مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

borad

کاربر سایت
Apr 19, 2012
10
اقا فرشاد میشه قیمت هردو پک رم رو هم بگین ؟؟ ممنون از شما ...
یک سوال دیگه پک های 12 گیگ بندازیم مشکلی پیش میاد ؟
---------
این اسپیکر ها یک ورودی عجیب داره مثل مانیتوره اون برا چیه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
واقعن بعضی سایتا بر چه اساسی قیمت ها رو الکی بالا میزنن؟ همین PHP67 LE رو یه سایت خیلی معروف! زده 300 تومن در حالی که آقا رامین که اشراف بر بازار دارن میگن 245! تفاوت قیمت کم هم نیست! زیاده! دارم کم کم مطمئن میشم با قیمت های این سایتا واسه سیستمم برنامه ریزی نکنم! یه سوال داشتم خدمت دوستان من بخوامن این سیستم رو ببندم حالا فعلن گرافیک رو فاکتور بگیرید ! چقدر واسم در میاد؟

I5 2400
PHP67 LE
CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)
CASE: X3
POWER:GREEN 535
در مورد اون مین طبق آماری که گرفتم این چند روز قیمتا با اختلاف شدید اعلام میشده یعنی به اختلاف 1 ساعت قیمت از 250 تا 370 تومن هم رفته و همینجور بین این رنج متغیر بوده آخرین قیمتی که من امروز صبح داشتم 245 تومن بود.
در کل با وضع فعلی بازار همونطور که قبلا هم گفته شده قیمتا به دقیقه اعلام میشه و ثبات خاصی نداره !
این قطعات هم با قیمت امروز 910 تومن در میاد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
اقا فرشاد میشه قیمت هردو پک رم رو هم بگین ؟؟ ممنون از شما ...
یک سوال دیگه پک های 12 گیگ بندازیم مشکلی پیش میاد ؟
---------
این اسپیکر ها یک ورودی عجیب داره مثل مانیتوره اون برا چیه ؟

قیمت اون پک 8 گیگی 120 تومن و پک 16 گیگی هم 225 تومن هست.
گفتم که، شما پک 12 گیگی روی این مادربردا نباید بزاری، اصلا پک 12 گیگی برای مدلای خاص مثل مادربردای X58/X79 هست، نه بقیه

اونی که شما می گی هم کانکتور اختصاصی خود اسپیکر برای اتصال باندهای جانبی هست، چیز عجیبی نیست.

najii

کاربر سایت
Apr 24, 2012
41
سلام
دوستان من می‌خوام یه سیستم در حد ۱۷۰۰ بگیرم
یکی‌ از آشنایان که فروشگاه داره و به نظر آدم با سوادی میاد توی سخت افزار،واسه cpu :AMD, و MSI : M/B، رو معرفی‌ کرده،و میگه VGA رو ATI بگیرم،خودم از AMDزیاد خوشم نمیاد،اما خوب همه می‌دونیم نسبت به اینتل ارزون‌تره،خواهشی که ازتون دارم اینه،آیا اگه CPU رو AMD ببندم و M/B رو MSI،و یکم بیشتر روی VGAبودجه بذارم،خوبه؟می‌خوام سیستمی‌ باشه که تا ۲ سال رو پا باشه،من تا همین دیشب می‌خواستم یه لپتاپ ASUS N55SF بگیرم اما منصرف شدم تا یه PC بگیرم و بیشتر واسم کار کنه،می‌خوام یه توضیح خوب در باره‌ی AMDبهم بدین که بعد پشیمون نشم و اینکه MSI با AMD سازگاری خوبی‌ داره؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من اینو پیشنهاد میدم (کیس) :

CPU : intel i5 2500k
RAM : a-data 4gb 2x2gb ddr3 1600
MAIN : giga ga-z68p-ds3
VGA : evga gtx560
HDD : seagate 500gb 16mb
SSD : ocz vertex 3 60gb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp635b-us
CASE : green infinity

حدودا 1.770 در میاد در صورتیکه واسه بازی بخوای ، چون جای تغییرات داره.

آخرین ویرایش:

mmmm

کاربر سایت
Jul 10, 2006
580
نام
M
با سلام

قصد تعویض CPU،MB و Ram رو داشتم.

CPU میخوام Core i5 باشه.

بر همین اساس میشه CPUو RAM و MB معرفی کنید.

قیمت هم اگر بدید که خیلی خوب میشه. اوضاع مالی هم بد نیست، اما خوب نمیخوام زیاد گرون هم دربیاد.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
با سلام

قصد تعویض CPU،MB و Ram رو داشتم.

CPU میخوام Core i5 باشه.

بر همین اساس میشه CPUو RAM و MB معرفی کنید.

قیمت هم اگر بدید که خیلی خوب میشه. اوضاع مالی هم بد نیست، اما خوب نمیخوام زیاد گرون هم دربیاد.

CPU:INTEL Core i5 2400 360T
RAM:2*4GB CORSIAR DDR3 120T
M/B:MSI P67A-C45 190T

که 670 تومن میشه و قطعات خوبی هم محسوب میشن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
از ASUS بدلیل نایاب شدن قیمت خیلی تفاوت میکنه یعنی از سری P67ش فقط P8P67-LE و SABERTOOTHش موجوده که به ترتیب 340 و 390 تومن در میان مگر چیپ های دیگه مثل H61 که P8H61-M LE USB3 پیشنهاد میشه که اینم در کمترین حالت 170 تومن هزینه ـشه !
اون قطعات رو هم فک نمیکنم بیشتر از 90 تومن بشه ردش کرد.

Mantis

کاربر سایت
Jul 2, 2009
197
نام
مانی
سلام
من بلاخره کیسم رو بستم ببینید خوبه و قیمت مناسب خریدم؟
cpu:AMD FX-4100 4core
main:msi 970a-G45 military class II
Graphic:msi gtx 560 Ti twin frozr II OC edition
Ram:corsair 8gb 2*4 gb 1600
case:thermaltake Armor A60
Power:thermaltake 700w
odd:liteone 24x
1.210.000 تومان

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,782
نام
فرشید
اقا کیبرد زیر رو از نظر کارایی توی بازی مناسبه؟؟ چون بعضی کیبردا دکمه ای سختی دارن و بعضی دیگه نرم و راحتن

Microsoft SideWinder X4

بله، مناسب هست و کیفیت بالایی هم داره
کیبوردهای ارزونقیمت از برندهای متفرقه هستن که کلیدهای سفتی دارن و موقع کار راحت نیستن، حتی برندی مثل A4Tech هم از نظر کیفیت جنس خوب محسوب نمیشه و کیبورداش کیفیت اسباب بازیهای ایرانی رو دارن!

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام!
این سیستمه منه!
cpu:amd 6100
vga: ati 6970 ... msi
main: asrk 970
ram: 4*2gig patriot
hard : 1.5 Tb
power: green 785 w
1.به نظرتون کیس مناسب برای این سیستم چیه؟کیسای گرین X3 و X5 رو دیدم و واقعا خوبن!اما قیمتاشون بالاست!اولی که 105 تومنه...دومی هم که از 150 فکر کنم بالاتره!واقعا لازمه که همچین کیسایی رو بگیرم!مدل ارزونترش نیست که خوب هم باشه؟چون من کمتر کسی رو دیدم که برای کیس هزینه کنه!نهایتا همه یه کیس 40 یا 50 تومنی میگیرن!
2.نظرتون در مورد سیست چیه؟سیستمه خوبی هست؟برای بازیای روز جواب میده؟...راستی نمیدونید برای The Witcher 2 روی بالاترین تنظیمات،چند فریم میده؟
3. نمیدونم اینجا جاش هست یا نه... سایتی رو میشناسید که بتونه مثلا بگه که فلان بازی روی فلان کارت گرافیک چند فریم میده؟...یه سایتو میشناسم که فقط بنچ مارکهای کارت گرافیکا رو روی یه سری بازیای خاص میده...ولی من میخوام هربازیی که خودم خواستم رو ببینم چند فریم میده!
4.میتونید یه سری اطلاعات راجب به مانیتور سونی که تو E3 پارسال معرفی شد بهم بدید؟(خیلی برام مهمه)همون که سه بعدی بود و میتونست همزمان چند نفرو بدونه اسپلیت اسکرین ساپورت کنه!میخوام ببینم اینم عینک میخواست یا بدونه عینک بود؟و اینکه چند نفرو ساپورت میکنه و کلا سایر مشخصاتشو میخواستم!...اگه لینکی یزی هم ازش دارید،بهم بدید که یه دنیا ممنونتون میشم!:d

najii

کاربر سایت
Apr 24, 2012
41
سلام!
این سیستمه منه!
cpu:amd 6100
vga: ati 6970 ... msi
main: asrk 970
ram: 4*2gig patriot
hard : 1.5 Tb
power: green 785 w
1.به نظرتون کیس مناسب برای این سیستم چیه؟کیسای گرین X3 و X5 رو دیدم و واقعا خوبن!اما قیمتاشون بالاست!اولی که 105 تومنه...دومی هم که از 150 فکر کنم بالاتره!واقعا لازمه که همچین کیسایی رو بگیرم!مدل ارزونترش نیست که خوب هم باشه؟چون من کمتر کسی رو دیدم که برای کیس هزینه کنه!نهایتا همه یه کیس 40 یا 50 تومنی میگیرن!
2.نظرتون در مورد سیست چیه؟سیستمه خوبی هست؟برای بازیای روز جواب میده؟...راستی نمیدونید برای The Witcher 2 روی بالاترین تنظیمات،چند فریم میده؟
3. نمیدونم اینجا جاش هست یا نه... سایتی رو میشناسید که بتونه مثلا بگه که فلان بازی روی فلان کارت گرافیک چند فریم میده؟...یه سایتو میشناسم که فقط بنچ مارکهای کارت گرافیکا رو روی یه سری بازیای خاص میده...ولی من میخوام هربازیی که خودم خواستم رو ببینم چند فریم میده!
4.میتونید یه سری اطلاعات راجب به مانیتور سونی که تو E3 پارسال معرفی شد بهم بدید؟(خیلی برام مهمه)همون که سه بعدی بود و میتونست همزمان چند نفرو بدونه اسپلیت اسکرین ساپورت کنه!میخوام ببینم اینم عینک میخواست یا بدونه عینک بود؟و اینکه چند نفرو ساپورت میکنه و کلا سایر مشخصاتشو میخواستم!...اگه لینکی یزی هم ازش دارید،بهم بدید که یه دنیا ممنونتون میشم!:d

داداش ۶۹۷۰ رو چن گرفتی‌ و کی‌؟ مشخصات سی پی یو رو هم بهم میگی‌؟

---------- نوشته در 01:26 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:18 PM ارسال شده بود ----------

دوستان واسه پست اولم که جواب نگرفتم،دوباره می‌پرسم من توی بنچمارکهاو i5 2500k اینتل و amd phenom II X6 1100T رو دیدم وفک می‌کنم این مدل از AMD بالاترین سی‌ پی‌ یوو ما بین AMD ها بود،که اونم پایینتر از اینتل I5 قرار داشت،آیا AMD قویتر از این نداریم؟!؟! بعیید میدونم،لطفا کمک کنین.یه قیمتی از ۶۹۹۰ و ۶۹۷۰ ATI هم می‌خوام،کارتای خوبی‌ هستن مگه نه؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
شما گفتی تا 1.700 سیستم پیشنهاد بدین ، درست 1 پست بعدش هم جواب داده شد !
حالا دقیقا منظورت از جواب نگرفتن چیه ؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر