مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
کیبورد برند با سوئیچ قرمز (طبعا مخصوص بازی) که وایرلس هم باشه حداقل دو برابر بودجه ای که گفتید قیمت داره. مثلا BlackWidow V3 Pro Wireless حدود 12 تومن هست.
برندهای کاستوم متفرقه با سوئیچ های غیر از Cherry هم قیمتهای پایینتری دارند که باید جداگانه بررسی بشن.

بله خوبه. مشکلی نیست.
Mb : b45p_plus : 4,750,000
Cpu:5600x : 8,750,000
Cpu fan : rgb 400 : 1,200,000
Ram : ddr4 8x2 3200 rgb led : 2,880,000
Case : green pars: 1,820,000
3,400,000 : Power : antec 650w gold
....
اینو بستم الان .
خوبه قطعات و قیمت ها ؟
Gpu : soon 6800xt 16g , stock

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
Mb : b45p_plus : 4,750,000
Cpu:5600x : 8,750,000
Cpu fan : rgb 400 : 1,200,000
Ram : ddr4 8x2 3200 rgb led : 2,880,000
Case : green pars: 1,820,000
3,400,000 : Power : antec 650w gold
....
اینو بستم الان .
خوبه قطعات و قیمت ها ؟
Gpu : soon 6800xt 16g , stock

پاور چرا عوض شد؟
مدل پیشنهادی همون مدل گرین هست. اگه فروشنده ها توصیه ای میکنن بدون مشورت قطعه رو عوض نکنید. حتی اگر برند شناخته شده مثل Antec باشه.
بقیه قطعات و قیمتا اوکیه.

میگم قاب کیس تا ۲ میلیون چیز خوبی معرفی میکنید ، کیس زیاد جالب نبود ، شیشه ای بود .

Green Z1 Ario
Green Pars

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
پاور چرا عوض شد؟
مدل پیشنهادی همون مدل گرین هست. اگه فروشنده ها توصیه ای میکنن بدون مشورت قطعه رو عوض نکنید. حتی اگر برند شناخته شده مثل Antec باشه.

Green Z1 Ario
Green Pars
برندش خوب نیست یا وات کمه ؟ بگید فردا عصر برم عوض کنم .

Vault

کاربر سایت
Apr 12, 2023
39
این پاورهای گرین بهتر نیستن تا این خارجی ها؟ یه ترمالتک ۱۰۰۰ وات خریدم و وصل کردم یه جرقه ای زد فکر کنم مادربرد رو سوزوند دیگه بوت نمیشه. مادربورد و سی پی یو همتراز کارت گرافیک ۳۰۸۰ ti چه مدلی پیشنهاد میدید؟

این بدگویی که قبلا از پاور ترمالتک کردم رو پس میگیرم در اصل مشکل از پاور گرین بود که ۴ روز سرور مادر شرکت رو از کار انداخته بود. اشتباهی که انجام شد کابل های پاور رو تعویض نکردیم چون فکر میکردم پاور فول ماژولار به این خاطر طراحی شده که در زمان تعویض پاور نیازی نباشه همه کابل هارو دوباره تعویض کرد. اما با کابل های پاور قبلی کار نکرد اینجا سوالی که پیش میاد اگه قرار نیست کابل های بینشون مشترک باشه پس این فول ماژولار بودن یه پاور چه فایده ای میتونه داشته باشه جز اینکه ممکنه کابل هاش گم بشه یا جا به جا بشه با یه پاور دیگه؟

مشکل از مادربرد هم نبود در اصل مشکل از پاور ۸۵۰ وات Platinum گرین بود که نمیتونست برق کارت گرافیک رو تامین کنه و سرور بوت نمیشد.

• Like
Reactions: Hadi MP

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
پاور چرا عوض شد؟

Green Z1 Ario
Green Pars
Power green 700 hpevo
Case green pars evo
رفتم عوض کردم .
سوال دوباره راجب گرافیک ... اگه تست بشه و مشکلی نباشه تا ۶ ماه بعدا احتمالش هست خراب بشه ؟ میدونم نو هم بگیری احتمال خراب شدنش هست منظورم اینه که بخاطر مشکلی باشه که الان تست کنن معلوم نشه ... یا تست کامل بشه توسط فرد حرفه ای مشخص میشه مشکل داره کارت یا نه ؟ الان نو این کارت چند گیر میاد ۶۸۰۰xt 16g ... کلا توصیه ت چیه فرشاد ... ممنون .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
برندش خوب نیست یا وات کمه ؟ بگید فردا عصر برم عوض کنم .

هیچ کدوم، فقط مدلی که از گرین انتخاب شده بود در مقایسه با اون مدل انتک بهتره. اگر خریدید یا نصب شده دیگه ضرورتی به عوض کردن نیست.

این بدگویی که قبلا از پاور ترمالتک کردم رو پس میگیرم در اصل مشکل از پاور گرین بود که ۴ روز سرور مادر شرکت رو از کار انداخته بود. اشتباهی که انجام شد کابل های پاور رو تعویض نکردیم چون فکر میکردم پاور فول ماژولار به این خاطر طراحی شده که در زمان تعویض پاور نیازی نباشه همه کابل هارو دوباره تعویض کرد. اما با کابل های پاور قبلی کار نکرد اینجا سوالی که پیش میاد اگه قرار نیست کابل های بینشون مشترک باشه پس این فول ماژولار بودن یه پاور چه فایده ای میتونه داشته باشه جز اینکه ممکنه کابل هاش گم بشه یا جا به جا بشه با یه پاور دیگه؟

مشکل از مادربرد هم نبود در اصل مشکل از پاور ۸۵۰ وات Platinum گرین بود که نمیتونست برق کارت گرافیک رو تامین کنه و سرور بوت نمیشد.

مشکل در واقع از اشتباه سهوی خود شما بوده که کابل های پاور رو عوض نکردید، نه پاور گرین. این اشتباه به کررات در بین کاربران دیده میشه و میتونه حتی باعث بروز خسارت هم بشه.
کابل های ماجولار هر مدل پاور و برندی ممکنه با برند دیگه تفاوت داشته باشه و این موضوع هم به تمام پاورهای معتبر دلالت داره و اصلا هم منحصر به پاور گرین نیست. کارشناسا هم همیشه به نبودن استاندارد واحد برای خروجی پاورها انتقاد داشتن.

هرگز کابل های پاور دیگه ای رو (چه پاور جدید و چه قدیم) با پاور از مدل دیگه استفاده نکنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
Power green 700 hpevo
Case green pars evo
رفتم عوض کردم .
سوال دوباره راجب گرافیک ... اگه تست بشه و مشکلی نباشه تا ۶ ماه بعدا احتمالش هست خراب بشه ؟ میدونم نو هم بگیری احتمال خراب شدنش هست منظورم اینه که بخاطر مشکلی باشه که الان تست کنن معلوم نشه ... یا تست کامل بشه توسط فرد حرفه ای مشخص میشه مشکل داره کارت یا نه ؟ الان نو این کارت چند گیر میاد ۶۸۰۰xt 16g ... کلا توصیه ت چیه فرشاد ... ممنون .

کارت گرافیک کارکرده ای که سرویس شده باشه، ریبال شده باشه یا اگه ماین شده باشه بله، ممکنه الان هیچ ایرادی نشون نده، ولی 6 ماه دیگه مشکل ناشی از فرسودگیش مشخص بشه. در هر صورت گرافیک دست دوم همیشه ریسک این قبیل مشکلات رو داره.
توصیه کلی اینه که کارت دست دوم رو حتما با گارانتی معتبر اصلی بخرید که مطمئن باشید اگر هم خراب شد تا یه مدتی تضمین پشتیبانی داره.
کارتی که برای ماین قابل استفاده نبود یا تاریخ تولیدش اونقدر جدید هست که به دوران اوج ماین برنمیگرده ریسکش کمتره و احتمال سلامتش بیشتر.
RX 6800 XT نو حدود 30 تومن هست و دست دوم هم 14 یا 15 تومن.

• Like
Reactions: Moein Khademi

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
397
نام
کامبیز
@Saber
بنظر این حقیر اگه دوست بزرگوار شما اندکی بیشتر هزینه کنه و یوارگی گرافیک 4090 بگیره حرکت معقول تریه. چون سیستم خیلی سطح بالاست و بویژه با کاهش قیمت نسبی که این اواخر اتفاق افتاده (که بنظر من موقت هست ، حالا عزیزان اهل فن قطعا آگاه تر هستن در اینباره) حیفه یه کامپیوتر همه چیز تموم نباشه. من اگه بودم شاید گرافیک رو ایسوس ROG میگرفتم که از دید ظاهری هم بیشتر ست بشه 😅

البته موردیکه آقا فرشید درباره Noctua گفتن جالب بود که من نمیدونستم. اتفاقا خودمم به صدا حساسم و میخواستم بدونم تفاوتش اینقدر محسوس هست که برای افراد خاصی (همونطور که گفتم مثل خودم) ارزش تعویض گرافیک با یکی از این مدل رو داشته باشه؟ @Farshidstar2012

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
@Saber
بنظر این حقیر اگه دوست بزرگوار شما اندکی بیشتر هزینه کنه و یوارگی گرافیک 4090 بگیره حرکت معقول تریه. چون سیستم خیلی سطح بالاست و بویژه با کاهش قیمت نسبی که این اواخر اتفاق افتاده (که بنظر من موقت هست ، حالا عزیزان اهل فن قطعا آگاه تر هستن در اینباره) حیفه یه کامپیوتر همه چیز تموم نباشه. من اگه بودم شاید گرافیک رو ایسوس ROG میگرفتم که از دید ظاهری هم بیشتر ست بشه 😅

البته موردیکه آقا فرشید درباره Noctua گفتن جالب بود که من نمیدونستم. اتفاقا خودمم به صدا حساسم و میخواستم بدونم تفاوتش اینقدر محسوس هست که برای افراد خاصی (همونطور که گفتم مثل خودم) ارزش تعویض گرافیک با یکی از این مدل رو داشته باشه؟ @Farshidstar2012

نظرتون هم زیبا بود ممنون از نظر

این دوست ما سالهاست در فکر بستن سیستم بوده و واقعا عینا شاهد زحمت کشیدنش برای جمع کردن بودجش بودم ! اونم با این همه نوسان قیمت بازار !
بعد از کلی تحقیق رسیده به همچین مشخصاتی ! ضمن اینکه وقتی 4090 میبندی باید یه مانیتور اولد هم همراهش داشته باشی که این دوست ما از هزینه ی مانیتور برنمیاد !
Noctua هم دقیقا صرفا جهت ساکت بودن گرافیک انتخاب کرده !

حالا این سیستم چیزی بود که بهش رسیده توی این همه تحقیق پرس جو ! دوستان هم تایید کردن سیستم رو با اندک تغییراتی ! حالا فعلا در حال پیش فاکتور گرفتن از اینور اونوره

• Like
Reactions: Pzt_Kami

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
کارت گرافیک کارکرده ای که سرویس شده باشه، ریبال شده باشه یا اگه ماین شده باشه بله، ممکنه الان هیچ ایرادی نشون نده، ولی 6 ماه دیگه مشکل ناشی از فرسودگیش مشخص بشه. در هر صورت گرافیک دست دوم همیشه ریسک این قبیل مشکلات رو داره.
توصیه کلی اینه که کارت دست دوم رو حتما با گارانتی معتبر اصلی بخرید که مطمئن باشید اگر هم خراب شد تا یه مدتی تضمین پشتیبانی داره.
کارتی که برای ماین قابل استفاده نبود یا تاریخ تولیدش اونقدر جدید هست که به دوران اوج ماین برنمیگرده ریسکش کمتره و احتمال سلامتش بیشتر.
RX 6800 XT نو حدود 30 تومن هست و دست دوم هم 14 یا 15 تومن.
جایی می‌شناسید معتبر باشه واسه خرید این کارت ؟ اگه هست قسطی اگر نیست همون نقدی ... ممنون .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
@Saber

اگر میخواید کارت جدید بخرید بله ارزش خرید داره، اما اگر کارت استریکس یا تاف از همین مدل 4080 داشته باشید و بخواید با RTX 4080 Noctua تعویض کنید خیر، ارزش وقت و اختلاف قیمت رو نداره.

جایی می‌شناسید معتبر باشه واسه خرید این کارت ؟ اگه هست قسطی اگر نیست همون نقدی ... ممنون .

نو یا دست دوم؟
کلا این مدل چون از نسل قبلی کارتهای AMD هست خیلی کم شده داخل بازار.
معرفی فروشگاه داخلی در تاپیک انجام نمیشه. از طریق پیام خصوصی اقدام کنید.

Moein Khademi

کاربر سایت
Aug 5, 2014
84
اگر میخواید کارت جدید بخرید بله ارزش خرید داره، اما اگر کارت استریکس یا تاف از همین مدل 4080 داشته باشید و بخواید با RTX 4080 Noctua تعویض کنید خیر، ارزش وقت و اختلاف قیمت رو نداره.

نو یا دست دوم؟
کلا این مدل چون از نسل قبلی کارتهای AMD هست خیلی کم شده داخل بازار.
معرفی فروشگاه داخلی در تاپیک انجام نمیشه. از طریق پیام خصوصی اقدام کنید.
نو ، ریسک نمیکنم چون همه چی نو گرفتم ، یکم صبر میکنم .
مدل های جدید چطورن ، واسه کیفیت ۲ک کدومش خوبه ؟ ۷۷۰۰ ؟... ۱۶ گیگی میخوام اگه نیست همون ۶۸۰۰ ... بودجه همون همون حدود ۳۰ میلیون ... اگه اینجا نمیشه پیغام خصوصی میدم لینک بفرستید .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,773
نام
فرشید
نو ، ریسک نمیکنم چون همه چی نو گرفتم ، یکم صبر میکنم .
مدل های جدید چطورن ، واسه کیفیت ۲ک کدومش خوبه ؟ ۷۷۰۰ ؟... ۱۶ گیگی میخوام اگه نیست همون ۶۸۰۰ ... بودجه همون همون حدود ۳۰ میلیون ... اگه اینجا نمیشه پیغام خصوصی میدم لینک بفرستید .

سری رده میانی 7000 چند روز دیگه معرفی و عرضه خواهد شد که RX 7800/7800 XT هست (احتمالا افزایش رانمانش نسبت به 6800 کم باشه) و یکی 7600 عرضه شده که ضعیفه و ارزش خرید نداره.
رده میانی انویدیا هم شامل 4070/4070Ti دو برابر گرونتر هستن و با حافظه 12 گیگی.
با 30 تومن اتفاقا بهترین گزینه هنوز همون 6800 XT هست و راندمانش هم از 4060Ti خیلی بیشتره.

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
لپ تاپ Acer Aspire 5 A515-57G 57YP خریدم
الان 256 هست ssd خودش ، میخوام SSD ارتقا بدم
چه مدلی بگیرم که هم قیمتش مناسب باشه هم سرعت و عمرش خوب باشه؟ کار حرفه ای خاصی انجام نمیدم که مثلا چند میلی ثانیه مهم باشه برام
دیجیکالا چک کردم حجم 1 ترا از 2 میلیون تومان شروع میشد قیمت ها ولی نمیدونم مثلا بین مدل 2 تومانی با 4 تومانی چقدر تفاوت هست و برای من یوزر معمولی قابل حس هست یا نه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر