سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,914

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
دوستان
قصد سفارش پاوربانک نینتندو دارم
فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا
طول و عرض کنسول نینتندو سوییچ و نینتندو سوییچ اولد یه اندازه هست؟
لطفا یه راهنمایی کنید
با تشکر

نه
مدل اولد یه دو سه میلیمتری بزرگتره
چشم عادی تشخیص نمیده ولی برای اکسسوری ها که اندازه دقیق دارن کامل ایجاد دردسر می کنه

• Like
Reactions: sajadkharestani

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
دوستان
قصد سفارش پاوربانک نینتندو دارم
فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا
طول و عرض کنسول نینتندو سوییچ و نینتندو سوییچ اولد یه اندازه هست؟
لطفا یه راهنمایی کنید
با تشکر
این که زده اصن موجود نیست
ولی چون چرمیه یحتمل جا شه (جالا چرمی هم نباشه جنسش منعطفه)
مشکلی نمیشه. یخورده فشار میاد به جلد فقط اونم جا وا می کنه درست میشه

Aliabdi

عضو جدید
Aug 21, 2022
1
سلام من نینتندو سوییچ کپی خور دارم بازی truck driver میخواستم نصب کنم اول نصب اخطار میده نمیدونم چیکار باید انجام بدم لطفا کمکم کنید

NCA signature verification failed . This file is modified ang could be malicious. Enable install unsigned code, in the options menu to override this error and install . این اخطارو میده لطفا کمکم کنید چیکار باید انجام بدم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,429
نام
Ali
سلام من نینتندو سوییچ کپی خور دارم بازی truck driver میخواستم نصب کنم اول نصب اخطار میده نمیدونم چیکار باید انجام بدم لطفا کمکم کنید

NCA signature verification failed . This file is modified ang could be malicious. Enable install unsigned code, in the options menu to override this error and install . این اخطارو میده لطفا کمکم کنید چیکار باید انجام بدم

سلام
مواردی که میگم چک کنید.

اگه هکتون اتمسفره باید برنامه ها از قسمت گالری عکس اجرا نکنید دکمه R بگیرید و روی یه بازی به دلخواه تاچ کنید تا اجرا بشه و بجای اجرای اون بازی باید بره قسمت برنامه ها و بعد بازی رو با برنامه مورد نظر نصب کنید.

اگه باز ارور داد باید موارد هک مثل اتمسفر و سیگ پچ اپدیت بشه به اخرین ورژن و فریمور هم بعد از اپدیت هک به ورژن اخری که هک ساپورت میکنه اپدیت کنید.
اگه باز با همه اینها بازی نصب نمیشه باید فایل بازی چک بشه و از جای دیگه ای بگیرید.

برای اپدیت هک دستگاه و فریمور از اموزش زیر استفاده کنید و پک اماده هک اتمسفر هم من گذاشتم با ساپورت اخرین فریمور که کافیه همون رو بریزید روی مموری و پیلودی که گفتم بزنید دستگاه بالا میاد و بعد اپدیت کنید با دیبریک و کاره دیگم لازم نیست و برنامه های نصب کننده و غیره هم من اپدیت تو همون پک گذاشتم.(نکته قبل از ریخت پک هک باید فایلهای هک قبلی پاک بشه فقط پوشه nintendo پاک نشه چون بازیها درشه و میتونید فایلهای هک قبلی هم یه جا کپی کنید اگه لازم دارید و فقط روی هم نریزید که مشکلاتی به وجود میاد و حتما هم پیلود داخل پک که گفتم اینجکت کنید)

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

اموزش نصب بازی از طریق کامپیوتر و اون روش جدید که اول گفتم با رنگ قرمز از همه بهتره

اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium

اموزش نصب بازی از فلش و هارد

نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
دوستان من احتمالا بخوام یدونه سوییچ اولد بخرم ، نکته خاصی نیست ک قرار باشه قبل خرید بهش دقت کنم؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
دوستان من احتمالا بخوام یدونه سوییچ اولد بخرم ، نکته خاصی نیست ک قرار باشه قبل خرید بهش دقت کنم؟

نه خیلی
قبل خرید فقط یکم بگیر دستت و مطمئن شو جویکان ها و لولای پایه هاش و در کارتریج اش سالمن (سالم نبودن هم میشه اصولا درست شون کرد یا بعضا کنار اومد باهاشون ولی میتونی از حلقوم فروشنده بکشی بیرون اون وقت >:) )
و این که حتما چک کن پیچی از بدنه اش کش نرفته باشن.
طبق معمول مطمئن شو همه چی تو جعبه باشه. از سیم های HDMI و آداپتور گفته تا استرپرها و پایه جویکان ها

اگه وسعت میرسه حتما باهاش یه کیف هم بخر خیلی کمک می کنه

• Love
  • Like
Reactions: bigboss12 and Batsy

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
نه خیلی
قبل خرید فقط یکم بگیر دستت و مطمئن شو جویکان ها و لولای پایه هاش و در کارتریج اش سالمن (سالم نبودن هم میشه اصولا درست شون کرد یا بعضا کنار اومد باهاشون ولی میتونی از حلقوم فروشنده بکشی بیرون اون وقت >:) )
و این که حتما چک کن پیچی از بدنه اش کش نرفته باشن.
طبق معمول مطمئن شو همه چی تو جعبه باشه. از سیم های HDMI و آداپتور گفته تا استرپرها و پایه جویکان ها

اگه وسعت میرسه حتما باهاش یه کیف هم بخر خیلی کمک می کنه
بعد نیاز ب خشگیر و ازین محافظ های بدنه هم هست ک بگیرم براش یا نه؟
حافظه داخلی چقد داره؟حجم بازیا چقده؟من ی مموری 128 دارم تو خونه میشه ازش استفاده کرد روی سوییچ؟
بعد این چقد بازیاش گرونه :D من فک میکردم بازی های سوییچ ارزون هستن :D میشه مث استور PS دیجیتالی بازی ها رو توی تخفیف خرید؟ اصلا استور نینتندو چیه؟ :D
بهترین و ب صرفه ترین راه خرید بازی چیه براش؟ ی چنتا بازی اعتیاد اور هم لطفا معرفی کن بهم ، من کلا با این بازی های انیمه ای ژاپنی حال نمیکردم تا الان ، البته دلیلش این بود چون اکثرشون JPRPG بودن و این حالت خوشم نمیومد ، اگه ازین بازیای ژاپنی هم مد نظرت هست فقط سبکشون اکشن و هکن اسلش باشه بی زحمت :D
ببخشی خیلی سوال پرسیدم من تو عمرم همش PS داشتم و تازه نسل پیش رفتم سراغ ایکس باکس و این نسل هم اومدم سراغ نینتندو برا همین کلا توی نینتندو نوبم :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
بعد نیاز ب خشگیر و ازین محافظ های بدنه هم هست ک بگیرم براش یا نه؟

Nah
اوکیه از این لحاظ کنسول... مخصوصا مدل OLED که داری میگیری

حافظه داخلی چقد داره؟حجم بازیا چقده؟من ی مموری 128 دارم تو خونه میشه ازش استفاده کرد روی سوییچ؟

اگه داری OLED میگیری که حافظه داخلی 64 گیگ ـه
اگه مموری کارتی هم که خونه داری Micro SD ـه راحت به سوییچ میخوره و کامل اوکیه

حجم بازیا هم از چند مگ شروع میشه و تا حداکثر 32 گیگ میره. اصولا نرمال بازی ها 5 گیگ تا 15 گیگه ولی (بیشتر بازی های نینتندو تو این رنج اند)

بعد این چقد بازیاش گرونه :D

1661763896756.png

میشه مث استور PS دیجیتالی بازی ها رو توی تخفیف خرید؟ اصلا استور نینتندو چیه؟ :D

آره میشه. استور نینتندو که اسمش eShop ـه یه استور دیجیتالی ساده است که از اینترنت و خود کنسول میشه بهش دسترسی داشت.
تخفیف های هفتگی و... رو همه رو داره

بهترین و ب صرفه ترین راه خرید بازی چیه براش؟
سه تا راه به صرفه هست برای خرید بازی

1. بازی رو فیزیکی بخری و بعد که تموم شد بفروشی. بدبختی این جاست تو ایران بازی های فیزیکی سوییچ به طرز دهشتناکی گرونن و مشتری هاش کم، لذا راهیه که با این که اول میگم و آزمون پس داده است رو پلی استیشن، این جا خیلی پیشنهادش نمی کنم
2. یه سری سایت هستن بازی های فیزیکی سوییچ رو اجاره میدن. اینم راه خوبیه که بازی بگیری و تجربه کنی. فقط مشکلش اینه که دامنه بازی هایی که میتونی تجربه کنی خییییلی کم میشه و محدوده به کالکشنی که اونا در دسترس دارن.
3. راهی که من خودم همیشه استفاده می کنم. یه رفیق پیدا کنی که اونم سوییچ داره و باهاش شریکی بازی هایی که دوست دارید بخرید. سیستم اکانت مشترک رو سوییچ مثل PS خیلی ساده است و فقط کافیه وقتی با هم بازی می کنید روی یه اکانت، به اینترنت وصل نباشید، همین!

ی چنتا بازی اعتیاد اور هم لطفا معرفی کن بهم ، من کلا با این بازی های انیمه ای ژاپنی حال نمیکردم تا الان ، البته دلیلش این بود چون اکثرشون JPRPG بودن و این حالت خوشم نمیومد ، اگه ازین بازیای ژاپنی هم مد نظرت هست فقط سبکشون اکشن و هکن اسلش باشه بی زحمت :D

هاع این سخته
ببین مشکل نینتندو اینه که تو هر ژانری بازی خفن داره. ولی فقط یکی دو تان
یعنی اگه میگی مثلا هک اند اسلش دوست داری
کلهم فقط Bayonetta و Astral Chain هست رو سیستم (که عالین btw)
حالا اگه بگی اکشن ادونچر دوست داری... سری The Legend of Zelda و Metroid هست
JRPG دوست داشته باشی... (که گفتی نداری) سری Xenoblade و Pokemon هست
پلتفرمر بخوای... کلهم اجمعین سری ماریو هست (علی الخصوص Super Mario Odyssey) و Donkey Kong Tropical Freeze
علاقه به فایتینگ؟ سری Super Smash Bros
علاقه به بازی های خانوادگی و دورهمی؟ ماریو پارتی ها و ماریو کارت ها عالین
علاقه به استراتژیک. اگه نوبتی بخوای Fire Emblem: Three Houses هست اگه ریل تایم هم بخوای Pikmin 3
بازی شبیه سازی و ساخت و ساز میخوای؟ Animal Crossing
بازی شوتر و مولتی پلیر: Splatoon

اینا همه واقعا جزو بازی های Top Tier ژانرن بی استثناء
فقط بحث اینه به کدوم ژانر علاقه داری. همین

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
Nah
اوکیه از این لحاظ کنسول... مخصوصا مدل OLED که داری میگیری

اگه داری OLED میگیری که حافظه داخلی 64 گیگ ـه
اگه مموری کارتی هم که خونه داری Micro SD ـه راحت به سوییچ میخوره و کامل اوکیه

حجم بازیا هم از چند مگ شروع میشه و تا حداکثر 32 گیگ میره. اصولا نرمال بازی ها 5 گیگ تا 15 گیگه ولی (بیشتر بازی های نینتندو تو این رنج اند)

View attachment 269895

آره میشه. استور نینتندو که اسمش eShop ـه یه استور دیجیتالی ساده است که از اینترنت و خود کنسول میشه بهش دسترسی داشت.
تخفیف های هفتگی و... رو همه رو داره

سه تا راه به صرفه هست برای خرید بازی

1. بازی رو فیزیکی بخری و بعد که تموم شد بفروشی. بدبختی این جاست تو ایران بازی های فیزیکی سوییچ به طرز دهشتناکی گرونن و مشتری هاش کم، لذا راهیه که با این که اول میگم و آزمون پس داده است رو پلی استیشن، این جا خیلی پیشنهادش نمی کنم
2. یه سری سایت هستن بازی های فیزیکی سوییچ رو اجاره میدن. اینم راه خوبیه که بازی بگیری و تجربه کنی. فقط مشکلش اینه که دامنه بازی هایی که میتونی تجربه کنی خییییلی کم میشه و محدوده به کالکشنی که اونا در دسترس دارن.
3. راهی که من خودم همیشه استفاده می کنم. یه رفیق پیدا کنی که اونم سوییچ داره و باهاش شریکی بازی هایی که دوست دارید بخرید. سیستم اکانت مشترک رو سوییچ مثل PS خیلی ساده است و فقط کافیه وقتی با هم بازی می کنید روی یه اکانت، به اینترنت وصل نباشید، همین!

هاع این سخته
ببین مشکل نینتندو اینه که تو هر ژانری بازی خفن داره. ولی فقط یکی دو تان
یعنی اگه میگی مثلا هک اند اسلش دوست داری
کلهم فقط Bayonetta و Astral Chain هست رو سیستم (که عالین btw)
حالا اگه بگی اکشن ادونچر دوست داری... سری The Legend of Zelda و Metroid هست
JRPG دوست داشته باشی... (که گفتی نداری) سری Xenoblade و Pokemon هست
پلتفرمر بخوای... کلهم اجمعین سری ماریو هست (علی الخصوص Super Mario Odyssey) و Donkey Kong Tropical Freeze
علاقه به فایتینگ؟ سری Super Smash Bros
علاقه به بازی های خانوادگی و دورهمی؟ ماریو پارتی ها و ماریو کارت ها عالین
علاقه به استراتژیک. اگه نوبتی بخوای Fire Emblem: Three Houses هست اگه ریل تایم هم بخوای Pikmin 3
بازی شبیه سازی و ساخت و ساز میخوای؟ Animal Crossing
بازی شوتر و مولتی پلیر: Splatoon

اینا همه واقعا جزو بازی های Top Tier ژانرن بی استثناء
فقط بحث اینه به کدوم ژانر علاقه داری. همین
اقا ممنون بابت اطلاعات پس در کل خرید بازی بزرگترین چالش حساب میشه :D
من روی ps همیشه میذارم توی تخفیفات خصوصا بلک فرایدی بازی میخرم ، بنظرم اینجوری ک گفتی بهترین راه همونه ک بازم توی تخفیفات بازی بخرم از استور ، فقط ی نکته اینکه اکانت رو چجوری باید شارژ کنم؟ مث ps و xbox گیفت کارت خاصی داره؟

اتفاقا توی ذهن خودم همین بود ک اول بایونتا و استرال چین رو بخرم ، بعدش برم سراغ زلدا و متروید چون از ادونچر هم خوشم میاد با اینکه جدیدا حوصله ندارم چون خیلی طولانی هستن ، ولی این Xenoblade رو هم من فک میکردم هکن اسلش باشه خوب شد گفتی چون توی لیست خریدم بود :D
اون ماریو ها رو هم چون حالت ارکید دارن دوس دارم ب یاد بچگی رو میکرو ک میزدیم الانم بازی کنم .

بعد این با هر دفعه شارژ چقد میشه بازی کرد؟ و اینکه برای شارژ حتما باید بذارم روی دک مخصوص یا میشه خودش رو مستقیم بزنم ب شارژ؟ ی نکته دیگه هم اینکه اگه خدا بخواد اینا ک دیگه شارژر رو از بسته بندی حذف نکردن؟ :D

ویرایش: یچی دیگه ، بازی های فیزیکی رو موقع بازی حتما باید گذاشت توی دستگاه یا فقط رو دستگاه نصب میشن و نیازی ب اون ماسماسک فیزیکیشون نیست؟ :D

• Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,442
توی تخفیفات بازی بخرم از استور ، فقط ی نکته اینکه اکانت رو چجوری باید شارژ کنم؟ مث ps و xbox گیفت کارت خاصی داره؟
خیلی تو فکر تخفیف نباش استور سونی دربرابر نینتندو دست و دلواز و با مرام حساب میشه (انقد وضع خرابه تو نینتندو)
همون یکی پیدا کن شریکی بخرید

• Like
Reactions: Z-fan and Batsy

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
خیلی تو فکر تخفیف نباش استور سونی دربرابر نینتندو دست و دلواز و با مرام حساب میشه (انقد وضع خرابه تو نینتندو)
همون یکی پیدا کن شریکی بخرید
نمیدونم چرا ذهنیتم در مورد نینتندو همیشه این بود ک بازی های نینتندو بچگونه هستن و نهایتش 20 دلار باشن :D

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر