مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
اگه تازه گرفته باشین سیستم رو و همه رو یک جا خریده باشید فکر کنم اگه به فروشنده بگید قبول کنه براتون پاور رو عوض کنه ( در حد 1روز خریدن ) چون من برام پیش اومده و برای 2-3تا دوستان پاور رو که 1 روز خریده بود و نمیدونستن که ضعیفه بردم و عوض کردم !
برای خریدن پاور جدید هم بله اون پائر خوبیه !

اما در مورد خرید کارت اشتباه کردید ! 560ti خیلی بهتر از اون کارد شماست در با اون بودجه !

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
الان دقیق نگاه کردم دیدم اصلا کابل 6 پین نداره اون کابل 8 پین ATX بوده.
SILVERSTONE هست، روی کارتون نوشته ST50 ولی روی خوده پاور نوشته SST.ST500 !
از کجا بفهمم real چقدر هست؟
روی خوده پاوره یه چیزی نوشته 12v=348 max و 3.3v =158 max
اگه یه پاور دیگه بخوام بخرم این میخرن ازم؟
پاور Power Green GP530A-EU چطور هست؟
خوب با این که از خود پاور نذاشتی ولی رو جعبه زده که یدونه 6pin PCI-E Connector داره ؟!
فروشش هم بستگی به خودت داره البته از فروشش چیز زیادی فک نمیکنم برات بمونه !
در مورد پاور هم گفتم شما که نمیخوای هر سال پاور عوض کنی پس یه مدل قویتر بگیر که به مشکل نخوری ، GP600A-EU پیشنهاد خوبیه.
دیگه خود دانی
اما در مورد خرید کارت اشتباه کردید ! 560ti خیلی بهتر از اون کارد شماست در با اون بودجه !
560ti در کمترین حالت 120 تومن با بودجه ی این دوستمون اختلاف داره !

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
خوب با این که از خود پاور نذاشتی ولی رو جعبه زده که یدونه 6pin PCI-E Connector داره ؟!
در مورد پاور هم گفتم شما که نمیخوای هر سال پاور عوض کنی پس یه مدل قویتر بگیر که به مشکل نخوری ، GP600A-EU پیشنهاد خوبیه.
دیگه خود دانی

560ti در کمترین حالت 120 تومن با بودجه ی این دوستمون اختلاف داره !
انگار اشتباهی دیدم که ایشون 400 بودجه دارن برای گرافیک ! شما درست گفتید رامین جان !

vahid005

کاربر سایت
Dec 22, 2006
21
دیگه خود دانی

درسته زده کابل 6 پین داره ولی نمیدونم چرا نداره !
اگه کابل تبدیل بزنم از 2 تا خروجی molex جداگانه که از پاور میاد بازم امکان داره خراب بشه سخت افزارم؟
فعلا بودجه واسه پاور ندارم میگم فعلا از تبدیل استفاده کنم 1 ماه دیگه پاور بخرم .به نظرتون خوبه؟
ممنون

hellboy2010

کاربر سایت
Nov 27, 2010
69
دوستان کارت منgtx 550tiکه خداییش خیلی ضعیفه نسبت به کارتهای خوب....gta iv رو medium و رزولیشن 1024*768 20 فریم به پایین میده تا 12 فریم...

حالا اینو به یه نفر از دوستام فروختم 120 تومن....می خوام 300 تومن بزارم روش تا 420 تومن یه کارت گرافیکی که قوی تر باشه و باز پشیمون نشم

مثل gtx550ti یک ماهه خریدم 220 تومن 100 تومن ضرر دادم ..

پاورم cooler master 750w

راستش منم همین کارت گرافیک رو دارم ولی دیگه اینجور هم که شما میگین ضعیف نیست من رو حالت hight خیلی از بازیها رو راحت بازی کردم. ولی خوب قبول دارم منم اگر یه مقدار بیشتر هزینه میکردم بهتر بود. مخصوصا با بازیهایی مثل بتمن و btf3 که گرافیک بالایی دارن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
درسته زده کابل 6 پین داره ولی نمیدونم چرا نداره !
اگه کابل تبدیل بزنم از 2 تا خروجی molex جداگانه که از پاور میاد بازم امکان داره خراب بشه سخت افزارم؟
فعلا بودجه واسه پاور ندارم میگم فعلا از تبدیل استفاده کنم 1 ماه دیگه پاور بخرم .به نظرتون خوبه؟
ممنون
خوب به همین دلیل میگم پاورت مشکوکه که جنس اصلی نیس !
در مورد مشکلاتش گفتم شاید بشه رانش کرد ولی ممکنه به کارت صدمه بزنه.(حتی تو این مدت کم)
خواهش

hellboy2010

کاربر سایت
Nov 27, 2010
69
دوستان مشخصات سیستم من اینه
Mainboard SABERTOOTH P67
Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
ram 8gig DDR 3
power GREEN - GP635B-US
میخواستم ببینم این پاور مناسب هستش اگر بخوام کارت گرافیک رو ببرم بالا مثلا 560ti بگیرم جواب میده ؟ ممنون

ah.rasooli

کاربر سایت
Jan 1, 2012
12
با عرض سلام خدمت همه عزیزان
پاور سیستم من green 350 هستش می خواستم کارت گرافیکیم رو افزایش بدم و HD6770 بگیرم . آیا پاور من چواب می ده یا باید عوضش کنم ؟ اگه میشه منو راهنمایی کنید.
بازم ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان مشخصات سیستم من اینه
Mainboard SABERTOOTH P67
Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
ram 8gig DDR 3
power GREEN - GP635B-US
میخواستم ببینم این پاور مناسب هستش اگر بخوام کارت گرافیک رو ببرم بالا مثلا 560ti بگیرم جواب میده ؟ ممنون
بله جوابگو هست !
با عرض سلام خدمت همه عزیزان
پاور سیستم من green 350 هستش می خواستم کارت گرافیکیم رو افزایش بدم و HD6770 بگیرم . آیا پاور من چواب می ده یا باید عوضش کنم ؟ اگه میشه منو راهنمایی کنید.
بازم ممنون
خیر ضعیفه بدرد استارت 6770 هم نمیخوره ، چه برسه به کارای دیگه !
6770 حداقل یه 450w میخواد که من GREEN GP530A-EU رو پیشنهاد میدم یا اگه بتونی بیشتر هزینه کنی GP600A-EU انتخاب بهتری میتونه باشه !

vahid005

کاربر سایت
Dec 22, 2006
21
خوب به همین دلیل میگم پاورت مشکوکه که جنس اصلی نیس !
در مورد مشکلاتش گفتم شاید بشه رانش کرد ولی ممکنه به کارت صدمه بزنه.(حتی تو این مدت کم)
خواهش
سلام
من امروز رفتم یه تبدیل کابل خریدم زدم ولی مانیتور سیاه بود چشمک میزد .
فن کارت گرافیک روشن بود و سیستم بوق هم میزد میومد بالا ولی صفحه سیاه بود کارت گرفیک رو که برمیداشتم با onboard خود مادربورد بالا میومد!
کارت گرفیک هم بوردم تست کردن گفتن سالمه.
به نظرتون 100 درصد پاور نمیکشه؟
یه چیزه دیگه مانیتورم CRT هست تبدیل RGB به DVI زدم از اون چی نمیتونه باشه؟
ممنون.

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
سلام
من امروز رفتم یه تبدیل کابل خریدم زدم ولی مانیتور سیاه بود چشمک میزد .
فن کارت گرافیک روشن بود و سیستم بوق هم میزد میومد بالا ولی صفحه سیاه بود کارت گرفیک رو که برمیداشتم با onboard خود مادربورد بالا میومد!
کارت گرفیک هم بوردم تست کردن گفتن سالمه.
به نظرتون 100 درصد پاور نمیکشه؟
یه چیزه دیگه مانیتورم CRT هست تبدیل RGB به DVI زدم از اون چی نمیتونه باشه؟
ممنون.
بله از پاور هست ! معمولا" وقتی برقی که به کارگرافیک میرسه ضعیف تر از یک حدی باشه فن گرافیک 100% کار میکنه و بوق میزنه !
از مانیتور نیست ، خیالتون جمع.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
580 حداقل یه 650w و 6990 هم حداقل یه 750w میخواد ، که با توجه به پاورت اصلا نباید بهش فکر کنی چون بدرد استارتشون هم نمیخوره !

acdc

کاربر سایت
Jan 1, 2009
85
نام
کوروش
سلام به دوستان عزیز
2تا سوال داشتم،من مادر بوردم asus p6t deluxe ver 2 این هست،و گرافیکم Zotac GTX 260²
حالا اینجا سوال واسم پیش امده،که ایا یک کارت گرافیک قویتر بخرم میتونم یا این شیرش کنم؟یا اینکه نمیشه!چه پیشنهادی میکنید!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خیر ، واسه SLI هر دو کارت باید از یه مدل باشن در غیر اینصورت یکی از کارتا رو میشه فقط به عنوان کارت Physx استفاده کرد همین.
در کل کارت جدید توصیه میشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر