مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,630
میخوام اس اس دی 970 Evo Plus بدون هیت سینک بگیرم. هیت سینک با کیفیت یکی دو نمونه هست که گرونن، و بقیه همه آشغال بی کیفیت هستن. اگه کسی پیشنهادی داره لطفا بگه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
لپ تاپ Acer Aspire 5 A515-57G 57YP خریدم
الان 256 هست ssd خودش ، میخوام SSD ارتقا بدم
چه مدلی بگیرم که هم قیمتش مناسب باشه هم سرعت و عمرش خوب باشه؟ کار حرفه ای خاصی انجام نمیدم که مثلا چند میلی ثانیه مهم باشه برام
دیجیکالا چک کردم حجم 1 ترا از 2 میلیون تومان شروع میشد قیمت ها ولی نمیدونم مثلا بین مدل 2 تومانی با 4 تومانی چقدر تفاوت هست و برای من یوزر معمولی قابل حس هست یا نه

از سامسونگ SSD 980 / SSD 970 EVO Plus
از WD هم SN 770/SN850

تفاوت بین ارزون تا گرون بر اساس سرعت و کیفیت متفاوت هست. حافظه های چینی با تراشه های کره ای و حافظه های Sandisk تفاوت قیمت فاحشی دارن. توصیه میشه مدل و برندی رو انتخاب کنید که از کنترلر و تراشه های باکیفیتتر استفاده کرده باشه.

میخوام اس اس دی 970 Evo Plus بدون هیت سینک بگیرم. هیت سینک با کیفیت یکی دو نمونه هست که گرونن، و بقیه همه آشغال بی کیفیت هستن. اگه کسی پیشنهادی داره لطفا بگه.

چند روز پیش هم پرسیده شد گفتم.
این رو سرچ کنید و لینک دیجی رو کلیک کنید:
هیت سینک مدل SSD M2
پد یا چسب سیلیکون رو هم باید جدا بخرید. بدون این تماس با SSD مناسب نخواهد بود و تاثیرش مشخص نخواهد شد.

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,630
چند روز پیش هم پرسیده شد گفتم.
این رو سرچ کنید و لینک دیجی رو کلیک کنید:
هیت سینک مدل SSD M2
پد یا چسب سیلیکون رو هم باید جدا بخرید. بدون این تماس با SSD مناسب نخواهد بود و تاثیرش مشخص نخواهد شد.
سرچ کردم آقا فرشید.
یه مدل میاره که 38 تومنه و پدشم 40 تومن. هر دو هم بازخوردهای نسبتا منفی داشتن. رو این حساب گفتم شاید بهتر باشه فعلا اس اس دی رو بگیرم و دماش رو دائم زیر نظر داشته باشم اگه دیدم زیاد شد بعد به فکر هیت سینک باشم. هیت سینک های خوب هم که از 1 تومن شروع میشن و من نمیخوام انقدر هزینه کنم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سرچ کردم آقا فرشید.
یه مدل میاره که 38 تومنه و پدشم 40 تومن. هر دو هم بازخوردهای نسبتا منفی داشتن. رو این حساب گفتم شاید بهتر باشه فعلا اس اس دی رو بگیرم و دماش رو دائم زیر نظر داشته باشم اگه دیدم زیاد شد بعد به فکر هیت سینک باشم. هیت سینک های خوب هم که از 1 تومن شروع میشن و من نمیخوام انقدر هزینه کنم.

بازخورد منفی به این خاطره که از پد سیلیکونی مناسب استفاده نکردن یا تماس با فشار مناسب روی سطح SSD با هیت سینک برقرار نبوده یا گردش هوا نداشتن، در این موارد اون هیت سینک نمیتونه کاری انجام بده. وگرنه هیت سینک آلومنیومی هست و کارایی خاصی نداره که جوابگو نباشه.
ضمن این که دفع حرارت از خود کنترلر باید انجام بشه و نه از تراشه های کش حافظه یا NAND-Flash.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
نمیدونم اینم جز قطعات محسوب میشه یا نه اما: :D

من الان مودم TP-Link W8961N دارم مدل دو آنتنش:
1692274954041.png

بنظرتون به TP-Link VR400 سه آنتنه ارتقا بدم تا چه حد فرقش مشخص میشه؟
میخوام صفحه کامپیوتر رو بین دیوایسای مختلف مثل گوشی و تبلت/لپتاپ شیر کنم که میگن با 5Ghz خیلی بهتر عمل میکنه که این مودم 5Ghz ـش تا 867 مگابیت سرعت میده، جوابه واسه این کار؟
و اینکه داداشم طبقه بالا هم استفاده میکنه روی حالت 5Ghz میگن آنتن دهی ضعیف تر میشه، بنظرتون جواب میده واسه طبقه بالاسر یا باز باید برگشت روی 2.4ghz؟

ممنون

• Like
Reactions: NHM

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,668

View attachment 304626

میخوام صفحه کامپیوتر رو بین دیوایسای مختلف مثل گوشی و تبلت/لپتاپ شیر کنم که میگن با 5Ghz خیلی بهتر عمل میکنه که این مودم 5Ghz ـش تا 867 مگابیت سرعت میده، جوابه واسه این کار؟
و اینکه داداشم طبقه بالا هم استفاده میکنه روی حالت 5Ghz میگن آنتن دهی ضعیف تر میشه، بنظرتون جواب میده واسه طبقه بالاسر یا باز باید برگشت روی 2.4ghz؟

ممنون
خیلی اطلاع ندارم ولی همینقدر بگم تاخیر روی 2.4GHz واسه شیر کردن صفحه خیلی بالاست :D مگر اینکه مثلا فیلم ببینی مهم نباشه

من با Steam Link تست کردم فقط رو 5GHz قابل بازی بود :D

بعد معمولا مودم ها 2 تا SSID رو همزمان پخش میکنن هم 2.4GHz هم 5GHz

پ.ن: من یه Access Point شیاومی 4 آنتنه دارم اینارو با توجه به اون گفتم، your mileage may vary :D

• Like
Reactions: majidred2011

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

View attachment 304626

ممنون

آنتن دهی مودم روتر فقط به تعداد آنتن‌ها بستگی نداره، به توان خروجی تراشه و نوع استانداردش بیشتر بستگی داره. فرکانس 5 گیگاهرتز هم برای مسافت و مانع کمتر میتونه سرعت بالاتر فرآهم کنه، اما برای ارتفاع و طبقات قطعا ضعیفتر از باند 2.4 گیگاهرتزی خواهد بود.
بهترین توصیه اینه که به طبقه مجاور کابل بکشید و داخل طبقه از یه مودم مجزا به عنوان اکسس پوینت یا Extender استفاده کنید.
یا این که اگر دو طبقه یک واحد محسوب میشن از پاورلاین استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
با سلام به دوستان عزیز

یه سوالی داشتم که نظرتون رو در مورد پاور کولرمستر V1200 Platinum 80 Plus چیه !؟ گویا پاور کم یابی هم شده ! من یه دونه پلمپ گیر اوردم ! قیمتشم 11.300.000 تومان هست!

Hadi MP

کاربر سایت
Jul 21, 2016
48
با سلام به دوستان عزیز

یه سوالی داشتم که نظرتون رو در مورد پاور کولرمستر V1200 Platinum 80 Plus چیه !؟ گویا پاور کم یابی هم شده ! من یه دونه پلمپ گیر اوردم ! قیمتشم 11.300.000 تومان هست!
سلام، کمیابه چون استانداردش ATX 2.31 که قدیمی هست. احتمال بالا تولیدش متوقف شده یا خیلی کاهش یافته. در زمان خودش پاور خوبی بوده اما برای مثال تحمل دماش 40 درجست، در حالی که پاورهای رده گلد و برخی برنز فعلی 50 درجه هستن. اما توپولوژی Full Bridge با LLC داره که همچنان هم خیلی خوبه. ولی بهتره از استانداردهای بروزتر تهیه کنید؛ اینهمه هزینه می‌کنید کمی هم روش. ATX 3.0 و بالاتر مدنظرتون باشه.

tt.14henry

عضو جدید
Aug 9, 2008
7
سلام وقتتون بخیر باشه اقا فرشید ، عزیز من در حال جمع کردن یک سیستم هستم خورد خورد دارم خریداری میکنم ، در حال حاضر سی پی یوشو خریداری کردم فقط ، الان دنبال مادربورد و باقی قطعاتم ، من مشخصات چیزای ک مد نظرم هست ببیندم رو مینویستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ، فقط یک نکته من استفادمم از این سیستم بیشتر کارها طراحی اینا مثل پریمیر ، فتوشاپ امسال این ها هست و برا گیمینگ نمیخام و اینکه هزینه سنگینی نمیخام برا گرافیک کنم تو ذهنم ۳۰۵۰ یا ۳۰۶۰ هست بنظرتون اینا خوبه یا گزینه های دیگه بنظرتون ببندم ،

Cpu : ryzen 9 7900x

Motherboard : Asus Rog strix x670E-F

Cooler : deepcool LT 720

Power : deepcool pq 1000m gold

Ram : Vangence Ddr 5 cl 36 16*2
5600mhz Amd expo

آخرین ویرایش:

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
سلام نزدیک صد میلیون پول دارم یه سیستم می‌خوام که فقط باهاش بازی کنم ، البته رو تلویزیون 4k و راحت ۶۰ فریم بده با نهایت تنظیمات ، شدنی هست با این بودجه یا نه ؟ نیازی به مانیتور و بقیه قطعات نیست فقط کیس می‌خوام

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام وقتتون بخیر باشه اقا فرشید ، عزیز من در حال جمع کردن یک سیستم هستم خورد خورد دارم خریداری میکنم ، در حال حاضر سی پی یوشو خریداری کردم فقط ، الان دنبال مادربورد و باقی قطعاتم ، من مشخصات چیزای ک مد نظرم هست ببیندم رو مینویستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ، فقط یک نکته من استفادمم از این سیستم بیشتر کارها طراحی اینا مثل پریمیر ، فتوشاپ امسال این ها هست و برا گیمینگ نمیخام و اینکه هزینه سنگینی نمیخام برا گرافیک کنم تو ذهنم ۳۰۵۰ یا ۳۰۶۰ هست بنظرتون اینا خوبه یا گزینه های دیگه بنظرتون ببندم ،

Cpu : ryzen 9 7900x

Motherboard : Asus Rog strix x670E-F

Cooler : deepcool LT 720

Power : deepcool pq 1000m gold

Ram : Vangence Ddr 5 cl 36 16*2
5600mhz Amd expo

قطعات انتخاب شده متناسب با اولویت کاری شما هستند و مشکلی نیست. همگی خوبن.
برای گرافیک هم بله، برای راندمان مناسب در View port به بیشتر از کارتهایی مثل RTX 3050 یا بهتر از اون RXT 3060 بخاطر بافر بیشتر احتیاج ندارید.
اما در مورد رم مورد نیاز برای کار رندر و تولید محتوای ویدیویی اگر با 4K و بالاتر و فرمتهای غیر فشرده کار میکنید ممکنه 32 گیگابایت سریع پر بشه و محدودیت حافظه و افت راندمان در حین کار پیدا کنید. ماجولهای 48 و 64 گیگی رو هم از نظر قیمتی بررسی کنید و از نظر فنی هم چک کنید که حتما با بایوس مادربردتون سازگاری کامل داشته باشند.

سلام نزدیک صد میلیون پول دارم یه سیستم می‌خوام که فقط باهاش بازی کنم ، البته رو تلویزیون 4k و راحت ۶۰ فریم بده با نهایت تنظیمات ، شدنی هست با این بودجه یا نه ؟ نیازی به مانیتور و بقیه قطعات نیست فقط کیس می‌خوام

در بسیاری از بازیها با این ترکیب مشکلی با 4K و 60 فریم نخواهید داشت:
قیمتمدلنام قطعه
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(هفده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 13700K
(AMD Ryzen 7 7700X)
CPU
هفت میلیون و ۵۰ هزار تومانDEEPCOOL LS720 360 ARGBCOOLING
ده میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
(یازده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z790-P D4
(ASUS PRIME X670-P AM5)
MotherBoard
چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
(شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)
GSkill RIPJAWS V 2*16GB DDR4 3600MHz -32GB
(Corsair VENGEANCE RGB DDR5 5600MHz-32GB)
RAM
چهل و نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS TUF RTX 4070 Ti O12G 12GB GDDR6XVGA
دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومانSEAGATE Barracuda 3.5" 7200 RPM 2TBHDD
یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانSAMSUNG 980 M.2 500GBSSD
--ODD
چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGREEN GP800B-HP EVO GOLDPower
سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومانGREEN Z5 SURENACase
صد و چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
چی باعث میشه که بجای 3070 tuf asus
Xfx 6900 xt نخرم؟
یا مثلا asus tuf 6800xt
دلایلشو بهم میگید

عنوان مقالست یا انشا؟ :)
ما که نگفتیم همچین کاری بکنی، شما که همچین تصمیمی داری حتما خودت هم باید دلیلی براش داشته باشی.
اگر خودتون دلایلی رو حتی به صورت کلی در نظر دارید عنوان کنید که درست یا غلط بودنش رو بررسی کنیم.

اما در مجموع دو دلیل عمده یکی میتونه راندمان رهگیری پرتو یا RT بهتر در کارت انویدیا و دومی برخورداری از DLSS 2.0 باشه که کیفیت بهتری نسبت به FSR 2.0 داره.

Syamak88088

کاربر سایت
Oct 15, 2020
158
سلام دوستان .یک کیس کامپیوتر دست دوم با مشخصات داخل عکس میخوام از دوستم بخرم چقدر می ارزه؟
5ee391b6da67f5a265de527e961d8875.jpg

فرستاده شده از Mi 9Tِ من با Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر