مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
دوباره سلام.
دیگه مجبورم یه هارد و پاور و دی وی دی رایتر بگیرم.
پیشنهاد های دیگه داشتی بگو.

یه سوال مهم:
یه نظرت یه ایکس باکس واب بگیرم بهتر نیست تا اینکه 2 تومن هزینه کنم واسه یه سیستم متوسط؟

جواب این سوال تا حد زیادی سلیقه ای هست. خیلیا به خاطر عناوین انحصاری میرن سمت کنسول. خیلیا هم به خاطر عدم قابلیت ارتقای سخت افزار نمیرن سمت کنسول ! یا قیمت بالای بازیهای اوریجینال و یا خیلی از فاکتورهای دیگه. من خودم همیشه PC رو انتخاب کردم.
با 1/5 هم سه قطعه اصلی همون هایی که پیشنهاد دادم مناسبه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
آقا فرشید جواب پست من رو نمیدید برادر؟

اگر جا افتاده ببخشید
باید نقل قول می کردید، با این سرعت نمیشه برگردم بگردم پستا رو.

فرشید جان خلاصه قطعات انتخاب کردم
لطف میکنی نظر و اگه تغیری نیازه انجام بشه بگی که خیالم راحت شه

Mb: ASUS Maximus VII Ranger
Cpu : corei7 4790k
Ram :G.SKILL 2*8 2133
VGA : ZOTAC GTX 980 4GB YA ASUS GTX 980 4GB ?!
HDD : Seagate 7200.12 1 TB
Case : X3+viper

پ.ن
ممکنه بعدا بخوام یه 980 دیگه اضافه کنم
فقط نمیدونم چه پاوری باید بگیرم?

تغییر نیاز نداره، اما SSD کم داره، یه مدل مثل SAMDUNG 850 PRO 120 رو میشه با قیمت مناسب خرید.
پاور مناسب برای دوتا کارت 980 هممی تونه مدل 750 یا بهتر 850 واتی سری GREEN OC باشه.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام اقا فرشید
من تصمیم گرفتم ارتقا بدم اینا انتخاب های من هستند
cpu core i5 4960k
vga nvidia 970 gtx
ram:2*4
case:green x3
power:green 700 اسمشو یادم رفت
الان موندم مادربورد چی بگیرم.من نمیخوام یه چیز خیلی حرفه ای باشه.تا 600 تومن باشه.یکی بهم asus pro gamer پیشنهاد داد.خوبه به نظرتون؟من شاید برای ارتقا سال دیگه cpu رو عوض کنم.
برای کارت 970 به صرفه ترین گزینه کدام هست؟شنیدم zotac ارزون و قدرتمند هست ولی میگن نویز زیاد داره جریان چیه؟مدل ایسوس میگن خنک کنندش بهتره.اینجایی که من هستم روزا دما تا 55 درجه هم میره به نظرتون ایسوس بگیرم؟
ram فرق میکنه چه مارکی بگیرم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام اقا فرشید
من تصمیم گرفتم ارتقا بدم اینا انتخاب های من هستند
cpu core i5 4960k
vga nvidia 970 gtx
ram:2*4
case:green x3
power:green 700 اسمشو یادم رفت
الان موندم مادربورد چی بگیرم.من نمیخوام یه چیز خیلی حرفه ای باشه.تا 600 تومن باشه.یکی بهم asus pro gamer پیشنهاد داد.خوبه به نظرتون؟من شاید برای ارتقا سال دیگه cpu رو عوض کنم.
برای کارت 970 به صرفه ترین گزینه کدام هست؟شنیدم zotac ارزون و قدرتمند هست ولی میگن نویز زیاد داره جریان چیه؟مدل ایسوس میگن خنک کنندش بهتره.اینجایی که من هستم روزا دما تا 55 درجه هم میره به نظرتون ایسوس بگیرم؟
ram فرق میکنه چه مارکی بگیرم؟

اگر بخواید از قابلیت اورکلاک 4690K استفاده کنید فقط باید مادربرد Z97 بخرید، اگر نه که همون ASUS B85 PRO Gamer هم کافیه، برای ارتقای سال بعد هم بهتره که Z97 و یا h97 از الان بخرید.

برای 970 هم تمام برندهای درجه یک مثل ایسوس، گیگا و MSI خنک کننده ی قویتر با نویز کمتری دارند، برندهای رده بعدی مثل Zotac، EVGA یا Galax خنک کننده های معمولی با صدای کمی بیشتری دارند و کیفیت ساخت برد و خنک کنندشون پایینتر هست که البته دلیل دوام کمتر یا سرعت پایینتر نیست.

رم رو هم از برند معتبر مثل Gskill یا CORSAIR بخرید.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اگر بخواید از قابلیت اورکلاک 4690K استفاده کنید فقط باید مادربرد Z97 بخرید، اگر نه که همون ASUS B85 PRO Gamer هم کافیه، برای ارتقای سال بعد هم بهتره که Z97 و یا h97 از الان بخرید.

برای 970 هم تمام برندهای درجه یک مثل ایسوس، گیگا و MSI خنک کننده ی قویتر با نویز کمتری دارند، برندهای رده بعدی مثل Zotac، EVGA یا Galax خنک کننده های معمولی با صدای کمی بیشتری دارند و کیفیت ساخت برد و خنک کنندشون پایینتر هست که البته دلیل دوام کمتر یا سرعت پایینتر نیست.

رم رو هم از برند معتبر مثل Gskill یا CORSAIR بخرید.

اقا فرشید این pro gamer که من گفتم خودش z97 هستش.لیون کامپیوتر: خرید آنلاین قطعات کامپیوتر و لپ تاپ و تبلت :: ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150 Z97 Mainboard
به نظرتون همین خوبه؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام یکی از دوستام یک سیستم برای اجرای بازی ها تو Ultra میخواد فریم 30
محدودیت بودجه نداره

به هر حال باید بودجه مورد نظر اعلام بشه. مونیتور دارن؟ چه مدلی هست؟ تو چه رزولوشنی 30 فریم و الترا؟

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
به هر حال باید بودجه مورد نظر اعلام بشه.
مونیتور دارن؟ چه مدلی هست؟ تو چه رزولوشنی 30 فریم و الترا؟
اره مونیتور FHD داره Asus 23 اره میخواد رو رزولوشن 1080 بازی کنه و 30 فریم و Ultra دیگه همین دیگه اونچنانم نمیخواد هزینه کنه واسه 60 فریم ، 30 کفایت میکنه

death_shadow2

کاربر سایت
Oct 8, 2008
154
نام
امیر
SLI کردن 3 تا کارت توصیه نمیشه، فقط دوتا منطقی هست.

CPU:INTEL CORE i7 5820K
FAN:Thermalright 140
RAM:4*4GB 2400 DDR4
M/B:ASUS X99-A
HDD:SEAGATE 2TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 1050W
CASE:GREEN X8
برند خاصی مد نظرت نیست برا رم؟کارت گرافیکم چه پیشنهادی داری؟ بعد تاثیر ssd رو بازی در چه حده اخه ننوشتی! در مورد پاور برایه 3 تا کارتی که پیشنهادم کردی نبندم در آینده گفتی یا دو تا؟ در مورد فنم به نظرت خوب جواب میده رو ultra بازی کردن خیلی طولانی؟ دمای محیط 18-20 بیشتر نمیشه. بعد یه مانیتورم معرفی کنی ممنون میشم برایه فاصله کم میخوام نهایت 1 متر، برنامم خیلی افتاد جلو! :d راستی یه توضیح در مورد چرایی این قضیه منطقی نبودن 3 تا sli یا crossfire میدی؟

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
اره مونیتور FHD داره Asus 23 اره میخواد رو رزولوشن 1080 بازی کنه و 30 فریم و Ultra دیگه همین دیگه اونچنانم نمیخواد هزینه کنه واسه 60 فریم ، 30 کفایت میکنه

باز هم به بودجه اشاره ای نکردید!!
cpu: Intel Core i5-4690K
M/B : ASRock Z97 Killer Gaming
RAM : GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL11
VGA : Zotac GTX 970 OC AMP! Extreme Core Edition 4GB
H.D.D: Western Digital Caviar Blue 1TB
CPU Cooler: Thermal Right True Spirit 120M-BW Rev.A
O.D.D: LiteOn DVD-RW 24X
PSU:Green GP650A-UK *Gold*
Case: Xigmatek Mach

حدود 3/850 میشه این سیستم.

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
باز هم به بودجه اشاره ای نکردید!!
cpu: Intel Core i5-4690K
M/B : ASRock Z97 Killer Gaming
RAM : GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL11
VGA : Zotac GTX 970 OC AMP! Extreme Core Edition 4GB
H.D.D: Western Digital Caviar Blue 1TB
CPU Cooler: Thermal Right True Spirit 120M-BW Rev.A
O.D.D: LiteOn DVD-RW 24X
PSU:Green GP650A-UK *Gold*
Case: Xigmatek Mach

حدود 3/850 میشه این سیستم.
شما خودت دیگه میدونی Ultra و 30 فریم چقدر هزینه میبره واردی دیگه مشخصه حالا حتما نباید بودجه مشخص گفت اونم نگقت بعد این حله رو Ultra?

kardinal101

کاربر سایت
Jan 6, 2015
4
تغییر نیاز نداره، اما SSD کم داره، یه مدل مثل SAMDUNG 850 PRO 120 رو میشه با قیمت مناسب خرید.
پاور مناسب برای دوتا کارت 980 هممی تونه مدل 750 یا بهتر 850 واتی سری GREEN OC باشه.

در حال حاضر دیگه بودجم همینقدر بود
واسه ماه دیگه احتمالا اضافه میکنم SSD رو

فرقی بین برند Asus و Zotacهست که اینقد تفاوت قیمت داره ؟

بعد واسه اور کلاک کردن کدوم یکی ازین دو تا بهتر جواب میده ?

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
شما خودت دیگه میدونی Ultra و 30 فریم چقدر هزینه میبره واردی دیگه مشخصه حالا حتما نباید بودجه مشخص گفت اونم نگقت بعد این حله رو Ultra?
وقتی بودجه مشخص باشه، انتخاب حداقل و حداکثری راحت تر صورت میگیره. نمیشه گفت که در رزولوشن FHD و تنظیمات الترا و نرخ فریم 30 ، حتما یک سیستم مشخص وجود داره که این مسئله در موردش صادقه. چون بازیها و موتورهای گرافیکی در اونها متفاوته و لذا عملکرد سیستم ها هم متفاوت.
سیستمی که پیشنهاد کردم در بازیهای فعلی راندمان مناسبی داره، حتی در برخی بازیها بالاتر از نیاز شما. چون باید آینده نگری هم داشت.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام فرشید جان
داداش یه سیستم گیم با مانیتور تا 5 تومن بهم معرفی کن .
پیشاپیش ممنونم

CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS H97-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X3
MONITOR: ASUS VX238H

اقا فرشید این pro gamer که من گفتم خودش z97 هستش.لیون کامپیوتر: خرید آنلاین قطعات کامپیوتر و لپ تاپ و تبلت :: ASUS Z97-Pro Gamer LGA1150 Z97 Mainboard
به نظرتون همین خوبه؟

خب پس همون خوبه، من فک کردم B85بود، ننوشته بودید.

برند خاصی مد نظرت نیست برا رم؟کارت گرافیکم چه پیشنهادی داری؟ بعد تاثیر ssd رو بازی در چه حده اخه ننوشتی! در مورد پاور برایه 3 تا کارتی که پیشنهادم کردی نبندم در آینده گفتی یا دو تا؟ در مورد فنم به نظرت خوب جواب میده رو ultra بازی کردن خیلی طولانی؟ دمای محیط 18-20 بیشتر نمیشه. بعد یه مانیتورم معرفی کنی ممنون میشم برایه فاصله کم میخوام نهایت 1 متر، برنامم خیلی افتاد جلو! :d راستی یه توضیح در مورد چرایی این قضیه منطقی نبودن 3 تا sli یا crossfire میدی؟

رم رو CORSAIR یا GSKILL بخرید
کارت هم هر کدوم از برندهای معتبر فرق زیادی نمی کنه
SSD هم فقط توی سرعت لود ویندوز و بخشهای مختلف سیستم و سرعت لود بازی تاثیر داره، نه در سرعت فریم بازی

در مورد SLI کلی گفتم که اصلا 3 تا کارت رو SLI کردن منتطقی نیست، چرایی این قضیه هم اینه"چون راندمان کارت سوم اصلا قابل توجه نیست."
فن پردازنده نیازی نیست بالاتر باشه، گرافیک فشار بیشتری تحمل می کنه.

مانیتور برا فاصله ی 1 متر یعنی چی؟! مگه داریم کسی با مانیتور از فاصله ی دورتر کار کنه؟! مانیتور اصولا برای فاصله ی 70 سانتی در نظر گرفته شده، فاصله ی بیشتر که دیگه TVباید استفاده کرد.

مانیتور گیمینگ می خواید به مقاله ی راهنمای خرید مانیتورم مراجعه کنید. از 700 تومن هست تا 3 تومن.

در حال حاضر دیگه بودجم همینقدر بود
واسه ماه دیگه احتمالا اضافه میکنم SSD رو

فرقی بین برند Asus و Zotacهست که اینقد تفاوت قیمت داره ؟

بعد واسه اور کلاک کردن کدوم یکی ازین دو تا بهتر جواب میده ?

تفاوت که هست، برد و قطعات و خنک کننده ی ایسوس وهمرده هاش درجه یک هستند
ایسوس هم ارزونتر بود، بیخودی گرونش کردن وارد کننده ها، شرکتای معتبرتر پول بیشتری روی محصول بابت سود اضافه می کنن، در صورتی که همین برند Galax هم هست و از جنبه های مختلف خوبه، اما سودی که وارد کننده روش کشیده زیاد نیست و قیمتش پایینتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر