سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,439
ک بازی های نینتندو بچگونه هستن و نهایتش 20 دلار باشن :D
همین اواخر دوتا بازی ورزشی ناقص منتشر کردن 60 دلار :|
نینتندو سوییچ اسپورت و فوتبال ماریو

اینا محتواشون میگن در حد سی چهل دلار بوده فوقش

• Like
Reactions: Z-fan and Batsy

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,391
نام
سید محمد حسین
بعد این با هر دفعه شارژ چقد میشه بازی کرد؟ و اینکه برای شارژ حتما باید بذارم روی دک مخصوص یا میشه خودش رو مستقیم بزنم ب شارژ؟ ی نکته دیگه هم اینکه اگه خدا بخواد اینا ک دیگه شارژر رو از بسته بندی حذف نکردن؟ :D

تو OLED میخوای بخری
فکر کنم هر بار شارژ کنی 4 تا 8 ساعته (بسته به سنگینی بازی)
روی داک شارژ میشه
مستقیم وصل کنی به USB 3.0 هم شارژ میشه
خیلی هم فرقی نمی کنه.
فقط ترجیحا تا جای ممکن به آداپتورهای غیر خودش نزنی بهتره

و نه
اینا شارژر رو از بسته بندی حذف نکردن :D

ویرایش: یچی دیگه ، بازی های فیزیکی رو موقع بازی حتما باید گذاشت توی دستگاه یا فقط رو دستگاه نصب میشن و نیازی ب اون ماسماسک فیزیکیشون نیست؟ :D

ماسماسک منظورت کارتریج ـه :D آره باید همیشه توش باشه
بازی ها هم نمیدونم خدا رو شکر یا غیر خدا رو شکر، وقتی فیزیکی میذاری نیاز به زمان نصب نداره
مستقیم میری تو بازی

• Like
Reactions: Batsy

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
دوستان سایت gamesharing.org برای خرید اکانت معتبر هست ؟
اگر ازشون اکانت شیرینگ دائمی ( ظرفیت فریلاین : اجرای بازی روی اکانت شخصی خودتان، بدون نیاز به اتصال کنسول به اینترنت) بخرم باعث بن شدن کنسول یا اکانت اصلی خودم در آینده نمیشه( یعنی اینا قانونی خریدن) ؟
این شیوه خرید رو پیشنهاد میدید؟ ( چون نصف قیمت بازی فیزیکی یا اکانت کامل در میاد )
ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Z-fan

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
دوستان سایت gamesharing.org برای خرید اکانت معتبر هست ؟
اگر ازشون اکانت شیرینگ دائمی ( ظرفیت فریلاین : اجرای بازی روی اکانت شخصی خودتان، بدون نیاز به اتصال کنسول به اینترنت) بخرم باعث بن شدن کنسول یا اکانت اصلی خودم در آینده نمیشه( یعنی اینا قانونی خریدن) ؟
این شیوه خرید رو پیشنهاد میدید؟ ( چون نصف قیمت بازی فیزیکی یا اکانت کامل در میاد )
ممنون
دوستان کسی نظری نداره ؟
سایت مطمئن دیگه ای هم هست که اکانت بفروشه ؟

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
بازی دانلود کردن از استور نینتندو واقعا صبر ایوب میطلبه ...... یه بازی دووووم خریدم هر سری صدبار میزنم و میزنم و میزنم تا بلکه درصد دانلود بیاد بعدشم تا اخر میرع و بی دلیل دوباره صفر میشه ! دوباره روز از نو ......
اینترنت مخابرات و غیر مخابرات هم نداره کلا سرعتش افتضاح پایین
خریدن کارتریج هم واقعا بصرفه نیس

موندم سر چهارراهی !!!!!!!!!!

• Like
Reactions: SMM9 and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,391
نام
سید محمد حسین
بازی دانلود کردن از استور نینتندو واقعا صبر ایوب میطلبه ...... یه بازی دووووم خریدم هر سری صدبار میزنم و میزنم و میزنم تا بلکه درصد دانلود بیاد بعدشم تا اخر میرع و بی دلیل دوباره صفر میشه ! دوباره روز از نو ......

اذیت می کنه
ولی نه این قدر. من با جفت نت پارس آنلاین و همراه اول میزنم رله است

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
نمیدونم واللللللا من داستانم برعکسه ..... بازیهای okami hd و octopath traveller هم همینطورن تو دانلود اذیت میکنن ..... گفتم دیجیتالی بازیامو بخرم راحتترم فقط خرج رم میکرو میندازه دستم ولی انگار برعکسش بهتره

• Like

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911

باید فیلتر شکن ست کنی و اینترنت فیبر نوری مخابرات بگیری راحت برات دانلود میکنه با سرعت قابل قبول
من یک رم 256 گیگ پر کردم همینجوری

• Like
Reactions: aryan_17_bahal

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
نمیدونم واللللللا من داستانم برعکسه ..... بازیهای okami hd و octopath traveller هم همینطورن تو دانلود اذیت میکنن ..... گفتم دیجیتالی بازیامو بخرم راحتترم فقط خرج رم میکرو میندازه دستم ولی انگار برعکسش بهتره
مشکل اینه که اولا این شاپ نینتندو که کلا تخفیف نمیزنه یا بزنه هم خیلی کم تخفیف میده ( واقعا خاک بر سرشون )
مشکل دوم اینه که کارتریج هم خیلی گرونه حتی دست دومش هم گرنه الان کارتریج دست دومش رو 1500 قیمت گزاشتن سایت ها !!!
مشکل سوم اینه که چون خیلی کاربر سوییج در ایران کمه دست دوم هم از یوزر نمیتونی بخری که حداقل یکم ارزون تر بیفته یا بتونی با کسی معاوضه کنی
مشکل چهارم هم اینه که این اکانت هایی که توی یکی دو سایت میفروشن و حداقل با 800 تومن میتونی بازی رو بخری هم معلوم نیست چقدر مطمئن هست ( طرف نه آدرسی داره نه تلفن ثابتی فقط یک موبایل گزاشته !!! )

از اونور هم کنسول دست دوم و هکی بخری باز هزار جور مشکل داری ... اولا شارژ نگه نمیداره برای بیرون دوما بعد چند سال استفاده معلوم نیست چه بلایی سر کنسول آوردن سوم اینکه قیمت فروش نسل اول کنسول دست دوم هم برابر نسخه oled شده در بازار
چهارم هم اینه که نمیتونی مولتی بزنی و آنلاین بشی پنجم هم اینکه کیفیت تصویرش کمتره و صفحه اش کوچکتره و جویکان هاش زود دریفت میگیره نسل اول و راحت تر صفحه اش خط می افته و پایه نگهدارنده اش هم خیلی داغونه و حافظه اش هم 32 هست که خیلی کمه

کلا اسیر شدیم واقعا

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
مشکل اینه که اولا این شاپ نینتندو که کلا تخفیف نمیزنه یا بزنه هم خیلی کم تخفیف میده ( واقعا خاک بر سرشون )
مشکل دوم اینه که کارتریج هم خیلی گرونه حتی دست دومش هم گرنه الان کارتریج دست دومش رو 1500 قیمت گزاشتن سایت ها !!!
مشکل سوم اینه که چون خیلی کاربر سوییج در ایران کمه دست دوم هم از یوزر نمیتونی بخری که حداقل یکم ارزون تر بیفته یا بتونی با کسی معاوضه کنی
مشکل چهارم هم اینه که این اکانت هایی که توی یکی دو سایت میفروشن و حداقل با 800 تومن میتونی بازی رو بخری هم معلوم نیست چقدر مطمئن هست ( طرف نه آدرسی داره نه تلفن ثابتی فقط یک موبایل گزاشته !!! )

از اونور هم کنسول دست دوم و هکی بخری باز هزار جور مشکل داری ... اولا شارژ نگه نمیداره برای بیرون دوما بعد چند سال استفاده معلوم نیست چه بلایی سر کنسول آوردن سوم اینکه قیمت فروش نسل اول کنسول دست دوم هم برابر نسخه oled شده در بازار
چهارم هم اینه که نمیتونی مولتی بزنی و آنلاین بشی پنجم هم اینکه کیفیت تصویرش کمتره و صفحه اش کوچکتره و جویکان هاش زود دریفت میگیره نسل اول و راحت تر صفحه اش خط می افته و پایه نگهدارنده اش هم خیلی داغونه و حافظه اش هم 32 هست که خیلی کمه

کلا اسیر شدیم واقعا
کلا وقتی میریم سمت نینتندو از همه طرف باید اسیری و بدبختی بکشیم غیر این محاله ....
تنها راه اینه فقط موجودی دلاری اضافه کنیم تا موقع نمایشگاه e3 یا اخر سال میلادی و جمعه سیاه و ..؟.... بلکه اونموقع بشه مفت مفت یچیزی بدست اورد که بازم میرسیم له مشکل دانلود بازیها !!!!! اینترنت ایرانم که قربونش برم ماهه مااااااااه !!!

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
دوستان و همسنگران عزیز نینتندویی ، یه سوال فنی .....
اکانت اصلیمو که روی سوییچ اولد خودم ساختم میتونم روی نسخه لایت هم بالا بیارم ؟ یا باید اکانت جدید بسازم ؟
چون یسری بازیارو با اکانت اصلی خودم خریدم ولی میخوام روی لایت دانلود و بازی کنم .....

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
دوستان و همسنگران عزیز نینتندویی ، یه سوال فنی .....
اکانت اصلیمو که روی سوییچ اولد خودم ساختم میتونم روی نسخه لایت هم بالا بیارم ؟ یا باید اکانت جدید بسازم ؟
چون یسری بازیارو با اکانت اصلی خودم خریدم ولی میخوام روی لایت دانلود و بازی کنم .....
میتونی ولی باید کنسول به اینترنت وصل باشه موقع اجرای بازی.

• Like
Reactions: aryan_17_bahal

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
میتونی ولی باید کنسول به اینترنت وصل باشه موقع اجرای بازی.
ممنون عزیز ولی برای بازی انلاین احتیاج ندارم . منظورم فقط اینه که میتونم یوزر اصلی خودمو روی دوتا کنسول مختلف ران کنم یعنی مشکلی بنی چیزی براش پیش نمیاد ؟

• Like

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
ممنون عزیز ولی برای بازی انلاین احتیاج ندارم . منظورم فقط اینه که میتونم یوزر اصلی خودمو روی دوتا کنسول مختلف ران کنم یعنی مشکلی بنی چیزی براش پیش نمیاد ؟
ببین یه سویچ میتونه استور افلاین رو داشته باشه. تو هر بازی دیجیتالی که بخری اگه رو سویچ دوم بخوای بازی کنی (چه بازی تک نفره و چه چند نفره) باید برای اجرا اولیه بازی به اینترنت وصل باشی.
اکانتت هم هیچ مشکلی نداره رو چند تا سویچ باشه.
و خب چقدر ایده خوبیه یه سویچ معمولی و یه لایت منم شاید یه لایت خریدم به علاوه معمولیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر