مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
179
فرشید جان سلام و خسته نباشی
cpu من 6500 i5 هست میخواستم ببینم از بین این دو فن زیر کدام را پیشنهاد می کنید؟
Green Notus100-PWM CPU Cooler
DEEPCOOL CPU Cooler GAMMAXX 200T
بیش از 50 تومان هم نمیخوام خرج کنم!
اصلا این cpu نیازی به فن غیر استوک دارد یا خیر؟
داخل کیس x1 جا میشه دیگه ؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
چند تا سوال دارم
اگه z170 بخوام بزارم با 6600k چقد قیمتش فرق میکنه و ارزش داره؟
و اینکه من تو یه سایت خوندم برای h170 حافظه های با فرکانس بالاتر از 2133 رو همون 2133 میخونه و بیشترش بی تاثیره . درسته؟
این مانیتور 1080p هستش؟توی نت مشخصاتش رو پیدا نکردم
در حد ASUS VX238H هست یا رده پایین تره؟
بعد اگه بخوام با بودجه کمی کمتر (4تومن) بگیرم باید چه تغیری ایجاد کنم؟
لطفا یه کولر مناسب هم معرفی کنید (اگه نیازه برای این cpu )
ببخشید که زیاد سوال میکنم

حداقل 200 تومن، در بازیها تاثیر راندمانی محسوسی نخواهید دید و مدل 6600K در اصل برای اورکلاک و بالا بردن فرکانس و امتیاز بیشتر در بنچمارکهای پردازشی عرضه شده، قرار نیست در عمل هم خیلی سریعتر باشه
برای سیستمی در این حد خیر، ارزشش رو نداره
H170 هم فقط تا 2133 رو ساپورت می کنه، دلیل انتخاب مدل 2400 فقط یکی بودن قیمتش با مدل 2133 در همون سری هست.
مانیتور توصیه شده هم 1080 هست و به خاطر محدودیت بودجه به جای VX238توصیه شد.

همونطور که زودتر از شما گفتم اصلا نباید پایینتر بگیرید! هر چی رو دست بزنید کلی در راندمان این ترکیب افت سرعت ایجاد خواهد شد.
کولر هم برای این پردازنده نیاز نیست، مگر حرارت یا نویز کمتر رو بخواید.

خی اینکه میگید با ظرفت بالارو برای رایت پشتیبانی ندارن پس قطعا باید مدل تولید میکنن در اینده شما میدونی اینایی ک تو بازر هستش رو چ بلورهایی و حداکثر چ حجمی رو رایت میکنن؟؟(25-50 گیگ و...)

و نکته بعد اینایی ک تو بازر هستن میتونن فیلمهایی با این کیفیت رو پخش کنن؟
http://s1.thcdn.com/productimg/600/600/11253959-1154369232824860.jpg
و مورد اخر اینکه میتونن رایت و کپی کنن اینارو ؟؟
ممنون

منظور همون دیسکهای 40 گیگ بود
در مورد بقیه ی موارد اطلاع دقیقی ندارم.

فرشید جان سلام و خسته نباشی
cpu من 6500 i5 هست میخواستم ببینم از بین این دو فن زیر کدام را پیشنهاد می کنید؟
Green Notus100-PWM CPU Cooler
DEEPCOOL CPU Cooler GAMMAXX 200T
بیش از 50 تومان هم نمیخوام خرج کنم!
اصلا این cpu نیازی به فن غیر استوک دارد یا خیر؟
داخل کیس x1 جا میشه دیگه ؟

نیاز مبرمی برای فن حرفه ای برای این پردازنده نیست
در مورد فن هم معمولا مدلهای زیر 100 تومن رو توصیه نمی کنم چون تفاوت فاحشی با فنهای استوک ندارن
مدلهای منتخب شما هم هر دو رده معمولی هستن و بیشتر صدای کمتری تولید می کنن تا حرارت خیلی پایینتری داشته باشن. فکر کنم هر دو تا هم در X1 جا بشن، ولی مدل گرین که حتما جا میشه.

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
تفاوت قیمت asus vx238h با S24D395H سامسونگ چقدره؟علاوه بر اینکه 1ms هست برتری دیگه ای هم داره؟
یه مانیتور میخوام که تا چند سال خیالم از بابتش راحت باشه.
این مانیتورا اسپیکر هم دارن یا نه؟
اگه ندارن لطفا یه اسپیکر خوب معرفی کنیدتا 150 تومن.

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
تفاوت قیمت asus vx238h با S24D395H سامسونگ چقدره؟علاوه بر اینکه 1ms هست برتری دیگه ای هم داره؟
یه مانیتور میخوام که تا چند سال خیالم از بابتش راحت باشه.
این مانیتورا اسپیکر هم دارن یا نه؟
اگه ندارن لطفا یه اسپیکر خوب معرفی کنیدتا 150 تومن.
خیر برتری دیگه ای نداره! کیفیت تصویر سامسونگ بهتره.قیمت ایسوس حدود 140 تومن بیشتره.ایسوس اسپیکر داره ولی صدای 1.5 وات مانیتور اصلا راضی کننده نیست وخودتون به این نتیجه میرسید که باید اسپیکر بخرید!

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
خیر برتری دیگه ای نداره! کیفیت تصویر سامسونگ بهتره.قیمت ایسوس حدود 140 تومن بیشتره.ایسوس اسپیکر داره ولی صدای 1.5 وات مانیتور اصلا راضی کننده نیست وخودتون به این نتیجه میرسید که باید اسپیکر بخرید!
اینکه سامسونگ پاسوخگوییش 5 میلی ثانیس مشکل بزرگیه برای گیم؟گیم مود چه تاثیری داره؟
بهترین مانیتور واسه بازی تا 800 تومن چه مدلیه؟

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
اینکه سامسونگ پاسوخگوییش 5 میلی ثانیس مشکل بزرگیه برای گیم؟گیم مود چه تاثیری داره؟
بهترین مانیتور واسه بازی تا 800 تومن چه مدلیه؟

اون 5 میلی ثانیه تاخیر توی بازی های خیلی سریع مثل بازی های اکشن شوتر خودش رو تا حدودی نشون میده ولی تو بازی های دیگه اونقدر محسوس نیست، در ضمن مانیتور سامسونگ فاقد اسپیکر هست.

بنظر من توی محدوده بودجه شما، بهترین انتخاب BenQ RL2455HM هست که تاخیر 1 میلی ثانیه داره، پنلش از کیفیت تصویر خوبی برخورداره و دو عدد اسپیکر 2 وات هم داره که خیلی عالی نیستن ولی کارتون رو راه می اندازن.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
فرشید جان سلام
میخوام یه هارد اینترنال به سیستم اضافه کنم ولی پاورم را که چک کردم خروجی برق دیگه ندارم و همش مشغوله باید چیکار کنم ؟!

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
هارد من سرعتش خیلی کم شده اعصابم رو خورد کرده ...
یه هارد اینترنال با بهترین سرعت و قابل اعتماد بخواهیم بگیرم الان چنده؟ حجمش زیاد مهم نیست همون 1 یا 2 ترابایت هم بسه. فقط میخوام بسیار سریع و مطمئن باشه.

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
یه هارد اینترنال با بهترین سرعت و قابل اعتماد بخواهیم بگیرم الان چنده؟ حجمش زیاد مهم نیست همون 1 یا 2 ترابایت هم بسه. فقط میخوام بسیار سریع و مطمئن باشه.

دوست عزیز اگه دنبال هاردی می گردید که سرعتش از هارد های داخلی معمول بیشتر باشه بنظرم دو مدل Seagate SSHD Hybrid و Western Digital Black گزینه های خوبی هستن که مسلما اختلاف قیمت بالایی نسبت به هارد های معمولی دارن.

اما اگه یه هارد داخلی با سرعت 7200 می خواید باید بین دو مدل Western Digital Blue یا Seagate Barracuda یکی رو انتخاب کنید چون تفاوت بین این دو مدل خیلی ناچیزه و هر دو از کیفیت و سرعت خوبی برخوردارند.

سلام.بین دو پونصد تا سه تومن میشه یه سیستم مناسب گیم بست؟ مانیتور خودم دارم..

بله میشه، هارد رو هم Seagate Barracuda یا WD Blue با ظرفیت 1 ترابایت انتخاب کنید.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
دوست عزیز اگه دنبال هاردی می گردید که سرعتش از هارد های داخلی معمول بیشتر باشه بنظرم دو مدل Seagate SSHD Hybrid و Western Digital Black گزینه های خوبی هستن که مسلما اختلاف قیمت بالایی نسبت به هارد های معمولی دارن.

اما اگه یه هارد داخلی با سرعت 7200 می خواید باید بین دو مدل Western Digital Blue یا Seagate Barracuda یکی رو انتخاب کنید چون تفاوت بین این دو مدل خیلی ناچیزه و هر دو از کیفیت و سرعت خوبی برخوردارند.

بله میشه، هارد رو هم Seagate Barracuda یا WD Blue با ظرفیت 1 ترابایت انتخاب کنید.

ممنون. فقط این سرعتش چند مگابایت میشه؟ هارد فعلی من تو انتقال داده ها سرعتش نهایت به 50 تا 60 مگابایت. میخوام یه چیزی باشه حتی به بالای 200 مگ برسه! اگه باشه همچین چیزی

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
فرشید جان سلام
میخوام یه هارد اینترنال به سیستم اضافه کنم ولی پاورم را که چک کردم خروجی برق دیگه ندارم و همش مشغوله باید چیکار کنم ؟!

یا می تونید از تبدیل کانکتور مولکس به SATA استفاده کنید یا یه هارد قدیمی کم ظرفیت رو با هارد جدید تعویض کنید.

ممنون. فقط این سرعتش چند مگابایت میشه؟ هارد فعلی من تو انتقال داده ها سرعتش نهایت به 50 تا 60 مگابایت. میخوام یه چیزی باشه حتی به بالای 200 مگ برسه! اگه باشه همچین چیزی

هیچ گزینه ای بهتر از خرید یه SSD با ظرفیت 120 یا 250 گیگ نمی تونه مشکل سرعت شما رو با ویندوز حل کنه، فقط هم ویندوز رو روی اون نصب می کنید و تفاوت سرعت چشمگیر رو خواهید دید

برای بقیه ی برنامه ها هیچ کاری بهتر از نصب روی همون هاردهای مکانیکی ولی سری جدید یک یا دو ترابیاتی نیست.

سلام.بین دو پونصد تا سه تومن میشه یه سیستم مناسب گیم بست؟ مانیتور خودم دارم..

Intel Core i3 6100 CPU
ASUS H170 Pro یا GA-H170-D3H MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2133MHz RAM
Gigabyte GTX 950 OC WF 2X 2GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
Green 600A-HP Power
Green X2 Jaguar Case
دو میلیون و ۴۹۰ هزار تومان جمع کل‌ (تومان) —

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,202
نام
سامان
سلام خدمت دوستان
این مشخصات یه مادربرد قدیمی هست:
http://uupload.ir/files/519d_2.jpg
ظاهرا تا AM3 رو جواب میده...
به نظر اساتید بهترین سی پی یوی AMD که روی این مادربرد جواب میده چی هست؟؟
ممنون .
با چيپست ٧٩٠ پيشنهاد من FX-4130 يا arhlon 2 x2 250 هست مگر اينكه مادربورد رو عوض كنين البته مدل هاى ديگه athlon هم پشتيبانى ميكنه ولى در بازار كم پيدا ميشه

• Like
Reactions: Ehsanna

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
204
نام
محمد
درود
این کامپیتر منه
با این مادربورد ماکسیموم ارتقائی که می تونم بدم چیه؟
Untitled.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر