مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
SATA 3.0 های مادربردای AMD از SATA 3.0 های چیپ ست های اینتل کندتر هستن.

منبع ؟؟؟

---------- نوشته در 08:24 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:29 PM ارسال شده بود ----------

کارت 6770 اندازه 450 قویه.

---------- نوشته در 02:07 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:02 PM ارسال شده بود ----------

خیلی خوش بینانه بخوای نگاه کنی اندازه 430
لپ تاپ و دسکتاپ زمین تا آسمون با هم فرق دارن

آخرین ویرایش:

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
این چطوره ؟

ACER Gateway FX 6831

شما فکر کنم برای وب گردی میخوای سیستمو؟اگه اره که مدل های All In One هم مدل های خوبی هستن.اگه کمی برای بازی هم میخواید باید بگم که سیستم رو بدید یه جایی براتون ببندند.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
منبع ؟؟؟

سرعت و پایداری کنترل کننده های On die تراشه هاس اینتل توی بیشتر بنچمارکا بالاتره، توی تستای مادربرد یا هاردای SSD ببینی میشه تشخیص داد و توی متن بررسیها هم بارها تاکید شده. اونایی هم که سرعت I/O رو خودشون تست می کنن فرقشون رو می بینن.

مثلا یه نقد OCZ AGILITY 3 SSD از Guru3D:

Remember, this series 3 SSD deserves the right SATA III controller. Currently the best suited and performing controller is the native Intel SATA 6G controller to be found on all H67, P67 and Z68 motherboards. On the AMD side that's the AMD 800 and 900 series chipsets, though admittedly .. the Intel controller yields much higher peak numbers.

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan

سرعت و پایداری کنترل کننده های On die تراشه هاس اینتل توی بیشتر بنچمارکا بالاتره، توی تستای مادربرد یا هاردای SSD ببینی میشه تشخیص داد و توی متن بررسیها هم بارها تاکید شده. اونایی هم که سرعت I/O رو خودشون تست می کنن فرقشون رو می بینن.

مثلا یه نقد OCZ AGILITY 3 SSD از Guru3D:

Remember, this series 3 SSD deserves the right SATA III controller. Currently the best suited and performing controller is the native Intel SATA 6G controller to be found on all H67, P67 and Z68 motherboards. On the AMD side that's the AMD 800 and 900 series chipsets, though admittedly .. the Intel controller yields much higher peak numbers.
اون طوری که من متوجه شدم در بررسی اون هارد دیسک که سایت guru3d.com اشاره کرده مقدار ماکزیمم در چیپ اینتل بیشتر نه میانگین
و
گفته که با چیپ اینتل سازگارتره ( که بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره )
من گشتم بینه چندتا سایت و ظاهرا اختلاف بین چیپ ای ام دی و اینتل با توجه به نرم افزار بنچمارک گیری مورد استفاده زیاد نیست شاید حداکثر 10 درصد و در
بعضی از بنچمارک ها چیپ ای ام دی هم تونسته سریعتر ظاهر بشه
فکر کنم نشه زیاد بینشون اختلاف قائل شد
درسته ؟
AnandTech - 6Gbps SATA Performance: AMD 890GX vs. Intel X58/P55

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
اون طوری که من متوجه شدم در بررسی اون هارد دیسک که سایت guru3d.com اشاره کرده مقدار ماکزیمم در چیپ اینتل بیشتر نه میانگین
و
گفته که با چیپ اینتل سازگارتره ( که بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره )
من گشتم بینه چندتا سایت و ظاهرا اختلاف بین چیپ ای ام دی و اینتل با توجه به نرم افزار بنچمارک گیری مورد استفاده زیاد نیست شاید حداکثر 10 درصد و در
بعضی از بنچمارک ها چیپ ای ام دی هم تونسته سریعتر ظاهر بشه
فکر کنم نشه زیاد بینشون اختلاف قائل شد
درسته ؟
AnandTech - 6Gbps SATA Performance: AMD 890GX vs. Intel X58/P55

حالا تفاوت سرعتشون شاید محسوس نباشه، اما داستان سازگاریشون مخصوصا با SSD ها (که پهنای باند SATA 3.0 رو واقعا بکار می گیرن) اصلا تبلیغاتی نیست، چندین مدل SSD رو خودم هم تست کردم با فریم ور های اولیه با مادربردای AMD مشکل داشتن، حالا یا بالا نمی اومدن یا BSOD می دادن، روی مدلهای برند OCZ مخصوصا زیاد این موارد رو داشتم، ولی همونا رو وقتی بصورت پیشفرض یا با درایورای Intel نصب می کردیم مشکلی نداشتن.

سلام سيستم تا 1800000 ميخواستم

CPU:INTEL Core I7 2500K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67D-PRO
VGA:ZOTAC Geforce GTX 570 DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN INFINITY

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام فرشید جان.راستش یکی از اقواممون 2,200 بودجه داره.یه کیسه خالی بهم بگو.البته odd و hdd داره.در ضمن اونم میگه گرافیکم میخوام gtx590 باشه.باقیه قطعاتو زحمتشو میکشی بهم بگی؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
سلام فرشید جان.راستش یکی از اقواممون 2,200 بودجه داره.یه کیسه خالی بهم بگو.البته odd و hdd داره.در ضمن اونم میگه گرافیکم میخوام gtx590 باشه.باقیه قطعاتو زحمتشو میکشی بهم بگی؟

590 رو که اگه جایی دیدی سلام ما رو هم بهش برسون!

CPU:INTEL Core I7 2500K 300T
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 XMS3 1600 130T
M/B:ASUS P8Z68V-PRO 320T
VGA:ZOTAC Geforce GTX 590 DDR5 1100T
POWER:1035 GREEN 220T
CASE:GREEN INFINITY 130T

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
با سلام
میخواستم بدونم پردازنده ی کامپیوترم خوبه و اگه نیست چه پردازنده ای بگیرم؟ اصلا کلا اگه ممکنه یه توضیحی درباره ی مدل سی پی یو ها و یه لیست با قیمت از پردازنده ها بزارید.
مرسی

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
با سلام خدمت مشاورین محترم . این مادربردهای ASUS GEN3 کی وارد بازار ایران میشن و ایا ارزش داره که صبر کنیم و از این مادربردا بگیریم چون مثل اینکه نسل بعد Nvidia بیشترش بر پایه PCI-e 3 هستش؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
با سلام
میخواستم بدونم پردازنده ی کامپیوترم خوبه و اگه نیست چه پردازنده ای بگیرم؟ اصلا کلا اگه ممکنه یه توضیحی درباره ی مدل سی پی یو ها و یه لیست با قیمت از پردازنده ها بزارید.
مرسی

شما مگه گفتی که پردازندت چیه؟

CPU:INTEL Core I7 2500K 300

اقا فرشید این کدوم سی پی یو هست؟[/QUOTE]

ببخشید، این 5 و 7 همیشه اشتباه میشه، منظور Core i5 2500K هست

با سلام خدمت مشاورین محترم . این مادربردهای ASUS GEN3 کی وارد بازار ایران میشن و ایا ارزش داره که صبر کنیم و از این مادربردا بگیریم چون مثل اینکه نسل بعد Nvidia بیشترش بر پایه PCI-e 3 هستش؟

راستش اگه بازار ارز متلاطم نبود تا الان باید می رسیدن،
توی آزمایشای صورت گرفته با کارت 7970 که تفاوتی با PCIe Gen 2 مشاهده نشده، حالا ممکنه با کارتای Nvidia Kepler که نسل بعدی هستن تفاوتی داشته باشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,770
نام
فرشید
Intel Core duo quad Q8300

واسه مادربردت همین پردازنده خوبه، اگه بخوای ارتقا بدی باید پردازنده، مادربرد و رم رو با هم عوض کنی که حداقل 500 600 تومن هزینه برمیداره.

مرسی فرشید جون.اگه بخواد cpu رو i7 2600k یا معمولی ببنده چه مادربوردی خوبه براش؟

مادربردش که فرق نمی کنه، همون خوبه، اگه بودجش برسه خب چرا که نه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر