مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
بودجه خودتون رو تعیین کنید تا قطعات مناسب رو معرفی کنیم.

بودجه 1500[/QUOTE]
برای کار های گرافیکی با 1500 به سختی میشه سیستم جمع کرد.

CPU:Core i5 3450
Main:ASUSP8B75-V
Ram:2*4GB DDR3 1600
VGA:Gigabyte GT640
ODD:Samsung 24X
HDD:Seagate 1TB
Power:Green600eu
Case:Green Magnum

این سیستم حدودا 1850 میشه. سی پی یو هم طبق خواسته شما Core i5 هستش.

امین داداش باس رم رو نگفتی داداش چند باشه خوبه
امین کیه؟!
اسم بنده امیر محمود هستش.
باس رم هم 1600 کافیه.

ljshok

کاربر سایت
Oct 18, 2012
146
با سلام
من زیاد بازی میکنم و بازی های منم خیلی گرافیکشون بالاست و خوب اجرا نمیشند.
میخواستم کارت گرافیک بگیرم
به نطرتون با 300 تومن میشه یه چیز خوب خرید؟
من قبلا با یکی از دوستان صحبت کردم و ایشون گفتند که با توجه به مشخصات سیستم بهترین کار برای اجرای بهتر بازی ها خرید یه کارت گرافیکه.
گفتش که کارت گرافیکم بالانس سیستمو به هم زده و باید یکی دیگه بگیرم
amd فک کنم بهتره ولی چه مدلی اونم با 300 تومن؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
با سلام
من زیاد بازی میکنم و بازی های منم خیلی گرافیکشون بالاست و خوب اجرا نمیشند.
میخواستم کارت گرافیک بگیرم
به نطرتون با 300 تومن میشه یه چیز خوب خرید؟
من قبلا با یکی از دوستان صحبت کردم و ایشون گفتند که با توجه به مشخصات سیستم بهترین کار برای اجرای بهتر بازی ها خرید یه کارت گرافیکه.
گفتش که کارت گرافیکم بالانس سیستمو به هم زده و باید یکی دیگه بگیرم
amd فک کنم بهتره ولی چه مدلی اونم با 300 تومن؟
سلام
متاسفانه تا 300 هزار تومن نمی تونید گرافیک مناسب برای بازی تهیه کنید.
مشخصات سیستم شما چیه؟
کارت گرافیک High-End هم که تهیه کنید سایر قطعات خصوصا سی پی یو و پاور باید کافی و جوابگو باشه.
تا 300 هزار تومن می تونی Nvidia GT640 رو تهیه کنی.(البته برای بازی مناسب نیست)
برای بازی باید حداقل یک GTX650TI Boost تهیه کنید که قیمتش هم حدودا 710 هزار تومن هستش.

ljshok

کاربر سایت
Oct 18, 2012
146
سلام
متاسفانه تا 300 هزار تومن نمی تونید گرافیک مناسب برای بازی تهیه کنید.
مشخصات سیستم شما چیه؟
کارت گرافیک High-End هم که تهیه کنید سایر قطعات خصوصا سی پی یو و پاور باید کافی و جوابگو باشه.
تا 300 هزار تومن می تونی Nvidia GT640 رو تهیه کنی.(البته برای بازی مناسب نیست)
برای بازی باید حداقل یک GTX650TI Boost تهیه کنید که قیمتش هم حدودا 710 هزار تومن هستش.

d08qct5hw1v4impqs8rx.png

با 350 تومن هیچ راهی نداره؟
نمیخوام عالی باشه ولی دیگه گرافیک بازی هارو کم نکنم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
d08qct5hw1v4impqs8rx.png

با 350 تومن هیچ راهی نداره؟
نمیخوام عالی باشه ولی دیگه گرافیک بازی هارو کم نکنم
سی پی یو و مادربوردت هم برای بازی بد نیست!
اما کارت گرافیک تا 350 هزار تومن متاسفانه مدل مناسب برای بازی پیدا نمیشه.
همانطور که عرض کردم باید حداقل 700 هزار تومن هزینه کنید و یک gtx650ti boost تهیه کنید.

ضمنا پاورت هم باید معتبر و جوابگو باشه.

الان با 400 تومن نمیشه یه گرافیک بهتر از این گرفت؟

عرض کردم:
باید حداقل 700 هزار تومن هزینه کنید و یک gtx650ti boost تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
دوستان یه چند تا سوال داشتم.

من یه پی سی دارم که داره آخرین نفس هاشو تو این نسل میکشه. هنوزم میتونم باهاش بازی کنم رو 1080 و احتمالا" این پاییزو دووم بیاره. (سر بازی هایی مثل واچ داگز البته بعید بدونم که بتونم با کیفیت مطلوب بازی کنم. به خصوص با پورت های زیبای یوبی برای پی سی. پس این گونه بازیارو فعلا" نمیرم.)
مادربورد و س پی یو و کیس عتیقه س.یه کارت 5850 دارم فقط. پس بهترین راه اینه که کیسو کلا" یه جا بدم و یه سیستم جدید ببندم. منم تا نخوام سیستم ببندم نمیرم دنبال اخبار سخت افزار و قیمت ها.
حالا با این اوصاف:

1- اگه بخوام یه سیستم ببندم که تا وسط نسل بعد رو راحت باهاش سر کنم، آیا الان وقت مناسبیه؟ یا نه صبر کنم بعدا" بگیرم؟ اگه جوابتونه بعدا" هست، حدودا" کی؟
2- اگه همین الان بخوام یه سیستم قوی ببندم (فقط کیس) که مخصوص گیم باشه و همه بازی هایی رو که داره رو ps4 و x1 تو این 1-2 سال داره میاد رنده کنه، چه قدر باید پیاده شم؟ (ابر کامپیوتر نمیخوام. بهترین کامپیوترو میخوام. انقدر که همه ی بازیا رو بهترین حالت اجرا کنه. دقیقا تا همون مرز. نه بیشتر)

ممنون میشم کمکم کنین. :)

آخرین ویرایش:

kamyar.73

کاربر سایت
Aug 25, 2013
76
دوستان من از خرید مانیتور wqhd منصرف شدم تو ایران گیر نمی آد
اگر ممکنه یه مانیتور 24 اینچ فول اچ دی خوب بهم معرفی کنید برای بازیث و فیلم و اینترنت میخوام قیمتش برای مهم نیست ولی میخوام بلندگوی خوبی داشته باشه و دو تا پورت HDMI چون ps3 رو بهش وصل میکنم و نمیتونم از بلندگو هایی که به PC وصله استفاده کنم خیلی برام مهمه که بلندگوش درست و حسابی باشه

ممنون

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
برادر امیرمحمود امروز من خیلی شما رو به زحمت انداختم! قرار شد همه چیز رو بجز هارد تا آخر هفته آینده بگیرم!

CPU: intel core i5 4430
Main: ASUS B85-PLUS
Ram: Corsair 2*4GB DDR3 1600
VGA:
ASUS GTX 780 Ref
Power: Green650OC
Case: Green X-3/X5
+ DVD-Rom & DVD-Writer

با بودجه ی 5میلیون تومن کدوم کیس رو میتونم انتخاب کنم؟
بهترین جاها برای خرید - توی تهران - همون مرکز کامپیوتری پایتخت هستش دیگه؟

یک دنیا (بزرگ تر از مپ The Witcher 3) ممنون! :bighug:

Dr.Freeman

کاربر سایت
Apr 18, 2009
511
نام
نوید
ببخشید دوستان بنده به دنبال یه dvd رایتر خوب میگردم که عمر طولانی داشته باشه و اگه زیاد باهاش رایت کنی ، زود خراب نشه . پیشنهادن چی هست ???

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
دوستان یه چند تا سوال داشتم.

من یه پی سی دارم که داره آخرین نفس هاشو تو این نسل میکشه. هنوزم میتونم باهاش بازی کنم رو 1080 و احتمالا" این پاییزو دووم بیاره. (سر بازی هایی مثل واچ داگز البته بعید بدونم که بتونم با کیفیت مطلوب بازی کنم. به خصوص با پورت های زیبای یوبی برای پی سی. پس این گونه بازیارو فعلا" نمیرم.)
مادربورد و س پی یو و کیس عتیقه س.یه کارت 5850 دارم فقط. پس بهترین راه اینه که کیسو کلا" یه جا بدم و یه سیستم جدید ببندم. منم تا نخوام سیستم ببندم نمیرم دنبال اخبار سخت افزار و قیمت ها.
حالا با این اوصاف:

1- اگه بخوام یه سیستم ببندم که تا وسط نسل بعد رو راحت باهاش سر کنم، آیا الان وقت مناسبیه؟ یا نه صبر کنم بعدا" بگیرم؟ اگه جوابتونه بعدا" هست، حدودا" کی؟
2- اگه همین الان بخوام یه سیستم قوی ببندم (فقط کیس) که مخصوص گیم باشه و همه بازی هایی رو که داره رو ps4 و x1 تو این 1-2 سال داره میاد رنده کنه، چه قدر باید پیاده شم؟ (ابر کامپیوتر نمیخوام. بهترین کامپیوترو میخوام. انقدر که همه ی بازیا رو بهترین حالت اجرا کنه. دقیقا تا همون مرز. نه بیشتر)

ممنون میشم کمکم کنین. :)
سلام
1- نسل معمولا در PC معنی نداره. شما هر موقع یک کامپیوتر High-END بخرید، حداکثر تا 2-3 سال جوابگو بازی ها هستش. بعد از 3 سال دوباره باید ارتقاء بدین.

شما بودجه خودت رو مشخص کن تا ما هم سیستم مناسب برای بازی رو معرفی کنیم.

دوستان من از خرید مانیتور wqhd منصرف شدم تو ایران گیر نمی آد
اگر ممکنه یه مانیتور 24 اینچ فول اچ دی خوب بهم معرفی کنید برای بازیث و فیلم و اینترنت میخوام قیمتش برای مهم نیست ولی میخوام بلندگوی خوبی داشته باشه و دو تا پورت HDMI چون ps3 رو بهش وصل میکنم و نمیتونم از بلندگو هایی که به PC وصله استفاده کنم خیلی برام مهمه که بلندگوش درست و حسابی باشه

ممنون
مانیتور 24 اینچ هم می تونی از برند ASUS تهیه کنی.
البته اگر در بازار پیدا بشه.
روی بلندگو مانیتور هم حساب باز نکن.
برای فیلم و موسیقی باید Speaker حرفه ای بصورت جدا تهیه کنی.

برادر امیرمحمود امروز من خیلی شما رو به زحمت انداختم! قرار شد همه چیز رو بجز هارد تا آخر هفته آینده بگیرم!

CPU: intel core i5 4430
Main: ASUS B85-PLUS
Ram: Corsair 2*4GB DDR3 1600
VGA:
ASUS GTX 780 Ref
Power: Green650OC
Case: Green X-3/X5
+ DVD-Rom & DVD-Writer

با بودجه ی 5میلیون تومن کدوم کیس رو میتونم انتخاب کنم؟
بهترین جاها برای خرید - توی تهران - همون مرکز کامپیوتری پایتخت هستش دیگه؟

یک دنیا (بزرگ تر از مپ The Witcher 3) ممنون! :bighug:
کیس Green X5 رو انتخاب کن. پورت USB3 و E-SATA داره.
دمای داخل کیس هم روی خود کیس نشان میده.

ببخشید دوستان بنده به دنبال یه dvd رایتر خوب میگردم که عمر طولانی داشته باشه و اگه زیاد باهاش رایت کنی ، زود خراب نشه . پیشنهادن چی هست ???
از برند Samsung یا Liteon می تونی dvd رایتر تهیه کنی.

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
سلام
1- نسل معمولا در PC معنی نداره. شما هر موقع یک کامپیوتر High-END بخرید، حداکثر تا 2-3 سال جوابگو بازی ها هستش. بعد از 3 سال دوباره باید ارتقاء بدین.

شما بودجه خودت رو مشخص کن تا ما هم سیستم مناسب برای بازی رو معرفی کنیم.

خیلی ممنون. اما منظور من از لحاظ کیفیت و قیمت قطعات هست. به نظرتون مثلا" بهتر نیست یه 9-10 ماه صبر کنم تا انویدیا و ای تی آی کارتای بهتری رو کنن که کاملا" مخصوص همین نسل بعدی ساخته شده باشن و کاملا" تونسته باشن از x1 و ps4 سبقت گرفته باشن و در ضمن به یه قیمت مساعدی هم رسیده باشن؟ شاید چمیدونم تو این این مدت یه چیپ ست برتری، یه پردازنده ی مساعد تری برای بازی های نسل بعد رو شه. مثلا" ای تی آی کلا" از سری 4,5,6,7xxx دست برداره و یه سری جدیدی بر اساس یه تکنولوژی جدید و اسامی جدید رو کنه... یا چمیدونم مثلا" dx 12 یا 13 رو شه از طرف مایکرو! بعد اگه الان بخرم کارتمو ضرر میخورم چون هیچ کارتی ساپورتش نمیکنه.

در مورد بودجه هم، چون آخرین باری که من سیستم جمع کردم قبل این گرونی ها بوده، هیچ ایده ای ندارم که این وسایل از رم گرفته تا gc چه قدر تو بازار آب میخوره... شما حدودا" با اون مشخصاتی که در بالا گقتم (یعنی همه ی بازی ها رو تا 3-4 سال آینده بترکونه و در ضمن ابر کامپیوتر هم نباشه) فکر میکنی حدودا" باید چه مبلغی کنار بذارم؟ چون من حتی حدود رو هم نمیدونم که بخوام بودجه براش تعریف کنم!

ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خیلی ممنون. اما منظور من از لحاظ کیفیت و قیمت قطعات هست. به نظرتون مثلا" بهتر نیست یه 9-10 ماه صبر کنم تا انویدیا و ای تی آی کارتای بهتری رو کنن که کاملا" مخصوص همین نسل بعدی ساخته شده باشن و کاملا" تونسته باشن از x1 و ps4 سبقت گرفته باشن و در ضمن به یه قیمت مساعدی هم رسیده باشن؟ شاید چمیدونم تو این این مدت یه چیپ ست برتری، یه پردازنده ی مساعد تری برای بازی های نسل بعد رو شه. مثلا" ای تی آی کلا" از سری 4,5,6,7xxx دست برداره و یه سری جدیدی بر اساس یه تکنولوژی جدید و اسامی جدید رو کنه... یا چمیدونم مثلا" dx 12 یا 13 رو شه از طرف مایکرو! بعد اگه الان بخرم کارتمو ضرر میخورم چون هیچ کارتی ساپورتش نمیکنه.

در مورد بودجه هم، چون آخرین باری که من سیستم جمع کردم قبل این گرونی ها بوده، هیچ ایده ای ندارم که این وسایل از رم گرفته تا gc چه قدر تو بازار آب میخوره... شما حدودا" با اون مشخصاتی که در بالا گقتم (یعنی همه ی بازی ها رو تا 3-4 سال آینده بترکونه و در ضمن ابر کامپیوتر هم نباشه) فکر میکنی حدودا" باید چه مبلغی کنار بذارم؟ چون من حتی حدود رو هم نمیدونم که بخوام بودجه براش تعریف کنم!

ممنون

نمی دونم چرا دوستان به پاسخ ها دقت نمی کنن، همکارم گفتن که نسل بعدی در کامپیوتر معنی نداره، باز شما داری همون برداشت خودت رو تکرار می کنی!
" مخصوص همین نسل بعدی ساخته شده باش" نداریم
"بعد اگه الان بخرم کارتمو ضرر میخورم چون هیچ کارتی ساپورتش نمیکنه" کاملا اشتباهه

اینها همه استدلالهای کنسولی غلط هست و هیچ ربطی به PC نداره، همین الان سریعترین کارتهای گرافیک PC حدود 2 تا 3 برابر گرافیک های PS4 و X1 قدرت دارن، آخرین DX هم همون 11.2 هست که با همین کارتای فعلی کار خواهد کرد و روی ویندوز 8.1 پشتیبانی میشه.

بودجه هم بالای 3.5 یا 4 تومن کنار بزارید می تونید یه PC قدرتمند برای بازی تهیه کنید.

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
نمی دونم چرا دوستان به پاسخ ها دقت نمی کنن، همکارم گفتن که نسل بعدی در کامپیوتر معنی نداره، باز شما داری همون برداشت خودت رو تکرار می کنی!
" مخصوص همین نسل بعدی ساخته شده باش" نداریم
"بعد اگه الان بخرم کارتمو ضرر میخورم چون هیچ کارتی ساپورتش نمیکنه" کاملا اشتباهه

اینها همه استدلالهای کنسولی غلط هست و هیچ ربطی به PC نداره، همین الان سریعترین کارتهای گرافیک PC حدود 2 تا 3 برابر گرافیک های PS4 و X1 قدرت دارن، آخرین DX هم همون 11.2 هست که با همین کارتای فعلی کار خواهد کرد و روی ویندوز 8.1 پشتیبانی میشه.

بودجه هم بالای 3.5 یا 4 تومن کنار بزارید می تونید یه PC قدرتمند برای بازی تهیه کنید.

واللا حرف شما متین. اما من یادمه 2 دفعه ی پیش که من میخواستم سیستم ببندم، تازه دایرکت ایکس11 اومده بود. اولین سال عرضه ی کنسول نسل جدید هم بود. من حدود 2-3 ماه مشکلی برام پیش اومد و قید بستن پی سی جدیدو زدم. تو همون 2-3 ماه 3 تا کارت جدید اومد به بازار که تا اون موقع فقط اون 3 تا 11 رو پشتیبانی میکرد. و اگه من 3 ماه پیش خریده بودم کارتمو، تا 3-4 سال بعد و موقع تجدید سیستم، رنگ 11 رو نمیدیدم!
من الان نزدیک 12 ساله پی سی بازم. خوب هم میدونم سیستم کنسول و پی سی از پایه با هم فرق داره و اگه مایه دار باشی، میتونی هر ماه یه قطعه رو عوض کنی!!! اما مسئله ی من همین پوله. من توانایی خرید ماهانه ندارم. وقتی هم سیستمی میبندم، لااقل باید 3-3.5 سال مفید کار کنه برام و از بروز بودنش مطمئن باشم! وقتی هم که کنسول جدید میاد، کلا" استاندارد ها فرق میکنه و این ناخوداگاه روی pc ها هم تاثیر میذاره. حالا هر چند اندک. شما که قصد نداری بگی سیستم 4 میلیونی که الان واچ داگزو با یه کیفیت و فریم ریت خاصی میده بیرون، با یه سیستم 4 میلیونی که 9 ماه دیگه خریده میشه فرقی ندارن؟

به هر حال ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر