سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
ممنون عزیز ولی برای بازی انلاین احتیاج ندارم . منظورم فقط اینه که میتونم یوزر اصلی خودمو روی دوتا کنسول مختلف ران کنم یعنی مشکلی بنی چیزی براش پیش نمیاد ؟
آره کاملا اوکیه

• Like
Reactions: aryan_17_bahal

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
ببین یه سویچ میتونه استور افلاین رو داشته باشه. تو هر بازی دیجیتالی که بخری اگه رو سویچ دوم بخوای بازی کنی (چه بازی تک نفره و چه چند نفره) باید برای اجرا اولیه بازی به اینترنت وصل باشی.
اکانتت هم هیچ مشکلی نداره رو چند تا سویچ باشه.
و خب چقدر ایده خوبیه یه سویچ معمولی و یه لایت منم شاید یه لایت خریدم به علاوه معمولیم.
اهان متوجه شدم ، اره دیگه برای اینکه شناسایی و دانلود کنه و فایل اصلی ران بشه که اینترنت لازمه فقط میخواستم مطمین بشم که مشکلی برای کنسول یا یوزرم پیش نمیاد که خداروشکر اوکیه مرسی
اره خیلی خوووووووووبه نسخه لایت رو گرفتم برای بازیهای دم به دقیقه دم دستی 😬 مثل story of seasons و animal crossing و final fantasy و octopath traveller و ......
اصلی هم برای بکش بکش و اکشن و ..... که جویکان هارو گذاشتم کنار و بهش split pad pro sonic انداختم که پدرشم دراومد بشه جویکان رو تعویض کرد خلاصه عشق و حالی میشع ک نگو و نپرس !!!!!!!!

• Like
Reactions: smoker

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان چند سوال داشتم
1- اکانت نینتندو هم مثل اکانت ps5 ( مثلا ظرفیت دو ) قابلیت شیرینگ داره ؟ ( در ps5 من میتونم اکانت دیگه ای رو بخرم بعد روی اکانت خودم شیر کنم و بدون اینکه دیگه وارد اون اکانت خریداری شده بشم بازی روی اکانت خودم بیاد و بازی کنم )
2- اگر اکانتم روی دو دستگاه باشه و شرینگ اکانت بالا رو انجام بدم بازی روی هر دو دستگاه میاد یا فقط روی دستگاهی که اکانت بازی خریداری شده نصب شده بوده ؟
3- نزدیک ترین رویدادی که تخفیف های زیاد میزاره چه زمانی هست ؟
4-سایتی که مطمئن و با قیمت منصفانه باشه برای خرید گیفت کارت نینتندو میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

با سپاس

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1- اکانت نینتندو هم مثل اکانت ps5 ( مثلا ظرفیت دو ) قابلیت شیرینگ داره ؟ ( در ps5 من میتونم اکانت دیگه ای رو بخرم بعد روی اکانت خودم شیر کنم و بدون اینکه دیگه وارد اون اکانت خریداری شده بشم بازی روی اکانت خودم بیاد و بازی کنم )

بله

2- اگر اکانتم روی دو دستگاه باشه و شرینگ اکانت بالا رو انجام بدم بازی روی هر دو دستگاه میاد یا فقط روی دستگاهی که اکانت بازی خریداری شده نصب شده بوده ؟

اینو منظورت رو درست نمی فهمم. ولی اگه همزمان نباشه روی هر دو دستگاه میتونه بازی بالا بیاد فرقی نمی کنه. فقط رو دستگاه دوم قبل اجرا یه چک آپ آنلاین می کنه (که بعدش اصن میتونی اینترنت رو قطع کنی)

3- نزدیک ترین رویدادی که تخفیف های زیاد میزاره چه زمانی هست ؟

گیم اواردز/کریسمس
بازی های تردپارتی اصولا به صورت منظم تخفیف میخورن. ولی فرست پارتی ها خیلی نامنظم تره. دم E3 و گیم اواردز همیشه بلااستثناء تخفیف میخورن. بقیه موقع های سال هم هست ولی معلوم نیست کی و به چه مناسبت

4-سایتی که مطمئن و با قیمت منصفانه باشه برای خرید گیفت کارت نینتندو میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

دیجیتال فکتوری - گیفت کارت نینتندو
من چند ساله مشتری این بشرم. قیمت های بهتر از جاهای دیگس. فقط تنها نکته ای که باید بگم اینه که اگه ازش کد میخری درجا واردشون کن. من یه بار سر این قضیه کدم پرید کلا

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
بله

اینو منظورت رو درست نمی فهمم. ولی اگه همزمان نباشه روی هر دو دستگاه میتونه بازی بالا بیاد فرقی نمی کنه. فقط رو دستگاه دوم قبل اجرا یه چک آپ آنلاین می کنه (که بعدش اصن میتونی اینترنت رو قطع کنی)

گیم اواردز/کریسمس
بازی های تردپارتی اصولا به صورت منظم تخفیف میخورن. ولی فرست پارتی ها خیلی نامنظم تره. دم E3 و گیم اواردز همیشه بلااستثناء تخفیف میخورن. بقیه موقع های سال هم هست ولی معلوم نیست کی و به چه مناسبت

دیجیتال فکتوری - گیفت کارت نینتندو
من چند ساله مشتری این بشرم. قیمت های بهتر از جاهای دیگس. فقط تنها نکته ای که باید بگم اینه که اگه ازش کد میخری درجا واردشون کن. من یه بار سر این قضیه کدم پرید کلا
ممنون از پاسخت
در مورد سوال دوم من می خواستم از این ساین فروشگاه گیم شیرینگ یک بازی بگیرم به صورت اکانت دائمی اما نوشته بازیش رو روی اکانت خودتون میتونید بازی کنید ولی فقط روی یک دستگاه میشه بازی کرد ... اما اکانت من روی دو کنسول استفاده میشه ( خودم و دوستم )
برای همین خواستم بدونم این مشکلی ایجاد نمیکنه؟( چون در ps5 شما باید اکانت رو در هر کنسول جداگانه بریزی تا قابل بازی باشه و اینطور نیست که در یک کنسول بریزی و در بقیه کنسول هات هم قابل بازی باشه می خواستم بدونم در نینتندو هم به همین شکله یا نه ؟ )

در مورد این سایتی که معرفی کردی که واقعا قیمت هاش عالیه ولی نماد الکترونیکی که نداره مورد بعدی هم اینه که نفهمیدم چرا اکانت رو استفاده نکنی میپره !!! مگه قانونی نخریده ؟

و سوال آخر اینکه سایتی هست که بیشترین تخفیفات هر بازی در فروشگاه نینتندو رو که تا بحال خورده نشون بده؟ ( چون برای ps5 همچین سایت و نرم افزاری بود )

آخرین ویرایش:
  • Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
من اکانتم توی کانادا ساخته شده میتونم با کیفت کارت آمریکا شارژش کنم یا حتما باید گیفت کارت کانادا باشه ؟

با یه ارزونش امتحان کن
اگه تا حالا خریدی نکرده باشی مهم نیست کجا زده باشیش تا جایی که یادمه
ریجن فریه همه اکانتا و دستگاه ها

و سوال آخر اینکه سایتی هست که بیشترین تخفیفات هر بازی در فروشگاه نینتندو رو که تا بحال خورده نشون بده؟ ( چون برای ps5 همچین سایت و نرم افزاری بود )

نه نمیدونم راستیتش

در مورد این سایتی که معرفی کردی که واقعا قیمت هاش عالیه ولی نماد الکترونیکی که نداره مورد بعدی هم اینه که نفهمیدم چرا اکانت رو استفاده نکنی میپره !!! مگه قانونی نخریده ؟

منم نمیدونم مشکلش چیه
اگه شک داری میتونی بری سراغ سایت های دیگه
هر کی که نماد داره قطعا اوکیه

در مورد سوال دوم من می خواستم از این ساین فروشگاه گیم شیرینگ یک بازی بگیرم به صورت اکانت دائمی اما نوشته بازیش رو روی اکانت خودتون میتونید بازی کنید ولی فقط روی یک دستگاه میشه بازی کرد ...

میگم اینو راستش دقیق نمیدونم
من اکانت خودم رو روی سه تا دستگاه باهاش بازی میشه کرد (غیر همزمان)

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
ممنون دوستان بابت راهنماییتون
مثل اینکه کانادا و آمریکا گیفت کارتش جدا هست چون توی سایت های فروش جدا گزاشتن
برای همین یک اکانت آمریکا درست کردم فقط سوالم اینه الان یک کد بخرم بخوام redeem کنم نیاز به وارد کردن مشخصات کردیت کارت توی اکانت که نیست ؟

برای وارد کردن کد لازمه با v.p.n آمریکا متصل بشم یا خیر؟

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
ممنون دوستان بابت راهنماییتون
مثل اینکه کانادا و آمریکا گیفت کارتش جدا هست چون توی سایت های فروش جدا گزاشتن
برای همین یک اکانت آمریکا درست کردم فقط سوالم اینه الان یک کد بخرم بخوام redeem کنم نیاز به وارد کردن مشخصات کردیت کارت توی اکانت که نیست ؟

برای وارد کردن کد لازمه با v.p.n آمریکا متصل بشم یا خیر؟

نه هیچ کدوم لازم نیست

• Like

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
دوستان ی سوال ، من چون میخوام همش از روی tv با کنسول بازی کنم و طبیعتا جوی کان ها رو از خوده سوییچ جدا میکنم و میذارم روی اون دسته ک همراهش هست ، برای شارژ کردن جوی کان ها باید چکار کنم؟حتما باید وصلشون کنم ب دستگاه؟مث ps پایه شارژ نداره؟

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
دوستان ی سوال ، من چون میخوام همش از روی tv با کنسول بازی کنم و طبیعتا جوی کان ها رو از خوده سوییچ جدا میکنم و میذارم روی اون دسته ک همراهش هست ، برای شارژ کردن جوی کان ها باید چکار کنم؟حتما باید وصلشون کنم ب دستگاه؟مث ps پایه شارژ نداره؟

والا استند که داره ولی مثل PS4 استندهاش رو باید جدا بخری
در غیر این صورت که نه دیگه، خود سوییچ حکم پایه رو داره براش، باید به اون وصل کنی

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
والا استند که داره ولی مثل PS4 استندهاش رو باید جدا بخری
در غیر این صورت که نه دیگه، خود سوییچ حکم پایه رو داره براش، باید به اون وصل کنی
یعنی استند شارژ داره؟میشه لینکش رو بدی ببینم چ شکلیه، من فقط باتری پک دیدم .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
یعنی استند شارژ داره؟میشه لینکش رو بدی ببینم چ شکلیه، من فقط باتری پک دیدم .

نمیدونم چیزی ازش ایران هست یا نه
یادمه یه چیزایی توپخونه دیده بودم ولی مطمئن نیستم

• Like
Reactions: Batsy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر