سطح انتظارات Crytek از کنسولهای نسل بعد .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
انها میخواهند جزئیات فیلم avatar را به دنیای real time گرافیک بیارند .
ما نیاز به کنسلهای قوی و سریع داریم تا یک گام بزرگ برداریم .
بزرگ به معنی یک گرافیک سترگ و عظیم .
یک GPU به صورت دیوانه وار قوی به اندازه 4 برابر قویتر از NVIDIA 590
یک میزان MEMORY یا حافظه دیوانه وار که حداقل 8 گیگابایت باشد .
من از مایکروسافت و سونی مقدار حافظه میخوام این بزرگترین فاکتور برای گرافیک خواهد بود من واقعا دوست دارم کنسولهای نسل بعد حداقل 8 گیگ حافظه داشته باشند .
من بسیار باور دارم که همین حالا ما میتونیم جزئیات AVATAR را توی گرافیک REAL TIME بیاریم ولی الان وضعیت بازار طوری هست که این گام بزرگ بسیار به تاخیر افتاده (منظور یعنی الان هرکسی یک سیستم HIGH END تو خونه هاشون ندارند. )
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=444402

27916237646263108043.jpg

----------------------------------------------------------------------------------

از دوستان و بعضی ها خواهش داریم دوباره نیان کرایتک را ترور کنن !

آخرین ویرایش:

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
خیلیه! با توجه به اینکه این نسل حتی با ورود کنسول های جدید هم نمیمیره هر شرکتی که کنسول 500 دلاری بده بیرون با مخ خورده زمین! شخصا با این قیمت دیگه حاضر نیستم هیچ کنسول جدید رو بخرم چون فعلا این کنسول ها دارن خیلی خوب منو ارضا میکنن! هنوز کلی بازی هست که دارن روی این کنسول ها میان و من منتظرشون هستم، The Last Guardian, Versus و ...

ارتقا Cell حالا یه چیزی اما دیسک 100 گیگ بلوری به چه دردی میخوره؟:D همین الانش کل دیسک 25 گیگی رو دارن با فیلم و ... پر میکنن! ان شرکت هایی هم که 50 تا رو کامل پر میکنن بدون فشرده سازی هست.

در مجموع من معتقدم نسل بعد فعلا شروع نمیشه. با عقل جور در نمیاد. حداقل در مورد سونی. سونی تازه داره روی قابلیت های مشترک Vita و PS3 مانور میده. اگه بخواد یهو PS4 رو معرفی کنه احمقانه هست. اینکه Vita با PS4 هم هماهنگ باشه احمقانه تر! چون اگه پرش گرافیکی بین PS4 و PS3 وجود داشته باشه که دیگه ارتباط Vita و PS4 به دلیل اختلاف گرافیکی اصلا معنی نداره. اگرم که نخواد پرش گرافیکی داشته باشه و تنها مثلا بخواد Move رو حالا با یکم تغییرات و اینا به صورت استاندارد رو کنسول بزاره دیگه چه کاریه اصلا کنسول جدید معرفی کنه؟

من فکر میکنم سونی به همون عمر 10 ساله کنسولش که از اول گفته بود پایبنده! با توجه به اینکه Nintendo هم کنسول جدیدش پرش گرافیکی چندانی نداره مایکروسافت هم هیچ نمیاد یه کنسول جدید با پرش گرافیکی بالا بده بیرون چون اینجوری هیچ کس ازش حمایت نمیکنه.
10 سال یعنی 2016 فکر کنم دو سه سال دیگه موبایل ها گرافیکشون بیشتر از کنسولهای نسل حاضر بشه ،
همین الان اکثر شرکت هایی بازیسازی آماده ورود به نسل بعد هستن ،بعضی ها هم مثل Dice با BF3 استارت این کار رو زدن
دلیلی هم که واسه مایکروسافت بیان کردید توجیه منطقی نداره ،فرض کن سال دیگه مایکرو کنسول بده ،PC هم که نسل نداره و همیشه آماده ورود به هر نسلی هست ،پس کمپانی ها راحت میتونن حداقل واسه 2 تا پلتفرم بازی بسازن +یه پورت واسه ps3 مثل بازیهایی که واسه PS2 میومدن وقابل مقایسه با 360 نبودن پس اکثرا میرن کنسول مایکروسافت را میگیرن و سونی خودش باید واسه کنسولش بازی بسازه و از نسل بعد هم سهمی نخواهد داشت

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
8 گیگ رم رو میشه کاریش کرد ولی بقیه موارد رو فقط درتوهمات ناشی از مصرف مواد روانگران قدرتمند دید توی کنسولهای بعدی :D.

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
اتفاقا 8 گیگ رم احتمالش بسیار کمه. حداقل از مایکروسافت بعیده. شاید سونی از این دیوونه بازیها در بیاره و بازم احتمالش کمه. 2 گیگ برا گرافیک و 2 برا پردازنده اصلی محتمل تره.

در مورد اینکه 4 تا 590 قدرت داشته باشه هم همش به این بستگی داره که تکن.ل.ژی چه پیشرفتی داشته باشه.

اگه بشه حرف خود انویدیا رو باور کرد احتمالش هست :

banner-roadmap.jpg

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
البته اینم بدونید به خاطر همون مسائل قیمت کنسول شرکت ها زیادم از تکنولوژی های به روز استفاده نمیکنن چون هزینش میره بالا ! همون 2005 هم سی پی یو ها اینتل 65 نانو تولید میشد چرا تو 360 و ps3 از 90 نانو استفاده شد ؟!

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
چون اون موقع 65 نانو فق تو دست اینتل بود. همین الانم 32 نانو رو AMD تازه بهش رسیده در صورتی که اینتل 2 سالیه که پردازندهاش 32 نانو هستن.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
چون اون موقع 65 نانو فق تو دست اینتل بود. همین الانم 32 نانو رو AMD تازه بهش رسیده در صورتی که اینتل 2 سالیه که پردازندهاش 32 نانو هستن.
فقط تو دست اینتل بود چون بقیه شرکتها نمیخواستن برن طرفش ! پیش خودشون میگفتن آقا این تکنولوژی فعلا قیمتش به صرفه تره پس بی خیال اون !

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
اصلا این طوری نیست. اینتل از این لحاظ از تمامی شرکتهای دیگه جلوتره. کوچکتر شدن پردازنده به معنای مصرف کمتر برق و سرعت بیشتر و کاهش هزینه ی تمام شده برای شرکت سازنده است. تو سه ماهه ی اول 2012اینتل اولین پردازنده های مبتنی بر 22 نانومتری رو میده بیرون. در حالی که انویدیا ,AMD و IBM و سایر سازندگان چیپ در اون موقع به 28 نانو مهاجرت میکنن.

تمامی شرکتها از این لحاظ میخوان از بقیه جلو بزنن اونوقت شما میگی نمیرن طرفش؟ همین الان اینتل تکنولوژی جدیدش رو که پردازنده هایی هستن که ترانزیستور ها به صورت سه بعدی رو هم قرار میگیرن و یه پیشرفت جدید محسوب میشه سال اینده قرار به بازار عرضه کنه در حالی که شرکتهای دیگه تازه شروع به تحقیقات روی این پردازنده ها کردن.

اگه این فن اوری پردازنده های سه بعدی تا اون موقع توسط انویدیا و AMD هم تو پردازنده های گرافیکیشون استفاده بشه اونوقت ارزوی کرایتک دور از دسترس نیست دیگه.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
اصلا این طوری نیست. اینتل از این لحاظ از تمامی شرکتهای دیگه جلوتره. کوچکتر شدن پردازنده به معنای مصرف کمتر برق و سرعت بیشتر و کاهش هزینه ی تمام شده برای شرکت سازنده است. تو سه ماهه ی اول 2012اینتل اولین پردازنده های مبتنی بر 22 نانومتری رو میده بیرون. در حالی که انویدیا ,AMD و IBM و سایر سازندگان چیپ در اون موقع به 28 نانو مهاجرت میکنن.

تمامی شرکتها از این لحاظ میخوان از بقیه جلو بزنن اونوقت شما میگی نمیرن طرفش؟ همین الان اینتل تکنولوژی جدیدش رو که پردازنده هایی هستن که ترانزیستور ها به صورت سه بعدی رو هم قرار میگیرن و یه پیشرفت جدید محسوب میشه سال اینده قرار به بازار عرضه کنه در حالی که شرکتهای دیگه تازه شروع به تحقیقات روی این پردازنده ها کردن.

اگه این فن اوری پردازنده های سه بعدی تا اون موقع توسط انویدیا و AMD هم تو پردازنده های گرافیکیشون استفاده بشه اونوقت ارزوی کرایتک دور از دسترس نیست دیگه.
شرکت های دیگه که مدام در حال دنبال اینتل دویدن که نیستن که ! همین QPI که اینتل تو معماری جدید CPU هاش آورده میشه گفت همون HT از AMD فقط پیشرفته تر شده !
کلا میخوام بگم این نیست اگه اینتل به چیزی دست پیدا کنه شرکت مقابل صرفا به دنیال همون باشه !
بعدم اگه میخواستن میتونستن تکنولوژیشو از اینتل بخرن ! اینجاس که هزینه میره بالا دیگه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر