سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان
Series S رو گرفتم و یه اکانت دوماهه اولتیمت رو فعلا برای امتحان گرفتم.
اکانت کامل گرفتم(نوشته بود هر دو ظرفیت رو داره و روی دوتا کنسول میشه استفاده کرد)
اکانت رو Sign in کردم و با اکانت خودم هم چندتا از بازی های گیم پس و EA play رو دانلود و اجرا کردم و مشکلی نداشت ولی.
چند تا سوال دارم:

۱- توی راهنمای فعال سازی(سه راهنما برای اکانت کامل/هوم/سویچ داشت) نوشته توی مرحله ی آخر چندتا Next و . . . بزنید، اما یکی از چیزهایی که کنسول پرسید Home کردن اکانت بود که توی راهنما این مرحله نبود و منم گزینه ی Maybe later رو انتخاب کردم(اکانت رو هوم نکردم فعلا) آیا این برای اکانت کامل درسته؟ یا اینکه باید حتما هومش کنم؟ الان هیچ اکانتی هوم نیست روی دستگاهم.
۲- الان که کنسول رو دوباره روشن کردم (instant sign-in برای اکانت خودم فعاله) وقتی توی Library رفتم توی قسمت گم پس هیچی نبود ولی بازی هایی که دانلود کرده بودم توی صفحه اصلی بودن(البته بازشون نکردم که ببینم بازی هایی که قبلا دانلود کردم اجرا میشه یا نه) توی قسمت سویچ، اکانت گیم پسم رو Sign in کردم و دوباره وارد اکانت خودم شدم و مثل قبل بازی های گیم پس رو نشون داد. سوالم اینه که آیا با اکانت کامل هم باید هر بار که می خوام بازی دانلود کنم یا بازی کنم اول یکبار اکانت گیم پس رو Sign-in کنم و بعد به اکانت خودم سویچ کنم؟ فرق اینکار با اکانت های (ظرفیت سویچ) چی؟

1.معمولا اکانت ظرفیت کامل کسانی میگیرن که میخوان هر دو ظرفیت خودشون استفاده کنن مثلا بدن به دوستشون

شما اکانت گیم پس هوم کنید که نیاز به لاگین کردن نداشته باشید و کار فوق العاده راحتی هم هست

۲.همینطور که دوستمون هم گفتن شما فعلا دارید از ظرفیت سوییچ کنسول استفاده میکنید و هوم کنید مشکلتون حل میشه

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
درود
شما الان داری از ظرفیت سویچ اکانت استفاده میکنی و برای اینکنه نخوای هر بار وارد اکانت سویچ بشی و Sign in کنی باید هومش کنی.
1.معمولا اکانت ظرفیت کامل کسانی میگیرن که میخوان هر دو ظرفیت خودشون استفاده کنن مثلا بدن به دوستشون

شما اکانت گیم پس هوم کنید که نیاز به لاگین کردن نداشته باشید و کار فوق العاده راحتی هم هست

۲.همینطور که دوستمون هم گفتن شما فعلا دارید از ظرفیت سوییچ کنسول استفاده میکنید و هوم کنید مشکلتون حل میشه
ممنون، خودم هم شک داشتم که باید هومش کنم، اما طبق راهنمای خودشون که برای اکانت کامل چیزی از هوم کردن نگفته بود انجام دادم.

ferip489

کاربر سایت
Oct 27, 2022
6
میشه روی هارد بازی نسل 8 افلاین ریخت و روی خود کنسول گیم پس داشت
هر موقع خواستم انلاین بشم هارد و جدا کنم بازی کنم و زمانی که میرم جایی افلاین از رو هارد بازی کنی و یه سوال دیگه برای بازی افلاین فقط بازی را دانلود کنم حله یا باید کار دیگه ای هم انجام داد
دسته های وان چه اس چه ایکس با سری اس هماهنگی کامل دارن ؟
ایا میشه با اتصال موس و کیبورد به کنسول و با یک دسته بلک اپس 4 را دونفره بازی کرد

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
هر موقع خواستم انلاین بشم هارد و جدا کنم بازی کنم و زمانی که میرم جایی افلاین از رو هارد بازی کنی و یه سوال دیگه برای بازی افلاین فقط بازی را دانلود کنم حله یا باید کار دیگه ای هم انجام داد
ایا میشه با اتصال موس و کیبورد به کنسول و با یک دسته بلک اپس 4 را دونفره بازی کرد

سوال اول که نمیشه

سوال دوم شما دیتا بازی نصب داشته باشی میتونی آفلاین اجرا کنی اگه بازی روی اکانت باشه و اکانت هم هوم باشه

حالا دیتا دانلود کنی یا از هارد کپی کنی یا بدی بیرون بریزن فرقی نداره

بله همه دسته های xbox one به سریز میخوره ولی کیفیت دسته های series بهتره و کلید شیر داره

سوال آخر نمیدونم چون تست نکردم ولی احتمالا میشه چون وقتی موس و کیبرد وصل کنی باید داخل بازی انتخاب کنی کنترل با دسته باشه یا موس و کیبرد

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
سوال اول خیر نمیشه،
برا بازی افلاین هم فقط دانلود کنی نمیتونی بازی کنی، باید تو اکانت بازی باشه تا بعد دانلود بتونی بازی کنی، ( بازی افلاین اینطوریه که اول اکانت میزنن بعد بازی ها رو کپی یا دانلود میکنن و بعد افلاین میکنن و کنسول با لایسنس ثبت شده ی اون اکانت بازی ها رو افلاین اجرا میکنه)
دسته هم همشون هماهنگی دارن با سری اس
در مورد ماوس و کیبورد هم بستگی به سازنده ی بازی داره که ساپورت کنه یا نه،

• Like
Reactions: Masood1992sdt

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
دوستان یسوال داستم در مورد اجرای بازی رو سریز اس...
من بازی کالاف mw2022 رو که بازی میکنم،تو کات سین فیلم ها ی مقدار روون نیس و انگار ی کوچولو در حد یه درصد با لگ پخش میشه فیلم های بین بازی.
لگ نمیشه گفتا ولی روون هم نیس،ولی خود بازی کاملا اوکیه...
این بخاطر سنگین بودن بازیه یااینکه برا همه همینطوره.
سریز اسم رو تازه دو هفتس خریدم و کاملا اکبند بوده و سفارش ژاپنه.
فک نمیکنم مشکل از دستگاهم باشه

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان یسوال داستم در مورد اجرای بازی رو سریز اس...
من بازی کالاف mw2022 رو که بازی میکنم،تو کات سین فیلم ها ی مقدار روون نیس و انگار ی کوچولو در حد یه درصد با لگ پخش میشه فیلم های بین بازی.
لگ نمیشه گفتا ولی روون هم نیس،ولی خود بازی کاملا اوکیه...
این بخاطر سنگین بودن بازیه یااینکه برا همه همینطوره.
سریز اسم رو تازه دو هفتس خریدم و کاملا اکبند بوده و سفارش ژاپنه.
فک نمیکنم مشکل از دستگاهم باشه
آپدیت کنسول و بازی رو چک کن، اگر اپدیتی براش اومده آپدیت کن.

اگر گیم افلاین ریختی که هیچ، مشکل از همونه.

• Like
Reactions: Masood1992sdt

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
سلام دکمه RB خودش خود به خود میزنه ، دسته رو ریستم کردم درست نشد ، کسی میدونه مشکل چیه؟
شاید میکرو سوییچش مشکل پیدا کرده و نیاز به تعویض داره.

اگر می‌تونی از روی ویدئو کنترلر رو خودت باز کن یه لایه‌ش رو. قسمت روی پورت usb و ابرویی rb lb رو در بیار.
میکرو سوییچ رو تمیز کن. با اسپری یا الکل صنعتی‌ و گوش پاک کن. با پیچ گوشتی یا چیزی چندین بار دکمه میکرو سوییچ رو بزن.

بعد
برویکی از سایت های Gamepad tester. کنترلر رو با کابل به pc وصل کن. اونجا هم دکمه رو چک کن. و چند باری میکرو سوییچ رو بزن. اگر اوکی شد که حله‌. نشد باید اون میکرو سوییچ عوض بشه.

• Like
Reactions: jalin

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
شاید میکرو سوییچش مشکل پیدا کرده و نیاز به تعویض داره.

اگر می‌تونی از روی ویدئو کنترلر رو خودت باز کن یه لایه‌ش رو. قسمت روی پورت usb و ابرویی rb lb رو در بیار.
میکرو سوییچ رو تمیز کن. با اسپری یا الکل صنعتی‌ و گوش پاک کن. با پیچ گوشتی یا چیزی چندین بار دکمه میکرو سوییچ رو بزن.

بعد
برویکی از سایت های Gamepad tester. کنترلر رو با کابل به pc وصل کن. اونجا هم دکمه رو چک کن. و چند باری میکرو سوییچ رو بزن. اگر اوکی شد که حله‌. نشد باید اون میکرو سوییچ عوض بشه.
ابرویش چندباری شیکست هی چسب میزدم ، به نظرم ارتفاع گرفته بخاطر چسب به مرور ، بعد فشار اومده به دکمش ، دیگه دکمش یبار بخوره از توی میکرو سویچ لمس برقرار میشه کلا با این وجود به نظرت بازم با تمیز کردن درست میشه؟ یا باید بدم بیرون تعویض شه میکروسویچش

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
ابرویش چندباری شیکست هی چسب میزدم ، به نظرم ارتفاع گرفته بخاطر چسب به مرور ، بعد فشار اومده به دکمش ، دیگه دکمش یبار بخوره از توی میکرو سویچ لمس برقرار میشه کلا با این وجود به نظرت بازم با تمیز کردن درست میشه؟ یا باید بدم بیرون تعویض شه میکروسویچش
باید باز کنی و خود میکرو سوییچ رو تمیز کنی و همونجا تستش کنی. ممکنه ابرویی مشکل داشته باشه. میکرو سوییچ رو عوض کنی بازم خرابش‌ کنه!

• Like

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

اگه ابرویی شکسته اول ابرویی عوض کن و قیمت زیادی هم نداره در حد ۲۰-۳۰ تومنه

کلید زیر ابرویی هم اگه با هویه میتونی کار کنی عوض کردنش زیاد سخت نیست در صورتی که کلید به کلی خراب شده باشه

ولی معمولا این کلید ها خیلی عمر بالایی دارن و به همین راحتی ها خراب نمیشن

یه همچین چیزی هست کلید LB -RB
51sdgvI5M+L.jpg

• Like

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
باید باز کنی و خود میکرو سوییچ رو تمیز کنی و همونجا تستش کنی. ممکنه ابرویی مشکل داشته باشه. میکرو سوییچ رو عوض کنی بازم خرابش‌ کنه!
نه تو حالت باز شده ام یبار فشارش میدم دیگه هی میزنه ، مطمِنم فشار زیاد دادم این حساسیتش جوری شده که با کوچیک ترین حرکت برقرار میشه و با چکو لگد قطع میشه ، تقصییر خودمه چند بار هی ابروییشو چسب زدم سر فیفا ام که سرعتو هی میگیرم با Rb اینجوری شد

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
اگه ابرویی شکسته اول ابرویی عوض کن و قیمت زیادی هم نداره در حد ۲۰-۳۰ تومنه

کلید زیر ابرویی هم اگه با هویه میتونی کار کنی عوض کردنش زیاد سخت نیست در صورتی که کلید به کلی خراب شده باشه

ولی معمولا این کلید ها خیلی عمر بالایی دارن و به همین راحتی ها خراب نمیشن

یه همچین چیزی هست کلید LB -RB
View attachment 279028
کلید تو حالت بازم یبار بزنم کمیزنه هی ، برد پشتشو تمیز کردم درست نشد ، احتمال 50 درصد باید عوضش کنم
هویه دارم فقط کندن قطعه قبلی فک کنم ابزار خاصی میخواد

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان نظرتون در رابطه با داک شارژ دسته xbox one برند sparkfox چیه همون که دور بدنش led هست که سبز و قرمز میشه رنگ led منظورمه؟ خوبه به نظرتون؟ کار راه اندازه؟ یا میگید نگیرمش جاش برم باتری شارژبل بخرم؟ اینم بگم که خیلی اهل بازی نیستم نهایتا هفته ای 4 ساعت بیشتر بازی نمیکنم البته فعلا اینجوریه چون سرم خیلی شلوغه ولی در کل خیلی بازی نمیکنم تهش روزی 2 ساعت بازی کنم

Attachments

• 3855908.jpg
    3855908.jpg
    25 KB · مشاهده: 4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر