طریقه اتصال به XBox Live به 4 روش

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
دوستانی که پارس آنلاین دارن این قضیه MTU چیه؟ همه این مشکل رو دارن؟

چند سال پیش مشکلی در این زمینه نبود ولی الان اومدم به لایو وصل بشم توی تست کانکشن در مرحله اینترنت MTU error میده. گویا پارس آنلاین MTU رو روی 1300 تنظیم کرده در حالی که حداقل 1364 مورد نیاز XBL هست. از طریق تنظیمات مودم و نرم افزارها و ... هم مقدارش رو بالا بردم ولی بی تأثیره و در واقع روی همون 1300 که ISP تنظیم کرده باقی میمونه.
با دو مودم مختلف هم امتحان کردم که یکیش سیمفونی usb هست و از طریق share کردن با pc باید وصل شد ( روشی که قدیم‌ها وصل میشدم ) یکی هم مودم zyxel که مستقیم با x360 شبکه میشه. پورت‌های مربوطه رو هم forward کردم، انواع حالات IP دستی و اتومات هم تست کردم بی نتیجه بود و در همه حالات ارور MTU میده.

پشتیبانی پارس هم کاری از پیش نبرد، باید با یه مقام بالاترشون صحبت کنم ببینم بالا بردن MTU شدنیه یا نه.

راستی پرو.ک.سیفایر که روی pc ران میشه mtu به 1500 افزایش پیدا میکنه ولی در اون حالت share کردن با pc باز هم ارور mtu میده، انگار که پرو.ک.سیه به کانکشن share شده اعمال نمیشه. باید یک چیز پی ان هم گیر بیارم امتحان کنم.

کنسوله قدیمی هست و یادم نیست LT چنده، آخرین بار موقع اومدن GOW3 آپگرید شده. به لایو هم یا وصل نشده یا فقط یک بار چند سال پیش آزمایشی وصل شده. دشبورد رو الان آفلاین به آخرین ورژن ارتقا دادم فرقی نکرد ( فقط بازی هایی که تا الان اجرا میشد دیگه درست اجرا نمیشه! )

همه پارس آنلاینی ها همین مشکل رو دارن! تنها راهش اینه بری یه مودمی بخری که بشه از تنطیمات دستیش MTU رو تغییر بدی! منم هر کاری کردم جواب نداد تا اینکه یه مودم لینکسیس 120 خریدم!

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
همه پارس آنلاینی ها همین مشکل رو دارن! تنها راهش اینه بری یه مودمی بخری که بشه از تنطیمات دستیش MTU رو تغییر بدی! منم هر کاری کردم جواب نداد تا اینکه یه مودم لینکسیس 120 خریدم!
شما از این قضیه مطمئنید؟
چون من در هر دو مودمی که بالا گفتم میتونم MTU رو دستی تنظیم کنم، ولی همونطور که گفتم بی فایده بوده! اصلاً جفتشون در حالت دیفالت روی 1492 هستن، ولی اندازه گیری واقعی MTU از طریق پینگ گرفتن توی cmd یا از طریق سایتی مثل این عدد 1300 رو نشون میده فارغ از اینکه من روی چه عددی تنظیم کنم.

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
شما از این قضیه مطمئنید؟
چون من در هر دو مودمی که بالا گفتم میتونم MTU رو دستی تنظیم کنم، ولی همونطور که گفتم بی فایده بوده! اصلاً جفتشون در حالت دیفالت روی 1492 هستن، ولی اندازه گیری واقعی MTU از طریق پینگ گرفتن توی cmd یا از طریق سایتی مثل این عدد 1300 رو نشون میده فارغ از اینکه من روی چه عددی تنظیم کنم.

آره مطمئنم! من هم خودم زایکسل وایرلس داشتم هر کاری کردم درست نشد! آخر مجبور شدم مودم عوض کنم!

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
آره مطمئنم! من هم خودم زایکسل وایرلس داشتم هر کاری کردم درست نشد! آخر مجبور شدم مودم عوض کنم!
باز اگه با تعویض مودم حل بشه خوبه. فکر تعویض ISP بعد از 7-8 سال انس گرفتن با دزد آنلاین داشت شکنجم میداد!
مودم فعلی من هم همین زایکسل وایرلس هست که البته x360 بصورت wired متصل میشه چون قدیمیه وای‌فای نداره.

AGENṪ 47

کاربر سایت
Nov 24, 2011
30
نام
Arsalan
سلام.ببخشید یه سوال داشتم.من به لایو وصل شدم، میخوام دستگاه رو آپدیت کنم تا فرمتهای تصویری مختلف مثل mp4 و ... رو بتونه پخش کنه اما نمیدونم از کدوم قسمت باید این کارو انجام بدم. خواهشا دوستانی که وارد هستن یه راهنمایی کنن ؟:((

PAYdAR

کاربر سایت
Mar 19, 2013
176
ببین اون فایلی که نمیتونه کنسولت پخش کنه رو هنگامی که وصل شدی لایو اجرا کن خودش اپدیت میشه . در ضمن XBOX یه سری فرمت هارو اجرا میکنه

AGENṪ 47

کاربر سایت
Nov 24, 2011
30
نام
Arsalan
ببین اون فایلی که نمیتونه کنسولت پخش کنه رو هنگامی که وصل شدی لایو اجرا کن خودش اپدیت میشه . در ضمن XBOX یه سری فرمت هارو اجرا میکنه
ممنون دوست عزیز. من الان یه دی ودی دی گذاشتم تو دستگاه که یه ویدئو با فرمت mp4 توش داره، وقتی پلی کردم همون پیغام عدم پخش رو داد ولی آپدیتی نشد ! یعنی گزینه ای نداد تا آپدیتش کنم خودش هم آپدیت نمیشه ! :(

AGENṪ 47

کاربر سایت
Nov 24, 2011
30
نام
Arsalan
XBOX توانایی پخش فرمت MP4 رو نداره . DIVX و چنتا دیگه رو میتونه پخش کنه فقط مثه اینکه . :))
داداش این فرمت ها رو پخش میکنه :

Supported formats
The Xbox 360 console supports most movie formats. Refer to the lists below for details about supported formats.
AVI support
The Xbox 360 console supports the following for AVI:

• File extensions: .avi, .divx
  • Containers: AVI
  • Video profiles: MPEG-4 Part 2 (Simple Profile and Advanced Simple Profile)
  • Video bit rate: 5 Mbps with resolutions of 1280 × 720 at 30 fps
  • Audio profiles: Dolby® Digital (2 channel and 5.1 channel), MP3
  • Audio max bit rate: No restrictions
H.264 support
The Xbox 360 console supports the following for H.264:

• File extensions: .mp4, .m4v, mp4v, .mov, .avi
  • Containers: MPEG-4, QuickTime
  • Video profiles: Baseline, main and high (up to level 4.1)
  • Video bit rate: 10 Mbps with resolutions of 1920 × 1080 at 30 fps
  • Audio profiles: AAC, 2-channel, Low Complexity
MPEG-4 Part 2 support
The Xbox 360 console supports the following for MPEG-4:

• File extensions: .mp4, .m4v, .mp4v, .mov, .avi
  • Containers: MPEG-4, QuickTime
  • Video profiles: MPEG-4 Part 2 (Simple Profile and Advanced Simple Profile)
  • Video bit rate: 5 Mbps with resolutions of 1280 × 720 at 30 fps
  • Audio profiles: AAC, 2-channel, Low Complexity
WMV (VC-1) support
The Xbox 360 console supports the following for WMV:

• File extensions: .wmv
  • Containers: ASF
  • Video profiles: WMV7 (WMV1), WMV8 (WMV2), WMV9 (WMV3), VC-1 (WVC1 or WMVA) in simple, main and advanced up to level 3
  • Video bit rate: 15 Mbps with resolutions of 1920 × 1080 at 30 fps
  • Audio profiles: WMA7/8, WMA9 Pro (stereo and 5.1), WMA Lossless

Xbox 360 DVD Player | Xbox 360 DVDs | Xbox 360 Video - Xbox.com - Xbox.com

---------- نوشته در 12:53 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:31 PM ارسال شده بود ----------

مشکلم حل شد.

روی dvd قبول نمیکرد اما رو usb یه فایل mp4 ریختم بعد وصل کردم دستگاه، پیغام داد نمیتونی پخش کنی میخوای آپدیتش کنی که من گزینه آپدیت رو زدم. الان فرمت mp4 رو پخش میکنه. برای بقیه فرمت ها هم باید همین کارو کرد.
:x:)

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد

باز اگه با تعویض مودم حل بشه خوبه. فکر تعویض ISP بعد از 7-8 سال انس گرفتن با دزد آنلاین داشت شکنجم میداد!
مودم فعلی من هم همین زایکسل وایرلس هست که البته x360 بصورت wired متصل میشه چون قدیمیه وای‌فای نداره.
با این اوصاف من فکر میکردم شاید این مودم نمیتونه به درستی MTU رو تنظیم کنه و با تعویض مودم قضیه حل بشه، ولی امتحان کردم دیدم اگه MTU رو زیر 1300 بذارم به درستی به همون مقداری که تنظیم کردم تغییر پیدا میکنه. این باعث میشه فکر کنم که شاید قضیه فراتر از مودم هست و با تعویضش هم نشه از حدی که ISP تعیین کرده یعنی 1300 بالاتر رفت.
بقیه دوستان هم اگر تجربه ای در این خصوص دارن اطلاع بدن.

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
منم TP-Link TD-W8960N دارم که دستی میتونیم تنظیمات MTU رو دستکاری کنیم ولی هر راه و روشی که بود تست کردم جواب نداد! به پشتیبانی هم که زنگ زدم میگه ما سرویس گیمینگ نمیدیم و MTU همینه که هست!
فکر کنم تنها راه عوض کردن ISP باشه!

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
همه دوستانی که سر MTU مشکل دارند ISP مشترک دارند ( پارس آنلاین ) ؟ خیلی گیج کننده شده چون من خودم مشکل عجیبی یکسال پیش سر MTU داشتم نهایت هم ISP تعیین تکلیف کرد و بهم گفت روی فلان مقدار تنظیم کنم بهتره ،ولی دامنه mtu محدود نکرده بود ...
اگر این جوری باشه isp خیلی زرنگی و نامردی کرده که توی تنظیمات mtu دامنه رو محدود کرده !
اکثرا دامنه mtu رو باز می زارن ( محدودشم از 68 تا 1500 هست برای اترنت ها فکر می کنم ) بعدش خودشون روی مقداری خاصی تنظیم می کنن که اگر مثلا خیلی از اون مقدار دور بشی افت کیفیت پیدا می کنی ( یک جورایی قلب پهنای باند همین mtu ) ولی اینکه اگر مطمعن هستید روی 1300 مثلا تنظیم شده واقعا نهایت نامردی! ( یک مورد دیگه بعضی مودم ها دامنه MTU دارن خودشون ، مثلا دقیقا جلوی قسمتی قرار MTU ست بشه نوشته چه میزان باید وارد بشه و اگر کم تر یا بیشتر وارد بشه یا قبول نمی کنه یا پس می زنه )

برای شبکه ها هم آدرس های IP فرستاده می شه برای همین فکر می کنم لایو با دریافت آی پی ها و بررسی وضعیتش mtu رو مقدار پایین تشخص می ده این ip ها هم بی شک متعلق ابتدا به isp بعدش زیر ساخت و غیره ...
من از لایو خبری ندارم که می شه مثل psn مقدار mtu رو دستی داخل تنظیمات کانکشن وارد کنی یا نه ولی با باز بودن دامنه mtu و تنظیم دستی توی مودم هایی که این قابلیت دارند ( مودم های جدید اکثرا دارند) و تنظیمش توی شبکه نباید مشکلی باشه چون یکی از دوستان روی مقدار پایین تر تست کرده و جواب گرفته می شه راحت همه چی رو سر ISP خراب کرد(!) چون مودم ها و مسیر یاب ها نقششون فقط در حد همون مسیر یابی هست و بس

یکی از دوستان از یک سایتی قسمت آنالیز tcp ip گذاشته بود اگر دقت کنید دقیقا از روی ip موارد شناسایی می کنه و دقیقا همین کارو isp و لایو می کنن!
یکی از دوستانم گفته بود تونستم با ****** این میزان رو افزایش بدم به خاطر دور زدن شبکه و رمز دار کردن داده ها هست که دیگه به راحتی قابل تشخیص نیست!
بهترین کارش ابتدا مطلع شدن دقیق از سمت ISP هست چون هر بلایی نازل می شه از سمت اونا هست و دست سرویس گیرنده کاملا بسته هست و مودم هم کاری ازش بر نمی یاد اگر از مرکزش پاسخی نگیره!( پهنای باند های متفاوت به گمونم MTU های متفاوت براشون تنظیم می کنند مثلا کسی که پهنای باند مگابایت از همون ISP داره باید دید وضعیت MTU به چه صورت هست بعد با دست پر می شه خدمت ISP رسید!

آخرین ویرایش:

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
همه دوستانی که سر MTU مشکل دارند ISP مشترک دارند ( پارس آنلاین ) ؟ خیلی گیج کننده شده چون من خودم مشکل عجیبی یکسال پیش سر MTU داشتم نهایت هم ISP تعیین تکلیف کرد و بهم گفت روی فلان مقدار تنظیم کنم بهتره ،ولی دامنه mtu محدود نکرده بود ...
اگر این جوری باشه isp خیلی زرنگی و نامردی کرده که توی تنظیمات mtu دامنه رو محدود کرده !
اکثرا دامنه mtu رو باز می زارن ( محدودشم از 68 تا 1500 هست برای اترنت ها فکر می کنم ) بعدش خودشون روی مقداری خاصی تنظیم می کنن که اگر مثلا خیلی از اون مقدار دور بشی افت کیفیت پیدا می کنی ( یک جورایی قلب پهنای باند همین mtu ) ولی اینکه اگر مطمعن هستید روی 1300 مثلا تنظیم شده واقعا نهایت نامردی! ( یک مورد دیگه بعضی مودم ها دامنه MTU دارن خودشون ، مثلا دقیقا جلوی قسمتی قرار MTU ست بشه نوشته چه میزان باید وارد بشه و اگر کم تر یا بیشتر وارد بشه یا قبول نمی کنه یا پس می زنه )

برای شبکه ها هم آدرس های IP فرستاده می شه برای همین فکر می کنم لایو با دریافت آی پی ها و بررسی وضعیتش mtu رو مقدار پایین تشخص می ده این ip ها هم بی شک متعلق ابتدا به isp بعدش زیر ساخت و غیره ...
من از لایو خبری ندارم که می شه مثل psn مقدار mtu رو دستی داخل تنظیمات کانکشن وارد کنی یا نه ولی با باز بودن دامنه mtu و تنظیم دستی توی مودم هایی که این قابلیت دارند ( مودم های جدید اکثرا دارند) و تنظیمش توی شبکه نباید مشکلی باشه چون یکی از دوستان روی مقدار پایین تر تست کرده و جواب گرفته می شه راحت همه چی رو سر ISP خراب کرد(!) چون مودم ها و مسیر یاب ها نقششون فقط در حد همون مسیر یابی هست و بس

یکی از دوستان از یک سایتی قسمت آنالیز tcp ip گذاشته بود اگر دقت کنید دقیقا از روی ip موارد شناسایی می کنه و دقیقا همین کارو isp و لایو می کنن!
یکی از دوستانم گفته بود تونستم با ****** این میزان رو افزایش بدم به خاطر دور زدن شبکه و رمز دار کردن داده ها هست که دیگه به راحتی قابل تشخیص نیست!
بهترین کارش ابتدا مطلع شدن دقیق از سمت ISP هست چون هر بلایی نازل می شه از سمت اونا هست و دست سرویس گیرنده کاملا بسته هست و مودم هم کاری ازش بر نمی یاد اگر از مرکزش پاسخی نگیره!( پهنای باند های متفاوت به گمونم MTU های متفاوت براشون تنظیم می کنند مثلا کسی که پهنای باند مگابایت از همون ISP داره باید دید وضعیت MTU به چه صورت هست بعد با دست پر می شه خدمت ISP رسید!

بله به نظر میاد که فعلاً فقط پارس آنلاینی ها این مشکل رو دارند و پشتیبانی هم تأیید میکنه که دامنه MTU توسط لایه های بالاتر ISP روی 1280 تا 1300 تنظیم شده و قابل افزایش نیست. فکر نمیکنم هیچ ISP دیگه ای روی همچین مقدار پایینی تنطیم کرده باشه. لینک اون سایت اندازه گیری رو به چند تا از دوستانم با ISP هیا مختلف دادم و همه روی 1492 بودن. من دانشی در این رابطه ندارم ولی به نظر میاد که خیلی از سرویس های اینترنتی و وبسایت ها و ... روی MTU بین 1400 و 1500 تنظیم هستن و برای اینکه بتونن به درستی تبادل داده کنن باید MTU یوزر هم در همون حدود باشه. حالا نمیدونم پارس آنلاین از این کارش چه هدفی داشته و چه سودی می‌بره.

در مورد دامنه مودم هم بله مثلاً مودم من همونجا زده که از 512 تا 1500 بایت مجاز به وارد کردن عدد هستم. ولی همونطور که گفتم بالای 1300 هر عددی بزنم ظاهراً انجام میشه ولی اندازه گیری واقعی توسط روش هایی که بیان شد نشون میده که از 1300 بالاتر نرفته. برنامه هایی مثل dr.tcp و fix رجیستری ماکروسافت هم جوابگو نیست، بقول دوستی وقتی شیرفلکه از بالا بستس دیگه تو چیکار میخوای بکنی!

ولی نمیدونم پس چرا فیدبک خیلی کمی از طرف یوزرهای پارس آنلاین میاد!؟ چند سال پیش که من لایو میومدم یوزر پارس زیاد بود و الان هم باید خیلی زیادتر باشه، ولی الان برای من مشخص نیست که چند درصدشون با این مشکل مواجه شدن و چیکار تونستن بکنن.
دیروز یکی از دوستان از طرف خودش و یک دوست دیگرش میگفت که با این مشکل مواجه شدن و بعد از اینکه هیچ راهی جواب نداده در نهایت مجبور به تغییر ISP شده.
تنها آماری که ظاهراً حاکی از غلبه بر این مشکل هست مربوط به جناب GrAy MooN هست که اینجا اعلام کردن با مودم linksys مشکل حل شده.
شاید هم به قول شما این محدوده MTU روی سرویس های مختلف پارس آنلاین متفاوت باشه. یا شاید بعضی مناطق مخابراتی مستثنی باشن نمیدونم.

در مورد شناسایی MTU از روی ip حرف شما منطقی به نظر میاد، پس بخاطر همینه که با دادن پرو.ک.سی مقدار MTU افزایش پیدا میکنه. حیف که الان چیز پی ان و پرو.ک.سی ها هم با مشکلات زیادی مواجه هستن و دیگه قابل اطمینان نیستن وگرنه میشد با همین روش مشکل MTU رو حل کرد.

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
بله به نظر میاد که فعلاً فقط پارس آنلاینی ها این مشکل رو دارند و پشتیبانی هم تأیید میکنه که دامنه MTU توسط لایه های بالاتر ISP روی 1280 تا 1300 تنظیم شده و قابل افزایش نیست. فکر نمیکنم هیچ ISP دیگه ای روی همچین مقدار پایینی تنطیم کرده باشه. لینک اون سایت اندازه گیری رو به چند تا از دوستانم با ISP هیا مختلف دادم و همه روی 1492 بودن. من دانشی در این رابطه ندارم ولی به نظر میاد که خیلی از سرویس های اینترنتی و وبسایت ها و ... روی MTU بین 1400 و 1500 تنظیم هستن و برای اینکه بتونن به درستی تبادل داده کنن باید MTU یوزر هم در همون حدود باشه. حالا نمیدونم پارس آنلاین از این کارش چه هدفی داشته و چه سودی می‌بره.

در مورد دامنه مودم هم بله مثلاً مودم من همونجا زده که از 512 تا 1500 بایت مجاز به وارد کردن عدد هستم. ولی همونطور که گفتم بالای 1300 هر عددی بزنم ظاهراً انجام میشه ولی اندازه گیری واقعی توسط روش هایی که بیان شد نشون میده که از 1300 بالاتر نرفته. برنامه هایی مثل dr.tcp و fix رجیستری ماکروسافت هم جوابگو نیست، بقول دوستی وقتی شیرفلکه از بالا بستس دیگه تو چیکار میخوای بکنی!

ولی نمیدونم پس چرا فیدبک خیلی کمی از طرف یوزرهای پارس آنلاین میاد!؟ چند سال پیش که من لایو میومدم یوزر پارس زیاد بود و الان هم باید خیلی زیادتر باشه، ولی الان برای من مشخص نیست که چند درصدشون با این مشکل مواجه شدن و چیکار تونستن بکنن.
دیروز یکی از دوستان از طرف خودش و یک دوست دیگرش میگفت که با این مشکل مواجه شدن و بعد از اینکه هیچ راهی جواب نداده در نهایت مجبور به تغییر ISP شده.
تنها آماری که ظاهراً حاکی از غلبه بر این مشکل هست مربوط به جناب GrAy MooN هست که اینجا اعلام کردن با مودم linksys مشکل حل شده.
شاید هم به قول شما این محدوده MTU روی سرویس های مختلف پارس آنلاین متفاوت باشه. یا شاید بعضی مناطق مخابراتی مستثنی باشن نمیدونم.

در مورد شناسایی MTU از روی ip حرف شما منطقی به نظر میاد، پس بخاطر همینه که با دادن پرو.ک.سی مقدار MTU افزایش پیدا میکنه. حیف که الان چیز پی ان و پرو.ک.سی ها هم با مشکلات زیادی مواجه هستن و دیگه قابل اطمینان نیستن وگرنه میشد با همین روش مشکل MTU رو حل کرد.

با توجه به حرف های شما و مشکلات بچه ها به نظر می یاد " پارس انلاین " مشکلی با خودش داره ! و واقعا به قول شما نمی فهمم چرا روی این مقدار 1300 محدود کرده چون حد نهایتش برای اترنت ها 1500 هست و این مقدار محدود شده خیلی نزدیک هست تقریبا و طبق چیزی من از MTU تا حدودی می دونم دردی برای ISP دوا نمی کنه و فقط به کاربر لطمه می زنه با این کارها ( چون در صورتی خیلی mtu پایین تنظیم بشه با توجه به ارتباطش با پهنای باند ، باعث کاهش سرعت انتقال داده ها می شه چون به طور مثال یک بسته بزرگ حاوی داده های مختلف که به راحتی می تونه طی یک بار منتقل بشه با محدود شدن MTU روی حدهای پایین ، بسته به قطعات کوچکتر تقسیم می شه و باعث استفاده بیش از حد از پهنای باند و افزایش زمان انتقال داده می شه اما وقتی ما و اکثر ماها پهنای باندمون از کیلوبایت بیشتر نیست و هنوز اینترنت و پهنای باند گیگابایت برای کاربرها وجود نداره که جای تاسفم هم داره چه لزومی داره بیان MTU محدود کنن نمی دونم! حکایت همون مورچه چی هست که کله پاچش باشه... ، پهنای باند واقعا کم ما دیگه انجام چنین عملیاتی روش واقعا ظلم و بد که حالا بیایم MTU هم محدودش کنیم !)

منم الان با توجه به معرفی اون برنامه ای اینجا گذاشته بودید تست کردم هر مقداری به مودم می دادم همون مقدار برام ثبت می شد ، در ابتدا که بیشتر ISP ها مقدار 1492 هست همون مقدار نشون داد وقتی به 1500 و مقدارهای پایین تر هم در مودم تغییر دادم مقدار ورودی من رو نشون داد و چون از IP استفاده می کنه می شه فهمید واقعا پارس انلاین مشکل داره هم با خودش هم با کاربر! ( من مودمم مقدار 1000 تا 1500 فقط قبول می کنه وگرنه اگر می شد مقدارهای خیلی ضعیف داد مثل زیر 100 می شد به درستی داده هایاین برنامه پی برد چون در این صورت دیگه مقدار نباید optimized در نظر می گرفت )

یک موردی هست معلوم نیست ISP ها بر چه اساس MTU تنظیم می کنن چون من حتی برای اینترنت های ماهواره ای که پهنای باند های مگابایت اراعه می دن MTU رو مقدار 1480 تنظیم کرده بودن در حالی حالا پیش فرض اکثر ISP های امروزی روی 1492 هست که باز فکر کنم برای افزایش کارایی پهنای باند این کار انجام می شه ( منم خیلی مطلع نیستم ولی تا جایی می دونم بیشتر MTU ها رو سرویس گیرنده می یاد از طریق همون ریجیستری ویندوز تنظیم می کنه ) V P N ها و P R O X Y ها همون جور گفتید کلا نابود شدن و اگر می شد اصلا توی قسمت تنظیمات کنسول ها P R Y هامون وارد کنیم خیلی مشکلاتمون حل می شد سر همین قضیهFILTRING بیش از حد ISP و زیر ساخت های ما ، واقعا محدودویت ایجاد کردن و این روزا آنلاین بازی کردن با کیفیت خوب واقعا سخت شده چون هر چی این اینترنت به اینترانت بیشتر تبدیل بشه ضعیف تر و محدود تر می شه...)

اون دوستمون با اون مودم تست کرده و جواب گرفته ( در صورت چک کردن با برنامه ها مثل اونی برنامه ای معرفی کردید ) باید دید مودم چه قابلیت هایی اراعه داده یا اینکه شاید پهنای باند و شرایط ISP فرق داره)
خودتون هم گفتید وقتی از بالا و سمت ISP محدودیت ایجاد بشه بهترین مودم دنیا و بهترین تجیهزات شبکه داشته باشبم بی فایدس چه بسا یک ISP وقتی عالی باشه با یک مودم خیلی ساده هم می شه کیفیتی مطلوب گرفت تا عکسش ( این ISP ها از نظر من آزار دارن و مردم آزارن که خون کاربرها هر روز به یک صورت توی شیشه می کنن و براشون مهم نیست ما اینترنتی که داریم فقط اسم اینترنت یدک می کشه و در حقیقت هیچ جاش به یک اینترنت قرن 21 شبیه نیست از MTU و پینگ و پهنای باند گرفته تا سرعت و کیفیت و پایداری ...)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر