2 رو بزن که تنظیمات برنامه باز بشه
General --> Playback

تب General
قسمت When Starting Playback رو باز کن و این گزینه رو انتخاب کن
Original Size
-
اگر مشکل سخت افزاری باشه که باید تو تاپیک خودش بپرسی که دوستان بتونن راهنماییت کنن
ولی اگر فقط موقع باز کردن برنامه ها ارور میده به نظر من میتونه مشکل از یه برنامه باشه که با ویندوز سازگاری نداره و رجیستری رو به هم میریزه. چون بعد از تعویض ویندوز هم نصب شده، مشکل هنوز پابرجاست
یک برنامه مث TuneUp Utilities برای پاک کردن رجیستری و چک کردن مشکلات ویندوز میتونه کمکت کنه که ببینی مشکل نرم افزاری هست یا نه. آنتی ویروس هم که حتما باید داشته باشی.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام.
علت مشکلتون رو نمیدونم. ممکنه خیلی ساده باشه ایراد ولی خب ما تمام جوانب رو نمیدونیم.
من به توصیه های دانیال یه چیزی اضافه کنم ، اگر انجام ندادید البته:

اگه سیستم لبتاب هست ، درایورهای مربوطه و همچنین درایور کارت گرافیک رو حتما نصب و بروز کنید. و همچنین اگه این ویندوز همون قبلی هست، یک نسخه جدید تهیه کنید.
برای بررسی هارد هم از نرم افزار hd tune pro استفاده کنید سلامت هاردتون رو چک کنید، اضافه بر اینها بررسی کنید ببینید ممکنه مشکل بدافزار یا ویروس باشه یا خیر.
اولویت احتمال مشکل سخت افزاری رو بذارید بعد اینها ، مثلا چک کردن اسلات رم و پاور غیره.
موفق باشید.

T - BONE

کاربر سایت
Aug 24, 2012
369
نام
Hamed
درود
F2 رو بزن که تنظیمات برنامه باز بشه
General --> Playback

تب General
قسمت When Starting Playback رو باز کن و این گزینه رو انتخاب کن
Original Size
-
اگر مشکل سخت افزاری باشه که باید تو تاپیک خودش بپرسی که دوستان بتونن راهنماییت کنن
ولی اگر فقط موقع باز کردن برنامه ها ارور میده به نظر من میتونه مشکل از یه برنامه باشه که با ویندوز سازگاری نداره و رجیستری رو به هم میریزه. چون بعد از تعویض ویندوز هم نصب شده، مشکل هنوز پابرجاست
یک برنامه مث TuneUp Utilities برای پاک کردن رجیستری و چک کردن مشکلات ویندوز میتونه کمکت کنه که ببینی مشکل نرم افزاری هست یا نه. آنتی ویروس هم که حتما باید داشته باشی.

درود

برای KMplayer تمام کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی نشد ( باز هم ویدئو 1080p رو با پنجره کوچیک باز میکنه )

برنامه TuneUp Utilities رو نصب کردم فقط لطف میکنید یکم دربارش توضیع بدید . من هر کاری که برنامه میخواست رو انجام دادم ولی مشکل هنوز پا برجاست

برای مثال برنامه MetroSidebar که این ارور رو میده :

درباره آنتی ویروس هم قبلا Avast داشتم الان هیچ آنتی ویروسی ندارم بنظرتون همون Avast نصب کنم ؟

- - -ویرایش - - -

سلام.
علت مشکلتون رو نمیدونم. ممکنه خیلی ساده باشه ایراد ولی خب ما تمام جوانب رو نمیدونیم.
من به توصیه های دانیال یه چیزی اضافه کنم ، اگر انجام ندادید البته:

اگه سیستم لبتاب هست ، درایورهای مربوطه و همچنین درایور کارت گرافیک رو حتما نصب و بروز کنید. و همچنین اگه این ویندوز همون قبلی هست، یک نسخه جدید تهیه کنید.
برای بررسی هارد هم از نرم افزار hd tune pro استفاده کنید سلامت هاردتون رو چک کنید، اضافه بر اینها بررسی کنید ببینید ممکنه مشکل بدافزار یا ویروس باشه یا خیر.
اولویت احتمال مشکل سخت افزاری رو بذارید بعد اینها ، مثلا چک کردن اسلات رم و پاور غیره.
موفق باشید.

درود

سیستمم pc هستش

چطور میشه مشکل سخت افزار رو تشخیص داد نشانه های خاصی داره ؟

برنامه hd tune pro نصب کردم ولی چیزی ازش نفهمیدم

اینم عکسش :

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
درود
برای KMplayer تمام کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی نشد ( باز هم ویدئو 1080p رو با پنجره کوچیک باز میکنه )
شما گزینه های دیگه مثل Special که خودتون سایز دقیق پنجره رو مشخص میکنی، یا FullScreen رو تست کن ببین درست کار میکنه
اگر اونها هم کار نمیکنه یکبار تنظیمات برنامه رو ریست کن، یا Configuration Presets رو روی Default بذار
بعد دوباره این قسمت رو امتحان کن ببین جواب میده
برنامه TuneUp Utilities رو نصب کردم فقط لطف میکنید یکم دربارش توضیع بدید . من هر کاری که برنامه میخواست رو انجام دادم ولی مشکل هنوز پا برجاست
غیر از اون تب اول که یه سری پیشنهاد ها بهتو.ن میده و انجام میدید
قسمت Optimize برای مدیریت و بهینه کردن ویندوزه. میتونید برنامه رو کلا غیر فعال کنید یا از تو اتوران ویندوز بردارید که ببینید مشکل از کدوم برنامه ـس
یا رجیستری ویندوز رو به طور کامل بررسی و پاک کنه و ...
Fix Problems هم برای عیب یابی و رفع خطا های ویندوز به کارتون میاد
برای مثال برنامه MetroSidebar که این ارور رو میده :
درباره آنتی ویروس هم قبلا Avast داشتم الان هیچ آنتی ویروسی ندارم بنظرتون همون Avast نصب کنم ؟
مشکل شما انگار از ویندوز 8 و 8.1 هست. چند تا لینک براتون میذارم که امیدوارم به کارتون بیاد
برای آنتی ویروس هم پیشنهاد من Kaspersky Internet Security 2015 هست
درود
سیستمم pc هستش
چطور میشه مشکل سخت افزار رو تشخیص داد نشانه های خاصی داره ؟
برنامه hd tune pro نصب کردم ولی چیزی ازش نفهمیدم
اینم عکسش :
با امثال همین برنامه هایی که سعید جان معرفی کرد میشه روی سخت افزار ها نظارت کرد و با بررسی خطاها و گزارش های برنامه مشکل سخت افزاری رو پیدا کرد
اما همین گزارش ها رو هم به نظر من تو تاپیک سخت افزار بذاری بهتره و جواب درست و دقیقی میگیری

البته بقیه دوستان این تاپیک هم تو امر سخت افزار استادن و احتمالا میتونن راهنماییت کنن
پس من در مورد سخت افزار تجویز :d اشتباهی نمیکنم که یه وقت مشکلی برات پیش نیاد

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
435
الان 2-3 ماهه که Internet download manager م هر 10 دقیقه پیام میده که (سریال نامبرت فیک هست و . . .)
پچش کردم -جواب نداد
سریال نامبر جدید واردش کردم -جواب نداد
کامل پاکش کردم+جدیدترین نسخه نصب کردم +پچ جدید- جواب نداد

نکته اینجاست که من وقتی نسخه ی جدیدتر برنامه رو هم نصب میکنم وقتی میرم ورژنش رو نگاه میکنم همون نسخه قدیمی خودم هنوز هم هست ! انگار که اصلا پاک نمیشه این نسخه قدیمی ؟!
چیکارش کنم !

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
Kaspersky Internet Security 2015 یا Kaspersky Anti-Virus 2015 ؟
بعد باید بخرمش نه ؟
همونی که نقل قول کردی! :d
Kaspersky Internet Security 2015

از نظر لایسنس آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی فرقی نداره . فقط تفاوتشون در فایروال و برنامه های جانبی و امنیت بیشتره ، که Internet Security بهتره.
اگر نخوای بخری ، میتونی از Trial Reset استفاده کنی.
برنامه رو تریال اکتیو میکنی و بصورت آزمایشی استفاده کنی (با امکانات کامل). مدت زمانش که تموم شد با تریال ریست اطلاعات برنامه رو ریست میکنی و دوباره آزمایشی اکتیوش میکنی و ...
الان 2-3 ماهه که Internet download manager م هر 10 دقیقه پیام میده که (سریال نامبرت فیک هست و . . .)
پچش کردم -جواب نداد
سریال نامبر جدید واردش کردم -جواب نداد
کامل پاکش کردم+جدیدترین نسخه نصب کردم +پچ جدید- جواب نداد

نکته اینجاست که من وقتی نسخه ی جدیدتر برنامه رو هم نصب میکنم وقتی میرم ورژنش رو نگاه میکنم همون نسخه قدیمی خودم هنوز هم هست ! انگار که اصلا پاک نمیشه این نسخه قدیمی ؟!
چیکارش کنم !
اگر راه دوست بالایی جواب نداد، لینکی که دوست دیگه ای تو این پست گذاشته رو هم یه نگاهی بنداز

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر