قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
حالا اصرار عجیب یه عده واسه گرون نشون دادن ومقایسه با کارته گرافیک و غیره ادم درک نمیکنه
یه نکنته بگم اینکه بر خلاف کارته گرافیک که شما یه بار خرید میکنی و تمام تو بحث کنسول سود دهی تازه از وقتی شروع میشه که دستگاه رو خریداری میکنید از لوازم جانبی تا ریختن دیتا و غیره
من خودم این تابستون فقط نزدیک دو تومن پول دیتا دادم باقی موارد دیگه بماند
قیمت کارتا که عین آیفون شده قضیه اش. حالا باید کنسول رو ببینی چجوری میشه ولی بعید میدونم بجز اون اوایل اونجوری بمونه.
ازون نظر که میگی میخری و تمام هم نیست. برای کامپیوتر هم شما باید لوازم جانبی و همینطور همون دیتا و غیره هم انجام بدی.
همه سالو بسته شبانه همراه اول بگیری کلا میشه ۲۰۰-۳۰۰ تومن تو سال. نمیدونم شرایط شما چجوریه شاید استثنا نتونی ازون بسته استفاده کنی وگرنه ۲ تومن نمیشد.

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,666
نام
milad
اگه به برچسب 64 ملیونی کارت 700 دلاری 3080 در ایران نگاه کنیم قیمت 5 هم موقع لانچ مشخص می شه
اینارو وارد میکنن ایران تا بفروشن بعد با این قیمتا طبیعتا نباید فروش بره ولی داره فروش میره حتی بیشتر از زمان دلار 3 4 تومنی
صنعت گیم و it تو ایران تبدیل شده به یه چیز فانتزی و لوکس که ثروت مند ها برای پز دادن به هر قیمتی که شده میخرن مثل گوشی های ایفون
خلاصه که وضعیه و امیدی به اینده نیست مگه اینکه بشه راهی پیدا کرد و به گذشته برگشت .....
7 8 ماه پیش قیمت دورو بره 8 تومن بود میگفتیم گرونه تازه باز نمیشد خرید
الان حتی اگه پایین 4 5 تومن هم بود باز خیلی ها نمیتونستن بگیرن
176062

آخرین ویرایش:

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
داستان کارت گرافیک فرق داره . مثل کنسول قاچاق نمیاد و دلارش دلار عرف بازار نیست و گمرکی و هزارجور پول بیخود بیجهت دیگه برای اینور اونور. کنسول به ظاهر قاچاق این دنگ و فنگ رو نداره

hp3in_pro

کاربر سایت
Mar 16, 2010
310
نام
حسین
قیمت کارتا که عین آیفون شده قضیه اش. حالا باید کنسول رو ببینی چجوری میشه ولی بعید میدونم بجز اون اوایل اونجوری بمونه.
ازون نظر که میگی میخری و تمام هم نیست. برای کامپیوتر هم شما باید لوازم جانبی و همینطور همون دیتا و غیره هم انجام بدی.
همه سالو بسته شبانه همراه اول بگیری کلا میشه ۲۰۰-۳۰۰ تومن تو سال. نمیدونم شرایط شما چجوریه شاید استثنا نتونی ازون بسته استفاده کنی وگرنه ۲ تومن نمیشد.
منظورم اینه اکثرا از همونی که کنسول خریدن این خدمات رو میخوان در مورد دانلود شما جو اینجا رو در نظر نگیر خیلی ها وقت ندارن حوصله دیتا زدن و اینا هم ندارن خیلی ها هم والدینشون واسشون خریدن و اصولا از این چیزا سر در نمیارن
ترجیح میدن ببرن بیرون واسشون بزنن بعد بحث خرید و فروش بازی ها هست و غیره
بحثه گوشی و کارت گرافیک یه فرقی که داره اینه که اصولا گوشی ها اپل تو ایران یه کالای لاکچری محسوب میشه جمعیت هدفش نسبت به کنسول خیلی بیشتره منظورم اینه شما فک کن یه کارخونه داری یا ییزنس منی یا در امد بالایی دارییی خیلی راحت پول بابت گوشی میدی ولی واسه کنسول اینجور نیست من خیلی ها رو دیدم طلا فزوختن وام گرفتن قرض کردن که گوشی اپل بخرن که با کلاس باشن پس راحت با قیمتای یالاشم کنار میان

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
کنسول اولش بیاد در ایران قیمت نجومی داره
و چند برابر آیفون و ... قیمت خواهد داشت
علت اصلی این هست که هیچ جا کنسول پیدا نمیشه
همه ی pre order ها تمام شده
همین الان ملت دارن pre order تایید شده را ۱۰۰۰ دلار میفروشن?
تعدادی فروشنده معتبر خارجی هم برای خودشون باندل های مسخره درست کردن که بابتش چند برابر پول بگیرن (مثلا گارانتی ۲ ساله-هدست-ریموت-۲ تا دسته -پلاس و ...)
من خودم pre order دادم با این وضیعت میترسم به خود من هم کنسول ندن بگن تمام شده و یا اینکه بگن ۱ ماه صبر کن!
تنها راهش عرضه بیشتر توسط سونی
اینجوری همه جا بازار سیاه درست شده

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
اینایی که از دبی پیش خرید کردن کنسول رو روز عرضه تحویل میدن ؟و اینکه چجوری میاد ایران ؟یعنی میشه فرستاد یا کسی رو دارن میاره براشون ؟

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,666
نام
milad
کنسول اولش بیاد در ایران قیمت نجومی داره
و چند برابر آیفون و ... قیمت خواهد داشت
علت اصلی این هست که هیچ جا کنسول پیدا نمیشه
همه ی pre order ها تمام شده
همین الان ملت دارن pre order تایید شده را ۱۰۰۰ دلار میفروشن?
تعدادی فروشنده معتبر خارجی هم برای خودشون باندل های مسخره درست کردن که بابتش چند برابر پول بگیرن (مثلا گارانتی ۲ ساله-هدست-ریموت-۲ تا دسته -پلاس و ...)
من خودم pre order دادم با این وضیعت میترسم به خود من هم کنسول ندن بگن تمام شده و یا اینکه بگن ۱ ماه صبر کن!
تنها راهش عرضه بیشتر توسط سونی
اینجوری همه جا بازار سیاه درست شده
داداش حالا گیر دادیم به کنسول که بیاد بعدا ارزون میشه
مگه فقط کنسوله این کنسول بازی داره اشتراک داره لوازم جانبی داره خراب شدن داره
کاش مشکل فقط این بود که کنسول بعد یه مدت قیمتش منطقی میشه

• Like
Reactions: tokio_hotel

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حالا اصرار عجیب یه عده واسه گرون نشون دادن ومقایسه با کارته گرافیک و غیره ادم درک نمیکنه
یه نکنته بگم اینکه بر خلاف کارته گرافیک که شما یه بار خرید میکنی و تمام تو بحث کنسول سود دهی تازه از وقتی شروع میشه که دستگاه رو خریداری میکنید از لوازم جانبی تا ریختن دیتا و غیره
من خودم این تابستون فقط نزدیک دو تومن پول دیتا دادم باقی موارد دیگه بماند

قطعا کارت گرافیک قیمتش بیشتره چون گارانتی می شه اما کارت گرافیک هم خیلی کوچیک تره هم وزنش به جای 6 7 کیلوگرم نهایت 2.5 می شه که هزینه ی حملش خیلی کمتر می شه من اصراری ندارم باید تاسف خورد به حال این مملکت که ارگانی نیست به این وضعیت قیمت گذاری رسیدگی کنه.
من خودم جز کسایی هستم که می گم گرون نخرید خواهشا گرون نخرید همین شماها که می خرید اینا رو حریص می کنید من نهایت پای کنسول 500 دلاری 600 دلار حاضرم هزینه کنم نه بیشتر اگر بقیه هم نخرن مجبورن به این قیمت بدنش

Arashmalkian

کاربر سایت
Sep 23, 2020
221
چ
اگه به برچسب 64 ملیونی کارت 700 دلاری 3080 در ایران نگاه کنیم قیمت 5 هم موقع لانچ مشخص می شه
ربطی ندارد قطعات کامپیوتر کلا دردسر داره وارداتش برای همین سه چهار برابر قیمت میزنن همین الان کارت گرافیک ۲۰۶۰ هم نزدیک ۱۹ میلیون قیمت زدن اکبندش رو چون صرف ندارن و عمومیت ندارد خرید این موارد لوکس حساب میشه وارد میکنند سه برابر حداقل روش میکشن

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
چ

ربطی ندارد قطعات کامپیوتر کلا دردسر داره وارداتش برای همین سه چهار برابر قیمت میزنن همین الان کارت گرافیک ۲۰۶۰ هم نزدیک ۱۹ میلیون قیمت زدن اکبندش رو چون صرف ندارن و عمومیت ندارد خرید این موارد لوکس حساب میشه وارد میکنند سه برابر حداقل روش میکشن
چه مشکلی داره عین اب خوردن میارن الان خیلی ها رو می شناسم شخصی حتی میارن گارانتی می کنن 1 ماه هم کل کاراش انجام می شه خیلی ها هم بدون گارانتی می فروشن حتی کلی کارت های دست دوم جهت ماین هم میارن
یعنی 2060 لوکس می شه بعد ps5 نمی شه؟ کلا ربطی نداره بازار ایران خیلی سلیقه ای هست یعنی بستگی داره کی داره تا کجا حاضره چقدر پول بده من انتظارم پاییز سال دیگس تا قیمتش منطقی بشه با قیمت زیر 20 تومن(اگه دلار 30 بمونه که عمرا نمی مونه) برای نسخه 500 دلاری نسخه 400 دلاری هم 3 تومن کمترش بیاد.
داستان کارت گرافیک فرق داره . مثل کنسول قاچاق نمیاد و دلارش دلار عرف بازار نیست و گمرکی و هزارجور پول بیخود بیجهت دیگه برای اینور اونور. کنسول به ظاهر قاچاق این دنگ و فنگ رو نداره
کل درصد مالیاتش برای وارد کننده 10 درصد هست که اونم معمولا 1 بخشش دور زده می شه به علاوه ارز نیمایی هم بهش تخصیص می دن تازه ما فرض می کنیم 10 درصد بخوره ارز هم ارز ازاد باشه بازم قیمتا نباید این باشه گفتم قطعا نسبت قیمت 5 کمتر از گرافیک به چندین دلیل اما تایم عرضش تا چندین ماه قیمتا فضایی خواهد بود حالا به زودی مشخص می شه.
به هر حال قیمت منطقیش حالا دلار هر چی باشه 10 تا 20 درصد بالاتر از قیمت رسمیشه بیشتر از این نباید خرید.

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,834
نام
مهراد
بحث کارت گرافیک و گوشی آیفون با کنسول خیلی فرق داره

توی ایران هر سال شاهد این هستیم که آیفون وقتی میاد همون اول قیمت های نجومی داره 25 میلیون و 50 میلیون چرا؟ چون یه عده مثل فوتبالیست و بازیگر و اینفلوئنسر و بچه مایه و آقازاده باید آیفون داشته باشه یعنی تقریبا هر کسی که دستش به دهنش میرسه میگه آیفون کلاس کاریه و خب این هجوم برای خرید آیفون باعث میشه به قیمت بالایی بفروش برسه.

در زمینه قطعات کامپیوتر کلا به طرز ناجوانمردانه ای گرونه!:

vdx_photo_2020-10-28_04-40-27.jpg

s6jj_photo_2020-10-28_04-40-25.jpg

من دسته X1 سال 95 خریدم 175 تومن = الان شده 1600
من کیبورد سال 97 خریدم 130 تومن = الان شده 2300

این تنها نمونه کوچکی از تغییر قیمت یک جنس فکستنی چینیه چرا؟ چون تقاضا براش زیاده.

ولی کنسول چیزی نیست که هر کسی بره دنبالش الان من هر موقع قیمت های زومجی رو میبینم نوشته PS4 Pro 10 میلیون یا 9 میلیون یعنی مرداد ماه 9 میلیون بوده که الان 11 تومن. این میشه که کنسول درسته الان به خاطر تموم شدن پیش خرید ها و سفارش های خیلی بالا نایاب هست، ولی سونی که رو خط تولید بیوفته و کنسول به همه جای دنیا به تعداد کافی گیر بیاد، توی ایران هم با قیمت مناسبی حداکثر 15 میلیون برای نسخه دیسکی به فروش میرسه.

ملت باید PS4 هارو آب کنن که این باعث میشه قیمت PS4 بیاد پایین و از اون طرف خریدار این کنسول دست دوم زیاد میشه و باز نمونه های نو رو دست فروشنده میمونه، کنسول جدید هم بیاد این دوگانگی درست میشه که بین قیمت PS4 و PS5 باید چقدر تفاوت باشه و فروشنده باید بالانس رو درست کنه اگه یکی رو بزاره 10 یکی رو بزاره 20 عمرا هیچکس 20 میلیون به کنسول نمیده که تازه هر بازیش 2 میلیون باشه.

بازی سنتر هم از قدیم الیام جایی بوده که دلال و فروشنده و اکانت فروش و ... برای تعیین قیمت میومدن داخلش پست می دادن، شما به خودتون قیمت بالا رو تلقین نکنید که اینا قیمت بالا نزارن فکر کنن خبریه. اتفاق خاصی نمیوفته، کنسول که ریجستری نمیخواد که وارد میشه فروخته میشه و تمام.

آخرین ویرایش:

Arashmalkian

کاربر سایت
Sep 23, 2020
221
چه مشکلی داره عین اب خوردن میارن الان خیلی ها رو می شناسم شخصی حتی میارن گارانتی می کنن 1 ماه هم کل کاراش انجام می شه خیلی ها هم بدون گارانتی می فروشن حتی کلی کارت های دست دوم جهت ماین هم میارن
یعنی 2060 لوکس می شه بعد ps5 نمی شه؟ کلا ربطی نداره بازار ایران خیلی سلیقه ای هست یعنی بستگی داره کی داره تا کجا حاضره چقدر پول بده من انتظارم پاییز سال دیگس تا قیمتش منطقی بشه با قیمت زیر 20 تومن(اگه دلار 30 بمونه که عمرا نمی مونه) برای نسخه 500 دلاری نسخه 400 دلاری هم 3 تومن کمترش بیاد.

کل درصد مالیاتش برای وارد کننده 10 درصد هست که اونم معمولا 1 بخشش دور زده می شه به علاوه ارز نیمایی هم بهش تخصیص می دن تازه ما فرض می کنیم 10 درصد بخوره ارز هم ارز ازاد باشه بازم قیمتا نباید این باشه گفتم قطعا نسبت قیمت 5 کمتر از گرافیک به چندین دلیل اما تایم عرضش تا چندین ماه قیمتا فضایی خواهد بود حالا به زودی مشخص می شه.
به هر حال قیمت منطقیش حالا دلار هر چی باشه 10 تا 20 درصد بالاتر از قیمت رسمیشه بیشتر از این نباید خرید.
اگه کنسول قاچاقی نمیومد الان اندازه کارت گرافیک قیمت میخورد توی ترکیه الان لوازم الکترونیکی همین جوری گرونه ولی همین الان گفتن ps5 اونجا نزدیک 1000 دلار تموم میشه کارت گرافیک و قطعات کامپیوتر این چند سال خیلی وضعبتشون آشفته شده تو ایران قیمت ها هم که فاجعه

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
551
نام
Ahmadreza
آقا خبری از بازار نیست؟
تو مستوفی قبلنا خیلی اکتیو بودن پا به پای بازار جهانی موجود میکردن تو مغازه ها
یادمه چند هفته قبل یه سر رفته بودم پایتخت بیشتر بحث دلار و درهم رو پیش میکشیدن ولی با این حال از اول هفته دیگه اگه تکُ توک موجود نکنن خیلی عجیب میشه :/

• Like
Reactions: saeed_sg

PlayStation5

کاربر سایت
Sep 12, 2020
308
آقا خبری از بازار نیست؟
تو مستوفی قبلنا خیلی اکتیو بودن پا به پای بازار جهانی موجود میکردن تو مغازه ها
یادمه چند هفته قبل یه سر رفته بودم پایتخت بیشتر بحث دلار و درهم رو پیش میکشیدن ولی با این حال از اول هفته دیگه اگه تکُ توک موجود نکنن خیلی عجیب میشه :/
مغازه داری که زرنگ باشه فعلا نمیخره و موجود نمیکنه چون دلار و درهم درحال کاهشه، حتی این کاهش اگه موقتی هم باشه باز به نفعشونه که صبر کنن چند هفته دیگه با دلار ارزونتر خرید کنن
تنها جنسی هست که نمیتونن بگن خرید قبله و با دلار گرون خریدیم :D

• Like
Reactions: dargon9090

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر