مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

najii

کاربر سایت
Apr 24, 2012
41
چون اون چیزی که شما جواب دادین جواب کامل سوالم نبود داداش گلم.ممنونت میشم یه بار دیگه پستامو بخونی و نظر کارشناسانتو بدونم.ممنون

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
سلام!
این سیستمه منه!
cpu:amd 6100
vga: ati 6970 ... msi
main: asrk 970
ram: 4*2gig patriot
hard : 1.5 Tb
power: green 785 w
1.به نظرتون کیس مناسب برای این سیستم چیه؟کیسای گرین X3 و X5 رو دیدم و واقعا خوبن!اما قیمتاشون بالاست!اولی که 105 تومنه...دومی هم که از 150 فکر کنم بالاتره!واقعا لازمه که همچین کیسایی رو بگیرم!مدل ارزونترش نیست که خوب هم باشه؟چون من کمتر کسی رو دیدم که برای کیس هزینه کنه!نهایتا همه یه کیس 40 یا 50 تومنی میگیرن!
2.نظرتون در مورد سیست چیه؟سیستمه خوبی هست؟برای بازیای روز جواب میده؟...راستی نمیدونید برای The Witcher 2 روی بالاترین تنظیمات،چند فریم میده؟
3. نمیدونم اینجا جاش هست یا نه... سایتی رو میشناسید که بتونه مثلا بگه که فلان بازی روی فلان کارت گرافیک چند فریم میده؟...یه سایتو میشناسم که فقط بنچ مارکهای کارت گرافیکا رو روی یه سری بازیای خاص میده...ولی من میخوام هربازیی که خودم خواستم رو ببینم چند فریم میده!
4.میتونید یه سری اطلاعات راجب به مانیتور سونی که تو E3 پارسال معرفی شد بهم بدید؟(خیلی برام مهمه)همون که سه بعدی بود و میتونست همزمان چند نفرو بدونه اسپلیت اسکرین ساپورت کنه!میخوام ببینم اینم عینک میخواست یا بدونه عینک بود؟و اینکه چند نفرو ساپورت میکنه و کلا سایر مشخصاتشو میخواستم!...اگه لینکی یزی هم ازش دارید،بهم بدید که یه دنیا ممنونتون میشم!:d

1-كارت 6970 شما فكر نكنم زير green x5 داخل كيس قرار بگيره(طول كارت زياده)كيس ها رو كه فقط براي جمع كردن قطعات توليد نمي كنند،افرادي كه سيستم هاي حرفه اي مي گيرند حتما بايد از كيس حرفه اي استفاده كنند(كيس هاي حرفه اي به دليل داشتن ظاهري زيبا و مهمتر از اون فضاي مناسب و قدرت خنك كنندگي زياد اولويت اول كاربرهاي حرفه اي مخصوصا بازي خور ها هستند)
2-بله سيستم خوبي هست،اما بهتر بود پلتفرم Intel LGA 1155(پردازنده هاي سوكت 1155 قدرت خودشون رو در بازي ها به رخ همه كشيدند)تهيه مي كرديد و براي پاور يك GP-685B كافي هست.براي خبر از فريم دهي بهتره به اينجا يك سر بزنيد.
3-سايت هاي زيادي هستند من جمله guru3d و anandtech و tomshardwar و techpowerup
4-مدل مانيتور را ذكر كنيد.

---------- نوشته در 06:35 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:28 PM ارسال شده بود ----------

چون اون چیزی که شما جواب دادین جواب کامل سوالم نبود داداش گلم.ممنونت میشم یه بار دیگه پستامو بخونی و نظر کارشناسانتو بدونم.ممنون
دوستان جواب سوال شما رو با معرفي سيستم دادند(شما با بودجه 1.700 مشاوره براي خريد سيستم مي خواستيد كه داده شد)
در حال حاضر بهترين پيشنهاد هموني بود كه دوستان گفتند فقط اگر شما گيمر هستيد ssd رو حذف كنيد و به جاي GTX560 يك عدد GTX560TI برداريد.
چيزي به نام مچ شدن وجود ندارد(مثلا اينكه فكر كنيد كارت هاي انويديا با برند ايسوز سازگاري بهتري دارند)

---------- نوشته در 06:39 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:35 PM ارسال شده بود ----------

داداش ۶۹۷۰ رو چن گرفتی‌ و کی‌؟ مشخصات سی پی یو رو هم بهم میگی‌؟

---------- نوشته در 01:26 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:18 PM ارسال شده بود ----------

دوستان واسه پست اولم که جواب نگرفتم،دوباره می‌پرسم من توی بنچمارکهاو i5 2500k اینتل و amd phenom II X6 1100T رو دیدم وفک می‌کنم این مدل از AMD بالاترین سی‌ پی‌ یوو ما بین AMD ها بود،که اونم پایینتر از اینتل I5 قرار داشت،آیا AMD قویتر از این نداریم؟!؟! بعیید میدونم،لطفا کمک کنین.یه قیمتی از ۶۹۹۰ و ۶۹۷۰ ATI هم می‌خوام،کارتای خوبی‌ هستن مگه نه؟
در حال حاضر قوي ترين پردازنده شركت AMD مدل FX8100 هست،كه اين مدل هم تو بازي ها جلوي 2500K كم مياره.

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
مدل مانيتور را ذكر كنيد
همین الان یه تحقیقی کردم...1. مثل اینکه مانیتور نیست اصلا...تلوزیونه...با برند play satation ...منتها چیزی که من میخوام بدونم اینه که تا چند نفرو ساپورت میکنه؟(آخه این تلوزیون میتونه بدونه اسپلیت اسکرین به بازیکنا اجازه بده که بازی کنن) و همچنین سایر مشخصات جانبیشو میخواستم! از پاسخگوییتون هم ممنونم! خیلی کمک کردید!
اینم بگم که گرین X3 هم میتونه کارت گرافیکیمو تو خودش جا بده! مدلای پایینتر نمیتونن!ولی برای کارتای طویلتر مثل 6990 باید کیس X5 به بالا تهیه بشه!البته همون ایکس 3 هم مشکلی نداره...ولی باید برای 6990 صفحه جدا کننده ی بین هارد داخلی و کارت گرافیکو برداشت تا بشه نصبش کرد!ولی برای کسی که فقط از یه هارد تا 3 عدد استفاده میکنه هم مشکلی نیست و میتونه از 3 جای باقی مونده ی دیگه استفاده کنه!
داداش ۶۹۷۰ رو چن گرفتی‌ و کی‌؟ مشخصات سی پی یو رو هم بهم میگی‌؟
کارت رو که من طرفای 8 فروردین گرفتم 590!!! که همون موقع هم که تو همین تاپیک از دوستان سوال کردم...گفتن که خیلی خوب گرفتی و قیمتش همون موقع 700 بود!الانم دیگه نمیدونم چند شده!دوستان باید بهت بگن!
سی پی یو هم 6100 دیگه!فرقش با همین 8100 که تو پست بالا گفته شده اینه که اون 8 هسته ایه واین یکی 6 هسته ای!...اون 16 مگ کش داره و این یکی 14 مگ کش!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
درود

یکی از دوستام می خواد GTX 590 رو SLI کنه . می شه یه پاور و مین مناسب برای این کار معرفی کنید ؟
ممنون
خوب واسه یدونه 590 حداقل یه 700w نیازه واسه 2 تاش هم حداقل یه 1000w توصیه شده که با توجه به قطعات دیگه باید یه پاوری تو همین حدود یا بالاتر در نظر گرفته بشه ، پیشنهاد من GREEN GP1200B-GOLD یا کمتر GP1235B هستش.
مین برای چه سوکتی ، بودجه چقدره بگو تا بشه نظر داد.
فقط کیس با قیمت 600 تومان
پیشنهادتون چی هست؟
برای کارای روزمره عادی و بازی های جدید در حد گرافیک متوسط
ترجیحا amd
با این بودجه بستن حداقل سیستم سخته چه برسه واسه بازی ، در کل این پیشنهاد میشه :

CPU : intel pentium g860
RAM : a-data gs 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : ecs h67h2-a3
VGA : n/a
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp530a-eu
CASE : green magnum2

حدودا 675 680 تومن در میاد.

SWORD-MASTER

کاربر سایت
Apr 28, 2012
72
نام
ALI
درود

یکی از دوستام می خواد GTX 590 رو SLI کنه . می شه یه پاور و مین مناسب برای این کار معرفی کنید ؟
ممنون
1-مين بورد رو قيمت و پردازنده تايين ميكنه.
2-استفاده از GREEN.GP1035B يا 1235 و بهتر از اون 1200B-GOLD
ولي اگه بودجه برات مهم نيست قيد گرين رو بزن برو تو كار ENERMAX يا SEASONIC

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام!

دوستان واسه پست اولم که جواب نگرفتم،دوباره می‌پرسم من توی بنچمارکهاو i5 2500k اینتل و amd phenom II X6 1100T رو دیدم وفک می‌کنم این مدل از AMD بالاترین سی‌ پی‌ یوو ما بین AMD ها بود،که اونم پایینتر از اینتل I5 قرار داشت،آیا AMD قویتر از این نداریم؟!؟! بعیید میدونم،لطفا کمک کنین.یه قیمتی از ۶۹۹۰ و ۶۹۷۰ ATI هم می‌خوام،کارتای خوبی‌ هستن مگه نه؟

سریعترین پردازنده های فعلی AMD از پردازنده های معمولی Intel Core i5 2400/2500 هم ضعیفترین و دلیلی برای خریدشون وجود نداره، پردازنده های بولدوزر هم همینطور، خرید هیچ مدلیشون برای بازی توصیه نمیشه.

درود

ممنون

کار بدی می خواد بکنه!
راندمان Quad SLI بهینه نیست و در بهترین حالت باید یک پردازنده ی قوی مقل Intel Core i7 3930K و یه مادربرد ASUS P9X79 و یه پاور 1100 وات به بالا داشته باشید.

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
سلام بچه ها
من امروز رفتم بازار کمرم شکست !!!
به نظرتون ارزش داره 400 تومن بدم از 955 برم به 2500k ؟ این قیمتا به نظرتون پایین نمیاد ؟ بابا دلار که خیلی اومده پایین چرا بازار مقاومت می کنه ؟ لطفا" دوستان اهل فن به کمکی به من بکنن
در ضمن من 2 تا 6870 دارم و این پردازنده ای که دارم بیشتر جاها bottleneck میشه برای سیستم به خصوص تو crysis 1 و witcher 2 . دقیقا" دو تا گیمی که به خاطرش cf کردم

SWORD-MASTER

کاربر سایت
Apr 28, 2012
72
نام
ALI
سلام بچه ها
به نظرتون ارزش داره 400 تومن بدم از 955 برم به 2500k ؟ این قیمتا به نظرتون پایین نمیاد ؟ بابا دلار که خیلی اومده پایین چرا بازار مقاومت می کنه ؟ لطفا" دوستان اهل فن به کمکی به من بکنن
در ضمن من 2 تا 6870 دارم و این پردازنده ای که دارم بیشتر جاها bottleneck میشه برای سیستم به خصوص تو crysis 1 و witcher 2 . دقیقا" دو تا گیمی که به خاطرش cf کردم
بدون شك مي ارزه.در مورد قيمت ها كه فعلا خبري نيست شما زياد روش حساب نكن الان تقريبا يك 3 ماهي ميشه اوضاع همينطوره فرقي هم نكرده.

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
ممنون از رامین و فرشید و علی عزیز .

رامین جان سوکت 1155 هست که با cpu ـه I7 2600K می خواد ببنده !

ولي اگه بودجه برات مهم نيست قيد گرين رو بزن برو تو كار ENERMAX يا SEASONIC

والا من نمی خوام این سیستم رو جمع کنم :D دارم برای کسی سوال می کنم . کیس تقریبا جمع شده الان مونده مین و پاور !

یه سوالی : 2 تا 590 خیلی تفاوت داره با یک کارت 680 ؟ از لحاظ راندمانی که می ده .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام بچه ها

خب چون از لحاظ گرافیکی کمبودی ندارید ارزشش رو داره که به پلاتفرم اینتلی و 2500K ارتقا بدید، در خیلی عنوانها افزایش راندمان قابل توجهی خواهید داشت،

در مورد کاهش قیمت ارز هم تازه بعد از 1 ماهی می تونه خودش رو نشون بده،یعنی در کالاهایی که با ارز جدید خریداری بشن و بعد از واردات به دست مشتری برسن، به نظر میاد بعد از ماهها تلاطم و بحران بازار می تونه قدری با ثبات تر بشه، البته به سیر وقایع ماههای آینده در مورد ایران هم بستگی داره.

ممنون از رامین و فرشید و علی عزیز .

رامین جان سوکت 1155 هست که با cpu ـه I7 2600K می خواد ببنده !

یه سوالی : 2 تا 590 خیلی تفاوت داره با یک کارت 680 ؟ از لحاظ راندمانی که می ده .

مشخصه که تفاوت داره، خیلی هم زیاد!
یه کارت تکی 590 هم از 60 تا 90 درصد سریعتر از کارت 6870 عمل می کنه،دوتا کارت در حالت SLI دیگه بماند.

SWORD-MASTER

کاربر سایت
Apr 28, 2012
72
نام
ALI
ببخشید قیمت دو تا کارت 590 چقدر میشه؟
بعيد ميدونم بتوني 2 تا پيدا كني اما اگه پيدا كني 3 تومني خرج بر ميداره.
اصلا بدترين كار ممكن همين sli كردن Gtx590 هست.الان بازار HD7970 موجود هست از برند سفاير(حدودا 1400 كه دوتاش ميشه 2800) دو عدد ميگيري بعد پدر هر چي فريم هست در مياري.
بهتر از اون Gtx680 است اما چون در بازار هاي خارجي هم حكم طلا رو پيدا كرده بعيد ميدونم حالا حالا ها به بازار داخل بياد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر