مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

shahryar2006

کاربر سایت
Jul 4, 2008
29
سلام دوستان یه کیس دست دوم رو پیدا کردم با این مشخصات
mb : Asus P6T-DeluxeV2
cpu : i7-920
ram : 6G triple Giel
HDD : Seagate 1TB
graphic : GF-GTS250-1G
DvD RW pioneer
case green
power green 885B
ramreader &bluetooth
نسبت به سیستم های متوسط و حرفه ای پیشنهادی خودتون چطوره؟
قیمتش مناسبش چقدره؟
و این که گرافیک و مادربرد
و رم و پردازنده اش روی هم چقدر می ارزه؟
ممنون

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان به نظرتون کارت های جدید AMD با توجه به قیمت مناسبشون و قدرت بالاشون مخصوصا تو مدل های جدید ارزش صبر کردن برای خریدشون رو داره یا اینکه از کارت های موجود تو بازار Nvidia بگیرم؟

چون قیمت هاشون از Nvidia کمتره و آخرین مدل هاش قوی تر هم هستن و دما و صدا کمتری هم دارن!

AMD بجز سری Fury محصول جدیدی نداره، بقیه همه تغییر نام پیدا کرده ی نسل قبلی هستن، از دایرکت ایکس 12.1 و برخی حتی 12 هم پشتیبانی نمی کنن.
بستگی به این داره که چه بودجه ای مدنظر دارید

با سلام
ممکنه این سوالم یکم تکراری باشه !
یه کیس خوب برای نسل 8 که بازی هارو ultra اجرا کنه چه سیستمی نیاز داره
هزینش چه قدر میشه .. ؟

CPU:INTEL Core I7 4790K
RAM:GSKILL 2*8GB DDR3 2133
M/B:ASUS Z97 RANGER
VGA:Geforce GTX 980 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:SAMSUNG 850 120GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 6400

درود و خسته نباشید به فرشید خان

چند تا سوال(با ذکر این داستان بودجه ای که دارم ۵ تا ۵.۵ هستش)

۱. واسه خرید مین برد که قابلیت sli کردن و داشته باشه مینیمم هزینه ای که میشه کرد چقدره ؟

۲. برای خرید رم بین bus 1600 یا 2133 تغیر محسوسی در فرم ریت بازی ایجاد میکنه ؟ ( در صورت اورکلاک کردن )

۳.به نظر شما sli کردن 2*970 بهتره یا خریده 980ti

۴.واسه خرید کیس اولویت راندمان خوده کیس از لحاظ کولینگ هستش نه ظاهر پیشنهادتون چیه ؟

۵.کولینگ مناسب برای 4790k چی پیشنهاد میکنید ؟

در آخر یه لطفی هم بکنید
یه سیستم با توجه به بودجه ، سوالات بالا و اینکه فقط کیس مد نظر( مانیتور و موس و... فاکتور بگیرین ) معرفی کنید...

پیش پیش تشکر کنم بهتره ;)

1- یه مادربرد Z97 معمولی با لایسنس SLI از 700 تومن به بالا
2- خیر، تغییر محسوسی وجود نداره
3- یه دونه 980Ti اگه قیمتش زیر 3 تومن باشه
4-برای من راندمان تهویش اولویت داره، از نظر کاربرش ظاهرش هم مهمه
5- یه فن از برند حرفه ای مثل Thermalright Macho 02 یا Noctua از 200 تومن به بالا

فرشید جان سلام
می خوام یه هارد اکسترنال 2 ترا بخرم نظرت چه مدلیه؟ تفاوت جزئی قیمت مدل ها برام مهم نیست دوام و سرعت مهمه. نقدهای خارجی رو که می خوندم هنوز ظاهرا My passport ultra پیشنهاد می کنن.

نظرم اینه که بخرید! :)
اتفاقا منم همون My Passport سری اولترا رو توصیه می کنم اگه 2 ترا داره

سلام دوستان یه کیس دست دوم رو پیدا کردم با این مشخصات
mb : Asus P6T-DeluxeV2
cpu : i7-920
ram : 6G triple Giel
HDD : Seagate 1TB
graphic : GF-GTS250-1G
DvD RW pioneer
case green
power green 885B
ramreader &bluetooth
نسبت به سیستم های متوسط و حرفه ای پیشنهادی خودتون چطوره؟
قیمتش مناسبش چقدره؟
و این که گرافیک و مادربرد
و رم و پردازنده اش روی هم چقدر می ارزه؟
ممنون

این یه زمانی حرفه ای بود، الان دیگه نیست و کند هم محسوب میشه

حدود 400 تا 500

فرشید جان کدوم رو انتخاب کنم؟(دسته دو)
6990 600tm
7970 600tm

دومی یعنی 7970

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
سلام
آقا فرشید با توجه به مشخصات سیستم من در امضا به نظر شما با فاکتور گرفتن کارت گرافیک(با توجه به آمدن گرافیکهای قوی تر) دیگر قطعات من تا چه زمانی پاسخگو هستند و عملکرد مناسب را میدهند؟
چون قصد دارم 2 تا ماژول 4 دیگر رم به سیستم اضافه کنم و SSD بخرم و خنک کننده باتوجه به کیسم برای CPU بگیرم..میخواستم ببینم این هزینه هارو اگر انجام بدم تا چندین سال اینده سیستم من پاسخگو هست یا اینکه به جای این هزینه مبلغ بیشتری بذارم و کلا سیستم رو عوض کنم و نسل جدید CPU و MOTHERBOARD ها که با USB 3.1 کار میکند بگیرم؟(با توجه به اینکه هزینه خیلی بیشتری باید پرداخت کنم)
من قصدم فقط گیم هست و اونم آخر هفته که خونه هستم و وقتم آزاده.به نظر شما همسن سیستم را تقویت کنم یا کلا سیستم را تغییر بدهم؟؟ این سیستم را کمتر از یک سال پیش گرفتم
ممنون

Mr.sinister

کاربر سایت
Nov 11, 2014
33
نام
....
به جای این کیس

حدود 6400

چون من باید مانیتور هم بگیرم این لپ تاپ رو بگیرم بهتر نیست ؟
asus rog g751jy
7.200 حدودا

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
دوستان تفاوت عملکرد Gtx 960 2g با Gtx 750 2g در چه حده؟
سی پی یو 4460 با Gtx 750 2g بهینه هست؟

تفاوتشون قابل توجه هست. برای بازی کمتر از 750ti هم توصیه نمیشه. 4460 هم با این کارتها مشکلی نداره و گلوگاه نیست ولی انتخاب پردازنده ارزونتر و گرافیک بالاتر ، راندمان بیشتری در گیم خواهد داشت.

- - -ویرایش - - -

به جای این کیس

حدود 6400

چون من باید مانیتور هم بگیرم این لپ تاپ رو بگیرم بهتر نیست ؟
asus rog g751jy
7.200 حدودا

قطعا راندمان کیسی که نوشتید بیشتر از اون لپ تاپ هست. در ضمن برای کیس می تونید یک صفحه نمایش بزرگتر از اون لپ تاپ داشته باشید که لذت بازی رو بیشتر میکنه.
در کل انتخاب کیس به لپ تاپ ارجحیت داره ، مگر اینکه نیاز مبرم به حمل و نقل سیستم خودتون داشته باشید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قیمت کل کیس رو گفتین یا فقط همون 4 تا قطعه؟
چون کل کیس رو 2تومن قیمت گذاشته.

فقط همون 4 قطعه مدنظرم بود

دوستان تفاوت عملکرد Gtx 960 2g با Gtx 750 2g در چه حده؟
سی پی یو 4460 با Gtx 750 2g بهینه هست؟

960 بین 2 تا 3 برابر قویتر هست، اصلا با هم کاری ندارن!

سلام
آقا فرشید با توجه به مشخصات سیستم من در امضا به نظر شما با فاکتور گرفتن کارت گرافیک(با توجه به آمدن گرافیکهای قوی تر) دیگر قطعات من تا چه زمانی پاسخگو هستند و عملکرد مناسب را میدهند؟
چون قصد دارم 2 تا ماژول 4 دیگر رم به سیستم اضافه کنم و SSD بخرم و خنک کننده باتوجه به کیسم برای CPU بگیرم..میخواستم ببینم این هزینه هارو اگر انجام بدم تا چندین سال اینده سیستم من پاسخگو هست یا اینکه به جای این هزینه مبلغ بیشتری بذارم و کلا سیستم رو عوض کنم و نسل جدید CPU و MOTHERBOARD ها که با USB 3.1 کار میکند بگیرم؟(با توجه به اینکه هزینه خیلی بیشتری باید پرداخت کنم)
من قصدم فقط گیم هست و اونم آخر هفته که خونه هستم و وقتم آزاده.به نظر شما همسن سیستم را تقویت کنم یا کلا سیستم را تغییر بدهم؟؟ این سیستم را کمتر از یک سال پیش گرفتم
ممنون

الان مادربرد USB 3.1 بگیرید که چی بشه؟! کدوم دستگاهها الات این استاندارد رو دارن؟
خیر، قطعات فعلی شما دو تا سه سال آینده برای کارتهای گرافیکی جدید جوابگو هستند و نیازی به ارتقا نیست، همون رم و SSD رو اضافه کنید کافی هست.

AYARAN

کاربر سایت
Sep 10, 2009
894
نام
پوریا
سلام . میخواستم ببینم این کیس ارزش خرید داره ؟ نمیشه ارتقاش داد , درسته ؟ قیمتش 6.500 با موس و کیبوردش

ROG G20AJ - Asus ROG G20AJ Gaming Desktop Computer

یا اینکه خودم یه کیس جمع کنم بهتر میشه ؟ تو این رنج چی میشه جمع کرد , یکمم پایینتر شه که بهتر

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بین این دو تا هارد کدوم بهتره؟؟
Western Digital My Passport Ultra 1TB
Seagate Backup Plus Slim 1TB

اولین گزینه انتخاب مطمئنی هست.

سلام . میخواستم ببینم این کیس ارزش خرید داره ؟ نمیشه ارتقاش داد , درسته ؟ قیمتش 6.500 با موس و کیبوردش

ROG G20AJ - Asus ROG G20AJ Gaming Desktop Computer

یا اینکه خودم یه کیس جمع کنم بهتر میشه ؟ تو این رنج چی میشه جمع کرد , یکمم پایینتر شه که بهتر

یه بررسی جامع با بنچمارکهای مختلف روی این مدل انجام دادم و مطمئن شدم که هم راندمان خوبی داره و هم نویز زیادی تولید نمی کنه و تقریبا کم صداست، کیسش خیلی هم جمع و جور و قابل حمل هست
اما قابل ارتقا نیست و متاسفانه بزرگترین مشکلش اینه که SSD نداره

با همین بودجه یا نزدیکش میشه قطعاتی شامل SSD گرفت

VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
SSD:SAMSUNG 850 PRO 120GB

حدود 5450 میشه و فقط گرافیکش ضعیفتره، اونم اگر به 980 تبدیل کنید حدود 6250 درمیاد.

Last edited by a moderator:

Amir United

کاربر سایت
Aug 1, 2012
42
با سلام
آقا فرشید چند تا سوال داشتم از خدمتت ممنون میشم پاسخ بدید:
1. نقش فرکانس هسته در کارت های گرافیک چقدر پر رنگه و مثلا بین دو کارت گرافیک مشابه gtx970 از zotac با دو فرکانس مختلف 1152 در مدل extreme در مقابل 1076 در مدل oc اونقدر در کارایی تفاوت وجود داره که بخوایم به خاطرش مثلا 200هزار تومان اضافه تر پرداخت کنیم؟

2. چجوری zotac با این فرکانس ها، در مقابل مدل 970 از asus یا مدل های دیگه ای از 970 از giga و یا msi که فرکانس کمتری از اون دارن اما نزدیک 200 300هزار تومن ارزونتر هست؟! آیا قابلیت های دیگه ای رو از دست داده و یا فقط یک شرکت خوب هست که موفق شده قیمت ها رو بهتر کاهش بده؟

3. آیا برای خرید gtx 970 وقتی که مادربردمون asus b85 pro gamer هست آیا اگه مدل asus 970 رو بگیریم به هماهنگی بیشتری می رسیم یا تاثیر خاصی نداره؟

4. نقش فرکانس ها در رم چقدر هست و یک رم با فرکانس 1866 خیلی بهتر از یک رم 1600 هست؟

5. میزان تاثیرگذاری catch در هارد رو هم اگه بیان کنید ممنون میشم و اینکه آیا یک هارد با کچ 128 توانایی بسیار بالاتری از نمونه مشابه با کچ 64 داره؟
.
.
.
.
این سیستم که اکثرا بر طبق توصیه های شما در طول مدت گذشته انتخاب کردم برای خرید مشکلی نداره؟

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:ZOTAC Geforce GTX 970 4GB DDR5
Seagate Barracuda Desktop 1TB 64MB Cache

POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X2

فقط اگه بهتر هست رم با فرکانس بالاتر مثلا مدل GSkill RIPJAWS X 8GB Dual Bus 1866 جایگزین بشه یا هاردی که catch 128 داشته باشه ممنون میشم بفرمایین همچنین تفاوت مدل های مختلف کارت گرافیک gtx 970 که در ابتدا عرض کردم که کدومش رو انتخاب کنم..
با تشکر فراوان

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
سلام به آقا فرشید عزیز
یه اسپیکر میخواستم بین 500 تا 700 اگر یکم هم بالاتر رفت بگید لطفا
این رو هم بگم که z906 رو خیلی دوست دارم ولی 1.5 میلیون دیگه خارج از بودجه حساب میشه

سوال دوم یه سیستم core i3 -2100 هست اگر براش کارت گرافیک 960 بگیرم سی پی یو گلوگاه میشه ؟ محسوس هست ؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر