مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
مادر برد من Asus M4A79T Deluxe هست و 4تا PCI Ex 16x داره و می تونی Quad Crossfire بکنی و کاملا هم بهینه! 16x - 16x 16x - 16x 8x 8x - 8x 8x 8x 8x

ببین! من میدونم که مادربردای 4 اسلاته هم داریم،هم با CF و هم با SLI، مدلای ASUS Super Computerو EVGA 3X SLI و خیلی مدلای دیگه که از تراشه ی NF200 استفاده می کنن
من منظورم از بهینه این بود که با تکنولوژی موجود فقط با دو تا کارت گرافیک میشه سرعت بهینه رو بدست آورد و کارت اضافی کارایی رو به همون نسبت بالاتر نمیبره
یعنی:
اضافه کردن کارت اول:+80 درصد افزایش راندمان بطور متوسط
اضافه کردن کارت دوم:30 درصد افزایش راندمان
اضافه کردن کارت سوم:10 درصد افزایش راندمان،حتی ممکنه در این حالت کارتای اضافی کار نکنن یا بدتر باعث Crash کردن بشن

حالا با این تفاسیر بنظر شما کدوم آدم عاقلی 4 تا کارت توی سیستمش میزاره؟،(اگرم بزاره بیسوادییشو نشون داده)تازه چه پاوری باید واسه اینا رو سیستم گذاشت،مصرف چقدر میشه؟

اینایی که گفتم بر اساس بررسیهای معتبر بود و کارتای بیشتر از 2 تا معمولا برای رکورد گیری نصب میشه،نه کاربری بازی.

پس اینی که نوشته کشکه؟گفتم شاید asus دستکاری کرده باشه و 11 کرده باشه؟
اون مادربورد چطوره؟نگفتید؟
از گیگا بایت چی پیشنهاد میدین؟
متشکر:love:
دوست عزیز،سایتا متفرقه اشتباهات فنی زیاد دارن،کسی هم نمیتونه توی تراشه دس ببره که امکاناتش رو عوض کنه.

قیمت این سیستم تقریبا چقدر درمیاد و چقدر رم پیشنهاد میشه و اینکه این نوع مادر بورد بهتره یا از گیگابایت باشه و اگه گیگابایت هست از چه نوعی؟
مادربردی که نوشتی به اون CPU نمیخوره،
ولی اگر کل سیستم رو منظورت هست کمتر از 2500 نمیشه
مادربردای حرفه ای هم از ASUS و هم از GIGA مدلای خوبی داره.

wild_dragon

کاربر سایت
Nov 15, 2007
24
من مادربرد کامپیوترم سوخته
cpu intel pentium 4 541 و رم ddr2 روی Asus P5QL- SE یا ASUS P5QL-EPU کار میکنه ؟
اگه کار نمیکنه روی چه مادربردی کار میکنه( حدود قیمت 80) ؟
ممنون

آخرین ویرایش:

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
سلام دوستان
من ميخواستم pc و دوكنسول ps3 و x360 رو از سايت rayansaba بخرم شما تاييدش ميكنيد(منظورم سايته)قابل اعتماده؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
من مادربرد کامپیوترم سوخته
cpu intel pentium 4 541 و رم ddr2 روی Asus P5QL- SE یا ASUS P5QL-EPU کار میکنه ؟
اگه کار نمیکنه روی چه مادربردی کار میکنه( حدود قیمت 80) ؟
ممنون
با اینکه CPU ی شما سوکت 775 هست اما روی مادربردای جدید و اون مدل ASUS که گفتی کار نمیکنه،اما رم شما مشکل نداره،کار میکنه
مادربرد دست دوم باید براش پیدا کنی،در ضمن CPU ی شما هم الان دیگه کارایی نداره،بهتره اونم عوض کنی.

سلام دوستان
من ميخواستم pc و دوكنسول ps3 و x360 رو از سايت rayansaba بخرم شما تاييدش ميكنيد(منظورم سايته)قابل اعتماده؟
ممنون

حالا که میای از ما مشاوره میگیری ،بد نیست خریداتو هم از دوستانی که همین جا هستن انجام بدیها،ضرر نداره!
رایان صبا هم همکار بد حساب ماست.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
میتونی main رو asus p5kpl-epu یا p5kpl-se و cpu رو e5300 یا e5200 در نظر بگیری ، پاور رو هم با توجه به قطعات سیستم در نظر میگیرن نه قیمت.;)

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
سلام!
دوستان میشه یه کیس با حدود قیمت 400000 هزار تومان معرفی کنید، البته بدون کارت گرافیک. ممنون
بدون گرافیک یعنی چی؟ یعنی با گرافیک آنبورد یا خودت گرافیک داری؟ من فرض رو بر حالت دوم می گذارم:
cpu : q8300
mb asus p5kpl-epu
ram : 2*1GB/800 patriot or kingmax
Hdd: 500gb/7200/16 seagate 7200.12 or samsung F3 series
Odd : lite-on 24X Dvd-rw
psu : green 535B
اینها می شه همون 400تومن . این پاور رو نوشتم تا اگه کارتت متوسط رو به بالا هم مصرف داره جواب بده . کلا خیلی هم زیاد نیست .واسه کیس هم یه فکری بکن دیگه . خیلی دوست داشتم مادربرد رو برات P45 بنویسم اما به بودجه ات نخورد و دلم نیومد سایر قطعات رو پایینتر بیارم

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
asus p5kpl-epu يا p5kpl-se کدومشون بهتره ؟
پاور واسه همون مادربرد و Dual-Core E5300 و گرافیک 4850 ati چی خوبه ؟
ممنون
تفاوت زیادی ندارند اما یه فرقشون اینه که EPU چهارت تا اسلات برای رم داره و SE دو تا . از نظر چیپ ست و FSB هم فرق بخصوصی ندارند . یه سری تفاوت های جزئی هست . در کل پیشنهاد می دم لیست زیر رو مشاهده کنید و خودتون به این امر پی ببرید:
http://uk.asus.com/compare.aspx
خوب در محاسبه میزان توان مصرفی بقیه جانبی ها و سایر المان های مصرف کننده هم مطرح هستند اما شما با یه 485 از گرین هم کارت راه میوفته و سیستمت پایدار خواهد بود.

آخرین ویرایش:

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
سلام دوستان
من سه تا سوال داشتم ممنون ميشم سريع جواب بديد
1.چند مانيتور/TV به من معرفي كنيد بالاي 22" قيمتشم مهم نيست
2.وسايل مورد نيازي كه براي وصل كردن كنسول به LCD لازمه
3.ميشه هم PC و PS3 هردو باهم به LCD وصل باشه ولي با يكيشون كاركني مثلا وقتي PC خاموشه با PS3 كاركني يا نه حتما بايد تنها وصل باشن؟
باتشكر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
مادربرد و cpu که جمعا بشه 150 چی پیشنهاد میکنید ؟پاور حدود 35 چی ؟ممنون
CPU:intel E7300
M/B:ASUS P5KPL-SE

asus p5kpl-epu يا p5kpl-se کدومشون بهتره ؟
پاور واسه همون مادربرد و Dual-Core E5300 و گرافیک 4850 ati چی خوبه ؟
ممنون
هر دو تا مادربرد خوبن،فرق زیادی هم ندارن
پاور هم باید یه 535 وات green بری،البته 485 ه میشه ولی 535 وات بهتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر