مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

nimajan107

کاربر سایت
Aug 2, 2008
25
سلام دوستان یکی از همکارام برا پسرش که زیاد اهل بازی های سنگین نیست در حد pes2012 و cod black ops می خواد کارت گرافیک عوض کنه سیستمش رو که دیدم ظاهرا main&ram&cpu& vga عوض شه لطفا برای 400 تومن سه سیستم رو amd پیشنهاد بدید. ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
نظرتون درباره این سیستم چیه ؟

یه جورایی تعادل نداره و فلجه!
اون کارت گرافیکی که انتخاب کردی به درد بازی که هیچ بدرد فیلم دیدن هم نمی خوره،مثل بستن موتور ژیان روی بدنه ی M5 هست!
اگه واسه خنده نبوده بدون کارت گرافیک زیر 350 تومن بدرد این سیستم نمی خوره اگر برای بازی می خوای.

عزیز اگه کسی هست که بهم بگه با 400 تومن یه دونه کیس بشه جمع کرد بگه چه چیزایی براش بگیرم.
مرسی.

با قیمتای فعلی هیچ چیزی حتی پایینترین قطعات رو هم نمیشه برای یه کیس کامل جمع کرد.

سلام دوستان یکی از همکارام برا پسرش که زیاد اهل بازی های سنگین نیست در حد pes2012 و cod black ops می خواد کارت گرافیک عوض کنه سیستمش رو که دیدم ظاهرا main&ram&cpu& vga عوض شه لطفا برای 400 تومن سه سیستم رو amd پیشنهاد بدید. ممنون

CPU:Pentium G840
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61
VGA:GT 450 1GB DDR5

حدود 500 تومن میشه، از این کمتر هم ارزش خرید نداره و بدرد ارتقا نمی خوره.

Devil Ashex

کاربر سایت
Dec 13, 2006
25
نام
اشکان
help

درود دوستان

یه سوال دارم البته مطمئن نیستم کاملا مربوط به این تاپیک باشه، اگه اشتباهی پرسیدم ببخشید ;)

این سیستم منه
cpu: AMD Phenom(tm) II X2 550 Processor
MB :
GA-MA770T-UD3 (giga)a
Ram :
DDR3, PC3-10700H (667 MHz), 2048 MBytes, Kingmax
VGA : ATI Radeon HD 4670 1GB DDR3

خب چیزی که مشخصه این یه سیستم 32 بیتی هستش ، من اگه بخوام این سیستم رو به 64 بیتی ارتقاش بدم چه قطعاتی رو باید عوض کنم ؟

یه توضیح هم بدم ، من چون تدوین میکنم به نرم افزار های گرافیکی نیاز دارم جدیدا یه app دانلود کردم که متاسفانه نصب نشد و error داد ، از 32 بیتی بودن سیستم ایراد گرفت وگفتش که حتما باید 64 بیت باشه
این app هم نسخه 32 نداره

حالا دوستان اگه میشه راهنماییم کنید چه قطعاتی رو باید ارتقا بدم

با تشکر

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
دوستان یک مادربورد میخوام که دوتا PCI-e داشته باشه ( اگر ارزونه ترجیحاً 3.0)، SATA III داشته باشه، چیپستش 785G باشه (یا هرچی برای Athlon II X4)، و قابل خرید باشه (مثلا اسوس نباشه بایواستار اگر خوبه). باتشکر.

درود دوستان
با تشکر
شما راه برعکس رو رفتید! نصب ویندوز 32 بیتی روی همچین سیستمی اشتباهه!

Devil Ashex

کاربر سایت
Dec 13, 2006
25
نام
اشکان
دوستان یک مادربورد میخوام که دوتا PCI-e داشته باشه ( اگر ارزونه ترجیحاً 3.0)، SATA III داشته باشه، چیپستش 785G باشه (یا هرچی برای Athlon II X4)، و قابل خرید باشه (مثلا اسوس نباشه بایواستار اگر خوبه). باتشکر.

شما راه برعکس رو رفتید! نصب ویندوز 32 بیتی روی همچین سیستمی اشتباهه!

به نظر شما میتونم همینجوری هم یه ویندوز 64 بیتی نصب کنم ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
پس بقیه چیزاش خوبهفقط گرافیک باید عوض شه.؟
تو اون پستی که شما دادی هیچی از قطعات معلوم نی اوناییم که معلومه مارک نداره در کل بهش نمیگن سیستم ؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس بقیه چیزاش خوبهفقط گرافیک باید عوض شه.؟

همینطوره،

درود دوستان

یه سوال دارم البته مطمئن نیستم کاملا مربوط به این تاپیک باشه، اگه اشتباهی پرسیدم ببخشید ;)

این سیستم منه
MB :
GA-MA770T-UD3 (giga)a
Ram :
DDR3, PC3-10700H (667 MHz), 2048 MBytes, Kingmax
VGA : ATI Radeon HD 4670 1GB DDR3

خب چیزی که مشخصه این یه سیستم 32 بیتی هستش ، من اگه بخوام این سیستم رو به 64 بیتی ارتقاش بدم چه قطعاتی رو باید عوض کنم ؟

یه توضیح هم بدم ، من چون تدوین میکنم به نرم افزار های گرافیکی نیاز دارم جدیدا یه app دانلود کردم که متاسفانه نصب نشد و error داد ، از 32 بیتی بودن سیستم ایراد گرفت وگفتش که حتما باید 64 بیت باشه
این app هم نسخه 32 نداره

حالا دوستان اگه میشه راهنماییم کنید چه قطعاتی رو باید ارتقا بدم

با تشکر

32 یا 64 بیتی بودن به سیستم شما ربطی نداره، پردازنده ها خیلی وقته که 64 بیتی شدن
براحتی و با نصب یه ویندوز 7 نسخه ی 64 بیتی می تونید مشکل اون نرم افزار رو حل کنید، بشرط اینکه رم سیستم رو هم به 4 یا 8 گیگ ارتقا بدید، با رم دو گیگ که کار تدوین یا گرافیکی معنی نداره!
پردازنده ی 2 هسته ای هم برای این جور کارا خیلی ضعیفه، مخصوصا این مدلهای AMD که خیلی ضعیفتر هم هستند.

سلام
بچه های اهل فن، بهترین سیستم تو رنج 300 تومن رو معرفی میکنید؟
ممنون

همین صفحه ی پیش گفتم با 400 تومن هم دیگه نمیشه سیستم بست، با 300 تومن چی می خوای جمع کنی آخه؟

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
یعنی مادربورد ارزون با این مشخصات وجود نداره؟

درضمن صفحه ی قبل در مورد nVidia Discovery Glasses پرسیدم منظورم عینکهای قرمز و آبیش بود. اون عینکهای 200 هزار تومنی عینکهای شاتر هستن. اصلا کسی حتی به صورت باندل ندیده بیاد؟ من خیلی دنبال یکی میگردم.

تشکر.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یعنی مادربورد ارزون با این مشخصات وجود نداره؟

درضمن صفحه ی قبل در مورد nVidia Discovery Glasses پرسیدم منظورم عینکهای قرمز و آبیش بود. اون عینکهای 200 هزار تومنی عینکهای شاتر هستن. اصلا کسی حتی به صورت باندل ندیده بیاد؟ من خیلی دنبال یکی میگردم.

تشکر.

در مورد مادربرد که چیپ ستهای ارزونقیمت معمولا 2 تا اسلات 16X رو پشتیبانی نمی کنن، مدلایی مثل 880 و 970 هم ساپورت دارن که مادربردای گرونقیمتی هستن،

عینکهای دو رنگ که توی بازار زیادن، البته تلقی هستن و جنی اصل نیستن، با بعضی کارتای گرافیک هم باندل شدن و ارزش امتحان کردن رو هم ندارن.

میشه یک سیستم برای وب گردی بست که؟ نمیشه؟

با قیمتای فعلی که فقط هارد 500 گیگی 110 تومن درمیاد خیر، اگرم چیزی بشه خرید اونقد پایینه که خریدش توصیه نمیشه.

سلام دوستان با مادر بورد p8p67-m میشه 2تا gtx460 رو sli رد اگه جواب مثبت هست پاور 580 جوابگو هست .

خیر، باید مدل P8P67-PRO یا بالاتر رو بگیری. ولی پاور برای SLI باید یه 700 وات به بالا باشه.

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
در مورد مادربرد که چیپ ستهای ارزونقیمت معمولا 2 تا اسلات 16X رو پشتیبانی نمی کنن، مدلایی مثل 880 و 970 هم ساپورت دارن که مادربردای گرونقیمتی هستن،
بنظر شما پرداخت بیشتر برای یک مادربورد با دوتا PCIe به صرفه هست؟ من فقط به خاطر SATA III میخوام عوض کنم (الان بوردی که استفاده میکنم M4A785T-M هست).

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر