سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,828
نام
بردیا دلوشی
سلام
ریجن کنسول مهم نیست. باید ریجن اکانت رو تغییر بدی+اطلاعات شیپینگ رو هم تغییر بدی به امریکا.

و وقتی اینکار رو بکنی تا ۳ ماه نمیتونی باز تغییر بدی ریجن اکانت رو پس حواست باشه.(ینی هر ۳ ماه یه بار میشه عوض کرد)

روش خاص هم نداره اگه آدرس و ریجن و ... همه اش درست باشه و بالانس اکانتت هم کافی باشه برا خرید، میری میخری دیگه.

فقط یه ایالتی انتخاب کن که tax free باشه مثل آلاسکا اگه اشتباه نکنم

ممنون داداش
انجام شد

واقعا بازی کردن دوباره ی افسانه هایی همچون DA2 به علاوه بهبود های گرافیکی، بسیار تجربه ی بی نظیریست...

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
متاسفانه هرچی اکانت ریواردز داشتم بن شد. به نظر خیلی سخت گرفتن فعلا(احتمالا بابت فارم کردن هندی ها). ۳ تا جدید ساختم که بعد ۲ هفته اون ها هم بن شدن. جمعا ۲۰۰ دلاری بلوکه شد تو اکانت هام.😁

ولی خب تا همینجا خیلی خدمت رسوند ریواردز به من. یه ۲۵۰ دلاری بازی خریدم از طریقش

فعلا:
RIP Microsoft Rewards

بعد شش هفت ماه یه تلاشی میکنم ببینم رفع بن میکنن یا نه.

• Like
Reactions: Hodor

rahman0158

کاربر سایت
Aug 30, 2010
129
متاسفانه هرچی اکانت ریواردز داشتم بن شد. به نظر خیلی سخت گرفتن فعلا(احتمالا بابت فارم کردن هندی ها). ۳ تا جدید ساختم که بعد ۲ هفته اون ها هم بن شدن. جمعا ۲۰۰ دلاری بلوکه شد تو اکانت هام.😁

ولی خب تا همینجا خیلی خدمت رسوند ریواردز به من. یه ۲۵۰ دلاری بازی خریدم از طریقش

فعلا:
RIP Microsoft Rewards

سلام چجوری فارم می کنی ؟ امکانش هست بیشتر توضیح بدی؟ روزی 150 الی 200 پوینت فایده نداره اصلا
خودم چند سال پیش چندین باری استفاده کردم .با تغییر ای پی و سوویچ بین کشورها پوینت جمع می کردم . موقع ردیم پوینت هم یه شماره از نامبرلند میگرفتم اوکی بود. الان فکر نکنم تغییر ای پی جواب بده

آخرین ویرایش:

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577

فعلا:
RIP Microsoft Rewards

قسمت ریواردز بن شدی یا کل اکانت... ؟!
جمع کردن ریواردز از هند بی فایده هست چون گیفت کارت ایکس باکس نداره.. منم یه اکانت ریواردز از برزیل داشتم که بن شد
برای جمع کردن ریواردز نکاتی لازمه که باید خیلی توجه کنی بهش در غیر این صورت بن میشی

• Like
Reactions: ALI PUNKER

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
قسمت ریواردز بن شدی یا کل اکانت... ؟!
جمع کردن ریواردز از هند بی فایده هست چون گیفت کارت ایکس باکس نداره.. منم یه اکانت ریواردز از برزیل داشتم که بن شد
برای جمع کردن ریواردز نکاتی لازمه که باید خیلی توجه کنی بهش در غیر این صورت بن میشی
بخش ریواردز دیگه فقط‌. کاری به چیزا های دیگه ندارن.
من از آمریکا میگرفتم، منظورم اینه کلا بابت فارم کردن هندی ها بود که سخت گرفتن. اونا هم از استور آمریکا یا جای دیگه جمع میکردن.

من ۴ سال بود استفاده میکردم.

الان بابت اون ۴ تا ۵۰ دلاری که تو ۴ اکانتم بلوکه شد فشار میخورم 😁
کاش زودتر نقد میکردم

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
سلام چجوری فارم می کنی ؟ امکانش هست بیشتر توضیح بدی؟ روزی 150 الی 200 پوینت فایده نداره اصلا
خودم چند سال پیش چندین باری استفاده کردم .با تغییر ای پی و سوویچ بین کشورها پوینت جمع می کردم . موقع ردیم کد هم یه شماره از نامبرلند میگرفتم اوکی بود. الان فکر نکنم تغییر ای پی جواب بده
من روزی متوسط ۳۵۰ امتیاز میگرفتم. و ۴ تا اکانت هم داشتم. با بات هم میگرفتم ینی کار خاصی نیاز نبود انجام بدم.

برا ردیم هم یکی از دوستان از آمریکا با کنسول ردیم میکرد برام.

الان دیگه بساطش جمعه. خیلی سخت میگیرن. من هم انواع و اقسام قوانینشون رو زیر پا میزاشتم.

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,215
نام
هادی
واقعا انقدر برای ماکروسافت سخته یه قابلیت بذاره رمز وای فای هی دوباره نزنیم ؟ پیر شدیم بخدا :|
برام تنها مسئله رو مخ xbox همینه :D
یه قابلیت ست کردن وی پی ان روی کنسول هم بذاره عالی میشه.

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,257
نام
Mansour
سلام دوستان
آقا برادرزاده ما یدونه XSS داره بعد دیروز باباش اومده میگه چند وقته آپدیت اومده واسش ولی نمیتونیم آپدیت کنیم
از چیزی که میگفت ظاهرا یه بار دانلودش یواش یواش تا 99% رفته و آخرش ارور داده و زده Try Again بعد اون میگه سریع دانلودش پر میشه ولی رو 99 گیر میکنه
مشکل چیه؟از دی ان اسه؟از چیه؟از فضا هم میتونه باشه؟ که مثلا پر باشه؟

ویرایش: یه سر به یوتیوب زدم دیدم آموزش هست مثل اینکه این مشکل تو ایکس باکس پیش میاد
میذارم اینجا شاید به درد کسی خورد البته من هنوز تست نکردم ولی دقیقا همین مشکل رو دارم

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,043
نام
احمد
چطوری میتونم اسپیکر هام رو به سریز ایکس وصل کنم؟ صدای مانیتور خیلی کم هست..در حد دو وات با بلوتوث ۴ که بهش وصل نمیشه
پورت اپتیکال هم نمیخوره
تلویزیون هم ندارم که صدا ازش بگیرم
😑

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان
چطوری میتونم اسپیکر هام رو به سریز ایکس وصل کنم؟ صدای مانیتور خیلی کم هست..در حد دو وات با بلوتوث ۴ که بهش وصل نمیشه
پورت اپتیکال هم نمیخوره
😑
تنها راهی که میتونی انجام بدی aux عه اگر اسپیکر هات aux میخورن بزنی به دسته ای چیزی وگرنه بلوتوث و اینا کلا وصل نمیشه

• Like
Reactions: pouria.sh and ravi

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
پورت اپتیکال هم نمیخوره
😑

بعضی مانیتور ها خروجی هدفون دارن و میتونی از اون طریق اسپیکر هارو وصل کنی

یا اینکه از جک ۳.۵ میلیمتری دسته استفاده کنی

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
800
پورت اپتیکال هم نمیخوره
😑
می‌تونید مبدل هم بخرید. یه همچین چیزی hdmi-to-audio.jpg

این سایت رو اتفاقی دیدم، بهتره گوگل کنید و اگر خواستید از جای مطمئن بخرید.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
  • Like
Reactions: Paradise Lost

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر