سطح انتظارات Crytek از کنسولهای نسل بعد .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
انها میخواهند جزئیات فیلم avatar را به دنیای real time گرافیک بیارند .
ما نیاز به کنسلهای قوی و سریع داریم تا یک گام بزرگ برداریم .
بزرگ به معنی یک گرافیک سترگ و عظیم .
یک GPU به صورت دیوانه وار قوی به اندازه 4 برابر قویتر از NVIDIA 590
یک میزان MEMORY یا حافظه دیوانه وار که حداقل 8 گیگابایت باشد .
من از مایکروسافت و سونی مقدار حافظه میخوام این بزرگترین فاکتور برای گرافیک خواهد بود من واقعا دوست دارم کنسولهای نسل بعد حداقل 8 گیگ حافظه داشته باشند .
من بسیار باور دارم که همین حالا ما میتونیم جزئیات AVATAR را توی گرافیک REAL TIME بیاریم ولی الان وضعیت بازار طوری هست که این گام بزرگ بسیار به تاخیر افتاده (منظور یعنی الان هرکسی یک سیستم HIGH END تو خونه هاشون ندارند. )
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=444402

27916237646263108043.jpg

----------------------------------------------------------------------------------

از دوستان و بعضی ها خواهش داریم دوباره نیان کرایتک را ترور کنن !

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,481
نام
Nimo
من نمی فهمم شما چرا CPU و GPU کنسول داری با pc مقایسه میکنی ؟؟

الان لپ تاپ ها یک سومِ کیس حجم ندارن و از طرفی حرارتشون هم کمتره ، یا IPad 2 و ........

هر گردی که گردو نیست !!!

ببخشید لپتاپ حرارتش کمتره ؟ میشه تقریبا گفت همه لپتاپ ها مشکل کولینگ رو دارن و همون ایپد 2 رو بگیر دستت میبینی دماش رفته بالا. ولی این اینا اصلا مثل چیز هایی که شما گفتین اصلا حرارت نمیده ایپد چیه که بخواد حرارت اونچنانی هم بده . و اون دوستمون کاملا حرفاشون درست هست.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
ی
دوست عزیز هر چیزی قوانین خودش رو داره نمیشه یدفعه از سه تا چیپ که هر کدومش بالای 200وات برق میکشه استفاده کرد....
amd شاید درست گفته باشه همین الان یه 6970حدود 3ترا فلاپ محاسبات شناور رو میتونه رندر کنه وشاید بشه مدلهایی مثل اواتار درست کرد ولی اینکه شما از چیپ مرکزی این گرافیک که Cayman XTهست بالغ بر 2.6میلیارد ترانزیستور با فابریکیشن 40نانومتر هست بخوای تو کنسول استفاده کنی اولن 250وات خود چیپ به تنهایی میکشه بعدشم 369دلار پول خوده چیپه بعدشم اندازه یه کوره ذوب فلزات این داغ میکنه که یه خنک کننده میخواد اندازه کنسول یعنی شما با احتساب مصرف خود cpuوباقیه اجزائ کنسول یه پاور 500وات میخوای برای کنسول ....که هزینه پاور هم میاد رو قیمت..
همین الان شما نینتندو رو در نظر بگیرید اومده 4870رو که rv770هست وقیمتش حدود 170دلار بود اواخر تولیدش استفاده کرده اونم با فابریکیشن32نانومتر برای تولید حرارت کمتر این در صورتی بود که اصل چیپ 55نانومتر بود تازه 956میلیون ترانزیستور هم بیشتر توش بکار نرفته بود....پس مسئله کولینگ وقیمت رکنهای اساسی هستن برای انتخاب گرافیک اولویت دوم با قدرت پردازش هست...

عزیزم شما نباید اینطوری حساب کتاب کنی که ! مگه کنسول PC هست 3 تا کارت بکنی توش و ضرب کنی ببینی چقدر مصرف داره یا ضرب کنی ببینی چقدر قیمتش میشه ؟!
اول از همه اینو بگم که شما هیچ وقت فکر اینو نکن که هر شرکتی وقتی به یک تکنولوژی دست یافت همون لحظه بیان اون رو نماییش کنن مطمئن باش در طول دوره ازش بهره برداری میکنند .
دوم اینکه شما فکر اینم نکن که یک کارت گرافیک تو بازار چنده ! اون قیمتی که یه سازنده براش اعلام میکنه شما میدونید واسه خودش چقدر هزینه شده و چند میفروشه ؟!
الان طبیعی که چند وقته مایکرو و AMD دارن روی طراحی یک کنسول و GPU کار میکنند و طبیعی هست که این هزینه ها برای مایکروسافت هست که از یک سازنده GPU تقاضایه یک تکنولوژی میکنه و............
یعنی دیگه قرار نست AMD به تنهایی بیاد روی یک GPU تکنولوژی جدید پیاده کنه و اون هزینه ای که براش مال شده بکشه کلی روی GPU ها بکنه تو پاچه مردم ! یعنی اینجا مایکرو و AMD به صورت مشترک با هزینه مایکروسافت دارن کار میکنن و AMD به ازای فروش هر کنسول اون درصدش را میگیره حالا اینم در نظر بگیر که با اومدن یک کنسول ممکنه همون اول هزاران کنسول به فروش بره و طی چند ماه میلیون ها کنسول بفروش بره یعنی اون میزان سودی که برای AMD خواهد داشت بسیار زیاده در کنارش همین کنسول قراره 5 ساله دیگه هم فروش کنه .
حالا نمیدونم چرا واقعا روی این مسئله گیر دادید چون به شخصه مطمئن هستم با اومدن کنسولهای جدید همه چی مشخص میشه و این ثابت شده هست که کنسولها با ورودشون به بازار همیشه قویتر از نسل حاضر بودند یعنی مطنئنا اگه 2013 هم بیان همون زمان قویتر از سخت افزار های 2013 میشن .

یه چیزی هم که یادم رفت بگم اینه که تو نسل بعد هم از gpu و cpu مشترک استفاده میشه یعنی هر دوشون در یک چیب قرار میگیرن دقیقا روی همن اسلیم ها هم پیاده شد که هم باعث میشه هزینه ساخت کلی بیاد پایین و دفع حرارتی بسیار راحت تر بشه در کنارش راندمان سخت افزار بسیار بره بالا !

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: LEERY

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
من نمی فهمم شما چرا CPU و GPU کنسول داری با pc مقایسه میکنی ؟؟

الان لپ تاپ ها یک سومِ کیس حجم ندارن و از طرفی حرارتشون هم کمتره ، یا IPad 2 و ........

هر گردی که گردو نیست !!!
قربون پردازندهایی که داخل لپتاپ بکار میرن مخصوص هست وکمی هم متفاوت از نظر جنس ساختار نیمه هادیها که باعث تولید گرمای کمتر ومصرف کمتر میشه وقیمتشون هم خیلی بیشتر از پردازندهای دسکتاپ هست وقدرت کمتری نسبت به دسکتاپ دارن وبه این پردازندها که داخل لپتاپ بکار میرن اصولا mobilityگفته میشه وcpuها هم دارای کد وشناسه خاصی هستن...
اینکه میبینی دارم با گرافیک pcمقایسه میکنم مثل پلی3و360چیپ همون چیپ کامپیوتر دسکتاپه با همون ساختار ولی بایه سری دستکاری در اینترفیس بعلاوه مثل 360شاید یه پردازنده تو کار کمکی مثل edramهم اضافه کنن به گرافیک...ولی ساختار داخلی gpuهمونه.....

Axis

کاربر سایت
Mar 13, 2011
881
نام
Ali
بچه ها نمیخواد خودتون رو بکشید ولی به نظر من کرایتک که یه شرکت بزرگه که نمیاد چرت و پرت بگه| یه خبرای داره از کنسول بعدی مایکروسافت هم رو شده که یکی از اونا همین خبره ولی به احتمال زیاد نسل این گرافیک ها داره تموم میشه و به چیپ های کوچک تری تبدیل میشه البته این نظر من بود

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
این چیزای که کرایتک میگه اگه بشه چه شود... ولی به قوله دوستان تو این سال ها با این رکود اقتصادی و این حرفا قیمت نهایی کنسول خیلی زیاد در میاد بعدشم در ایران x3 میشه اونوقت میشه قیمت دیه یه انسان !

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
ی

عزیزم شما نباید اینطوری حساب کتاب کنی که ! مگه کنسول PC هست 3 تا کارت بکنی توش و ضرب کنی ببینی چقدر مصرف داره یا ضرب کنی ببینی چقدر قیمتش میشه ؟!
اول از همه اینو بگم که شما هیچ وقت فکر اینو نکن که هر شرکتی وقتی به یک تکنولوژی دست یافت همون لحظه بیان اون رو نماییش کنن مطمئن باش در طول دوره ازش بهره برداری میکنند .
دوم اینکه شما فکر اینم نکن که یک کارت گرافیک تو بازار چنده ! اون قیمتی که یه سازنده براش اعلام میکنه شما میدونید واسه خودش چقدر هزینه شده و چند میفروشه ؟!
الان طبیعی که چند وقته مایکرو و AMD دارن روی طراحی یک کنسول و GPU کار میکنند و طبیعی هست که این هزینه ها برای مایکروسافت هست که از یک سازنده GPU تقاضایه یک تکنولوژی میکنه و............
یعنی دیگه قرار نست AMD به تنهایی بیاد روی یک GPU تکنولوژی جدید پیاده کنه و اون هزینه ای که براش مال شده بکشه کلی روی GPU ها بکنه تو پاچه مردم ! یعنی اینجا مایکرو و AMD به صورت مشترک با هزینه مایکروسافت دارن کار میکنن و AMD به ازای فروش هر کنسول اون درصدش را میگیره حالا اینم در نظر بگیر که با اومدن یک کنسول ممکنه همون اول هزاران کنسول به فروش بره و طی چند ماه میلیون ها کنسول بفروش بره یعنی اون میزان سودی که برای AMD خواهد داشت بسیار زیاده در کنارش همین کنسول قراره 5 ساله دیگه هم فروش کنه .
حالا نمیدونم چرا واقعا روی این مسئله گیر دادید چون به شخصه مطمئن هستم با اومدن کنسولهای جدید همه چی مشخص میشه و این ثابت شده هست که کنسولها با ورودشون به بازار همیشه قویتر از نسل حاضر بودند یعنی مطنئنا اگه 2013 هم بیان همون زمان قویتر از سخت افزار های 2013 میشن .

یه چیزی هم که یادم رفت بگم اینه که تو نسل بعد هم از gpu و cpu مشترک استفاده میشه یعنی هر دوشون در یک چیب قرار میگیرن دقیقا روی همن اسلیم ها هم پباده شد . که هم باعث میشه هزینه ساخت کلی بیاد پایین و دفع حرارتی بسیار راحت تر بشه در کنارش راندمان سخت افزار بسیار بره بالا !
اقا اصلا حرفای شما درست واصلا فرض میگیریم amdمجانی به ماکرو چیپ گرافیک میده حالا گیریم از قویترین چیپ پردازنده زمان خودش هم استفاده کرد...
با مشکل مصرف برق زیاد وحرارت تولیدی زیاد میخواید چی کار کنید؟

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
انتظار از نسل بعد تا همین یکی‌ دو سال آینده هست؟ اگه آره انتظار خیلی‌ ضایعست. عمرا تا یک سال به همچیین چیزی دست پیدا کنن.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
احتمالا اون افرادی که اینا رو گفتن تا دیر وقت داشتن کار میکردن و خوب نخوابیدن و صبح بیدار شدن این مطالب رو گفتن....البته خوبه ولی نشدنیه...!!!CRYTEK شبا زود بخواب عزیزم...

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
دیگه دوستان به کرایتک بزرگترین سازنده بازی گرافیکی هم رحم نمیکنند ! اقا اینا که نگفتند مایکروسافت این سیستم رو میده بیرون ! ولی گفتند اگه میخواهید ما در حد اواتار گیم بسازیم براتون این سیستم باید باشه

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,800
نام
وحید
مطمئن باشید کنسول سازها یه چیزی بیرون میدن که از سخت افزار داخل بازار یه نسل جلوتر میره درست مثل زمانی که ایکس باکس و ps3 رو بیرون دادن و الان هنوزم داره به نوعی جواب میده و این حرف کرایتک دور از دسترس نیست و نخواهد بود

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
دیگه دوستان به کرایتک بزرگترین سازنده بازی گرافیکی هم رحم نمیکنند ! اقا اینا که نگفتند مایکروسافت این سیستم رو میده بیرون ! ولی گفتند اگه میخواهید ما در حد اواتار گیم بسازیم براتون این سیستم باید باشه
کلا ما همگی تو فروم بیکاریم میگردیم دنبال یکی ترولش کنیم :d
فعلا DICE رو بورسه، جان کارمک و کرایتک و کلیف بلزینسکی و روئسای سونی و ماکروسافت هم نقش ماموریت فرعی رو ایفا میکنن :d

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,383
نام
رامین
اینا خودشون میدونند چنین کنسولی با این سخت افزار برای نسل بعد محاله میان شلوغش میکنند که ما هم آره میتونیم بازی با گرافیک در حد فیلم اواتار بزنیم =))
تو بازیتو بزن چیکار داری به سونی و مایکروسافت اینا کار خودشونو بهتز از تو میدونن مثلا یه عمره دارن کنسول میزنن ها

تو برو باگ و افت فریم و هوش مصنوعی crysis2 درست کن بعد حرف بزن =))

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر