سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
سلام دوستان
من یک سال و نیم هست که xbox serie s یک ترا دارم و دستگاه میدادم بیرون برام بازی میریختن ولی جدیدا بازی های xbox one رو میریزن یا ناقص میریزن و میخوام قانونی گیم پس بخرم و با خود کنسول دانلود کنم.
الان برای pc و کلود نمیخام فقط برای خود کنسول گیم پس میخوام.
اگر اکس باکس لایو گلد بگیرم به آرشیو بازی های گیم پس دسترسی دارم؟(غیر از EA) یا حتما باید آلتمیت بخرم؟
موقع ساختن اکانت مثل PSN آدرس آمریکا باید بدم؟
پلی استیشن وی.پی.ان یا دی.ان.اس نمیخواست و وصل میشد اکس باکس باید بزنم؟
میخوام کد بخرم قانونی ردیم کنم. یا با گیفت کارت گیم بخرم.راهنمایی کنید.تشکر
از اینجا گیفت کارت PSN میخرم خوبه . از همینجا بخرم؟

• Like
Reactions: snOOpy ::.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
سلام دوستان
من یک سال و نیم هست که xbox serie s یک ترا دارم و دستگاه میدادم بیرون برام بازی میریختن ولی جدیدا بازی های xbox one رو میریزن یا ناقص میریزن و میخوام قانونی گیم پس بخرم و با خود کنسول دانلود کنم.
الان برای pc و کلود نمیخام فقط برای خود کنسول گیم پس میخوام.
اگر اکس باکس لایو گلد بگیرم به آرشیو بازی های گیم پس دسترسی دارم؟(غیر از EA) یا حتما باید آلتمیت بخرم؟
موقع ساختن اکانت مثل PSN آدرس آمریکا باید بدم؟
پلی استیشن وی.پی.ان یا دی.ان.اس نمیخواست و وصل میشد اکس باکس باید بزنم؟
میخوام کد بخرم قانونی ردیم کنم. یا با گیفت کارت گیم بخرم.راهنمایی کنید.تشکر
از اینجا گیفت کارت PSN میخرم خوبه . از همینجا بخرم؟
کانالهایی که روی اکانتت برات گیم پس فعال میکنن هم قانونی هستن و هیچ مشکلی ندارن.
ولی فقط گیم پس آلتیمیت میفروشن. دلیلش هم اینه که عمدتن از طریق ea play گیم پس رو فعال میکنن.
قیمت یک ساله اش هم دیروز کریزی آفر زده بود 1500 و خورده ای.
فقط در نظر بگیر تو این روش برای تمدید حتمن باید مدت زمان گیم پست تموم بشه تا دوباره بتونی رو اکانتت گیم پس بزنی

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
بچه ها دوست من این مشکل رو سر بازی مکس پین 3 داره.
راه حلی برای واسش هست؟
فقطم رو همین بازی هست و باقی بازیا بی مشکل ظبط میشه.
View attachment 328942
سلام، همین الان تست کردم بازیو، منم نمیتونم فیلم بگیرم، این بازیو ساپورت نمیکنه.

فکر کردم شاید چون برای 360 ه نمیشه ولی قبلش تو بازی dead space 3 بودم و capture کرد.

• Like
Reactions: AMIN-1399F

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
سلام، همین الان تست کردم بازیو، منم نمیتونم فیلم بگیرم، این بازیو ساپورت نمیکنه.

فکر کردم شاید چون برای 360 ه نمیشه ولی قبلش تو بازی dead space 3 بودم و capture کرد.

نه مشکلی نداره بازی های 360
فقط این مکس پین 3 این داستان رو داره!
خیلی عجیبه.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
بچه ها دوست من این مشکل رو سر بازی مکس پین 3 داره.
راه حلی برای واسش هست؟
فقطم رو همین بازی هست و باقی بازیا بی مشکل ظبط میشه.
View attachment 328942
مکس پین ۳ رو نه میشه استریم کرد و نه اسکرین شات گرفت. گویا یک سری از لایسنس های بازی از بین رفتن و برای همون امکان عکس و استریم تو بازی وجود نداره و توسط راک استار بلاک شده.

FALLOUT:Tehran

عضو جدید
Feb 20, 2024
6
سلام دوستان
حجم هارد s series 512 جوابگوی چند تا بازی نسل نهمی میشه؟ تبادل دیتای بازیها بین هارد اکسترنال و کنسول و بالعکس به راحتی انجام میشه ؟
و اینکه
کدام ریجن دستگاه بهتره خریداری بشه و اصلا فرقی داره و یا مهمه که ریجن کنسول و بازیها یکی باشه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
سلام دوستان
حجم هارد s series 512 جوابگوی چند تا بازی نسل نهمی میشه؟ تبادل دیتای بازیها بین هارد اکسترنال و کنسول و بالعکس به راحتی انجام میشه ؟
و اینکه
کدام ریجن دستگاه بهتره خریداری بشه و اصلا فرقی داره و یا مهمه که ریجن کنسول و بازیها یکی باشه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
از 512 گیگ 365 گیگ حجم در اختیار دارین مابقی ماله سیستم عامله
بله به راحتی انجام میشه منتها بازی های نسل 8 فقط روی هارد جواب میده نسل 9 فقط از ssd اجرا میشه
ایکس باکس ریجن بندی نداره و معنی مفهومی نداره ریجن تو ایکس باکس بازیم همه ریجن ها جواب میدن بازم معنی مفهومی نداره

• Like
Reactions: FALLOUT:Tehran

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان من دو تا بازی برای xbox one رو میخوام اپدیت کنم جدیدا یه خط ایرانسل خریدم گوشیم هم a53 سامسونگه بسته شبانه 30 گیگ ایرانسلم خریدم ولی وقتی اپدیتا رو میزارم اپدیت شه با هات اسپات خط ایرانسله گوشیم خیلی کنده سرعت نت چند بار تست کردم و نتیجه همین بوده مثلا تو 4 ساعت تنها 2 گیگ دانلود میشه در حالی که تو روز خطه ایرانسلم و یا با خطه همراه اولم با این که ساعت شلوغ تری هم هست نسبت به صبحا سرعت دانلود بهتری میگیرم میخواستم بپرسم ایا من کارم مشکلی داره که اینقدر سرعت دانلود پایینه؟ یا نه خطه ایرانسل کلا بسته های 2 تا 7 صبحش سرعت پایینی دارن؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
دوستان من دو تا بازی برای xbox one رو میخوام اپدیت کنم جدیدا یه خط ایرانسل خریدم گوشیم هم a53 سامسونگه بسته شبانه 30 گیگ ایرانسلم خریدم ولی وقتی اپدیتا رو میزارم اپدیت شه با هات اسپات خط ایرانسله گوشیم خیلی کنده سرعت نت چند بار تست کردم و نتیجه همین بوده مثلا تو 4 ساعت تنها 2 گیگ دانلود میشه در حالی که تو روز خطه ایرانسلم و یا با خطه همراه اولم با این که ساعت شلوغ تری هم هست نسبت به صبحا سرعت دانلود بهتری میگیرم میخواستم بپرسم ایا من کارم مشکلی داره که اینقدر سرعت دانلود پایینه؟ یا نه خطه ایرانسل کلا بسته های 2 تا 7 صبحش سرعت پایینی دارن؟
اتفاقا اون بسته پر سرعت ترین نت ممکن رو میده.
رو اتوماتیک بزار dns رو و چک کن.
اگه بازم نشد باید dns های مختلف رو تست کنی ببینی با کدوم جواب بهتری میگیری.

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
سلام دوستان گرامی
الان یه مدتی هست وقتی ایکس باکس سری اس رو روشن میکنم
حدودا 30 40 ثانیه روی لوگو استارت اپ xbox میمنونه.. بعد 40 ثانیه وارد قسمت انتخاب اکانت میشه...
کنسولو امروز با اخرین اپدیت داده شده به صورت فول اپدیت کردم...
یه بارم کنسولو کلیر کش کردم بازم این مورد هست...

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
سلام دوستان گرامی
حدودا 30 40 ثانیه روی لوگو استارت اپ xbox میمنونه.. بعد 40 ثانیه وارد قسمت انتخاب اکانت میشه...
احتمالا بخاطر اینترنتت باشه. بدون اینترنت هم همین اتفاق میفته؟

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
سلام دوستان گرامی
این فکر ‌کنم باگ باشه
سری ایکسم جدیدا موقع روشن شدن زیادی رو لوگو میمونه

مشکل خاصی نیست با آپدیت حل میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر