سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان ببخشید اینجا سوالاتم رو میپرسم من فردا قراره یه xbox one s نو به دستم برسه همون طور که میدونید وقتی برای اولین بار xbox one روشن میشه باید اپدیتش کرد الان سوال من اینه به نظر شما من با وای فای اپدیتش کنم یا با هاتسپات 3g گوشی و یا با کابل لن وصلش کنم به مودم؟ اخه میدونید که وصل شدن xbox به اینترنت کمی دنگ و فنگ داره اینترنت خونه مخابرات هست و موقع دانلود تا 1 مگ بر ثانیه سرعت داره ولی متاسفانه مودم دوره یه مقدار از تلویزیون ممکنه انتن نده و یا سرعت کمی داشته باشه سیم کارت هم رایتله و اگر بخوام با کابل لن متصلش کنم چون مانیتور خروجی hdmi نداره مجبورم تبدیل hdmi به dvi بخرم براش که اصلا نمیدونم با همچین کابلی تصویر میده یا نه ممنون میشم به سوالات زیر هم جواب بدید
1 میشه از کابلای hdmi متفرقه استفاده کرد رو xbox one به جای کابله خودش
2 این کابلای hdmi به dvi کیفیتشون در حده hdmi هست یا dvi؟
3 من یه بازیه اورجینال halo master chief collection دارم (دیسک) اطلاع دارید این بازی برای اجرا حتما باید اپدیت شه یا نه؟
4 حجم اپدیت اولیه xbox حدودا چقدره؟
پ.ن:الان رفتم تو تاپیک این لینک r/xboxone - [Question] Halo: Master Chief Collection Update necessary? انگار halo mcc حدود 73 گیگ اپدیت داره خدایی خیلی زور داره انقدر دانلود فقط برای اپدیت خدایی حجم کله بازی اینقدر نیست من که دستگام کلا 500 گیگ هست کجا این اپدیتا رو جا بدم اخه؟

آخرین ویرایش:

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
سلام
میخواستم سری x بگیرم - بیشتر هم بخاطر گیم پس - فروشنده میگفت ps5 بگیر xbox باید وی پی ان بزنی برای این چیزاش .
حقیقت داره؟چون دیده بودم دوستان دی ان اس میزنن . ممکنه مشکلی ازین مورد پیش بیاد؟

بین سری s و x خیلی تفاوت هست ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.
لزومی به vpn نیست
Dns لازمه اونم بیشتر از یک دقیقه وقت نمیگره
اینترنت شاتل داشته باشی سرویس گیمینگ اونم لازم نیست
بین سری اس و ایکس قطعا اختلاف هست زیاده
ولی بستگی به این داره دوست دارین در چه tv بازی کنید مثلا شما tv فول اچ دی باشه قطعا هیچ تفاوتی بین سری اس و ایکس احساس نخواهید کرد ولی در tv که 4k باشه تفاوت رو میشه کم و بیش احساس کرد
بحث انحصاری بازی ها جداس در این مورد باید خودتون تصمیم بگیرین

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
لزومی به vpn نیست
Dns لازمه اونم بیشتر از یک دقیقه وقت نمیگره
اینترنت شاتل داشته باشی سرویس گیمینگ اونم لازم نیست
ولی بستگی به این داره دوست دارین در چه tv بازی کنید مثلا شما tv فول اچ دی باشه قطعا هیچ تفاوتی بین سری اس و ایکس احساس نخواهید کرد ولی در tv که 4k باشه تفاوت رو میشه کم و بیش احساس کرد
بحث انحصاری بازی ها جداس در این مورد باید خودتون تصمیم بگیرین
برادر اطلاعات غلط ندید لطفا،تفاوت سری ایکس و اس فقط در حد رزولوشن نیست

tpouria

کاربر سایت
May 25, 2011
166
نام
پوریا
دوستان ببخشید اینجا سوالاتم رو میپرسم من فردا قراره یه xbox one s نو به دستم برسه همون طور که میدونید وقتی برای اولین بار xbox one روشن میشه باید اپدیتش کرد الان سوال من اینه به نظر شما من با وای فای اپدیتش کنم یا با هاتسپات 3g گوشی و یا با کابل لن وصلش کنم به مودم؟ اخه میدونید که وصل شدن xbox به اینترنت کمی دنگ و فنگ داره اینترنت خونه مخابرات هست و موقع دانلود تا 1 مگ بر ثانیه سرعت داره ولی متاسفانه مودم دوره یه مقدار از تلویزیون ممکنه انتن نده و یا سرعت کمی داشته باشه سیم کارت هم رایتله و اگر بخوام با کابل لن متصلش کنم چون مانیتور خروجی hdmi نداره مجبورم تبدیل hdmi به dvi بخرم براش که اصلا نمیدونم با همچین کابلی تصویر میده یا نه ممنون میشم به سوالات زیر هم جواب بدید
1 میشه از کابلای hdmi متفرقه استفاده کرد رو xbox one به جای کابله خودش
2 این کابلای hdmi به dvi کیفیتشون در حده hdmi هست یا dvi؟
3 من یه بازیه اورجینال halo master chief collection دارم (دیسک) اطلاع دارید این بازی برای اجرا حتما باید اپدیت شه یا نه؟
4 حجم اپدیت اولیه xbox حدودا چقدره؟
پ.ن:الان رفتم تو تاپیک این لینک r/xboxone - [Question] Halo: Master Chief Collection Update necessary? انگار halo mcc حدود 73 گیگ اپدیت داره خدایی خیلی زور داره انقدر دانلود فقط برای اپدیت خدایی حجم کله بازی اینقدر نیست من که دستگام کلا 500 گیگ هست کجا این اپدیتا رو جا بدم اخه؟
عزیز جان ایکس باکس با اینترنت مشکل ندارد و بدون لاگین شدن براحتی میتونید آپدیت کنید من همیشه با گوشی آپدیت کردم و با وای فای هم مشکلی نیست ولی هیچ وقت آپدیت آفلاین انجام ندید . برای بازی halo مطمعنا آپدیت اومده و بسیار هم سنگینه . من تمام بازی ها رو از استور خریدم و یک بازی فیزیکی هم ندارم . برای لاگین شدن به اکانت خودتون باید dns بزنید چون بهیچ عنوان نمی‌تونید لاگین بشین . برای دانلود بازی هم میتونید از بسته های نامحدود شبانه استفاده کنید که سرعت به ۱۰۰ مگ هم میرسه

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
برادر اطلاعات غلط ندید لطفا،تفاوت سری ایکس و اس فقط در حد رزولوشن نیست
محبت کن یک بار دیگر نوشته هامو بخون
نوشتم که
نخواستم وارد جزیات بشم از گرافیگ ترافیلاپسی مقدار رم و هارد
مختصر و مفید عرض کردم که کاملا واضح باشه
که همه اینا خلاصه میشه در ریزولیشن
شما سری ایکس رو به یه tv 1080 وصل کنی چندان تفاوتی با سری اس در هنگام اجرا نمیبینی شاید حدود. 10 درصد
وبرعکس سری اس به tv 4k وصل کنی خروجی که سری ایکس ارایه میده در tv4k اختلافش زیاد میشه با سری اس

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
در مورد ایکس باکس سری ایکس (XSX) و ایکس باکس سری اس (XSS)، توی تاپیک‌های مختلف زیاد دیدم که بعضی دوستان می‌گن تفاوت فقط توی رزولوشن هست یا اگه تلویزیون 1080p دارین سراغ XSX نرین. در حالی که تفاوت یه ذره فراتر از رزولوشن هست و نباید قضیه فقط توی این مورد خلاصه بشه. :D
XSS نسبت به قیمتش کنسول واقعاً خوبیه و حتی می‌شه بهش گفت شاهکار مهندسی، و تا آخر نسل هم دووم میاره و هیچ‌وقت نمیان بگن فلان بازی نسخه XSS نخواهد داشت. ولی همین اول نسل هم توی بعضی از بازی‌ها، تفاوت از رزولوشن جلوتر رفته و به جاهای دیگه هم رسیده. یعنی نمونه داشتیم که بازی روی XSX ری تریسینگ داشته و روی XSS نه. یا روی XSX سایه‌ها و بافت‌ها بهتر از XSS بوده.
یا آخرین نمونه، Dying Light 2 که روی XSX به صورت 60fps اجرا می‌شه و روی XSS به صورت 30fps و این میزان تفاوت توی فریم ریت اصلاً کم نیست. درسته که این چیزها علاوه بر سخت‌افزار، به کیفیت کار سازنده بازی هم برمی‌گرده و مثلاً Forza Horizon 5 با اون گرافیک عالی روی XSS هم خیلی خفن اجرا می‌شه، ولی به هر حال چیزی که داریم می‌بینیم اینه که همین الآن که یک سال از عرضه کنسول‌ها گذشته، یه سری از بازیسازها با XSS مشکلاتی دارن. یا مثلاً سازنده‌های Metro Exodus مجبور شدن برای رسوندن فریم ریت بازی به ۶۰ روی XSS، رزولوشن رو بعضی جاها تا 512p هم پایین بیارن که از استانداردهای نسل هفتم که 720p بود هم کمتره.
یعنی با اینکه تا آخرین روز نسل نهم برای XSS بازی میاد ولی احتمالاً هرچی جلوتر بریم، مجبور هستن از یه چیزهایی بزنن و رزولوشن و فریم ریت و افکت‌ها و... رو پایین بیارن تا بازی‌ها اجرا بشن.
از اون طرف هم زیاد دیدم که دوستان می‌گن اگه تلویزیون 4K ندارین، فرقی نمی‌کنه XSX داشته باشین یا XSS. :D گفتم که بحث فقط توی رزولوشن خلاصه نمی‌شه، ولی اگه فقط صحبت از رزولوشن بود هم باز بین دو کنسول روی تلویزیون 1080p تفاوت وجود داشت. روی همون تلویزیون 1080p هم XSX تصویر تر و تمیزتری ارائه می‌ده، چون وقتی بازی با رزولوشن بالاتر رندر بشه، روی نمایشگر با رزولوشن پایین‌تر به اصطلاح با Supersampling همراه هست و کیفیت تصویر بهتر از حالت عادیه. یعنی یه بازی 4K روی نمایشگر 1080p، تمیزتر از یه بازی 1080p روی همون نمایشگر 1080p دیده می‌شه.
در مجموع XSS نسبت به قیمتش واقعاً چیز جالبیه و اگه امکان تهیه XSX نباشه، می‌شه سراغ XSS رفت و حالش رو برد. ولی به نظرم اگه امکانش باشه و بتونین یه ذره بیشتر خرج کنین، ارزشش رو داره که XSX بگیرین. به هر حال بحث ۵،۶ سال بازی کردن هست و از دید من، یه خرج اضافه برای تجربه بهتر بازی‌ها توی سال‌های آینده می‌ارزه.

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
در مورد ایکس باکس سری ایکس (XSX) و ایکس باکس سری اس (XSS)، توی تاپیک‌های مختلف زیاد دیدم که بعضی دوستان می‌گن تفاوت فقط توی رزولوشن هست یا اگه تلویزیون 1080p دارین سراغ XSX نرین. در حالی که تفاوت یه ذره فراتر از رزولوشن هست و نباید قضیه فقط توی این مورد خلاصه بشه. :D
XSS نسبت به قیمتش کنسول واقعاً خوبیه و حتی می‌شه بهش گفت شاهکار مهندسی، و تا آخر نسل هم دووم میاره و هیچ‌وقت نمیان بگن فلان بازی نسخه XSS نخواهد داشت. ولی همین اول نسل هم توی بعضی از بازی‌ها، تفاوت از رزولوشن جلوتر رفته و به جاهای دیگه هم رسیده. یعنی نمونه داشتیم که بازی روی XSX ری تریسینگ داشته و روی XSS نه. یا روی XSX سایه‌ها و بافت‌ها بهتر از XSS بوده.
یا آخرین نمونه، Dying Light 2 که روی XSX به صورت 60fps اجرا می‌شه و روی XSS به صورت 30fps و این میزان تفاوت توی فریم ریت اصلاً کم نیست. درسته که این چیزها علاوه بر سخت‌افزار، به کیفیت کار سازنده بازی هم برمی‌گرده و مثلاً Forza Horizon 5 با اون گرافیک عالی روی XSS هم خیلی خفن اجرا می‌شه، ولی به هر حال چیزی که داریم می‌بینیم اینه که همین الآن که یک سال از عرضه کنسول‌ها گذشته، یه سری از بازیسازها با XSS مشکلاتی دارن. یا مثلاً سازنده‌های Metro Exodus مجبور شدن برای رسوندن فریم ریت بازی به ۶۰ روی XSS، رزولوشن رو بعضی جاها تا 512p هم پایین بیارن که از استانداردهای نسل هفتم که 720p بود هم کمتره.
یعنی با اینکه تا آخرین روز نسل نهم برای XSS بازی میاد ولی احتمالاً هرچی جلوتر بریم، مجبور هستن از یه چیزهایی بزنن و رزولوشن و فریم ریت و افکت‌ها و... رو پایین بیارن تا بازی‌ها اجرا بشن.
از اون طرف هم زیاد دیدم که دوستان می‌گن اگه تلویزیون 4K ندارین، فرقی نمی‌کنه XSX داشته باشین یا XSS. :D گفتم که بحث فقط توی رزولوشن خلاصه نمی‌شه، ولی اگه فقط صحبت از رزولوشن بود هم باز بین دو کنسول روی تلویزیون 1080p تفاوت وجود داشت. روی همون تلویزیون 1080p هم XSX تصویر تر و تمیزتری ارائه می‌ده، چون وقتی بازی با رزولوشن بالاتر رندر بشه، روی نمایشگر با رزولوشن پایین‌تر به اصطلاح با Supersampling همراه هست و کیفیت تصویر بهتر از حالت عادیه. یعنی یه بازی 4K روی نمایشگر 1080p، تمیزتر از یه بازی 1080p روی همون نمایشگر 1080p دیده می‌شه.
در مجموع XSS نسبت به قیمتش واقعاً چیز جالبیه و اگه امکان تهیه XSX نباشه، می‌شه سراغ XSS رفت و حالش رو برد. ولی به نظرم اگه امکانش باشه و بتونین یه ذره بیشتر خرج کنین، ارزشش رو داره که XSX بگیرین. به هر حال بحث ۵،۶ سال بازی کردن هست و از دید من، یه خرج اضافه برای تجربه بهتر بازی‌ها توی سال‌های آینده می‌ارزه.
گرامی با سپاس از مطلابتون
ولی عرض کنم همون بازی فورزا در کیفت اچی دی در هر دو کنسولم در 60fps اجرا میشه خیلی جزی تفاوت هست که طرف مقابل خیلی ریزبین باشه حس کنه
اینم تنها حرف منم نیست یوتوبر ها هم میگن
توصیه من به دوستان قبل انتخاب یک باز بازی متریکس که روی سه کنسولم اجرا شد تو یوتوب ببینند. Ps5 سری اس و ایکس
بعد اقدام خرید کنند

• Like
Reactions: Dinosaur

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
تفاوت X و S روی تی وی ۴کی، سه چهار برابره.
تفاوت X و S روی تی وی 1080p، شاید ۴۰ درصده:D
من Series X رو روی هر دو تی وی ۴کی و 1080p تست کردم و تفاوتشون واقعا خیلی زیاده:D
قطعا به غیر از رزولوشن، یسری جزئیات و اینا هم تو X بهتر هست، ولی شاید اونقدر ارزش قیمت دو برابری که میدی رو نداشته باشه. یعنی اونقدر زیاد نیست، اما تفاوت ۴کی و 1080p خیلی خیلی زیاده. Supersampling اصلا همچین تفاوتی ایجاد نمیکنه، حتی نزدیک هم نیست.

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
من Series X رو روی هر دو تی وی ۴کی و 1080p تست کردم و تفاوتشون واقعا خیلی زیاده:D
قطعا به غیر از رزولوشن، یسری جزئیات و اینا هم تو X بهتر هست، ولی شاید اونقدر ارزش قیمت دو برابری که میدی رو نداشته باشه. یعنی اونقدر زیاد نیست، اما تفاوت ۴کی و 1080p خیلی خیلی زیاده. Supersampling اصلا همچین تفاوتی ایجاد نمیکنه، حتی نزدیک هم نیست.
دقیقا منم اینو عرض میکنم
ولی 40درصد رو زیاد گفتین
تو یوتوب تست های زیادی هست نگاه کنید در کیفیت hd تفاوت خیلی خیلی زیاد نیست
از دید من اختلاف 10الی 20 درصده
در بازی ونگارد تو یوتوب به درصد fps هردو کنسول حتما نگاه کنید

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
گرامی با سپاس از مطلابتون
ولی عرض کنم همون بازی فورزا در کیفت اچی دی در هر دو کنسولم در 60fps اجرا میشه خیلی جزی تفاوت هست که طرف مقابل خیلی ریزبین باشه
توصیه من به دوستان قبل انتخاب یک باز بازی متریکس که روی سه کنسولم اجرا شد تو یوتوب ببینند. Ps5 سری اس و ایکس
بعد اقدام خرید کنند
آره اون رو خودم هم به عنوان مثالی گفتم که نشون می‌ده روی XSS می‌شه کارهای خیلی خفنی انجام داد. :D ولی از اون طرف اگه بازیساز این‌کاره نباشه یا حوصله سر و کله زدن با کنسول‌های مختلف و بهینه‌سازی رو نداشته باشه، روی XSS یه سری ضعف‌ها به جز رزولوشن هم دیده می‌شه.

توضیح واضحات می‌دی؟! :| :D اون رو که می‌دونم مرد مومن! :D من بیشتر بحثم سر این بود که تفاوت دو کنسول فقط توی رزولوشن نیست و یه سری تفاوت‌های دیگه هم دارن، ولی همون رزولوشن هم به هر حال روی تلویزیون 1080p به نفع XSX عمل می‌کنه. مطمئناً نه در حد اختلاف 4K و 1080p (اینکه اصلاً مشخصه! :D) ولی تصویر تر و تمیزتر می‌شه.
بیشتر منظورم با بچه‌هایی هست که تلویزیون 1080p دارن و از اون طرف هم مشکلی با خرید XSX ندارن، ولی فکر می‌کنن چون تلویزیون‌شون 4K نیست، باید حتماً سراغ XSS برن و XSX سودی نداره. در حالی که به نظرم اگه کسی تلویزیون 1080p داره و دستش برای خرید XSX هم باز هست، بهتره سراغ این کنسول بره به جای XSS.

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
یسری دسته های الیت سری 2 ریپک شده میفروشن 3800 تومن بنظرتون ارزش خرید دارن؟
نکنه همون سری های قبلی باشن که مشکلاتی داشتن؟
کلا دسته های الیت ارزش خرید دارن بنظرتون یا نه؟
من اصلشو دارم ، ( برا فروش گذاشتم 3 تومن تمیزه دسته همه چیشم کامله )
دستش باتریش یه هفته با یبار پر شدن نگه میداره ، کلا همین یه موردش به نظرم ارزش خریدشه ، دیگه وارزون پلیر باشی از دکمه های پشتشم میتونی استفاده کنی

Numbertwo

کاربر سایت
Oct 23, 2021
11
آره اون رو خودم هم به عنوان مثالی گفتم که نشون می‌ده روی XSS می‌شه کارهای خیلی خفنی انجام داد. :D ولی از اون طرف اگه بازیساز این‌کاره نباشه یا حوصله سر و کله زدن با کنسول‌های مختلف و بهینه‌سازی رو نداشته باشه، روی XSS یه سری ضعف‌ها به جز رزولوشن هم دیده می‌شه.

توضیح واضحات می‌دی؟! :| :D اون رو که می‌دونم مرد مومن! :D من بیشتر بحثم سر این بود که تفاوت دو کنسول فقط توی رزولوشن نیست و یه سری تفاوت‌های دیگه هم دارن، ولی همون رزولوشن هم به هر حال روی تلویزیون 1080p به نفع XSX عمل می‌کنه. مطمئناً نه در حد اختلاف 4K و 1080p (اینکه اصلاً مشخصه! :D) ولی تصویر تر و تمیزتر می‌شه.
بیشتر منظورم با بچه‌هایی هست که تلویزیون 1080p دارن و از اون طرف هم مشکلی با خرید XSX ندارن، ولی فکر می‌کنن چون تلویزیون‌شون 4K نیست، باید حتماً سراغ XSS برن و XSX سودی نداره. در حالی که به نظرم اگه کسی تلویزیون 1080p داره و دستش برای خرید XSX هم باز هست، بهتره سراغ این کنسول بره به جای XSS.
یه نکته رو توجه باید داشت که تو همون 1080 هم اختلاف زمین تا آسمونه مثل این میمونه دو نفر مانیتور 1080 داشته باشند یکی کارت گرافیکش ضعیف باشه بازی رو low انجام بده و نفر دیگه رو ultra،جدا از بحث رزولیشن و فریم ریت کیفیت بافت های بازی خیلی تفاوت دارند

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
امروز سر دانلود یک بازی به مشکلی خوردم که اگه جزئیاتش رو براتون شرح بدم پیش خودتون میگید طرف یا گرفته مارو یا چیزی زده. :D

آقا ما اومدیم بازی رو با حدود 75 گیگ حجم دانلود کنیم، تا دیروز هم بالای 60 گیگش دانلود شده بود که بقیه رو خواستم امشب بذارم. تا دانلود رو شروع کردم، دانلودر کنسول نوشت که حجم بازی 129 گیگ هست و شما تمام این 129 گیگ رو دانلود کردی! :| بازی هم چون قبلا تا یه جایی دانلود شده بود، روی حالت Ready to Play هست. اما خب روی بخش مولتی پلیر که میرم میزنه که ۹۰ درصد از نصب گذشته و تکونی هم نمیخوره. (بازی مورد بحث Battlefield 1 هست)

خلاصه که توی یک وضعیت عجیب و غریبی گرفتار شدم که نه میتونم بازی رو درست و حسابی اجرا کنم، و نه میتونم دیتای باقی مونده رو بذارم روی دانلود. :D خیلی هم بعید میدونم که کسی مشکل مشابهی براش پیش اومده باشه...

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
امروز سر دانلود یک بازی به مشکلی خوردم که اگه جزئیاتش رو براتون شرح بدم پیش خودتون میگید طرف یا گرفته مارو یا چیزی زده. :D

آقا ما اومدیم بازی رو با حدود 75 گیگ حجم دانلود کنیم، تا دیروز هم بالای 60 گیگش دانلود شده بود که بقیه رو خواستم امشب بذارم. تا دانلود رو شروع کردم، دانلودر کنسول نوشت که حجم بازی 129 گیگ هست و شما تمام این 129 گیگ رو دانلود کردی! :| بازی هم چون قبلا تا یه جایی دانلود شده بود، روی حالت Ready to Play هست. اما خب روی بخش مولتی پلیر که میرم میزنه که ۹۰ درصد از نصب گذشته و تکونی هم نمیخوره. (بازی مورد بحث Battlefield 1 هست)

خلاصه که توی یک وضعیت عجیب و غریبی گرفتار شدم که نه میتونم بازی رو درست و حسابی اجرا کنم، و نه میتونم دیتای باقی مونده رو بذارم روی دانلود. :D خیلی هم بعید میدونم که کسی مشکل مشابهی براش پیش اومده باشه...
سلام, روی آیکون بازی دکمه view روی دسته رو بزنید (دکمه ای که دو تا مربع کنار هم هستند)، آیا نوشته بازی روی دو تا drive نصب شده؟ اگه بله، وارد محتویات درایوها بشید ببینید چه چیزهاییرو دانلود کرده تو چه درایوهایی. مدیریت کنید (جابجا کنید) ببینید درست میشه؟

• Like
Reactions: Ludens

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
سلام, روی آیکون بازی دکمه view روی دسته رو بزنید (دکمه ای که دو تا مربع کنار هم هستند)، آیا نوشته بازی روی دو تا drive نصب شده؟ اگه بله، وارد محتویات درایوها بشید ببینید چه چیزهاییرو دانلود کرده تو چه درایوهایی. مدیریت کنید (جابجا کنید) ببینید درست میشه؟
سلام، مرسی بابت راهنمایی عزیز اما چنین چیزی نزده. یه نکته عجیب دیگه که الان متوجهش شدم اینه که اون 129 گیگابایت حجمی که درج شده بود همینطوری واسه خودش داره بیشتر میشه و در واقع انگار روند دانلود ادامه داره. حالا یکم بیشتر صبر میکنم ببینم چطور میشه.

برای ثبت شدن این باگ تاریخی، یه عکس هم ازش به یادگار میذارم همینجا. :D دیتایی که در حالت عادی باید دانلود میشد 75 گیگ بود، بعدش تبدیل به 129 و 130 شد و فعلا همینطوری داره بیشتر میشه. :eek: :))

IMG_20220212_022450_494.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر