مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
178
دوستان در مقایسه با Corsair VS650 سه پاور زیر چه محاسنی دارند؟
چون اختلاف قیمت زیادی با مدل کورسیر ندارند.

Green GP700A-HP Power

Cooler Master G650M 80Plus Bronze Power Supply

Cooler Master B700 Ver.2 80Plus Power Supply

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
چندین بار در همین روزهای اخیر تاکید شد که برای پردازنده و مادربرد اصلا سمت AMD هم نروید، از این واضحتر؟!
بله دوست من چندین بار گفته شد.....شما هم از این واضحتر نمیتونین بگین......ولی سوال بنده هم از جواب شما واضحتر بود.....

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
دوستان در مقایسه با Corsair VS650 سه پاور زیر چه محاسنی دارند؟
چون اختلاف قیمت زیادی با مدل کورسیر ندارند.

Green GP700A-HP Power

Cooler Master G650M 80Plus Bronze Power Supply

Cooler Master B700 Ver.2 80Plus Power Supply

بنده کلا با نمونه گرین کاری ندارم اما G650M انتخاب بهتری هست و 80 Plus Bronze داره ضمن این که ماژولار هم هست و ...
در کل G650M بهتر از B700 و VS650 هست
اگر کمی بیشتر می خواید هزینه کنید می تونید V650S رو بگیرید که 80 Plus Gold داره و ساخته اگر نگیم بهترین (چون Enermax هم هست)، یکی از بهترین تولید کننده های پاور در دنیا Seasonic اه و به صورت OEM برای Coolermaster ساخته می شه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsan7

Ehsanna

کاربر سایت
May 29, 2009
386
نام
احسان
سلام مجدد خدمت دوستان.
من در آستانه خرید یه کارت گرافیک با مشخصات زیر هستم
GTX 960 G1 4GB
از برند گیگابایت
حدود قیمت 970 تومن
خواستم از دوستانی که تجربه بیشتری دارن بپرسم آیا در همین رنج قیمت میشه گرافیک بهتری برداشت صرف نظر از برندش.ممنون.

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
مشکل بودجه ندارم زیاد. تا ۵۰۰ تومن راحت می‌تونم خرج کنم.

TP-LINK Archer MR200
TP-LINK M7350

تنها مشکلی که اینا دارن اینه که از USSD پشتیبانی نمی کنن
در صورتی که ساپورت USSD می خواید:

D-Link DWR-932_D1

اما مدل های TP-Link برتری دارن

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام مجدد خدمت دوستان.
من در آستانه خرید یه کارت گرافیک با مشخصات زیر هستم
GTX 960 G1 4GB
از برند گیگابایت
حدود قیمت 970 تومن
خواستم از دوستانی که تجربه بیشتری دارن بپرسم آیا در همین رنج قیمت میشه گرافیک بهتری برداشت صرف نظر از برندش.ممنون.

انتخاب خیلی خوبی هست و گزینه ی مدنظر من در این محدوده قیمتی هم همینه
تنها رقیبش در این رده مدلهای R9 380 هست که در کل راندمانش کمی بالاتر هست اما صرفا انتخاب کاملا برتری نیست.

benyamins

کاربر سایت
Jan 5, 2009
49
سلام دوستان
من یک کیس green x9 دارم و الان میخوام یک 240 GLACIER 240 GLC240-A بخرم میخواستم بدونم که میتونم این کولر رو تو کیسم نصب کنم یا خیر
خیلی ممنون

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
178
بنده کلا با نمونه گرین کاری ندارم اما G650M انتخاب بهتری هست و 80 Plus Bronze داره ضمن این که ماژولار هم هست و ...
در کل G650M بهتر از B700 و VS650 هست
اگر کمی بیشتر می خواید هزینه کنید می تونید V650S رو بگیرید که 80 Plus Gold داره و ساخته اگر نگیم بهترین (چون Enermax هم هست)، یکی از بهترین تولید کننده های پاور در دنیا Seasonic اه و به صورت OEM برای Coolermaster ساخته می شه
سپاس
من 650 وات از سر سیستم انتخابیم هم زیاده
اما با کمتر از مبلغ v650s میشود پاور 750 وات Cooler Master G750M 80Plus Bronze گرفت.
ایا گولد پلاس بودن پاور پیشنهادی شما ارزش خریدش را نسبت به مدل 750 بالا میبرد ؟

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
سپاس
من 650 وات از سر سیستم انتخابیم هم زیاده
اما با کمتر از مبلغ v650s میشود پاور 750 وات Cooler Master G750M 80Plus Bronze گرفت.
ایا گولد پلاس بودن پاور پیشنهادی شما ارزش خریدش را نسبت به مدل 750 بالا میبرد ؟

جدا از بحث 80Plus
سری V کولرمستر سری رده 1 اون هستن و توسط Seasonic تولید می شن که کیفیت کارش بر همه ثابت شدست
سری G توسط خود Coolermaster تولید می شن و رده 2 حساب می شن
پاور V650 به طور کامل پاسخگوی یک سی پی یو i7 5960x به همراه خنک کننده مایع و کارت گرافیک 980Ti هست
مگر این که شما چیزی بیش از این بخواید مثل اورکلاک، استفاده از چند کارت گرافیک یا کارت های دیگه ای که با اسلات PCI-Express کار می کنن و ... که این پاور پاسخگوی شما نباشه، یا آینده نگری داشته باشید که شاید در آینده بخواد SLI,CrossFire استفاده کنید

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
178
جدا از بحث 80Plus
سری V کولرمستر سری رده 1 اون هستن و توسط Seasonic تولید می شن که کیفیت کارش بر همه ثابت شدست
سری G توسط خود Coolermaster تولید می شن و رده 2 حساب می شن
پاور V650 به طور کامل پاسخگوی یک سی پی یو i7 5960x به همراه خنک کننده مایع و کارت گرافیک 980Ti هست
مگر این که شما چیزی بیش از این بخواید مثل اورکلاک، استفاده از چند کارت گرافیک یا کارت های دیگه ای که با اسلات PCI-Express کار می کنن و ... که این پاور پاسخگوی شما نباشه، یا آینده نگری داشته باشید که شاید در آینده بخواد SLI,CrossFire استفاده کنید

سپاس از پاسخ کاملت
خیر بنده اهل اورکلاک یا استفاده از دو کارت گرافیک نیستم.
همین مدل V650 را ثبت سفارش میکنم ، گارانتی خوبی هم دارد ، 5 سال اواژنگ.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
سلام
بچها این بلو ری رایتر های بازار کدوماشون خوبن ؟؟(برند)
اکسترنال بهتر هست یا اینترنال؟
و ی سوال خیلی مهم اینا از نسلهای جدید بلوری برای پخش و همچنین رایت پشتیبانی میکنن؟؟الان تا 300 گیگ هم بلو ری زدن البته حرف از بیشتر شدنش هم زدن حالا میخوام ببینم وضعیت بلو ری رایتر های کامپیوتر ب چ صورت هستش

الان فیلمهای بلوری با کیفیت 4kتو بازار پخش شده میخواستم ببینم دستگاه هایی ک تو بازر هستن مشکلی ندارن با دیسکهای جدید؟؟یا باید صبر کنیم این دیوایس های کامپیوتر هم ب روز بشن؟؟

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
سلام به دوستان و اساتید گل.:x
بالاخره بعد سال ها قصد خرید یک کامپیوتر با مانیتور تا 4 میلیون تومن رو دارم (تا 200 تومن هم بیشتر بشه مشکلی نیست)
استفادمم گیمینگ و کارای روزمرست.
اسپیکر هم فعلا نیاز ندارم موس و کیبرد هم دارم.
فقط لطفا یه سیستمی پیشنهاد بدید که ارقاعش راحت باشه.منظورم اینه که پاور و مادربورد رو خوب در نظر بگیرید که بعدا کم کم بقیه قطعات رو ارتقا بدم.
لطفا یه dvd رام خوب هم معرفی کنید.
یه سوال هم دارم.اینکه اگه یه ssd و یه hdd رو روی یه سیستم ببندی با هم ترکیب میشن؟ یعنی مثلا یه ssd 120 با هارد 1tb میشن 1120gb یا اینکه مثل اکسترنال ها مجزا استفاده میشن؟
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام
بچها این بلو ری رایتر های بازار کدوماشون خوبن ؟؟(برند)
اکسترنال بهتر هست یا اینترنال؟
و ی سوال خیلی مهم اینا از نسلهای جدید بلوری برای پخش و همچنین رایت پشتیبانی میکنن؟؟الان تا 300 گیگ هم بلو ری زدن البته حرف از بیشتر شدنش هم زدن حالا میخوام ببینم وضعیت بلو ری رایتر های کامپیوتر ب چ صورت هستش

الان فیلمهای بلوری با کیفیت 4kتو بازار پخش شده میخواستم ببینم دستگاه هایی ک تو بازر هستن مشکلی ندارن با دیسکهای جدید؟؟یا باید صبر کنیم این دیوایس های کامپیوتر هم ب روز بشن؟؟

انتخابای زیادی وجود نداره، اما همین ایسوس و پایونیر که در بازار داخل موجود هستن خوبن، چه اینترنال و چه اکسترنالشون
ظرفیت بالاتر هم پشتیبانی نمی کنن، برای رایت همون استاندارد قدیمی رو ساپورت دارند فعلا.

در مورد فیلم های بلوری هم تا الان که با مدلهایی معمولی مشکلی نبوده، از کیفیت 4K برای بلوری اطلاعی ندارم. برای دریافت این فرمت اونایی که پی سی دارن از هارددیسک استفاده می کنن و نیازی به رایت و کپی دیسک بلوری نیست، مگر اینه بخوان اوریجینال و فیزیکی بخرن که هم گرونتره و هم خیلی دردسرش بیشتره.

سلام به دوستان و اساتید گل.:x
بالاخره بعد سال ها قصد خرید یک کامپیوتر با مانیتور تا 4 میلیون تومن رو دارم (تا 200 تومن هم بیشتر بشه مشکلی نیست)
استفادمم گیمینگ و کارای روزمرست.
اسپیکر هم فعلا نیاز ندارم موس و کیبرد هم دارم.
فقط لطفا یه سیستمی پیشنهاد بدید که ارقاعش راحت باشه.منظورم اینه که پاور و مادربورد رو خوب در نظر بگیرید که بعدا کم کم بقیه قطعات رو ارتقا بدم.
لطفا یه dvd رام خوب هم معرفی کنید.
یه سوال هم دارم.اینکه اگه یه ssd و یه hdd رو روی یه سیستم ببندی با هم ترکیب میشن؟ یعنی مثلا یه ssd 120 با هارد 1tb میشن 1120gb یا اینکه مثل اکسترنال ها مجزا استفاده میشن؟
با تشکر فراوان

قیمت مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
GIGABYTE GTX 970 WF 3X OC G1 4GB DDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 V2 Case
MONITOR: SAMSUNG S24D395H

حدود 4400 میشه، از اینم کمتر نخرید
ما در همه ی توصیه هایی که SSD دارن یه هارد پر ظرفیت هم لحاظ می کنیم و هر کدوم هم مستقل عمل می کنن، ربطی به هم ندارن.

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
قیمت مدل نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
GIGABYTE GTX 970 WF 3X OC G1 4GB DDR5 VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
CORSAIR VS650 Power
GREEN X3 V2 Case
MONITOR: SAMSUNG S24D395H

حدود 4400 میشه، از اینم کمتر نخرید
ما در همه ی توصیه هایی که SSD دارن یه هارد پر ظرفیت هم لحاظ می کنیم و هر کدوم هم مستقل عمل می کنن، ربطی به هم ندارن.
چند تا سوال دارم
اگه z170 بخوام بزارم با 6600k چقد قیمتش فرق میکنه و ارزش داره؟
و اینکه من تو یه سایت خوندم برای h170 حافظه های با فرکانس بالاتر از 2133 رو همون 2133 میخونه و بیشترش بی تاثیره . درسته؟
این مانیتور 1080p هستش؟توی نت مشخصاتش رو پیدا نکردم
در حد ASUS VX238H هست یا رده پایین تره؟
بعد اگه بخوام با بودجه کمی کمتر (4تومن) بگیرم باید چه تغیری ایجاد کنم؟
لطفا یه کولر مناسب هم معرفی کنید (اگه نیازه برای این cpu )
ببخشید که زیاد سوال میکنم

آخرین ویرایش:

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
انتخابای زیادی وجود نداره، اما همین ایسوس و پایونیر که در بازار داخل موجود هستن خوبن، چه اینترنال و چه اکسترنالشون
ظرفیت بالاتر هم پشتیبانی نمی کنن، برای رایت همون استاندارد قدیمی رو ساپورت دارند فعلا.
در مورد فیلم های بلوری هم تا الان که با مدلهایی معمولی مشکلی نبوده، از کیفیت 4K برای بلوری اطلاعی ندارم. برای دریافت این فرمت اونایی که پی سی دارن از هارددیسک استفاده می کنن و نیازی به رایت و کپی دیسک بلوری نیست، مگر اینه بخوان اوریجینال و فیزیکی بخرن که هم گرونتره و هم خیلی دردسرش بیشتره.
خی اینکه میگید با ظرفت بالارو برای رایت پشتیبانی ندارن پس قطعا باید مدل تولید میکنن در اینده شما میدونی اینایی ک تو بازر هستش رو چ بلورهایی و حداکثر چ حجمی رو رایت میکنن؟؟(25-50 گیگ و...)

و نکته بعد اینایی ک تو بازر هستن میتونن فیلمهایی با این کیفیت رو پخش کنن؟
http://s1.thcdn.com/productimg/600/600/11253959-1154369232824860.jpg
و مورد اخر اینکه میتونن رایت و کپی کنن اینارو ؟؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر