سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

rahman0158

کاربر سایت
Aug 30, 2010
129
دقیقا چجوریه یعنی؟ میتونه از تنظیمات تی وی یا کنسول باشه احتمالا اینی که میگید مربوط به aspect ratio باشه باید روی اتومات یا ۱۶:۹ باشه هم کنسول هم تی وی جفتشو چک کنید غیر اون ممکنه magnifier رو فعال کرده باشید اونم از تنظیمات کنسول چک کنید
اگه مشکلتون حل شد با calibrator داخل تنظیمات کنسول تی وی تون رو کالیبره کنید تی وی اگه از مدلای خوب و بروز نباشه ممکنه مشکلات عجیبی داشته باشه من بعد یه نسل تازه فهمیدم تی ویم تنظیمات hdr مناسبی نمیده و خیلی تصویر تیرس رو سری اس با فعال کردن ycc 4:2:2 و کلی تغییر تو تنظیمات تی وی تونستم مشکلشو حل کنم رو ps5 حل نشد کلا hdr رو قطع کردم احتمالا nit مناسبی رو hdr نداره تی ویم و تصویر تیره و رنگ هارو خیلی خیلی بد نشون میده رو sdr تصویر و طیف رنگ فوق العاده بهتری میگیرم
برو تو قسمت hdr calibration همزمان دکمه های RB LB RT LT رو فشار بده اون بالا درصد نیت تصویر میاد معمولا تی وی های معمول رو باید بین 400 الی 600 نیت ست کنی اگر هم می دونی تی وی چند نیت ساپورته همون رو ست کن پنل تی وی هم اگه VA هست رنگ مشکی رو صفر درصد بزار و اگه IPS بنا به دستور نمونه کالیبره انجام بده.

• Like
Reactions: KinG-ScorpioN

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
232
دقیقا چجوریه یعنی؟ میتونه از تنظیمات تی وی یا کنسول باشه احتمالا اینی که میگید مربوط به aspect ratio باشه باید روی اتومات یا ۱۶:۹ باشه هم کنسول هم تی وی جفتشو چک کنید غیر اون ممکنه magnifier رو فعال کرده باشید اونم از تنظیمات کنسول چک کنید
اگه مشکلتون حل شد با calibrator داخل تنظیمات کنسول تی وی تون رو کالیبره کنید تی وی اگه از مدلای خوب و بروز نباشه ممکنه مشکلات عجیبی داشته باشه من بعد یه نسل تازه فهمیدم تی ویم تنظیمات hdr مناسبی نمیده و خیلی تصویر تیرس رو سری اس با فعال کردن ycc 4:2:2 و کلی تغییر تو تنظیمات تی وی تونستم مشکلشو حل کنم رو ps5 حل نشد کلا hdr رو قطع کردم احتمالا nit مناسبی رو hdr نداره تی ویم و تصویر تیره و رنگ هارو خیلی خیلی بد نشون میده رو sdr تصویر و طیف رنگ فوق العاده بهتری میگیرم
تو ستینگ - بخش جنرال - تی‌وی اند دیسپلی اپشن

واردش بشی اولی فکر می‌کنم رزولوشن باشه.
رزولوشن رو مطابق رزولوشن TV بذار.

تو بخش 4k tv details می‌تونی ببینی چه چیزایی همخونی نداره.

اگر می‌خوای ریسایز کنی تو همین بخش، قسمت کالیبر تی‌وی هست. ولی اینها نمونه هست و تنظیمات رو باید با TV انجام بدی!

اگر درست نشد با کابل دیگه یا به پورت HDMI دیگه‌ای از TV وصل کن.
همه این کارا کردم منتهی درست نمیشه البته ناگفته نماند تلویزیونم هیچی نداره ماله عصر حجر عهد عتیق.... اون موقع هاست پلاسما نمی‌دونم چی چیه :D پس یحتمل ماله همینه و نمیشه کاریش کرد :(

اینجوریه از بالا رفته تو تلویزیون ازشم رد شده اذیت کننده نی زیاد ولی گفتم شاید راهکاری داشته باشه
IMG_20230203_140603.jpg

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
همه این کارا کردم منتهی درست نمیشه البته ناگفته نماند تلویزیونم هیچی نداره ماله عصر حجر عهد عتیق.... اون موقع هاست پلاسما نمی‌دونم چی چیه :D پس یحتمل ماله همینه و نمیشه کاریش کرد :(

اینجوریه از بالا رفته تو تلویزیون ازشم رد شده اذیت کننده نی زیاد ولی گفتم شاید راهکاری داشته باشه
View attachment 283340
از ستینگ کنسول رزولوشن رو کمتر بذار ببین چی میشه. تلویزیون
Full HD هست؟

• Like

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087

View attachment 283340
تو داشبورد اصلی هم همینه؟ هم کنسول هم بازیا یه قسمت border دارن که با تی وی ست بشه ازونجا ست کنی درست میشه بازیا تو قسمت ستینگ دارن اولین بار هم اجرا میکنی معمولا میارن
تو خود کنسول هم نمیدونم کجا هست فکر کنم همون قسمت کالیبره که بری میاره با d-pad تنظیمش کن هم سایز تی وی بشه
برو تو قسمت hdr calibration همزمان دکمه های RB LB RT LT رو فشار بده اون بالا درصد نیت تصویر میاد معمولا تی وی های معمول رو باید بین 400 الی 600 نیت ست کنی اگر هم می دونی تی وی چند نیت ساپورته همون رو ست کن پنل تی وی هم اگه VA هست رنگ مشکی رو صفر درصد بزار و اگه IPS بنا به دستور نمونه کالیبره انجام بده.
بعدا تست میکنم ولی درکل روشنایی مناسبی نداره و رنگ هارو به شدت بد نشون میده پنلش هم ips هست ترجیح میدم با همون sdr استفاده کنم تا بعدا تی وی عوض کنم قدیمی هم نیست مال دو یا سه سال پیشه ولی کلا ازش راضی نیستم تو hdr
ادیت: رو ps5 دوباره کالیبره کردم تست کنم تی وی رو مود گیم تصویر خیلی بدرنگ و تیره ای میده با hdr رو مود های دیگه باز یکم بهتره ولی بازم دلچسب نبود برگردوندم به sdr ضمن اینکه رو سری اس نمیتونم مود تی وی رو عوض کنم از موس کیبورد استفاده میکنم فقط رو مود گیم بدون اینپوت لگ هست
رو سری اس باز داشبورد چیز خاصی نداره قسمت ستینگش ولی ps5 وقتی hdr رو قطع میکنم میره رو حالت full rgb کلا طیف رنگی متفاوت منو به وضوح مشخصه حالا نمیدونم کیفیت تی وی مناسب نیست یا مشکل از چیز دیگس چون تی وی از ۱۲۰فریم هم حتی پشتیبانی میکنه اونقدرا هم پایین رده نیست

آخرین ویرایش:
  • Like

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
232
از ستینگ کنسول رزولوشن رو کمتر بذار ببین چی میشه. تلویزیون
Full HD هست؟
نه فک کنم فقط hd
رفتم رو 480×640 گذاشتم فقط رو این حالت کوچیک تر از تلویزیون میشه که خب افتضاحه :D
تو داشبورد اصلی هم همینه؟ هم کنسول هم بازیا یه قسمت border دارن که با تی وی ست بشه ازونجا ست کنی درست میشه بازیا تو قسمت ستینگ دارن اولین بار هم اجرا میکنی معمولا میارن
تو خود کنسول هم نمیدونم کجا هست فکر کنم همون قسمت کالیبره که بری میاره با d-pad تنظیمش کن هم سایز تی وی بشه

بعدا تست میکنم ولی درکل روشنایی مناسبی نداره و رنگ هارو به شدت بد نشون میده پنلش هم ips هست ترجیح میدم با همون sdr استفاده کنم تا بعدا تی وی عوض کنم قدیمی هم نیست مال دو یا سه سال پیشه ولی کلا ازش راضی نیستم
تو داشبورد نه مشکلی نیست فقط تو بازیا اینجوری میشه واسه border هم که از تنظیمات نشد تو بازی هم نداره همچنین گزینه ای :(

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
نه فک کنم فقط hd
رفتم رو 480×640 گذاشتم فقط رو این حالت کوچیک تر از تلویزیون میشه که خب افتضاحه :D

تو داشبورد نه مشکلی نیست فقط تو بازیا اینجوری میشه واسه border هم که از تنظیمات نشد تو بازی هم نداره همچنین گزینه ای :(
اصولا اکثر بازیا این امکان رو دارن تو بازیایی که امکانشو دارن با اون روش میتونید درستش کنید اگه نداشته باشه نمیدونم کاری میشه کرد یا نه ما هم یه تی وی قدیمی از همین مدلای پلاسما داریم صرفا برای دیدن شبکه ها دقیقا همین مشکل شمارو داره
ادیت: االان دیدم زدید hd هست hd یعنی ۱۲۸۰ در ۷۲۰ شما رزولوشنو بذار رو این تست کن

آخرین ویرایش:
  • Like

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
نه فک کنم فقط hd
خب طبعا HD هم نباید باشه. بین 640×480 تا 720 باید باشه. ایشالا یه جدیدش رو می‌گیری.

• Like

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
دوستان، بجز port forwarding و وصل کردن مستقیم کابل Ethernet آیا راه دیگه ای برای تغییر NAT strict هست؟ چون این دوتا اصلا برای من تغییری ایجاد نکرد!
با وایرلس Strict و با گوشی Moderate هست ولی گوشی قطعی زیادی داره. می خوام Monster Hunter Rise رو بازی کنم و برای قسمت آنلاینش خیلی قطع میشه!
اینترنت خوب برای کنسول چه چیزی پیشنهاد میدین؟ چون من وایرلس آریانت اباذر دارم و خیلی افتضاحه(چند سال پیش برای Monster Hunter World روی PS4م Port forwarding جواب داد، اما الان پورت های Xbox رو که فوروارد کردم اصلا جواب نمیده!)

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
دوستان، بجز port forwarding و وصل کردن مستقیم کابل Ethernet آیا راه دیگه ای برای تغییر NAT strict هست؟ چون این دوتا اصلا برای من تغییری ایجاد نکرد!
با وایرلس Strict و با گوشی Moderate هست ولی گوشی قطعی زیادی داره. می خوام Monster Hunter Rise رو بازی کنم و برای قسمت آنلاینش خیلی قطع میشه!
اینترنت خوب برای کنسول چه چیزی پیشنهاد میدین؟ چون من وایرلس آریانت اباذر دارم و خیلی افتضاحه(چند سال پیش برای Monster Hunter World روی PS4م Port forwarding جواب داد، اما الان پورت های Xbox رو که فوروارد کردم اصلا جواب نمیده!)
مبین نت نت تایپ 2 و 1 هست بقیه نت تایپشون سه هست من خودم دارم راضیم ولی حجم خوریش بالاست یه مقدار و به آنتن دهی منطقه هم مربوط هست کیفیتش... منظور اینه کیفیتی که میگیرید... من مبین نت td رو پیشنهاد میکنم

N0o0bSmoke

کاربر سایت
Oct 24, 2021
129
Divison 2 قابل بازی هست؟ فیلتر و این چیزا نیست حتما چیز پی ان بخواد؟ پلیر داره اصلا؟

پیشاپیش از نامربوط بودن سوال به تاپیک عذرخواهم، جایی بهتر از این تاپیک به چشمم نخورد #:-S

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
Divison 2 قابل بازی هست؟ فیلتر و این چیزا نیست حتما چیز پی ان بخواد؟ پلیر داره اصلا؟

پیشاپیش از نامربوط بودن سوال به تاپیک عذرخواهم، جایی بهتر از این تاپیک به چشمم نخورد #:-S
فیلتره
اگه دنبال بازی مشابه میگردید outriders نسبتا مشابه همونه البته اینم با دی ان اس خیلی وقتا وصل نمیشه باید چندین بار رفرش کرد بخش انلاینشم من نتونستم وصل بشم ولی تک نفرشو میشد رفت

• Sad
Reactions: N0o0bSmoke

N0o0bSmoke

کاربر سایت
Oct 24, 2021
129
فیلتره
اگه دنبال بازی مشابه میگردید outriders نسبتا مشابه همونه البته اینم با دی ان اس خیلی وقتا وصل نمیشه باید چندین بار رفرش کرد بخش انلاینشم من نتونستم وصل بشم ولی تک نفرشو میشد رفت
ممنون
مولتی برام مهم بود میخواستم با دوستم بازی کنیم :(

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
با سلام به دوستان ببخشید میخواستم برای xbox one هارد اکسترنال بخرم که مدل apacer ac532 مد نظرمه برای خرید میخواستم بپرسم به نظرتون خوبه این مدل؟ یکی هم تو نظراتش نوشته که رو xbox series کار میکنه ولی من یه نگرانی که دارم اینه که انگار این هارد رو نمیشه به tv وصل کرد چون انگار ولتاژ بالایی میخواد هارد که tv از پس جور کردنش برنمیاد حتی یکی گفته بود به این خاطر ممکنه بزنه tv رو بسوزونه میخواستم بدونم خطری نیست همچین مدلی برای one کنسول میتونه برقشو تامین کنه تا هم کار کنه و هم از اون طرف به مادربورد کنسول صدمه نزنه؟؟؟
https://www.digikala.com/product/dkp-388097/هارد-اکسترنال-اپیسر-مدل-ac532-ظرفیت-1-ترابایت/

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
با سلام به دوستان ببخشید میخواستم برای xbox one هارد اکسترنال بخرم که مدل apacer ac532 مد نظرمه برای خرید میخواستم بپرسم به نظرتون خوبه این مدل؟ یکی هم تو نظراتش نوشته که رو xbox series کار میکنه ولی من یه نگرانی که دارم اینه که انگار این هارد رو نمیشه به tv وصل کرد چون انگار ولتاژ بالایی میخواد هارد که tv از پس جور کردنش برنمیاد حتی یکی گفته بود به این خاطر ممکنه بزنه tv رو بسوزونه میخواستم بدونم خطری نیست همچین مدلی برای one کنسول میتونه برقشو تامین کنه تا هم کار کنه و هم از اون طرف به مادربورد کنسول صدمه نزنه؟؟؟
https://www.digikala.com/product/dkp-388097/هارد-اکسترنال-اپیسر-مدل-ac532-ظرفیت-1-ترابایت/

مدل های ۲.۵ اینچی عملکرد نسبتا یکسانی دارن مگر اینکه نسخه usb متفاوت باشه که سرعتشون بیشتره

این مدل هم که شما فرستادی هم همینه و خیلی فرقی با برند های دیگه نمیکنه

این مارک خودش هم هارد تولید نمیکنه و فقط هارد برند های دیگه رو تحت برند خودش میفروشه

احتمالا باز کنی هارد داخلش سیگیت یا وسترن دیجیتال باشه

خلاصه که هر مدل ۲.۵ اینچی بگیری آنچنان فرقی با بقیه مدل ها ندارن و همشون یه چیزن :D

همه هارد های اکسترنال به xbox one و series میخوره ولی اگه بخوای روی هارد بازی نصب کنی دیگه روی دستگاه های دیگه مثل تلویزیون قابل استفاده نیست مگر اینکه فرمت بشه

ولتاژ هارد اکسترنال ۲.۵ اینچی همشون ۵ ولت هستن و این یه استانداره

فقط واسه اینکه موتور هارد درست کار کنه باید درگاه usb آمپر کافی بده

حالا تلویزیون اگه آمپر کافی بده هارد کار میکنه و اگر مثلا نیم آمپر باشه کلا هارد کار نمیکنه

خلاصه که هارد نمیتونه تلویزیون خراب کنه

هیچ هارد اکسترنالی هم نمیتونه به برد xbox صدمه بزنه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
شما هارد اکسترنال میخوای بگیری ترجیحا ارزون ترین مدل تو بازارو بگیر هاردای ۲.۵ تغاوتی ندارن من خودم وسترن دارم اون زمان که گرفتم ارزونترین مدل بود یه نسل رو ps4 ازش کار کشیدم الانم رو سری اس دارم ازش کار میکشم رو سری x/s کار میکنن ولی فقط بازیای نسل قبل از روش قابل اجراس بازیای خود x/s فقط از هارد اینترنال اجرا میشه یا expansion storage میخواد که هم قیمت خود کنسوله

• Like
Reactions: Aperture

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر