طریقه اتصال به XBox Live به 4 روش

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
من به راحتی هر مقداری MTU تنظیم میکنم! فقط برام جالبه چرا با هر MTU یه ip متفاوت دارم!

با توجه به حرف های شما و مشکلات بچه ها به نظر می یاد " پارس انلاین " مشکلی با خودش داره ! و واقعا به قول شما نمی فهمم چرا روی این مقدار 1300 محدود کرده چون حد نهایتش برای اترنت ها 1500 هست و این مقدار محدود شده خیلی نزدیک هست تقریبا و طبق چیزی من از MTU تا حدودی می دونم دردی برای ISP دوا نمی کنه و فقط به کاربر لطمه می زنه با این کارها ( چون در صورتی خیلی mtu پایین تنظیم بشه با توجه به ارتباطش با پهنای باند ، باعث کاهش سرعت انتقال داده ها می شه چون به طور مثال یک بسته بزرگ حاوی داده های مختلف که به راحتی می تونه طی یک بار منتقل بشه با محدود شدن MTU روی حدهای پایین ، بسته به قطعات کوچکتر تقسیم می شه و باعث استفاده بیش از حد از پهنای باند و افزایش زمان انتقال داده می شه اما وقتی ما و اکثر ماها پهنای باندمون از کیلوبایت بیشتر نیست و هنوز اینترنت و پهنای باند گیگابایت برای کاربرها وجود نداره که جای تاسفم هم داره چه لزومی داره بیان MTU محدود کنن نمی دونم! حکایت همون مورچه چی هست که کله پاچش باشه... ، پهنای باند واقعا کم ما دیگه انجام چنین عملیاتی روش واقعا ظلم و بد که حالا بیایم MTU هم محدودش کنیم !)

منم الان با توجه به معرفی اون برنامه ای اینجا گذاشته بودید تست کردم هر مقداری به مودم می دادم همون مقدار برام ثبت می شد ، در ابتدا که بیشتر ISP ها مقدار 1492 هست همون مقدار نشون داد وقتی به 1500 و مقدارهای پایین تر هم در مودم تغییر دادم مقدار ورودی من رو نشون داد و چون از IP استفاده می کنه می شه فهمید واقعا پارس انلاین مشکل داره هم با خودش هم با کاربر! ( من مودمم مقدار 1000 تا 1500 فقط قبول می کنه وگرنه اگر می شد مقدارهای خیلی ضعیف داد مثل زیر 100 می شد به درستی داده هایاین برنامه پی برد چون در این صورت دیگه مقدار نباید optimized در نظر می گرفت )

یک موردی هست معلوم نیست ISP ها بر چه اساس MTU تنظیم می کنن چون من حتی برای اینترنت های ماهواره ای که پهنای باند های مگابایت اراعه می دن MTU رو مقدار 1480 تنظیم کرده بودن در حالی حالا پیش فرض اکثر ISP های امروزی روی 1492 هست که باز فکر کنم برای افزایش کارایی پهنای باند این کار انجام می شه ( منم خیلی مطلع نیستم ولی تا جایی می دونم بیشتر MTU ها رو سرویس گیرنده می یاد از طریق همون ریجیستری ویندوز تنظیم می کنه ) V P N ها و P R O X Y ها همون جور گفتید کلا نابود شدن و اگر می شد اصلا توی قسمت تنظیمات کنسول ها P R Y هامون وارد کنیم خیلی مشکلاتمون حل می شد سر همین قضیهFILTRING بیش از حد ISP و زیر ساخت های ما ، واقعا محدودویت ایجاد کردن و این روزا آنلاین بازی کردن با کیفیت خوب واقعا سخت شده چون هر چی این اینترنت به اینترانت بیشتر تبدیل بشه ضعیف تر و محدود تر می شه...)

اون دوستمون با اون مودم تست کرده و جواب گرفته ( در صورت چک کردن با برنامه ها مثل اونی برنامه ای معرفی کردید ) باید دید مودم چه قابلیت هایی اراعه داده یا اینکه شاید پهنای باند و شرایط ISP فرق داره)
خودتون هم گفتید وقتی از بالا و سمت ISP محدودیت ایجاد بشه بهترین مودم دنیا و بهترین تجیهزات شبکه داشته باشبم بی فایدس چه بسا یک ISP وقتی عالی باشه با یک مودم خیلی ساده هم می شه کیفیتی مطلوب گرفت تا عکسش ( این ISP ها از نظر من آزار دارن و مردم آزارن که خون کاربرها هر روز به یک صورت توی شیشه می کنن و براشون مهم نیست ما اینترنتی که داریم فقط اسم اینترنت یدک می کشه و در حقیقت هیچ جاش به یک اینترنت قرن 21 شبیه نیست از MTU و پینگ و پهنای باند گرفته تا سرعت و کیفیت و پایداری ...)

طی آخرین دست و پاهایی که تو باتلاق پارس آنلاین زدم به یک چیز عجیب برخوردم.
مودم قدیمیم که Symphony SY3200U usb هست رو وصل کردم، این بار کلاً درایورش رو پاک کردم و بجای اینکه bridge نصب کنم ( که بعد باید یک کانکشن PPPoE جدا بسازی ) این بار مستقیم PPPoE نصب کردم. در کمال تعجب دیدم اون سایته MTU رو 1472 نشون داد! و دیدم که میتونم از طریق مودم روی هر عددی تنظیمش کنم و سایته هم همون رو نشون میده. خوشحال و خندان Xbox رو وصل کردم ولی بازم ارور MTU :|
با دستور پینگ مقدار MTU رو اندازه گرفتم دیدم هنوزم همون 1300 هست! دستورش اینه که باید توی cmd زد :
ping www.google.com -f -l 1472
که سایتش دلخواهه، و عدد mtu هم باید کم و زیاد کرد تا وقتی حد ماکزیمم پیدا بشه. ( اگه بالاتر از مجاز باشه پینگ نمیگیره ). حد نهایی که پیدا شد 28 تا بهش اضافه بشه میشه مقدار mtu مجاز. مثلاً برای من تا حداکثر 1272 پینگ میگیره یعنی سقفش 1300 هست mtu.

خلاصه با اینکه اون سایته MTU رو مطابق تنظیمات من توی مودم نشون میده ولی گویا هنوزم همون 1300 هست.

جناب GrAy MooN ،
سرویس پارس آنلاین شما چه نوعی هست؟ و چه منطقه مخابراتی هستید؟
و لطفاً اون دستور رو تست کنید. ببینید مثلاً وقتی mtu روی 1400 تنظیم هست میتونید تا 1372 پینگ بگیرید؟

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
طی آخرین دست و پاهایی که تو باتلاق پارس آنلاین زدم به یک چیز عجیب برخوردم.
مودم قدیمیم که Symphony SY3200U usb هست رو وصل کردم، این بار کلاً درایورش رو پاک کردم و بجای اینکه bridge نصب کنم ( که بعد باید یک کانکشن PPPoE جدا بسازی ) این بار مستقیم PPPoE نصب کردم. در کمال تعجب دیدم اون سایته MTU رو 1472 نشون داد! و دیدم که میتونم از طریق مودم روی هر عددی تنظیمش کنم و سایته هم همون رو نشون میده. خوشحال و خندان Xbox رو وصل کردم ولی بازم ارور MTU :|
با دستور پینگ مقدار MTU رو اندازه گرفتم دیدم هنوزم همون 1300 هست! دستورش اینه که باید توی cmd زد :
که سایتش دلخواهه، و عدد mtu هم باید کم و زیاد کرد تا وقتی حد ماکزیمم پیدا بشه. ( اگه بالاتر از مجاز باشه پینگ نمیگیره ). حد نهایی که پیدا شد 28 تا بهش اضافه بشه میشه مقدار mtu مجاز. مثلاً برای من تا حداکثر 1272 پینگ میگیره یعنی سقفش 1300 هست mtu.

خلاصه با اینکه اون سایته MTU رو مطابق تنظیمات من توی مودم نشون میده ولی گویا هنوزم همون 1300 هست.

جناب GrAy MooN ،
سرویس پارس آنلاین شما چه نوعی هست؟ و چه منطقه مخابراتی هستید؟
و لطفاً اون دستور رو تست کنید. ببینید مثلاً وقتی mtu روی 1400 تنظیم هست میتونید تا 1372 پینگ بگیرید؟
سلام،
وقت بخیر.
من هنوزم از همین مودم sy800c استفاده میکنم
و از طریق pppoe متصل هستم
متوسط پینگم از 350 هست تا 450،500
سرویسم 128 نامحدود هست، مخابرات منطقه 5
و مشکلی هم با لایو ندارم، گاهی وقت ها فقط شب ها یک مقدار لگ میگیرم
در طول روز بدون مشکل هست
منظورتون رو درست متوجه شدم؟ چون حس میکنم سوالتون یه چیز دیگه بود الان :|

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
سلام،
وقت بخیر.
من هنوزم از همین مودم sy800c استفاده میکنم
و از طریق pppoe متصل هستم
متوسط پینگم از 350 هست تا 450،500
سرویسم 128 نامحدود هست، مخابرات منطقه 5
و مشکلی هم با لایو ندارم، گاهی وقت ها فقط شب ها یک مقدار لگ میگیرم
در طول روز بدون مشکل هست
منظورتون رو درست متوجه شدم؟ چون حس میکنم سوالتون یه چیز دیگه بود الان :|
سلام
ممنون که در این بحث شرکت کردید، شاید بالاخره بتونیم این قضیه رو روشن کنیم.
پس همونطور که حدس میزدم هنوز بعضی یوزرهای پارس آنلاین با لایو مشکلی ندارن.
من سرویس 128 با محدودیت حجمی دارم، منطقه 6 مخابراتی. قدیم‌ها هم با همین سرویس به لایو متصل میشدم.

شما لطف کنید یکی اینکه وارد این لینک بشید و مقدار MTU که میزنه رو اعلام کنید:
SpeedGuide.net :: Broadband Tweaks, Tools and Info

یکی هم اینکه وارد cmd بشید ( در وین xp داخل start > run تایپ کنید cmd در وین 7 هم داخل خود استارت ) در پنجره cmd این دستور رو اجرا کنید:

( قابل copy, paste کردن هست. حرف قبل از عدد هم L کوچک هست )
باید پینگ بگیره و زمان اعلام کنه. اگر زمان اعلام کرد که هیچ، ولی اگر جواب Packet needs to be fragmented but DF set داد عدد انتهای دستور رو کاهش بدید و ببینید بزرگترین عددی که بالاخره میتونه باهاش پینگ بگیره چنده؟ ( بین 1300 تا 1500 هست قاعدتاً )

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
اقا محمد این مربوط به لینک اول هست (با اینکه اصلا نمیدونم چیه، ولی امیدوارم جواب شما داخلش باشه)

در مورد بخش دوم هم اقا محمد تا 1300 بهم پینگ نمیده
باید بیام زیر 1300 که نتیجش میشه این:

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\koorosh>ping Google -f -l 1200

Pinging Google [173.194.47.50] with 1200 bytes of data:
Reply from 173.194.47.50: bytes=1200 time=306ms TTL=42
Reply from 173.194.47.50: bytes=1200 time=304ms TTL=42
Reply from 173.194.47.50: bytes=1200 time=307ms TTL=42
Reply from 173.194.47.50: bytes=1200 time=306ms TTL=42

Ping statistics for 173.194.47.50:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 304ms, Maximum = 307ms, Average = 305ms

اگر کمک دیگه ای از من میاد لطفا بفرمایید

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
سرویس من هم پارس انلاین نیست و متاسفانه ایکس باکس هم ندارم وگرنه بهتر می تونستیم راه حل ها کنار هم بزاریم- چون به نظرم بحثی به شدت مهم و کاربردی هست در زمینه اتصال به LIVE PSN و تاثیرش در کیفیت بازی ها با کاهش POCKET LOST ها-

یک نکته ای که یادم افتاد شما گفتی و فکر هم می کنم لایو برای همین MTU رو قبول نمی کنه مربوط به نوع پروتکل انتخابی برای کانکت شدن هم هست که ، چون PPPOE که فکر کنم جز بهترین ها هم هست MTU پیش فرضش 1492 هست و علت هم همینه انگار بیشتر ISP ها و شبکه ها این مقدار تنظیم می کنند چون اکثرا از همین PPPOE استفاده می کنند! به همین علت که فکر کنم اصلا نشه با MTU های پایین به شبکه هایی مثل لایو که مستقیم از این نوع استفاده می کنند متصل شد ( بازم در حد یک حدس هست) و موردی بعدی که تعجب می کنم یکم و عجیب شده ، شبکه لایو MTU زیر 1365 اصلا نمی پذیره و به هیچ وجه نمی شه بهش کانکت شد ، پس شاید بشه MTU به این مقدار به نحوی افزایش داد چون حدود 65 تا هست و امیدوار کننده ولی از طرفی mtu استاندارد PPPOE رو 1492 گفتن!
( برای PS3 تا جایی می دونم مثل ایکس باکس هست انگار و دامنه MTU بین 1460 تا 1500 هست به خصوص وقتی اتوماتیک تنظیم می کنی ولی باید روی مقدار های پایین تر تست کنم ببینم چطور جواب می ده چون تا به حال زیر 1480 نذاشتم یا اکثرا اتوماتیک بوده )

از طریق Google -f -l 1500 -t هم نهایتا به حدود 1492 رسیدم ، برای ISP خودم که مربوط به "مخابرات" هست.گمون بشه با این دستور از حداقل دامنه mtu که 68 هست تا اون مقدار ماکسیسم مجاز که گفتید پینگ گرفت.( من تا 1462 تونستم ping دریافت کنم که فکر کنم تاثیر پهنای باند اینجا مهم باشه پهنای باند من 512 محدود هست )

الان واسه شما بالای"1300" رو Packet needs to be fragmented but DF set می ده ؟ به نظرم می رسه این دستور چون مستقیم از خود ویندوز و TCP IP استفاده می کنه می تونه مطمعن تر باشه تا برنامه هایی مانند اون سایت. ( من از طریق CMD نتوسنتم مقدار pocket lost رو به دست بیارم تا بتونم بهترین mtu ست کنم ولی از بخش Tools خود مودم قسمت ping and trace route انجام شد و این مقدار ها نمایش داد )

شما بتونی یک تماس با سروریستون بگیرین و مستقیم یک صحبتی کنید فکر کنم خوب باشه چون بیشتر نتایج نشون می ده MTU از سوی ISP مشکل داره و اکثر ایده ها و راه حل ها به بن بست می رسه متاسفانه متاسفانه ISP های اینجا شبیه همه چی هستن الا خدمات اینترنت! ( خود من هم الان مدتی هست به دلیل پینگ بالا اصلا نتوستم پامو توی PSN بزارم و قصد دارم یا قطع کنم این ISP یا برم یک صحبتی و دعوایی کنم! هر راهی بود روی مودم تست کردم ولی انقدر پینگ بالاست کاهش 20 تا 30 تا پینگ از سمت من هیچ دردی دوا نمی کنه و مستقیم از ISP خراب کاری شده ):-s

آخرین ویرایش:

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
با تشکر از جناب کوروش، الان با این نتایجی که ایشون گذاشت قضیه یک مقدار پیچیده شد!
چون گویا MTU ایشون ( با اندازه گیری از طریق cmd ) همون 1300 هست مثل من و کسانی که این مشکل رو داشته‌اند، ولی ایشون به لایو متصل میشن بدون مشکل. با این اوصاف شاید بشه احتمال داد که عوامل دیگه ای غیر از MTU هم ممکنه در عدم موفقیت ما در اتصال به xbl دخیل باشن. فکر کنم بعید هم نباشه، چون این چند روز که راجع به این موضوع جستجو میکردم به نظر میاد که ارور MTU میتونه منشأهای وسیعی داشته باشه که ممکنه اصلاً به عدد MTU هم ربطی نداشته باشن.

سجاد جان در مورد اون MTU که اندازه گیری کردید و مقداری کمتر از 1492 بوده، من که سر رشته ای ندارم ولی اینطور که توی نتایج جستجوم میدیدم گویا حدود 28 بایت به عنوان header یا overhead یا نمیدونم همچین چیزهایی کم میشه. یعنی شما اگه دامنه بالا رو 1464 بدست بیارید در واقع MTU همون 1464+28 = 1492 هست.

در جواب سوالتون بله برای من حد بالای دامنه 1272 بدست میاد، یعنی MTU = 1272+28 = 1300 هست. و بالاتر از اون میگه بسته باید به قسمت های کوچکتر تقسیم بشه. برای کوروش هم اینطور که بیان کردن گویا همینطوره، ولی نمیدونم چرا در اتصال به لایو مشکلی ندارن در حالی که زیر 1364 قاعدتاً نباید بتونه به xbl متصل بشه.

یک نکته دیگه که باهاش بر میخوردم این بود که خیلی جاها اشاره شده که روترها و کلاً هر چیزی که در مسیر اتصال قرار بگیره ممکنه MTU رو محدود کنه و مشکل پیش بیاره. اینه که به نظرم خود مودم هم همونطور که از ابتدای این بحث مورد ظن بود میتونه نقش مهمی داشته باشه.

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
وقت بخیر...

دقیقا منم وقتی نتایج تست آقا کوروش دیدم یکم گیج شدم و اطلاعات شبکه ایم هم خیلی محدود هست و بیشتر پیچیده شده- با اون برنامه خاص تست ایشون روی 1500 هست ( به احتمال زیاد توی مودم همین مقدار ثبت شده ) و با CMD مثل شما حداکثر مقدار رو 1300 تونستن باهاش پینگ بگیرن - در حالی ایشون تعرفه نامحدود هم دارند و فکر کنم مال شما محدود بود و طبیعتا کارایی بالاتری چه در زمینه پهنای باند چه در زمینه MTU باید اراعه بده ، من ابتدا فکر کردم اقا کوروش ISP شون مال مخابرات هست البته - باید دید که IP که از طریق اون برنامه به دست می یاد به IP که از طریق ipconfig 0( یک چیزی شبیه همین بود) تویCMD به دست می آد فرقی داره یا نه ، فکر کنم بتونه کمک کنه -

برای فایل سر آیند یا همون مقدار 28 که باید اضافه بشه حرف شما باید درست باشه ( من چند جایی خوندم باید اضافه بشه و اشاره ای نشده بود دقیق به چه علت )

بحث مودم هم می تونه بعد از مطمعن شدن از سمت ISP خیلی موثر باشه اشنایی زیادی با مودم ها ندارم ولی فکر کنم بشه از طریق دوستان به تفاوتش پی برد ( اقای GRAy MOON هم با تعویض مودم مشکلشون حل شده بوده) فکر کنم بشه سوالی کرد از دوستی کسی که ISP همین باشه و شرایطش توی لایو چطور هست -

بعدش اقا محمد یک موردی هست مربوط می شه به ISP ها و تعرفه هاش خیلی متفاوت است اصلا ( حتی منطقه های مختلف همین طور می دونید کیفیت های متفاوت دارن ) بدون شک پهنای باند هر فرد و منطقه ای هست و خدمات ISP واقعا توی کیفیت کار و کیفیت همه چیز تاثیر داره موردی که به چشم دیدم واقعا - الان همین مخابرات واقعا توی مناطق و شهرهای مختلف وضعیتش خیلی فرق داره در حالی من اینجا توی شهر و استان خودمون کیفیتم اصلا خوب نیست دوستای زیادی هستن با توجه به تست هایی می زارن کیفیتشون چندین برابر بهتر از من توی یک منطق دیگس با شرایط متفاوت- و به نظرم MTU -DNS - PING - DOWNLOAD RATE و از این جور موارد خیلی وابسته به ISP هست و دست کاربر در تغییر کیفیت خیلی محدود هست بازم به قول شما مودم و دیگرئ شرایط مثل موارد جابنی MTU فارغ از مقدار عددیش می تونه موثر باشه بی شک -

توی خود ایکس باکس تنظیمات خاصی برای MTU نیست ؟ بشه مقدار داد یا اتومایتک گذاشت ؟

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
بالاخره طلسمش شکست و با همین مودم و ISP تونستم به XBL وصل بشم! /:)

مودم رو بجای اینکه در حالت Routing تنظیم کنم بردم به حالت Bridging. که در این حالت یوزر پس PPPoE بجای اینکه داخل خود مودم تعریف بشه باید داخل Xbox یا هر وسیله ای که به مودم وصل میشه وارد بشه. اینجوری راحت به xbl متصل شد.

فقط مشکل جانبی که در این حالت بریج برام بوجود اومد اینه که وایرلس مودم دیگه کار نمیکنه. چند تا وسیله تو خونه از وایرلس استفاده میکنن و باید یک فکری براش بکنم. میشه با وایرلس بهش وصل شد ولی چون یوزر پس اینترنت توی مودم تعریف نشده وایرلسش اینترنت نداره و تنظیمی هم پیدا نکردم که بشه توی مودم برای وایرلس جدا یوزر پس pppoe داد.

در کل با این احوالات که روی حالت routing نمیتونم وصل بشم ولی bridge وصل میشه فکر کنم اون فرضیه نوع مودم رو تقویت میکنه. احتمال داره روتر این مودم به هر دلیلی مثل عدم سازگاری کامل با ISP یا محدود کردن mtu یا دلایلی که نمیدونیم مشکل پیش میاره و بشه با یک مودم دیگه مثل همون Linksys که معرفی شده بود در حالت روتینگ هم به xbl متصل شد.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968

مودم رو بجای اینکه در حالت Routing تنظیم کنم بردم به حالت Bridging. که در این حالت یوزر پس PPPoE بجای اینکه داخل خود مودم تعریف بشه باید داخل Xbox یا هر وسیله ای که به مودم وصل میشه وارد بشه. اینجوری راحت به xbl متصل شد.

فقط مشکل جانبی که در این حالت بریج برام بوجود اومد اینه که وایرلس مودم دیگه کار نمیکنه. چند تا وسیله تو خونه از وایرلس استفاده میکنن و باید یک فکری براش بکنم. میشه با وایرلس بهش وصل شد ولی چون یوزر پس اینترنت توی مودم تعریف نشده وایرلسش اینترنت نداره و تنظیمی هم پیدا نکردم که بشه توی مودم برای وایرلس جدا یوزر پس pppoe داد.

در کل با این احوالات که روی حالت routing نمیتونم وصل بشم ولی bridge وصل میشه فکر کنم اون فرضیه نوع مودم رو تقویت میکنه. احتمال داره روتر این مودم به هر دلیلی مثل عدم سازگاری کامل با ISP یا محدود کردن mtu یا دلایلی که نمیدونیم مشکل پیش میاره و بشه با یک مودم دیگه مثل همون Linksys که معرفی شده بود در حالت روتینگ هم به xbl متصل شد.
اقا محمد من حواسم نبود، وگرنه زودتر این مورد رو بهتون میگفتم :">
بله من مستقیم کنسول رو میزنم به مودم و مشخصات ای اس پی رو داخل کنسول دستی میدم و کانکت میشم

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
اقا محمد من حواسم نبود، وگرنه زودتر این مورد رو بهتون میگفتم :">
بله من مستقیم کنسول رو میزنم به مودم و مشخصات ای اس پی رو داخل کنسول دستی میدم و کانکت میشم
نه مشکل از حواس شما نبود! کسی فکرش رو نمیکرد اینجوری باشه. من از GrAy MooN عزیز هم پرسیده بودم ولی ایشون با همون routing متصل میشن بخاطر همین فکر نمیکردم مشکل از این باشه.
من دیگه انقدر حالت های مختلف رو امتحان کرده بودم و با تنظیمات ور رفته بودم که اصلاً فکر نمیکردم هیچ جوری بشه وصل شد!
اون دوستی که مودم tp-link دارن هم امتحان کنن شاید اینجوری حل شد.
در کل اگه مشکل واقعاً از عدم سازگاری روتر با isp باشه احتمال داره با تعویض مودم بشه به همون طریق عادی routing متصل شد.

--------------

وقتی رفتم تو لیست آخرین نفراتی که باهاشون بازی کردم و دیدم نوشته last played 1240 days ago حس عجیبی بهم دست داد! :d

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
نه مشکل از حواس شما نبود! کسی فکرش رو نمیکرد اینجوری باشه. من از GrAy MooN عزیز هم پرسیده بودم ولی ایشون با همون routing متصل میشن بخاطر همین فکر نمیکردم مشکل از این باشه.
من دیگه انقدر حالت های مختلف رو امتحان کرده بودم و با تنظیمات ور رفته بودم که اصلاً فکر نمیکردم هیچ جوری بشه وصل شد!
اون دوستی که مودم tp-link دارن هم امتحان کنن شاید اینجوری حل شد.
در کل اگه مشکل واقعاً از عدم سازگاری روتر با isp باشه احتمال داره با تعویض مودم بشه به همون طریق عادی routing متصل شد.

--------------

وقتی رفتم تو لیست آخرین نفراتی که باهاشون بازی کردم و دیدم نوشته last played 1240 days ago حس عجیبی بهم دست داد! :d

سلام .

من از اول پست ها شما رو نخوندم . اما همین چند تا اخر رو که پیگیری کردم فهمیدم مشکل اتصال به XBL رو دارید . فقط میخوام وضع خودم و بگم چه طوریه . شاید راحت تر بتونی مشکلت رو پیدا کنی :

من مودمم زایکسله . بدون هیچ تنظیمات اضافی و با همون حالت اتومات مودم که فکر کنم ( روتینگ میشه ) به راحتی به XBL وصل میشم . البته شاید ISP هم تاثیر داشته باشه . مثلا من شاتل و اسیاتک رو امتحان کردم و تو این زمینه با مودم زایکسل به صورت اتومات و راحت به XBL وصل میشه . هم میشه دانلود کرد و هم میشه بازی کرد . هر چند پینک شاتل جالب نیست .

به نظرم مودمت رو تغییر بدی شاید مشکلت به کل حل بشه و دیگه این همه دنگ و فنگ نداشته باشه .

اگر ISP شما پارس آنلاینه ، فقط باید بهت بگم دزد تر و کثیف تر از شاتل همین پارس آنلاینه که ملت و کلافه کرده . اگر پینگ خوب میخوای یا بی سیم مثلا مبین نت ( یا هر شرکت دیگه ای رو بگیر ) یا برو مخابرات . کلا تو این زمینه انتخاب ISP میتونم خیلی کمکت کنم :d .

تاریخچه دارم تو این زمینه :d

---------- نوشته در 10:11 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:47 PM ارسال شده بود ----------

دوستانی که پارس آنلاین دارن این قضیه MTU چیه؟ همه این مشکل رو دارن؟

چند سال پیش مشکلی در این زمینه نبود ولی الان اومدم به لایو وصل بشم توی تست کانکشن در مرحله اینترنت MTU error میده. گویا پارس آنلاین MTU رو روی 1300 تنظیم کرده در حالی که حداقل 1364 مورد نیاز XBL هست. از طریق تنظیمات مودم و نرم افزارها و ... هم مقدارش رو بالا بردم ولی بی تأثیره و در واقع روی همون 1300 که ISP تنظیم کرده باقی میمونه.
با دو مودم مختلف هم امتحان کردم که یکیش سیمفونی usb هست و از طریق share کردن با pc باید وصل شد ( روشی که قدیم‌ها وصل میشدم ) یکی هم مودم zyxel که مستقیم با x360 شبکه میشه. پورت‌های مربوطه رو هم forward کردم، انواع حالات IP دستی و اتومات هم تست کردم بی نتیجه بود و در همه حالات ارور MTU میده.

پشتیبانی پارس هم کاری از پیش نبرد، باید با یه مقام بالاترشون صحبت کنم ببینم بالا بردن MTU شدنیه یا نه.

راستی پرو.ک.سیفایر که روی pc ران میشه mtu به 1500 افزایش پیدا میکنه ولی در اون حالت share کردن با pc باز هم ارور mtu میده، انگار که پرو.ک.سیه به کانکشن share شده اعمال نمیشه. باید یک چیز پی ان هم گیر بیارم امتحان کنم.

کنسوله قدیمی هست و یادم نیست LT چنده، آخرین بار موقع اومدن GOW3 آپگرید شده. به لایو هم یا وصل نشده یا فقط یک بار چند سال پیش آزمایشی وصل شده. دشبورد رو الان آفلاین به آخرین ورژن ارتقا دادم فرقی نکرد ( فقط بازی هایی که تا الان اجرا میشد دیگه درست اجرا نمیشه! )

MTU با توجه به بستر مخابراتی ISP شما تو شبکه Ethernet به صورت پیش فرض و استاندارد باید روی 1500 تنظیم بشه . در مورد PPPoE هم باید بگم که حد اکثر قابل انتقال برای اون 1492 هست . به این دلیل که باید از Ethernet عبور کند و مک آدرس ( 6 بایت) و Protocol-ID PPP ( 2 بایت ) هم بهخش اضافه میشه که نتیجه 1500-8=1492 میشه .

اگر ویندوز XP داری میتونی MTU رو به صورت دستی و از طریق ریجستری تغییر بدی :( البته خودم این مورد رو تو ریجستری تست نکردم . این یه ترفنده که تو بخش ترفند های مایکرو هم میشه پیداش کرد . تو وب فارسی هم هست . همین ادرس رو اگه تو ویندوز 7 و 8 هم بگردی شاید بشه پیداش کرد . من تست نکردم )

برای تغییر MTU در اینترفیس ها در ویندوز باید در رجیستری به آدرس زیر بروید. دقیقا نوع خطوط تماس را مشخص كنید. Dialup یا DSL یا ADSL یا T1 یا ...

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters\Interfaces\ID\

که در آن شناسه کارت شبکه شما میباشد. در این آدرس یک کلید رجیستری جدید از نوع DWORD به نام MTU بسازید و عدد دلخواه خود را در آن به دسیمال وارد نمایید. سپس در صفحه سمت چپ یك مقدار DWORD با نام MTU ساخته ( اگر وجود ندارد ) و به آن یك مقدار
دلخواه بین 68 تا 1500 دهید ( بسته به شرایط و مواردی كه گفته شد ). اگر كاربری هستید كه شرایط میانگین در كار با اینترنت دارید بهتر است به این مقدار عدد 1500 را اختصاص دهید.
توجه : مقادیر بالاتر از 1500 باید با توجه به نوع شبكه شما تنطیم شوند. بنابراین بی دلیل به آن مقدار بالاتر از 1500 ندهید چون تاثیری در روال كاری شما نخواهد داشت.

برای تغییر MTU در کانکشن PPPoE باید به آدرس زیر در رجیستری بروید.
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Ndiswan\Parameters
در این شاخه برای تغییرات باید کلیک راست نموده از منوی New گزینه Key را انتخاب نمایید و نام آن را Protocols بگزارید :

درون آن باز گلید Key با نام 0 بسازید.
درون آن کلیدی از نوع DWORD ساخته بسازید با نام ProtocolType و سپس آن را ویرایش کرده و مقدار 800 را در مبنای hexadecimal بدهید.
کلیدی دیگر از نوع DWORD با نام PPPProtocolType بسازید و مقدار آن را در مبنای hexadecimal عدد 21 بدهید.
کلید دیگری از نوع DWORD با نام ProtocolMTU بسازید و مقدار مورد نظر برای MTU در مینای دسیمال بدهید.

فقط یادت باشه قبل از تغییرات تو ریجستری از ریجستری بکاپ بگیر . درنهایت هم اگر مشکلت حل نشد ISP و عوض کن .

---------- نوشته در 10:24 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:11 PM ارسال شده بود ----------

اینم اطلاعات انالیز MTU من : ( البته با ISP جدیدم ، اسیاتک ):d

« SpeedGuide.net TCP Analyzer Results »
Tested on: 2013.04.02 13:51
IP address: 37.63.xxx.xxx
Client OS/browser: Windows 8 (Firefox 17.0)

TCP options string: 020405500103030201010402
MSS: 1360
MTU: 1400
TCP Window: 66640 (multiple of MSS)
RWIN Scaling: 2 bits (2^2=4)
Unscaled RWIN : 16660
Recommended RWINs: 65280, 130560, 261120, 522240, 1044480
BDP limit (200ms): 2666kbps (333KBytes/s)
BDP limit (500ms): 1066kbps (133KBytes/s)
MTU Discovery: ON
TTL: 112
Timestamps: OFF
SACKs: ON
IP ToS: 00000000 (0)

RWIN is a multiple of MSS
Other RWIN values that might work well with your current MTU/MSS:
65280 (up to 2 Mbit lines, depending on latency. MSS * 48)
130560 (1-5 Mbit lines, depending on latency. MSS * 48 * 2)
261120 (2-14 Mbit lines, depending on latency. MSS * 48 * 2^2)
522240 (8-30 Mbit lines, depending on latency. MSS * 48 * 2^3)
1044480(25-60 Mbit lines depending on latency. MSS * 48 * 2^4)

===============================================================================

فکر کنم مشکل شما حل شده . اما این راه حل ها اید بدرد بقیه بخوره . هر چند بهترین راه حل اول از هه تغییر حالت مودم به BRIDGE هست .

آخرین ویرایش:

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
سلام .

من از اول پست ها شما رو نخوندم . اما همین چند تا اخر رو که پیگیری کردم فهمیدم مشکل اتصال به XBL رو دارید . فقط میخوام وضع خودم و بگم چه طوریه . شاید راحت تر بتونی مشکلت رو پیدا کنی :

من مودمم زایکسله . بدون هیچ تنظیمات اضافی و با همون حالت اتومات مودم که فکر کنم ( روتینگ میشه ) به راحتی به XBL وصل میشم . البته شاید ISP هم تاثیر داشته باشه . مثلا من شاتل و اسیاتک رو امتحان کردم و تو این زمینه با مودم زایکسل به صورت اتومات و راحت به XBL وصل میشه . هم میشه دانلود کرد و هم میشه بازی کرد . هر چند پینک شاتل جالب نیست .

به نظرم مودمت رو تغییر بدی شاید مشکلت به کل حل بشه و دیگه این همه دنگ و فنگ نداشته باشه .

اگر ISP شما پارس آنلاینه ، فقط باید بهت بگم دزد تر و کثیف تر از شاتل همین پارس آنلاینه که ملت و کلافه کرده . اگر پینگ خوب میخوای یا بی سیم مثلا مبین نت ( یا هر شرکت دیگه ای رو بگیر ) یا برو مخابرات . کلا تو این زمینه انتخاب ISP میتونم خیلی کمکت کنم :d .

فکر کنم مشکل شما حل شده . اما این راه حل ها اید بدرد بقیه بخوره . هر چند بهترین راه حل اول از هه تغییر حالت مودم به BRIDGE هست .
سلام
ممنون از پاسخ.
بله مشکل با همین پارس آنلاین هست و گویا یکی دو سه ساله که خیلی از یوزرهاش مشکل اتصال به XBL دارن ( قدیم‌ها مشکل نداشت ). فعلاً من رو حالت بریج با همون مودم زایکسل تونستم وصل بشم.
باید اکانت رو گلد کنم تا پینگ رو امتحان کنم ببینم چطوره.

در مورد تغییر MTU در رجیستری ویندوز، من این راه حل ها رو دیده بودم. البته این روش دستی رو امتحان نکردم ولی 3 تا برنامه که خودشون این عملیان رو برات انجام میدن امتحان کردم و جواب نداد. برنامه ها : tcp optimizer , dr.tcp و یک Fix رجیستری خود ماکروسافت که برای تنظیم mtu هست. در کل اینها گمونم بیشتر برای وقتی هست که اولاً مجبور باشی از روش share کردن کنسول با pc استفاده کنی دوماً مشکل mtu از طرف ویندوز پیش اومده باشه نه این حالت که مشکل به مواردی مثل مودم و ISP برمیگرده که ویندوز توشون نقشی نداره.

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad

خیلی عالی شد تبریک ;;) اما در کنارش باید بگم اگر ISP تون در MTU مشکل داره ولی محدودیتش دیگه به نوع پروتکل ها نرسیده و می تونید خوشبختانه با روش هایی به غیر PPPOE کانکت بشید در حالی من طی 6 ماهی که مخابرات دارم فقط و فقط تونستم با PPPOE کانکت بشم و با روش های دیگه که مرسوم ترینش Bridge باشه به راحتی با destination host unreachable مواجه می شم ! پشتیبانی هم سر بالا جواب می ده. کلا isp دارم محدودیت هاش تا آسمون ادامه داره و این روزها با وضع خرابش ترک بازی انلاین و PSN کردم .( ولی تا چشم و گوش و عقل کار می کنه می گه 90 درصد بلاهای اینترنت و اذیت و ازارش از سمت سمت isp های ما هست با تاسف )

مشکل بریج هم خودتون اشاره کردید مربوط به عدم تونستن در زدن یوزر و پس هست ( این مشکل در نت های ماهواره ای راحت می شه حل کرد چون مثلا می شه از دو یوزر و اشتراک استفاده کرد و در قسمت تعریف یوزر ها یکی راحت بریج می شه و دیگری هم pppoe تعریف می کنه در همون قسمتی نوع روش ها رو تعیین می کنید اصولا باید گزینه Add باشه فکر کنم )

امیدوارم روزی برسه که ما هم بتونیم مزه و طعم اینترنت درک کنیم مزه و طعم ISP و خدمات و کیفیت و پایداری ...
وقتتون بخیر

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام
ممنون از پاسخ.
بله مشکل با همین پارس آنلاین هست و گویا یکی دو سه ساله که خیلی از یوزرهاش مشکل اتصال به XBL دارن ( قدیم‌ها مشکل نداشت ). فعلاً من رو حالت بریج با همون مودم زایکسل تونستم وصل بشم.
باید اکانت رو گلد کنم تا پینگ رو امتحان کنم ببینم چطوره.

در مورد تغییر MTU در رجیستری ویندوز، من این راه حل ها رو دیده بودم. البته این روش دستی رو امتحان نکردم ولی 3 تا برنامه که خودشون این عملیان رو برات انجام میدن امتحان کردم و جواب نداد. برنامه ها : tcp optimizer , dr.tcp و یک Fix رجیستری خود ماکروسافت که برای تنظیم mtu هست. در کل اینها گمونم بیشتر برای وقتی هست که اولاً مجبور باشی از روش share کردن کنسول با pc استفاده کنی دوماً مشکل mtu از طرف ویندوز پیش اومده باشه نه این حالت که مشکل به مواردی مثل مودم و ISP برمیگرده که ویندوز توشون نقشی نداره.

خواهش میکنم . البته خیلی خوبه که مشکلتون حل شده . قبلا دوستانی که مشکل داشتن با تغییر حالت به BRIDGE مشکلشون به راحتی حل میشد . بعد از اینکه پست های اولتون رو خوندم فهمیدم که شما اصلا این تغییر حالت رو انجام ندادین !

من از اون نرم افزارها استفاده نکردم . چون به صورت دستی اگر وارد باشی خیلی مطئن تر و دقیق تر میشه تغییرات رو انجام داد . نکته دیگه که باید بگم اینه که من مودمم 2 پروت هست ، اما تا حالا به صورت همزمان از X360 و pc برای اینترنت استفاده نکردم . معمولا هم وقتی که میرم XBL ، اینترنت PC رو قطع میکنم و برعکس و گرنه بهتر میتونستم تجربه ام رو در اختیارت بذارم .

یه نکته ای رو تو پست هاتون دیدم که لازمه اشاره کنم . اونم ورژن فریمور دستگاه هست . حتما و حتما برای XBL از فریمور LT3 استفاده کن . اگر میتونی خودت انجامش بده و اگر نمیتونی بده بیرون برات درست کنن . وگرنه همین اول بن میشیا ! حواست هم باشه بازیهای بزرگ و انحصاری مایکروسافت و X360 رو تا زمان عرضه رسمی جهانیش بازی نکنی ( اگر میخوای بری لایو ) چون ID بازی و اچیومنت هاش ثبت میشه و شناسایی میشی و تو BAN WAVE های سالانه دستگاهت بن میشه . البته قبل از اینکه بن بشی ، میری تو لیست سیاه و زمانی که تو لیست سیاه هستی با یه ترفند ساده میشه فهمید که تو لیست رفتی یا نه . به هر حال الان که موفق شدی بدون مشکل استفاده کنی و وصل بشی حواست به این موضوع باشه .

برای بازی آنلاین هم پینگت باید کمتر از 300 باشه تا لگ نداشته باشی ( هر چند تو بازی ای مثل CALL OF ) پینگ 300 هم بالاست !

===================

ببخشید زیاد شد . گفتم شاید این توضیحات نیاز باشه . :d

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
خیلی عالی شد تبریک ;;) اما در کنارش باید بگم اگر ISP تون در MTU مشکل داره ولی محدودیتش دیگه به نوع پروتکل ها نرسیده و می تونید خوشبختانه با روش هایی به غیر PPPOE کانکت بشید در حالی من طی 6 ماهی که مخابرات دارم فقط و فقط تونستم با PPPOE کانکت بشم و با روش های دیگه که مرسوم ترینش Bridge باشه به راحتی با destination host unreachable مواجه می شم ! پشتیبانی هم سر بالا جواب می ده. کلا isp دارم محدودیت هاش تا آسمون ادامه داره و این روزها با وضع خرابش ترک بازی انلاین و PSN کردم .( ولی تا چشم و گوش و عقل کار می کنه می گه 90 درصد بلاهای اینترنت و اذیت و ازارش از سمت سمت isp های ما هست با تاسف )

مشکل بریج هم خودتون اشاره کردید مربوط به عدم تونستن در زدن یوزر و پس هست ( این مشکل در نت های ماهواره ای راحت می شه حل کرد چون مثلا می شه از دو یوزر و اشتراک استفاده کرد و در قسمت تعریف یوزر ها یکی راحت بریج می شه و دیگری هم pppoe تعریف می کنه در همون قسمتی نوع روش ها رو تعیین می کنید اصولا باید گزینه Add باشه فکر کنم )

امیدوارم روزی برسه که ما هم بتونیم مزه و طعم اینترنت درک کنیم مزه و طعم ISP و خدمات و کیفیت و پایداری ...
وقتتون بخیر
ممنون از همکاری که توی این بحث داشتید.
امیدوارم مشکل شما هم حل بشه. و کلاً از شر این اینترنت و ISP های در پیت خلاص بشیم.

خواهش میکنم . البته خیلی خوبه که مشکلتون حل شده . قبلا دوستانی که مشکل داشتن با تغییر حالت به BRIDGE مشکلشون به راحتی حل میشد . بعد از اینکه پست های اولتون رو خوندم فهمیدم که شما اصلا این تغییر حالت رو انجام ندادین !

من از اون نرم افزارها استفاده نکردم . چون به صورت دستی اگر وارد باشی خیلی مطئن تر و دقیق تر میشه تغییرات رو انجام داد . نکته دیگه که باید بگم اینه که من مودمم 2 پروت هست ، اما تا حالا به صورت همزمان از X360 و pc برای اینترنت استفاده نکردم . معمولا هم وقتی که میرم XBL ، اینترنت PC رو قطع میکنم و برعکس و گرنه بهتر میتونستم تجربه ام رو در اختیارت بذارم .

یه نکته ای رو تو پست هاتون دیدم که لازمه اشاره کنم . اونم ورژن فریمور دستگاه هست . حتما و حتما برای XBL از فریمور LT3 استفاده کن . اگر میتونی خودت انجامش بده و اگر نمیتونی بده بیرون برات درست کنن . وگرنه همین اول بن میشیا ! حواست هم باشه بازیهای بزرگ و انحصاری مایکروسافت و X360 رو تا زمان عرضه رسمی جهانیش بازی نکنی ( اگر میخوای بری لایو ) چون ID بازی و اچیومنت هاش ثبت میشه و شناسایی میشی و تو BAN WAVE های سالانه دستگاهت بن میشه . البته قبل از اینکه بن بشی ، میری تو لیست سیاه و زمانی که تو لیست سیاه هستی با یه ترفند ساده میشه فهمید که تو لیست رفتی یا نه . به هر حال الان که موفق شدی بدون مشکل استفاده کنی و وصل بشی حواست به این موضوع باشه .

برای بازی آنلاین هم پینگت باید کمتر از 300 باشه تا لگ نداشته باشی ( هر چند تو بازی ای مثل CALL OF ) پینگ 300 هم بالاست !

===================

ببخشید زیاد شد . گفتم شاید این توضیحات نیاز باشه . :d
نا سلامتی من در سالیان دور چند تا پیرهن توی لایو پاره کردم و 2-3 بار بن شدم! :d
این کنسول رو از اقوام گرفتم و چون شک داشتم که ممکنه پیشاپیش بن شده باشه خواستم اول امتحان کنم ببینم اصلاً وصل میشه یا نه. ولی در کل آره بهتر بود اول می‌بردم آخرین فرم‌ور رو می‌ریختم.
ولی با این سوال‌ها و بحث‌هایی که می‌بینم بچه ها توی تاپیک های مربوط به لایو میکنن خوبه که اینها رو نوشتی، به دردشون میخوره!
هرچند ما چند سال پیش تمام این نکات امنیتی رو هم رعایت میکردیم و باز بن میشدیم، کلاً قابل پیش بینی و پیش گیری کامل نیست این قضیه و به عواملی بستگی داره که برای ما روشن نیست. بخاطر همین گاهی یکی که هیچی رو رعایت نکرده بن نمیشه یکی که رعایت میکنه بن میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر