مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
دوستان من با خودم خیلی کلنجار رفتم و اخر هم اینارو به عنوان گزینه ها انتخاب کردم به نظر شما دوستان کدوم بهتره؟
msi n560ti gtx tf 2 hawk
asus gtx 560 ti direct cu ii
evga gtx 560ti ssc
gainward gtx 560 ti phantom 2gb
sapphire amd hd 6950

evga gtx 560ti ssc
این کارت نسبت قیمت به کارایش ارزش خرید داره و قابلیت اورکلاک 560ti بالاست و با یه اورکلاک ساده میتونید به کارایی gtx570 و یا 6970 برسی
اگه میخوای بگیری دست بجونبون چون قیمت قطعات داره میره بالا

---------- نوشته در 01:36 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:34 PM ارسال شده بود ----------

۶۷۹۰ که هیچ ! ۶۹۵۰ که جای خود ، ۶۹۷۰‌ام همچین ادعایی رو نمیتونه بکنه دوست عزیز

نه به اون شوری شوری نه به این بی نمکی بی نمکی

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
دوستان من با خودم خیلی کلنجار رفتم و اخر هم اینارو به عنوان گزینه ها انتخاب کردم به نظر شما دوستان کدوم بهتره؟
msi n560ti gtx tf 2 hawk
asus gtx 560 ti direct cu ii
evga gtx 560ti ssc
gainward gtx 560 ti phantom 2gb
sapphire amd hd 6950

مدلای ASUS و MSI بهترین انتخابا هستن، نه بخاطر 5 درصد سرعت بیشتر، بلکه بخاطر حرارت کمتر و فن اختصاصی بسیار کم صداتر که موقع بازی روی اعصاب نمیره.

saeedsoftness

کاربر سایت
Apr 30, 2011
82
نام
سعید
دوستان کارت منgtx 550tiکه خداییش خیلی ضعیفه نسبت به کارتهای خوب....gta iv رو medium و رزولیشن 1024*768 20 فریم به پایین میده تا 12 فریم...

حالا اینو به یه نفر از دوستام فروختم 120 تومن....می خوام 300 تومن بزارم روش تا 420 تومن یه کارت گرافیکی که قوی تر باشه و باز پشیمون نشم

مثل gtx550ti یک ماهه خریدم 220 تومن 100 تومن ضرر دادم ..

پاورم cooler master 750w

SkyWalker1726

کاربر سایت
Aug 29, 2007
380
نام
Ali
evga gtx 560ti ssc
این کارت نسبت قیمت به کارایش ارزش خرید داره و قابلیت اورکلاک 560ti بالاست و با یه اورکلاک ساده میتونید به کارایی gtx570 و یا 6970 برسی
اگه میخوای بگیری دست بجونبون چون قیمت قطعات داره میره بالا

---------- نوشته در 01:36 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:34 PM ارسال شده بود ----------

نه به اون شوری شوری نه به این بی نمکی بی نمکی

سیستم عزیزان شاید معجزه می‌کنه ، من نمیدونم ، شاید هم طرفند‌های بلد هستند که دنیا از آنها بی‌خبر هستش ،
تا اونجای که ما دیدیم ، ۶۹۷۰ با تکسچر پک و دایرکت اکس ۱۱ نمیده ۶۰ فریم ثابت در کریسیس ۲ پس ۶۹۵۰ و ۶۷۹۰ جای خود دارند ...

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان کارت منgtx 550tiکه خداییش خیلی ضعیفه نسبت به کارتهای خوب....gta iv رو medium و رزولیشن 1024*768 20 فریم به پایین میده تا 12 فریم...

حالا اینو به یه نفر از دوستام فروختم 120 تومن....می خوام 300 تومن بزارم روش تا 420 تومن یه کارت گرافیکی که قوی تر باشه و باز پشیمون نشم

پاورم cooler master 750w
شما که میخواستی تا 220 هزینه کنی باید میومدی اینجا کمک میگرفتی بعد خرید میکردی نه الان که به قول خودت ضرر کردی ؟!
در کل تا 430 440 تومن میتونی GTX570 با برد Gainward رو در نظر بگیری کاراییش هم که مشخصه همون 480ـه با مصرف انرژی و حرارت کمتر.

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan

پاورم cooler master 750w

دوست عزیز اونطوری که من تو پروفایلت نگاه کردم سی پی یوت خیلی ضعیفه و تو کارایی کل سیستمت تاثیر میزاره
تو بازیه gta iv سی پی یوت مشکل اصلیت بود که فریمت پایین میومد
من پیشنهادم عوض کردن مین و سی پی یوت هست و پس گرفتن کارت قبلی از دوستت

---------- نوشته در 10:55 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:58 PM ارسال شده بود ----------

مدلای ASUS و MSI بهترین انتخابا هستن، نه بخاطر 5 درصد سرعت بیشتر، بلکه بخاطر حرارت کمتر و فن اختصاصی بسیار کم صداتر که موقع بازی روی اعصاب نمیره.

اگه کیس خوب باشه و سیستم کولینگ مناسب و جنس بدنه و چینش فن ها خوب باشه باعث میشه که سیستم خنکتر باشه و با استفاده ار اصل تداخل امواج db کمتری نویز ایجاد بشه
فکر کنم دمای پایین تر و نویز کمتر برای کسی که محدودیت بوجه داره و کارایی براش مهمه خوب نیست
چون میتونه به جای پرداخت هزینه اضافه تر برای خنک کننده یه چیپ سریعتر بگیره

آخرین ویرایش:

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال

اگه کیس خوب باشه و سیستم کولینگ مناسب و جنس بدنه و چینش فن ها خوب باشه باعث میشه که سیستم خنکتر باشه و با استفاده ار اصل تداخل امواج db کمتری نویز ایجاد بشه
فکر کنم دمای پایین تر و نویز کمتر برای کسی که محدودیت بوجه داره و کارایی براش مهمه خوب نیست
جسارتا عرض میکنم
من چیزی رو که شما میگی تجربه کردم (البته نا خواسته)
بجای خرید از مدلای ASUS و MSI با کولینگ های حرفه ای ، مجبور شدم گرافیکم رو از برند گیگابایت بردارم و الان شدیدا پشیمونم.
چون تنها نقطه ضعف سیستم فعلیم دمای بالای کارت گرافیکم هست که با وجود کیس Infinity ، مشکلات زیادی رو برام درست کرده.
برای همین به عنوان کسی که تجربه این مشکل رو داشته به دوستان پیشنهاد میکنم که گرافیک های حرفه ای رو از مدل هایی انتخاب کنند که کولینگ مناسب وسیستم خنک کننده حرفه ای داشته باشه.

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا

بهرام جان هیچ وقت میزان خنک کننده گی کیس و فن داخلش و چیدمانشون( حالت های معمولی cooling ) به پای یک خنک کننده ی اختصاصی که روی کارت قرار میگیره نمیرسه ! این تجربیه ! همیشه قوانین تئوری و روی کاغذ اونطوری که به نظر میات در عمل نیستن !

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
هیچ وقت میزان خنک کننده گی کیس و فن داخلش و چیدمانشون( حالت های معمولی cooling ) به پای یک خنک کننده ی اختصاصی که روی کارت قرار میگیره نمیرسه ! این تجربیه ! همیشه قوانین تئوری و روی کاغذ اونطوری که به نظر میات در عمل نیستن !

دوستان این بیوگرافی من هست :
وسیله های بازیم رو از امگا و کمودور شروع کردم که خیلی اسمشون هم نشنیدن
و مقطع تحصیلی دانشگاه که دارم درس میخونم شاید تو بازی سنتر افراد کمی در این مقطع درس میخونن ( نمی گم چه مقطعی :d)
و رشته تحصیلیم به قطعات الکترونیکی ربط داره
و چندین ساله که کامپیوتر ها رو انگولک میکنم

یا حرف نمیزنم یا میزنم مطمئنم که میگم
من توی کیسم 8 تا فن 12 سانتی دارم وکیسم بسیار کم صدا هست
همیشه حداقل رابطه ی کمی بین تئوری و عمل وجود داره
هیچ کیس خنکی جای خنک کننده اصلی کارت گرافیک رو نمیگیره
و اگه کامل خونده باشی من گفتم اگه کسی کارایی براش مهمه به جای پرداخت هزینه برای کولینگ بهتر بره یه مدل با چیپ سریعتر انتخاب کنه بهتره براش

---------- نوشته در 03:03 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:53 PM ارسال شده بود ----------

جسارتا عرض میکنم
من چیزی رو که شما میگی تجربه کردم (البته نا خواسته)
بجای خرید از مدلای ASUS و MSI با کولینگ های حرفه ای ، مجبور شدم گرافیکم رو از برند گیگابایت بردارم و الان شدیدا پشیمونم.
چون تنها نقطه ضعف سیستم فعلیم دمای بالای کارت گرافیکم هست که با وجود کیس Infinity ، مشکلات زیادی رو برام درست کرده.
برای همین به عنوان کسی که تجربه این مشکل رو داشته به دوستان پیشنهاد میکنم که گرافیک های حرفه ای رو از مدل هایی انتخاب کنند که کولینگ مناسب وسیستم خنک کننده حرفه ای داشته باشه.

اگه دمای کارتت اکثر مواقع بالاست 3 تا احتمال هست :
1- کارتت رو اورکلاک کردی
2-مدل کیست خوبه ولی شاید چیدمان فن هاش درست نیست ( ورودی و خروجی هوای کیس میگم )
3-کارتت خرابه

vahid005

کاربر سایت
Dec 22, 2006
21
سلام دوستان
من امروز رفتم یه کارت گرافیک xfx 6850 خریدم به قیمت 238000 تومان.
امدم خونه دیدم پاورم 1 کابل 6 پین داره اونم رفته توی مادربورد .حالا چیکار کنم؟:( .کارت گرافیکه 1 کابل 6 پین میخواد.
اگه این کابل رو بهش نزنم چی میشه؟
پاورو هم تازه خریدم silverstone 500w هست.
help me.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
اگه دمای کارتت اکثر مواقع بالاست 3 تا احتمال هست :
1- کارتت رو اورکلاک کردی
2-مدل کیست خوبه ولی شاید چیدمان فن هاش درست نیست ( ورودی و خروجی هوای کیس میگم )
3-کارتت خرابه
1.نه
2.چیدمان فن ها طبق استاندارد کیس هست
3./:)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان
من امروز رفتم یه کارت گرافیک xfx 6850 خریدم به قیمت 238000 تومان.
امدم خونه دیدم پاورم 1 کابل 6 پین داره اونم رفته توی مادربورد .حالا چیکار کنم؟
yahoo_2.gif
.کارت گرافیکه 1 کابل 6 پین میخواد.
پاورو هم تازه خریدم silverstone 500w هست.
help me.
به سلامتی مبارکه
ولی بهتر نبود قبل از اینکه کارت رو بگیری بیای اینجا پست بدی ؟! شما با همون بودجه انتخاب بهتری هم داشتی !
در مورد پاور هم همینطور رو چه حسابی 500w گرفتی ؟! اینکه 6850 حداقل یه 500w میخواد درست ولی شما که نمیخوای هر سال پاور عوض کنی درسته !
حالا کاری به این داستانا نداریم این چه 500wیی (اونم SilverStone) هست که 6 پین نداره ؟! یه شات از پاورت بذار ببینیم جریان چیه.

vahid005

کاربر سایت
Dec 22, 2006
21
به سلامتی مبارکه
ولی بهتر نبود قبل از اینکه کارت رو بگیری بیای اینجا پست بدی ؟! شما با همون بودجه انتخاب بهتری هم داشتی !
در مورد پاور هم همینطور رو چه حسابی 500w گرفتی ؟! اینکه 6850 حداقل یه 500w میخواد درست ولی شما که نمیخوای هر سال پاور عوض کنی درسته !
حالا کاری به این داستانا نداریم این چه 500wیی (اونم SilverStone) هست که 6 پین نداره ؟! یه شات از پاورت بذار ببینیم جریان چیه.

ممنون دوست من
والا من 2 روز پیش اینجا پست زدم گفتم 6790 خوبه گفتن خوبه در حد متوسط هست من هم گفتم بزار 6850 بگیرم از اون بهتره .
مثلا چه کارت گرافیکی میشود با این بودجه خرید؟
پاور هم قبل از کارت گرافیک خریدم حدوده 6-7 ماه پیش .1 کابل 6 پین داره اونم رفته توی مادربورد دیگه نداره!
والا عکس ندارم ازش ولی مدلش اینه silverstone 500w مدل st50.
1 کابل 6 پین داره
1 کابل 24 پین.
4 تا هم کابل sata.
حالا شما چی پیشنهاد میکنید؟
چه کنم؟
مرسی

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
بله شما یه پست زدی ولی دیگه پیگیر نشدی !
میشد GTX460 1GB گرفت.
چون گفتی تازه خریدم منم فک کردم جدیدا گرفتی.
ST50 خودش 6 یا 7 مدل داره ، مال شما دقیقا کدومه ؟!
منظورم این بود که خودت یه شات بگیری بعد بذاری اینجا ببینیم.
در مورد پاورت نمیدونم واقعا SilverStone هست یا نه ، ولی 6 پین هم نداشته باشه (به شرطی که 500w و Real باشه) میشه با یدونه تبدیل molex به PCIE کارت گرافیکت رو راه انداخت ولی در دراز مدت راندمانش افت میکنه و رو کارایی کارت تاثیر میذاره و شاید به کارت هم آسیب بزنه !
در کل پیشنهاد من GREEN GP600A-EU هستش (90 95 تومن در میاد) در کمترین حالت و یا بالاتر مدلی مثل GP635B-US پیشنهاد میشه که اینم بین 110 تا 115 تومن متغیره.

vahid005

کاربر سایت
Dec 22, 2006
21
بله شما یه پست زدی ولی دیگه پیگیر نشدی !
میشد GTX460 1GB گرفت.
چون گفتی تازه خریدم منم فک کردم جدیدا گرفتی.
ST50 خودش 6 یا 7 مدل داره ، مال شما دقیقا کدومه ؟!
منظورم این بود که خودت یه شات بگیری بعد بذاری اینجا ببینیم.
در مورد پاورت نمیدونم واقعا SilverStone هست یا نه ، ولی 6 پین هم نداشته باشه (به شرطی که 500w و Real باشه) میشه با یدونه تبدیل molex به PCIE کارت گرافیکت رو راه انداخت ولی در دراز مدت راندمانش افت میکنه و رو کارایی کارت تاثیر میذاره و شاید به کارت هم آسیب بزنه !
در کل پیشنهاد من GREEN GP600A-EU هستش (90 95 تومن در میاد) در کمترین حالت و یا بالاتر مدلی مثل GP635B-US پیشنهاد میشه که اینم بین 110 تا 115 تومن متغیره.
الان دقیق نگاه کردم دیدم اصلا کابل 6 پین نداره اون کابل 8 پین ATX بوده.
SILVERSTONE هست، روی کارتون نوشته ST50 ولی روی خوده پاور نوشته SST.ST500 !
از کجا بفهمم real چقدر هست؟
روی خوده پاوره یه چیزی نوشته 12v=348 max و 3.3v =158 max
اگه یه پاور دیگه بخوام بخرم این میخرن ازم؟
پاور Power Green GP530A-EU چطور هست؟
اینم عکس جعبش:
1f2xwa9p8q3wipqp839p.jpg

1hcwctowdfpr69b2yxj7.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر