شایعه شایعه : Forza 6 و Forza Horizon 3 در راه ویندوز 10

Fenris Wolf

کاربر سایت
نام
شروین
شایعات تازه ای در رابطه با برنامه های مایکروسافت برای windows 10 منتشر شده است که بر اساس آنها ، این کمپانی برنامه دارد تا نسخه PC بازی شبیه ساز انحصاری XB1 ، یعنی Forza Motorsports 6 را به طور انحصاری برای فروشگاه ویندوز عرضه کند .

به گفته WPDang تمام این فعالیت ها ، جزو برنامه های مایکروسافت برای تقویت و پشتیبانی از بخش گیمینگ ویندوز 10 ، از طریق عرضه این عناوین به طور انحصاری برای فروشگاه ویندوز میباشد . همچنین این سایت مدعی شده است که به گفته یک منبع ناشناخته ممکن است Gears 4 نیز در کنار Scalebound برای ویندوز 10 عرضه شود . علاوه بر این یک بازی معرفی نشده دیگر هم نام برده شده که درکنار xb1 برای PC نیز عرضه میشود و آن ، Forza Horizon 3 خواهد بود .

هفته گذشته ، مایکروسافت به طور رسمی عرضه Quantom Break برای PC را تایید کرد و اعلام کرد که هر دو نسخه ( XB1 - PC ) در 5 آپریل منتشر خواهند شد . همچنین این کمپانی در سال گذشته اعلام کرد که عناوین Gears of War Ultimate Edition, ReCore, Halo Wars 2 و Killer Instinct نیز در کنار کنسول ، برای ویندوز 10 عرضه خواهند شد .

علاوه بر نکات بالا ، سایت گیم اسپات نیز در هفته گذشته خبر از عرضه GEARS 4 و ScaleBound بر روی PC داده بود که به سرعت خبر خود را ویرایش ، و آن را به طور کامل رد کرد .

TVG-Quantum-Break-2-11-4.jpg

لازم به ذکر است که WPDang سابقه درخشانی در زمینه درج اخبار و شایعات پیرامون ویندوز و ویندوز فون دارد ، پس نتیجتا با یک بلاگ دروغین طرف نیستیم .

منبع1 و 2

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
نام
ayat
الان این حرفای تو چه ربطی به پست من داشت؟
با مگه من گفتم با ۶۰۰ دلار میشه QB بازی کرد؟ چیکار تلاش اولیه یا شروع ولو دارم؟ چیزی که الان هست رو ببین. الان استیم بازار رو اشباع کرده. EA با بازی های پر فروشی مثل Fifa, NFS, BF و غیره نتونست اونطور باید و شاید بازار پی سی رو از چنگ استیم در بیاره حالا مایکروسافت چطور میخواد با QB و soulbound اینکار رو انجام بده؟
یه روزی myspace شبکه های اجتماعی رو دستش داشت کسی فکرش رو نمی کرد یه سرویس دیگه بتونه باید باهاش رقابت کنه، چه برس به این که بزنتش کنار...
ربط حرفای من اینه که کسی نمی تونه بگه کار نشد نداره، حالا چون یه شرکت الان گنده هست پس نمیشه دیگه باهاش رقابت کرد. بعد شما library محدود origin رو با استیم مقایسه میکنی؟! اگر شروع کنه بقیه بازی ها رو بیاره، واسه بازی های indie امکانات بهتر بذاره نسبت به استیم، نتونه جای استیم رو بگیره می تونه رقابت خوبی داشته باشه.

M4JiD

کاربر سایت
نام
defective pixel
یه روزی myspace شبکه های اجتماعی رو دستش داشت کسی فکرش رو نمی کرد یه سرویس دیگه بتونه باید باهاش رقابت کنه، چه برس به این که بزنتش کنار...
ربط حرفای من اینه که کسی نمی تونه بگه کار نشد نداره، حالا چون یه شرکت الان گنده هست پس نمیشه دیگه باهاش رقابت کرد. بعد شما library محدود origin رو با استیم مقایسه میکنی؟! اگر شروع کنه بقیه بازی ها رو بیاره، واسه بازی های indie امکانات بهتر بذاره نسبت به استیم، نتونه جای استیم رو بگیره می تونه رقابت خوبی داشته باشه.
استیم رو با مای اسپیس مقایسه میکنی؟ استیم رو با فیس بوک مقایسه کن. قبل از استیم هم استور و کلاینت کم نبود. الان مشکل استیم چیه؟ چه کمبودی داره؟ که الان مایکروسافت بیاد امکانات بیشتر بده امسال من رو از استیم جدا کنه ببره رو ایکسباکس لایو؟

پ.ن. اینکه میگین الان QB سیستم بیش از ۷۰۰ دلار لازم داره به این نکته دقت کنین الان اوایل نسله . دو سال دیگه چی؟ اونموقه با یه سیستم پایینتر هم میشه کل بازیهای Xone رو اجرا کرد. اون وقت چرا یک نفر باید بره این کنسول رو بخره؟

vaan 2

کاربر سایت
نام
مازیار
ﻧﻪ ﭘﺲ, ﻳﻪ ﺭﻭﺯﻱ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭﻱ ﻫﻤﻴﻦ اﺳﺘﻴﻢ ﺗﻮﻱ ﻣﻘﺎﻟﻪ gamespy ﺟﺰﻭ ﭼﻨﺪ ﻟﺤﻆﻪ اﺣﻤﻘﺎﻧﻪ ﺗﻮﻱ ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺑﺎﺯي ﻫﺎ ﺑﻮﺩ( ﻣﻘﺎﻟﻪ اﺵ ﺭﻭ ﺧﻮﺩﻡ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﻛﺮﺩﻡ, ﺷﺎﻳﺪ ﺷﻤﺎ ﺩﻳﺪه ﺑﺎﺷﻲ) و ﻣﻠﺖ ﻫﻤﻴﻦ ﺟﻮﺭﻱ ﻣﺜﻞ ﺷﻤﺎ ﺣﺮﻑ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻟﻲ ﺯﺩﻩ ﻣﻴﺸﺪ ﻣﺰﻩ ﻣﻴﺮﻳﺨﺘﻦ ﻣﻴﺨﻨﺪﻳﺪﻥ. ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺳﺮﻭﻳﺲ ﻫﺎﻱ اﻧﻼﻳﻦ ﭘﺮ اﺯ اﻳﻦ ﻣﺜﺎﻝ ﻫﺎﺳﺖ ( myspace و facebook ﻣﺜﻼ).
اﻻن ﻫﻢ ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻻﻳﻞ refund ﺩاﺩﻥ اﺳﺘﻴﻢ ﻣﻴﺘﻮﻧﻪ اﻳﻦ ﺑﺎﺷﻪ ﻛﻪ ﺑﻘﻴﻪ اﻳﻦ ﻛﺎﺭ ﺭﻭ ﻛﺮﺩﻥ و ﺭﻗﺎﺑﺖ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺩاﺩﻩ ﺣﺎﻻ ﺷﻤﺎ ﺑﺨﻨﺪ ﻫﻲ.

مثال فیسبوک و myspace چه ربطی داره به استیم ...

قضیه رو شما اشتباه نگاه میکنی ... وقتی یه چیزی بیاد که یا بازار یا کاربر ها رو قبضه کنه ... دیگه هر چی چیز جدید بیاد ... به سختی میتونن باهاش رقابت کنن چه برسه کنار بزننش. مثال های زیادی هم براش وجود داره.

الان کلی سایت پخش ویدیو وجود داره .. تونستن جای یوتوب رو بگیرن؟

الان کلی شبکه اجتماعی اومده و رفته ... تونستن خدشه ای به فیس دوغ وارد کنن.؟

الان شرکت قدرتمندی مثل گوگل تونسته با g.mail ...یاهو رو کنار بزنن ...

نه ... چون اینها میخ خودشون رو کوبوندن و مخاطبین خودشون رو جذب کردن و تا وقتی خودشون گندی نزنن و خرابکاری نکنن ... هیچ چیز نمیتونه کاربراشون رو ازشون بگیره .

استور ویندوز میتونه موفق باشه و خیلی ها هم اکانت بسازن و خرید کنن ولی این دلیل نمیشه استیم رو ول کنن و مایکرو بتونه استیم رو کنار بزنه ..یا حتی تهدید کنه ... چون مسلما محتوایی که روی استور ویندوز قرار میگیره قابل مقایسه با استیم نخواهد بود .

aiat_gamer

کاربر سایت
نام
ayat
استیم رو با مای اسپیس مقایسه میکنی؟ استیم رو با فیس بوک مقایسه کن. قبل از استیم هم استور و کلاینت کم نبود. الان مشکل استیم چیه؟ چه کمبودی داره؟ که الان مایکروسافت بیاد امکانات بیشتر بده امسال من رو از استیم جدا کنه ببره رو ایکسباکس لایو؟

پ.ن. اینکه میگین الان QB سیستم بیش از ۷۰۰ دلار لازم داره به این نکته دقت کنین الان اوایل نسله . دو سال دیگه چی؟ اونموقه با یه سیستم پایینتر هم میشه کل بازیهای Xone رو اجرا کرد. اون وقت چرا یک نفر باید بره این کنسول رو بخره؟

Myspace استیم زمان خودش بود.
By late 2007 and into 2008, Myspace was considered the leading social networking site, and consistently beat out main competitor Facebook in traffic. Initially, the emergence of Facebook did little to diminish Myspace's popularity; at the time, Facebook was targeted only at college students. At its peak, when News Corp attempted to merge it with Yahoo! in 2007, Myspace was valued at $12 billion.[SUP][36][/SUP][SUP][37][/SUP]
استیم مشکل کم نداره، Customer service افتضاح داره (این رو من نگفتم )، refund policy رو بعد از همه اعمال کرد و هنوز جای کار داره، سیستم EA رو راه انداخته که شده جنگل، هر کسی میاد شروع می کنه به پول گرفتن معلوم نیست بازی رو تموم کنه یا نه! Steam Greenlight شده پر از بازی های در پیت و کار رو برای مستقل ها سخت کرده و یه سری مشکلات دیگه. کلا هر کس مونوپلی داشته باشه همین میشه! والا رقابت خیلی خوبه واسه من و شما.

در مورد سیستم هم، سیستم مورر نیاز برای بازی های PC همین جور میره بالا، درجا نمی زنه که! بازی های PC با کیفیت بالاتر میان و اختلافشون با کنسول های بیشتر میشه، سیستم بالاتری می خواد. دلیل خریدن کنسول هم سادس، کسی که کنسول بازه سراغ PC نمیره، نمیشه گفت اصلا رو فروش تاثیر نداره، نمیشه گفت هم داره ولی کنسول بازا همون جا خوشن نمیان سراغ Pc تو اکثر مواقع.

- - -ویرایش - - -

مثال فیسبوک و myspace چه ربطی داره به استیم ...

قضیه رو شما اشتباه نگاه میکنی ... وقتی یه چیزی بیاد که یا بازار یا کاربر ها رو قبضه کنه ... دیگه هر چی چیز جدید بیاد ... به سختی میتونن باهاش رقابت کنن چه برسه کنار بزننش. مثال های زیادی هم براش وجود داره.

الان کلی سایت پخش ویدیو وجود داره .. تونستن جای یوتوب رو بگیرن؟

الان کلی شبکه اجتماعی اومده و رفته ... تونستن خدشه ای به فیس دوغ وارد کنن.؟

الان شرکت قدرتمندی مثل گوگل تونسته با g.mail ...یاهو رو کنار بزنن ...

استور ویندوز میتونه موفق باشه و خیلی ها هم اکانت بسازن و خرید کنن ولی این دلیل نمیشه استیم رو ول کنن و مایکرو بتونه استیم رو کنار بزنه ..یا حتی تهدید کنه ... چون مسلما محتوایی که روی استور ویندوز قرار میگیره قابل مقایسه با استیم نخواهد بود .
-مثال واسه این بود که شده یه شرکت بزرگ توسط یه تازه وارد کنار زده بشه.
کسی هم نگفت بزنه کنار، چرا شما فکر می کنید باید هر سرویس دست یه شرکت باشه؟ همین که یه رقیب جدید بیاد وسط چیز بدی نیست. باز هم من GOG رو مثال می زنم که قرار نیست Steam رو بزنه کنار ولی خوب تونسته پیشرفت کنه، قضیه refund رو GOG راه انداخت و کم کم استیم هم این سرویس رو اختیار ماها قرار داد که به سود ماست. من نمی دونم چرا مخالف رقابت هستید شما ها! انگار به ضرر من و شما یکی دیگه هم بیاد تو بازار!

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
نام
Mohsen

اتفاقاً هدفش همین هست، با ID@Xbox هدف مایکروسافت اینه که بازیسازهای مستقل رو بتونه بیاره روی W10 که اولین بازیهایی هم که قرار بیان اینها هستن:
•#IDARB (Other Ocean): In its developer’s own words, #IDARB is “a chaotic 8-player eSport jumping jetpack future arena ball game.” That’s about as accurate a description as any we’ve heard. #IDARB will feature cross-play with the Xbox One version of the game.
Ashen (Aurora44): In this third-person action-role-playing game, you are a lone wanderer in a sunless land.
Bierzerkers (Shield Break Studios): It’s a team-based, multiplayer combat game set in the Viking afterlife. Prepare for battle!
Cuphead (Studio MDHR): A run-and-gun adventure, with plenty of 1930s style to it.
Divinity: Original Sin (Larian Studios): One of the most critically acclaimed role-playing games of 2014 arrives on Windows 10 PCs. Hooray!
•Dungeons & Dragons: Sword Coast Legends (n-Space/Digital Extremes): Four players can participate in a campaign managed by a live, human Dungeon Master on a fifth PC, in real-time. Now this is D&D.
Game 4 (The Behemoth): The Behemoth brings their inimitable style to turn-based strategy! Game 4 will feature cross-play with the Xbox One version of the game.
Lovers in a Dangerous Spacetime (Asteroid Base): Jump in your neon battleship and explore the galaxy in this frantic co-op action game.
Pillars of Eternity (Obsidian Entertainment/Paradox Interactive): It’s a classic RPG inspired by the likes of Baldur’s Gate and Icewind Dale – and that’s pretty much all we need to hear to be excited about this one.
Pinball FX2 (Zen Studios): It’s the most powerful virtual pinball platform in existence – and if you’ve never played Pinball FX2, there’s never been a better time to jump on board!
Shovel Knight (Yacht Club Games): Steel thy shovel! The amazing retro sidescrolling adventure comes to Windows 10 PCs, with special guest stars courtesy of Rare, The Battletoads!
Siegecraft Commander (Blowfish Studios): Sharp mechanics and positional tactics combine to form one of the coolest strategic games we’ve ever seen. Siegecraft will feature cross play with the Xbox One version of the game!
•Super Dungeon Bros (React! Games/Wired Productions): A multiplayer dungeon-crawling extravaganza with a rock music theme. Get your bros together and get ready to rock out! SDB will feature cross play with the Xbox One version of the game.
SWORDY (Frogshark): In this multiplayer physics brawler, you will hit your friends until they explode. You really have to see this one to wrap your head around this craziness.
The Long Dark (Hinterland Games): The lights have gone out, and they’re not coming back. This survival simulation gives you a front seat to the end of the world.
This War of Mine (11 Bit Studios): In war, not everyone is a soldier – and in this unique tale, you play as a group of ordinary citizens who are just trying to survive.
Wasteland 2 (inXile Entertainment): The sequel to one of the most beloved post-apocalyptic RPGs ever made is coming to Windows 10!
بازیهای تأیید شده خود مایکروسافت هم اینها هستن:
Quantum Break
Killer Instinct S3
GeoW: UE
Fable: Legends
Gigantic
ReCore
Halo Wars 2
Sea of Thieves

که برای سال اول بد نیستن. بعد در کنار این احتمالش هست بتونن بازیهای پابلیشرهای بزرگ رو هم روی این استور بیارن مثل همین TR که آوردنش. البته در کل استور W10 با استیم فرق داره. استور W10 رو باید با app Store اپل و یا مثلاً استور اندروید مقایسه کرد، این استورها چیزیهایی هستن که مربوط به سیستم عامل میشن. مثلاً استور ویندوز از زمان عرضه W10 تا الان بیش از 3 میلیارد بازدید داشته (6 ماه). این یعنی حدوداً روزی 17 میلیون بازدید یا هفته‌ای 117 میلیون بازدید که البته در مقایسه با استورهای دیگه کمتره (در نظر داشته باشیم W10 تازه 180-200 میلیون کاربر داره که فقط حدود 40 میلیون نفرشون عضو استیم هم هستن) ولی خب باز هم رقم قابل توجهی هست. مطمعناً تا آخر سال که هم IBـه W10 رسیده به 350-400 میلیون و app‌ها و بازیهای بهتری هم توش اومدن این بازدیدها و خریدها بیشتر هم میشن.

خب شما از استور W10 خرید نکن. مایکروسافت اگر امکانات بیشتر و بهتر هم بده در نهایت شما میتونی نری روی Xbox Live و روی استیم بمونی.

قیمت اون سیستمها هم اگر پایین بیاد قیمت XB1 هم به همون نسبت پایین میاد و تا اون موقع شده 100-150 دلار. در نهایت ارزونترین سیستمی هست که میشه این بازیها رو روش بازی کرد.

aiat_gamer

کاربر سایت
نام
ayat
اتفاقاً هدفش همین هست، با ID@Xbox هدف مایکروسافت اینه که بازیسازهای مستقل رو بتونه بیاره روی W10 که اولین بازیهایی هم که قرار بیان اینها هستن:

بازیهای تأیید شده خود مایکروسافت هم اینها هستن:
Quantum Break
Killer Instinct S3
GeoW: UE
Fable: Legends
Gigantic
ReCore
Halo Wars 2
Sea of Thieves
که برای سال اول بد نیستن. بعد در کنار این احتمالش هست بتونن بازیهای پابلیشرهای بزرگ رو هم روی این استور بیارن مثل همین TR که آوردنش. البته در کل استور W10 با استیم فرق داره. استور W10 رو باید با app Store اپل و یا مثلاً استور اندروید مقایسه کرد، این استورها چیزیهایی هستن که مربوط به سیستم عامل میشن. مثلاً استور ویندوز از زمان عرضه W10 تا الان بیش از 3 میلیارد بازدید داشته (6 ماه). این یعنی حدوداً روزی 17 میلیون بازدید یا هفته‌ای 117 میلیون بازدید که البته در مقایسه با استورهای دیگه کمتره (در نظر داشته باشیم W10 تازه 180-200 میلیون کاربر داره که فقط حدود 40 میلیون نفرشون عضو استیم هم هستن) ولی خب باز هم رقم قابل توجهی هست. مطمعناً تا آخر سال که هم IBـه W10 رسیده به 350-400 میلیون و app‌ها و بازیهای بهتری هم توش اومدن این بازدیدها و خریدها بیشتر هم میشن.

به نظر من باید روی بازی های مستقل سرمایه گذاری کنه، این می تونه خیلی مثبت باشه واسش در بلند مدت.

M4JiD

کاربر سایت
نام
defective pixel
[MENTION=19272]aiat_gamer[/MENTION]
من همون اول هم گفتم که این رقابت به نفع پی سی گیمرهاست.
استیم مشکل کم نداره، Customer service افتضاح داره (
این رو من نگفتم
)، refund policy رو بعد از همه اعمال کرد و هنوز جای کار داره، سیستم EA رو راه انداخته که شده جنگل، هر کسی میاد شروع می کنه به پول گرفتن معلوم نیست بازی رو تموم کنه یا نه! Steam Greenlight شده پر از بازی های در پیت و کار رو برای مستقل ها سخت کرده و یه سری مشکلات دیگه. کلا هر کس مونوپلی داشته باشه همین میشه! والا رقابت خیلی خوبه واسه من و شما.
معلومه مشکل کم نداره. اما هیچ کدوم از این مشکل ها در مقایسه با اون امکانات عظیم وفوق العاده ای که بصورت فری میده هیچ چیز نیستن. کسی به خاطر مشکل کاستمر سرویس نمیاد قید استیم رو بزنه.
گرین لایت هم مشکلش چیه الان دقیقا؟ تنها کاری که نکرده سخت کردن مسیر برای بازیسازهای مستقله. کدوم سرویسی چنین بازار خوبی رو به یه بازیساز مستقل عرضه میکنه؟

قیمت کنسول هم مگه تا سال اخر نمیرسه به ۱۰۰ ۱۵۰ دلار. الان بحث اینه دو سه سال دیگه بگزره با یه گرافیک ضعیف هم میتونی بازیهای عرضه شده رو کنسول رو تجربه کنی. دو سال دیگه یه خریدار بین یه پیسی با ۵۰۰ دلار و یه کنسول ۳۰۰ دلاری حق انتخاب داره که دوتاشون یه کیفیت بازی رو اجرا میکنن. کدوم رو انتخاب میکنه؟ بحث سر هاردکور پی سی گیمرهایی که سیستم ۳ هزار دلاری میبندن نیست. یه گیمر کژوال. خوب منی که الان یه ۷۷۰GTX دارم دو سال دیگه تمام بازیهای ایکس باکس رو تجربه میکنم برای لیوینگروم سیستمم هم مسلما میرم سمت PS4 که بازی های انحصاری خودش رو داره.

@LiviNG D3AD
خب شما از استور W10 خرید نکن. مایکروسافت اگر امکانات بیشتر و بهتر هم بده در نهایت شما میتونی نری روی Xbox Live و روی استیم بمونی.

قیمت اون سیستمها هم اگر پایین بیاد قیمت XB1 هم به همون نسبت پایین میاد و تا اون موقع شده 100-150 دلار. در نهایت ارزونترین سیستمی هست که میشه این بازیها رو روش بازی کرد.

شما این امکانات بیشتر و بهتر رو به من بگو چیه؟ الان چه چیزی قراره ارائه بده رو Live که من رو بکشونه سمت خودش.

مایکروسافت الان تو رقابت کنسولی کمی از سونی عقب افتاده حتی با اینکه فن بیس خیلی عظیمی از نسل پیش داشت حالا با همون تعداد بازی انحصاری چطور میخواد وارد بازار پی سی شه و همزمان ولو و سونی رو شکست بده؟ از اون طرف هم اصل ویندوز استور واسه این بوده که بتونه مثل اپل یه استور جامع داشته باشه.
اینکه این حرکت به سود مایکروسافته من شکی ندارم. همینطور این وسط پی سی گیمرها وحشتناک سود میبرن ولی ایکس باکس فن ها....

LiviNG D3AD

کاربر سایت
نام
Mohsen
به نظر من باید روی بازی های مستقل سرمایه گذاری کنه، این می تونه خیلی مثبت باشه واسش در بلند مدت.

پروژه ID@Xbox دقیقاً در همین راستا هست. در واقع به بازیسازهای مستقل کمک میکنن در ساخت بازی یا مارکتینگش یا در مورد زمان عرضه مناسب بازیها بهشون مشاوره میدن. و اگر بخوان بازیشون رو روی XB1 هم بدن (که با سیستم UWA کار به مراتب ساده تر کردن) بهشون Dev Kit میدن یا انجین Unity مجانی میدن که با سیستم یونویرسال اپلیکیشن ها هم سازگاری داره و ... . در مورد بازیهای دیگه که توسط پابلیشرهای بزرگ ساخته میشن هم مایکروسافت مثل سونی همکاری میکنه با بازیسازها و پابلیشرها و کمکشون میکنه در این زمینه. یعنی روابط مشابهی رو با اونها هم داره.

اینکه دارن از منابع یکسان و سرویسهای یکسان برای این بازیها و W10 استفاده میکنن باعث میشه که هم هزینه تمام شده بازیسازها کمتر بشه و هم پلیرهای بیشتری بتونن در کنار هم بازی کنن که خب چیز خوبی هست. یک عده گمانه زنی میکنن که QB رو هم با همین روش تونستن با این سرعت بیارن روی W10 و احتمال داره مایکروسافت از این بازی به عنوان یک نمونه واقعی برای بازیسازها صحبت کنه و از فواید ساختن بازیشون به صورت UWA صحبت کنه در GDC.

- - -ویرایش - - -

شما این امکانات بیشتر و بهتر رو به من بگو چیه؟ الان چه چیزی قراره ارائه بده رو Live که من رو بکشونه سمت خودش.

مایکروسافت الان تو رقابت کنسولی کمی از سونی عقب افتاده حتی با اینکه فن بیس خیلی عظیمی از نسل پیش داشت حالا با همون تعداد بازی انحصاری چطور میخواد وارد بازار پی سی شه و همزمان ولو و سونی رو شکست بده؟ از اون طرف هم اصل ویندوز استور واسه این بوده که بتونه مثل اپل یه استور جامع داشته باشه.
اینکه این حرکت به سود مایکروسافته من شکی ندارم. همینطور این وسط پی سی گیمرها وحشتناک سود میبرن ولی ایکس باکس فن ها....

میگم که، مایکروسافت حتی اگر بهترین امکانات و خدمات رو هم همزمان ارائه داد شما باز میتونی از سرویسها و استورش استفاده نکنی. اصلاً میتونی روی ویندوز 7 بمونی و بازی کنی، PC یعنی همین.

در ثانی اصلاً قرار نیست کسی رو شکست بده و این حرکت هم در نهایت به سود بیشتر Xbox Gamerها هم تموم میشه.

aiat_gamer

کاربر سایت
نام
ayat
@aiat_gamer
من همون اول هم گفتم که این رقابت به نفع پی سی گیمرهاست.

معلومه مشکل کم نداره. اما هیچ کدوم از این مشکل ها در مقایسه با اون امکانات عظیم وفوق العاده ای که بصورت فری میده هیچ چیز نیستن. کسی به خاطر مشکل کاستمر سرویس نمیاد قید استیم رو بزنه.
گرین لایت هم مشکلش چیه الان دقیقا؟ تنها کاری که نکرده سخت کردن مسیر برای بازیسازهای مستقله. کدوم سرویسی چنین بازار خوبی رو به یه بازیساز مستقل عرضه میکنه؟

باز هم، نمی گم کسی بیاد قید استیم رو بزنه ولی من به شخصه جدیدا اگر بشه بازی هام رو از GOG می خرم با توجه به امکاناتش، یه نگاه بنداز ببین چقدر از استیم بهتره (قیمت تو همه ریجن ها یکیه، 14 روز بدون سوال بازی رو پس می گیرن، می تونه راحت اپدیت رو به ورژن قبلی برگردونی اگر با آخرین ورژن مشکل داشته باشی و ...).
در مورد greenlight هم من مدتیه دارم با بازی سازه ای مستقل کارای کوچیک می کنم دیدم مشکلات رو، بزرگترین مشکل Greenlight اینه روش هیچ نظارتی نمیشه. هر کس 100 دلار میده میاد توش، الکی شلوغ شده. به جایی رسیده ملت می رن Asset از Unity می خرن مبذارن واسه فروش! این تا حالا چندین بار به اسمهای مختلف اومده رو Greenlight! بعضی هاشون هم اومدن رو استور ! یا بازی هایی با کیفیتی که به یه جوک میمونه!

HalfLife G

کاربر سایت
نام
مراد حلیمی
این نگاه برخی جالب.....وقتی میگی مثلا "رقابت با استیم" حتما قرار نیس که کلا استیم منقرض و ورشکست شه.
میتونه در کنار همین استیم اینم بازار و سهم خودشو داشته باشه(مثه GoG)...یه مزیت بزرگی هم که داره نسبت به سایر استور ها مثه origin اینه که پلتفرم هم مال خودش هست و میتونه بازیهای ناشرای دیگرم بیاره و استورشم مختص بازی نیس.

به نظرم خراب نکنه میتونه به عنوان یه استور در کنار استورای دیگه سود کسب کنه.

.

vaan 2

کاربر سایت
نام
مازیار
راستیاتش چیزی که میشد از پست ها قبلی برداشت کرد و مثال هایی که میمومد این تصور رو برای خواننده به وجود میوورد که مایکرو میاد با استیم رقابت کنه و حتی توانایی این رو داره که به زیر بکشدش ...

با مثال های از این قبیل که این مگه اینطور نشد ... اون اون طور ...

بعد که کسی که خوذش متوجه بشه تند رفته و نظرش رو تعدیل کنه فرق میکنه ....

این برداشت منه از اخباری که این چند روز به گوشمون خورده مایکرو نمیتونه با استیم رقابت کنه ... چرا .؟

به همون دلیل که یه شبکه خبری لوکال و محلی نمی تونه با شبکه ها جهانی رقابت کنه.

فعلا مایکرو داره یه سری آفر برای جذابیت بیشتر ویندوز ۱۰ میده و تمام توانش رو گذاشته روی تجارت اصلیش.

و اگه حسابی روی این این استور بخواد باز کنه روی حساب تعداد کاربرای ویندوزه .

اینکه مایکرو چقدر بتونه باقی ناشرین رو ترغیب به انتشار بازی روی ws کنه ... چیزیه که فعلا کسی نمیتونه در موردش نظر بده ..

_________

در مورد برند xbox هم من اینده امیدوار کننده ای براش نمیبینم ...

به این علت که تصمیمات کلان و مدیریتی مایکرو خیلی روی این بخش تاثیر گذاره ... و با هر تغییر و تحولی ..سیاست های این بخش هم تغییر میکنه ... و از طرفی تجارت جذابی براشون نیست .. والا همون موقع هم که 360 میلیادی سود به حساب مایکرو واریز میکرد .. سهامدار ها غر غر میکردن ... چه برسه الان ...
این فرقیه که مایکرو با سونی و نینتندو تو بخش گیم داره

Heska

کاربر سایت
اون موقع که 360 هم اومد همه میگفتن نمیتونه با سونی رقابت کنه چون سونی 100میلیون فن بیس داره از PS2 و فلان که دیدیم چی شد آخرش
ملت دنبال امکانات و قیمت خوب میگیردن حالا جایی 100میلیون یوزر بیشتر داشته باشه یا چندین سال تو اون زمینه فعالیت داشته باشه دلیل نمیشه یه برنامه دیگه نتونه جاشو بگیره و ازش جلو بزنه

M4JiD

کاربر سایت
نام
defective pixel
کل حرف من اینه که مایکروسافت اگه بازیای انحصاریش رو روی پی سی عرضه کنه بازار کنسولی رو از دست میده تا حدودی و از اون طرف هم نمیتونه اونطور که باید و شاید با استیم رقابت کنه.
بازی هایی مثل QB یا Forza یه پیک ۱ ماهه دارن. استیم با بازیهای اینطوری به پلتفرم اول پی سی گیمرها تبدیل نشد. استیم الان حدود ۱۱ ملیون پلیر انلاین در روز داره که حدود ۲ ملیونش مشغول بازیای خود ولو (دوتا ۲ و کانتر) هستن. مایکروسافت اگه میخواد بیاد تو بازار پی سی سهمی پیدا کنه باید به جای منتشر کردن بازیای Xone روی پی سی که به نظر من یه جور خیانت به Xone داراست دوتا بازی مناسب جو پی سی بسازه منظورم بازیای که ملت رو نگه دارن (MOBA,MMO,Online FPS,RTS) . اونوقته که کنار بازیای مولتی پلتفرم و روی یه اکوسیستم و کلاینت قوی پی سی گیمر رو بکشونه سمت خودش.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
نام
امین
نه در این بحث بلکه در تمام بحث ها اگه دوستان بدونن که قطعا کارشناسان مایکروسافت کمی بیشتر از خیلی ها سرشون میشه انقدر راحت بر چسب سیاست های غلط ر روی هر کار xbox نمیزدن
دلیل نمیشه که چون اول نسل یه سیاست خیلی مغرورانه داشت همه ی سیاست های بعدش هم غلط هست
اینکه خیلی از امکانات دیگه ی مایکرو (از اپ های بگیر تا...) داره روی محصولات رقیبش هم میاد میشه نتیجه گرفت که تمام دارایی مایکروسافت داره نابود میشه!!!! حالا اینکه داره روی پلتفرم خودش این کار ر میکنه !
خودم دیگه کلا وارد این بحث های کنسولی نمیشم و نظرم هم نمیگم 100% درست هست ولی بنده میگم فکت صادر کردن که x1 داره نابود میشه مایکرو داره بدبخت میشه از اون حرفاست!

عزیز درسته افراد کاربلد زیادی دارن ولی دلیل نمیشه همه تصمیم هاشون درست باشه.

همون ایده چپوندن کینکت با کنسول از همون روز اولش هم حرف زور بود و وارد اون قضیه قلب و کلیه کنسول دیگه نمیشم:d
یا همون اتصال دائم!

به هر حال صرف اینکه طرف تو مایکرو داره کار میکنه دلیل بر این نیست از اسمون اومده باشه:d

LiviNG D3AD

کاربر سایت
نام
Mohsen
کل حرف من اینه که مایکروسافت اگه بازیای انحصاریش رو روی پی سی عرضه کنه بازار کنسولی رو از دست میده تا حدودی و از اون طرف هم نمیتونه اونطور که باید و شاید با استیم رقابت کنه.
بازی هایی مثل QB یا Forza یه پیک ۱ ماهه دارن. استیم با بازیهای اینطوری به پلتفرم اول پی سی گیمرها تبدیل نشد. استیم الان حدود ۱۱ ملیون پلیر انلاین در روز داره که حدود ۲ ملیونش مشغول بازیای خود ولو (دوتا ۲ و کانتر) هستن. مایکروسافت اگه میخواد بیاد تو بازار پی سی سهمی پیدا کنه باید به جای منتشر کردن بازیای Xone روی پی سی که به نظر من یه جور خیانت به Xone داراست دوتا بازی مناسب جو پی سی بسازه منظورم بازیای که ملت رو نگه دارن (MOBA,MMO,Online FPS,RTS) . اونوقته که کنار بازیای مولتی پلتفرم و روی یه اکوسیستم و کلاینت قوی پی سی گیمر رو بکشونه سمت خودش.

چیزی که یک استور رو قوی میکنه تعداد افرادی هستن که بهش سر میزنن و ازش خرید میکنن. یعنی در واقع بازیسازها و پابلیشرها به این آمارها نگاه میکنن و بعد متناسب با این آمارها بازیهاشون رو برای پلتفرمها یا استورهای خاص عرضه میکنن. چیزی که در کوتاه مدت (از همون ابتدای کار) میتونه به W10 کمک کنه بودنش کنار XB1 هست و چیزی که در بلند مدت میتونه به XB1 (یا XB2 یا ....) کمک کنه بودنش در کنار W10ـه. اینکه الان تعداد بازیهای ایندی که روی PS4/PS3/PS Vita میان بیشتر از تعداد بازیهای ایندی که روی XB1 میان هستن دلیلش همینه (IB کمتری داره). اینکه بازیهای ژاپنی به مراتب بیشتری برای PS4 و Wii U ساخته میشن علتش همینه و باز اینکه بازیهای ژاپنی کمتری روی همین پلتفرمها برای غرب ساخته میشن علتش همینه (چون توی استورهای غربی عناوین ژاپنی فروش کمتری دارن).

وقتی مایکروسافت میخواد آمار دیوایسهای W10ـی رو بده، آمار XB1 رو هم توی اونها حساب میکنه. وقتی هم که بخواد تعداد بازیهای فروش رفته روی W10 و XB1 رو گزارش بده قطعاً آمار رو به صورت یکجا و با هم گزارش میکنه و کاری نداره که چقدر از این بازیها روی استور W10 فروش رفتن و چقدرشون روی XB1. بازیسازها و پابلیشرها هم در نهایت به این آمار کلی نگاه میکنن و تصمیم میگیرن. برای همین هم هست که مایکروسافت در دو-سه تا گزارش مالی اخیرش تعداد کاربرهای فعال Xbox Live رو گزارش داده و نه تعداد XB1های فروش رفته. این قصیه مرغ و تخم مرغ هست. همون مشکلی که برای Windows Phone هم بوجود اومده بود. اینکه تعداد appهای WP بیشتر بشن نیازمند بیشتر شدن IBـش هست و اینکه IBـش زیاد بشه نیازمند بیشتر شدن appهاشه و این دقیقاً مشکلی بود که این سیستم عامل رو از نفس انداخت، چون این چرخه هیچ وقت تموم نمیشد. چون بازیها و appهای بروز زیادی WP رو در کنار اندروید و ios هدف قرار نگرفتن و نمیگیرن.

در نتیجه به نظر من راه درست همین هست که مایکروسافت در پیش گرفته. داشتن یک سیستم عامل (Windows 10)، داشتن یک app یا بازی (با استفاده از Universal Windows app/games)، داشتن یک استور و استفاده از یک سرویس (Xbox Live). این راه حل مایکروسافت برای ارائه تجربه یکسان به کاربرهاش و ساپورت همه جانبه تمام Deviceهای ویندوزی هست و تلاشهای تمام شرکت هم حول همین ایده شکل گرفتن. بحث بازیهای Xbox و اومدنشون روی استور هم در همین رابطه هست. الان ممکنه بگید دارن XB1 رو قربانی میکنن و دیگه کنسول برای مایکروسافت مهم نیست یا دارن به XB1 دارها خیانت میکنن و ... ولی اگر این کار مایکروسافت جواب داد و به نتیجه رسید چی؟ باز هم این حرفها رو میزنید؟

بازیهایی هم که تا الان برای W10 معرفی کردن بنظرم اکثراً برای PC مناسب بودن و هستن (حداقل با یک نگاه سطحی):

Quantum Break (A Remedy Game/TPS/Single Player)
Killer Instinct S3 (Fighting/F2P Mode/Online Multiplayer)
GeoW: UE (TPS/Single Player/Online Multiplayer)
Fable: Legends (F2P 4vs1/Action RPG/Tower Defense)
Gigantic (MOBA)
ReCore (Action Adventure)
Halo Wars 2 (RTS/Single Player/Online Multiplayer)
Sea of Thieves (Share World Game)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر