سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Alireza03

کاربر سایت
Aug 26, 2021
6
سلام
سری اس رو میشه داد بیرون بازی هکی ریخت؟ مشکلی پیش نمیاد براش مثل بن شدنو ... ؟ هارد جدا میخواد یا روی خود کنسول میزنن؟
کسی تجربه بازی ریختن روی سری اس رو داشته ؟

M3ti J70

کاربر سایت
Jun 11, 2007
447
نام
مهدی
سلام دوستان یه سوال دارم شاید مسخره باشه ولی ممنون میشم جواب بدید….
من ps5 دارم ولی به خاطر فورزا میخوام یه سریز ایکس بخرم
سوالم اینه دستگاه رو بخرم و فورزا رو به صورت فیزیکی بخرم (دیسکشو) احتیاجی به دانلود دیتای اضافی هست یا نه؟ (منظورم اینه مثل بازی cod دیسکو میزاری باید دیتا دانلود کنی یا نه؟)
من کلا افلاین بازی میکنم و حوصله دانلود (با توجه به سرعت نت) ندارم برای همین این سوالو پرسیدم…..

• Like
Reactions: blak

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
سلام دوستان یه سوال دارم شاید مسخره باشه ولی ممنون میشم جواب بدید….
من ps5 دارم ولی به خاطر فورزا میخوام یه سریز ایکس بخرم
سوالم اینه دستگاه رو بخرم و فورزا رو به صورت فیزیکی بخرم (دیسکشو) احتیاجی به دانلود دیتای اضافی هست یا نه؟ (منظورم اینه مثل بازی cod دیسکو میزاری باید دیتا دانلود کنی یا نه؟)
من کلا افلاین بازی میکنم و حوصله دانلود (با توجه به سرعت نت) ندارم برای همین این سوالو پرسیدم…..
اگه کلا افلاین باز هستی که از همون جا که کنسول رو میخری بگو برات یه اکانت تمام افلاین با بازی های در خواستیت بریزه
تماما بازی ها با اپدیت و پچ مخصوص X|S برات 1 ترا پر میکنن حاضر و اماده فکر کنم 600 700 تومن پولش باشه باید بپرسی

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
اساتید دستگاه ban بشه راهی داره که unban کرد
بن موقت بله بعد یه مدت برداشته میشه خودش تاریخ میده تا این تاریخ بن شده کنسول
بن دائم تا این لحظه هیچ راه کاری نداره
این طوری نیست وصل کنی به pc پروگرام کنی درست بشه کلان از دسترس خارج و غیر قابل استفاده هست چه انلاین چه افلاین فقط جنبه دکوری داره همین

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
سلام در صورت امکان اگر میشه دلیل بن شدنتون چیه ؟
و مایکروسافت چه پیغامی در ایمیل بهتون داده ؟
حقیقتش برای خودم نیست برای شخص دیگه اتفاق افتاده وگویا برده جای گفتن نمیشه منم اینجا پرسیدم خواستم دقیق بدونم

• Like
Reactions: tpouria

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
بن موقت بله بعد یه مدت برداشته میشه خودش تاریخ میده تا این تاریخ بن شده کنسول
بن دائم تا این لحظه هیچ راه کاری نداره
این طوری نیست وصل کنی به pc پروگرام کنی درست بشه کلان از دسترس خارج و غیر قابل استفاده هست چه انلاین چه افلاین فقط جنبه دکوری داره همین
متاسفانه همین بن دائم براش پیش اومده
گیم پس خریده از قضا هکی بوده سریعا ماکرو بنش کرده خلاصه مراقب باشید از کجا از کی میخرید گول ارزون بودنم نخورید
منم میخواستم x بخرم با هم پلی کنم که گویا کنسل شد

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
بچه ها من یه سری اس دارم
یه PS5 هم هست که بابام استفاده میکنه البته خودمم میتونم استفاده کنم
بنظرتون برای کنسول اصلی خودم همین سری اس خوبه یا سری ایکس بگیرم
میتونم سری اس هم باشه یه PS5 بگیرم بعنوان کنسول اصلی
کدومش بنظرتون؟

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
بچه ها من یه سری اس دارم
کدومش بنظرتون؟
همین سری اس خوبه اگر کیفیت برات الویت نیست
بین x وps5 هم با Gamepass ارزش بیشتری داره اکثر انحصاری هاشم که افلاینه میتونی اواخر نسل هم بازیشون کنی

• Like
Reactions: SleepyTurtel

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
متاسفانه همین بن دائم براش پیش اومده
گیم پس خریده از قضا هکی بوده سریعا ماکرو بنش کرده خلاصه مراقب باشید از کجا از کی میخرید گول ارزون بودنم نخورید
منم میخواستم x بخرم با هم پلی کنم که گویا کنسل شد
ببینید نظر شخصی خودمو عرض میکنم
بحث گران یا ارزان بودن نیست
سایت گیم رنتر ارزان فروش نبود هم قیمت کانال های تلگرام و فروشگاه بود حتی گرانتر
بحث اصلی اینکه اون واسطی که وسط هست از چه راهی میخره یا نه
الان اکانت دوماه نیم دلار هست به پول ما میشه 15 تومن حالا یه فروشگاه همینو میده 30 تومن یه فروشگاه هم میده 60 تومن
اونی که ارزون میده شاید فکر کنی مشکلی داره و اونی که گرون میده موردی نداره ولی جفتشم از یه جا خرید میزنن
خلاصه حرفم اینه که همیشه ریسک هست چون مستیم نمیشه خرید زد به خاطر مسایل کشورمون
کاری هم نمیشه کرد

• Like
Reactions: blak and Arash-S212

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
بچه ها من یه سری اس دارم
کدومش بنظرتون؟
قطعا سری X
شما که PS5 داری با سری X به کلی بازی با کیفیت جدید دسترسی داری
سری اس وقتی PS5 رو تجربه کردی خیلی راضیت نمیکنه چون رزولوشن اش پایینه و فریم پایین تری هم در بعضی بازی ها اجرا میکنه ولی سری ایکس واقعا یک دنیای دیگه هست
شما بازی هالو رو روی ایکس بازی کنی دیوانه کننده هست
سری S هم تا ارزونتر نشده بفروشید

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
بچه ها من یه سری اس دارم
کدومش بنظرتون؟
بستگی داره اگر tv 4k دارین و مشکل مالی ندارین بی شک سری ایکس
نه همین طوری میخری به بازی های ایکس باکس هم دسترسی داشته باشی نسبت به قیمت دلاریش تنها کنسولی که قیمتش واقعی هست سری اس هست و واقعا ارزش خرید بالای داره

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
قطعا سری X
شما که PS5 داری با سری X به کلی بازی با کیفیت جدید دسترسی داری
سری اس وقتی PS5 رو تجربه کردی خیلی راضیت نمیکنه چون رزولوشن اش پایینه و فریم پایین تری هم در بعضی بازی ها اجرا میکنه ولی سری ایکس واقعا یک دنیای دیگه هست
شما بازی هالو رو روی ایکس بازی کنی دیوانه کننده هست
سری S هم تا ارزونتر نشده بفروشید
اینو در نظر بگیرید که اکثر اوقات نمیتونم از PS5 استفاده کنم چون پدرم فیفا بازی میکنه ساعتهای زیاد و اینکه رو مانیتور ۱۴۴۰ پلی میدم و از اونور هم سونی داره یه سرویسی مثل گیم پس مثل اینکه میخواد ارائه کنه
با این تفاسیر بازم PS5 پیشنهاد نمیدی بعنوان کنسول اصلی و سری اس بعنوان کنسول دوم؟

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

• Like
Reactions: dooste.man83

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر