رسانه ای کردن مشکلات اخیر اینترنت (بسته بودن پورت ها)

behroozuac

عضو جدید
Aug 29, 2013
68
آقا بزا خیالتونو راحت کنم کسی گیمرارو رو حساب نمیکنه که بخواد مشکلمونو رفع کنه تو مملکتی که فقط بخور بخور و کم فروشی حاکم شده هیچ فرجی نمیشه.این همه شکایت و گزارش کردیم به کجا رسید؟بعد طرف میاد میگه ما از سال 94 شاهد بهتر شدن چندبرابری اینترنت هستیم.مسئولاش مارو چه فرض کردن؟؟!

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
توجه: با توجه به اطلاعاتی که از بچه های بالا بدست آوردم، دلیل این همه قطعی مشخص شد! :توجه

طبق گفته بچه های بالا! دلیل اصلی این قطعی ها طراحی شبکه جدید اطلاعات ملی هست که از 2 ماه قبل از عید شروع شده و 15 روز مونده به عید به اوج قطعی ها رسید و احتمالا تا تاریخ 31/2/93 هم ادامه خواهد داشت! این شبکه در کنار افتتاح 2 دیتاسنتر جدید که نمیدونم قراره چیکار کنه،این همه کندی و قطعی ایجاد کرده! لازم به ذکره که دلیل طراحی شبکه ملی اطلاعات، بحث هدفمندی یارانه است! و بهم همین دلیل پورت 404 و 403 که شامل پورت های UDP ( برای مبادلات بانکی و انجام بازیها، ارتباطات امن SSL,SSH , ... و برخی از پورت های دیگه بود، با محدودیت مواجه شده بود.

نکات مهم دیگه ای هم بود که به دلیل نیاز به توضیحات فنی!! از گفتنش معذوریم! امیدواریم ..... اگه چشم نخوریم امسال، یه سال خوب و بدون قطعی برای اینترنت باشه!

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,628
آغا آغا یارانه اکانت xlive منو بدین چون مال من تا 31 اعتبار داره یعنی 2 ماه الکی الکی پرید (حیف این همه ارز که داره بیخودی هدر میره حداقلش میگفتین این چند وقته اکانت gold نگیرین )

aslirezahddd

PRO FIFA PLAYER
کاربر سایت
Oct 22, 2013
1,798
نام
Alireza
توجه: با توجه به اطلاعاتی که از بچه های بالا بدست آوردم، دلیل این همه قطعی مشخص شد! :توجه

طبق گفته بچه های بالا! دلیل اصلی این قطعی ها طراحی شبکه جدید اطلاعات ملی هست که از 2 ماه قبل از عید شروع شده و 15 روز مونده به عید به اوج قطعی ها رسید و احتمالا تا تاریخ 31/2/93 هم ادامه خواهد داشت! این شبکه در کنار افتتاح 2 دیتاسنتر جدید که نمیدونم قراره چیکار کنه،این همه کندی و قطعی ایجاد کرده! لازم به ذکره که دلیل طراحی شبکه ملی اطلاعات، بحث هدفمندی یارانه است! و بهم همین دلیل پورت 404 و 403 که شامل پورت های UDP ( برای مبادلات بانکی و انجام بازیها، ارتباطات امن SSL,SSH , ... و برخی از پورت های دیگه بود، با محدودیت مواجه شده بود.

نکات مهم دیگه ای هم بود که به دلیل نیاز به توضیحات فنی!! از گفتنش معذوریم! امیدواریم ..... اگه چشم نخوریم امسال، یه سال خوب و بدون قطعی برای اینترنت باشه!
عزیز اینا که گفتی رو اینترنت تاثیر میذاره آیا رو پینگ تایم هم تاثیر میزاره ؟؟؟ یعنی برای بهتر شدن ؟؟
و اینکه یعنی مطمئنن تا چند روز دیگه این مشکل حل میشه ؟؟؟

rYuk

کاربر سایت
Sep 30, 2011
9
نه بابا افتتاح دیتا سنتر چه ربطی به کندی شبکه یا افزایش سرعت داره ؟ سرعت پینگ به میزان هاب های که رد می شه و اپ لینکی که اون سنتر داره بستگی داره برای همین که تو ایران سرعت اپ لینک ها پایینه و از همه بدتر هاب ها هم زیاده .

اختلال تو UDP اختلال برای ساخت چیزی نیست جز از کار انداختن چیزایی که خودمون بهتر می دونیم . جالبی این قضیه زمان به اوج خود می رسه که وقتی با ابزار تونل کردن هم می ریم تو بازی دقیقا همون جوری قطعی داریم الانم شده کمتر از 10 دقیقه فایر وال پکت رو دراپ می کنه .

یحتمل بچه های بالای که ذکر کردن از بچه های پایین هستند فقط چیزی زدن رفتن بالا :))

دلیل پورت 404 و 403 که شامل پورت های UDP ( برای مبادلات بانکی و انجام بازیها، ارتباطات امن SSL,SSH , ... و برخی از پورت های دیگه بود، با محدودیت مواجه شده بود.
و در اخر لازم به ذکره که نه ssl نه ssh و سایر پروتوکل های که دوستون گفتن روی UDP نیست و روی TCP هست و پورت های مورد استفاده به ترتیب 443 و SSH از 23 به صورت دیفالت و هر پورت دیگه در صورت انتخاب می تونه باشه ! و بد نیست بدونیم که UDP پورت نیست بلکه پروتکله

برای سر نرفتن حوصله در ایام قطعی بد نیست اینجا رو هم بخونیم

شبکه های کامپیوتري Network - تفاوت tcp و udp چیست ؟

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
نه بابا افتتاح دیتا سنتر چه ربطی به کندی شبکه یا افزایش سرعت داره ؟ سرعت پینگ به میزان هاب های که رد می شه و اپ لینکی که اون سنتر داره بستگی داره برای همین که تو ایران سرعت اپ لینک ها پایینه و از همه بدتر هاب ها هم زیاده .

اختلال تو UDP اختلال برای ساخت چیزی نیست جز از کار انداختن چیزایی که خودمون بهتر می دونیم . جالبی این قضیه زمان به اوج خود می رسه که وقتی با ابزار تونل کردن هم می ریم تو بازی دقیقا همون جوری قطعی داریم الانم شده کمتر از 10 دقیقه فایر وال پکت رو دراپ می کنه .

یحتمل بچه های بالای که ذکر کردن از بچه های پایین هستند فقط چیزی زدن رفتن بالا :))

و در اخر لازم به ذکره که نه ssl نه ssh و سایر پروتوکل های که دوستون گفتن روی UDP نیست و روی TCP هست و پورت های مورد استفاده به ترتیب 443 و SSH از 23 به صورت دیفالت و هر پورت دیگه در صورت انتخاب می تونه باشه ! و بد نیست بدونیم که UDP پورت نیست بلکه پروتکله

برای سر نرفتن حوصله در ایام قطعی بد نیست اینجا رو هم بخونیم

شبکه های کامپیوتري Network - تفاوت tcp و udp چیست ؟

اون چیزی که من از اینا دیدم! هر کاری میتونن انجام بدن! حتی تغییر پروتوکل ها! کاری نداره براشون! یه دیتا سنتر میزنن و پروتوکل ها رو هر طور عشقشون بکشه تعریف میکنن! من کاری به تعریف جهانی پروتوکل ها ندارم که به صورت استاندارد هر کدومشون روی چه پورتی هستن! چیزی که نوشتم نقل و قول مستقیم ازبالاترین افراد ذی نفوذ تو اینترنت این مملکته! حالا اینکه چه طور باهاش صحبت کردم بماند! به هرحال راست و دوروغش با اونی که خبر داده!

rYuk

کاربر سایت
Sep 30, 2011
9
تغییر پروتوکل امکان پذیر نیست خودتو خسته نکن . معاملات بانکی روی UDP انجام نمی شه چون اصلا ساختار UDP ساختار مطمئنی نیست هزار تا پکت گم می شه بین یه ارتباط چون اصلا پکت چکینگ نداره حالا فکر کن بانک بخواد UDP کار کنه برو تا اخرش .

بعد یه دیتا سنتر فکر کردی چیه که باهاش بخواند پروتوکل رو از نو بنویسند ؟ همون شما لطف کن اون لینکی که دادم که درباره ی پروتوکل ها نوشته یه زحمتی بکش بخون بدنیست .

واقعا چیز ندارم بگم وقتی می گی UDP رو می کنند TCP و برعکس !

** MHN **

کاربر سایت
Mar 19, 2013
365
اینترنت دانشگاه کاملا درسته و مشکل udp نداره این ها همه زیر سر زیرساخت هست دانشگاه ها اینترنتشون رو معمولا از فیزیک نظری اصفهان میگیرن

Sent from my HUAWEI Y320-U10 using Tapatalk

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
اینترنت دانشگاه کاملا درسته و مشکل udp نداره این ها همه زیر سر زیرساخت هست دانشگاه ها اینترنتشون رو معمولا از فیزیک نظری اصفهان میگیرن

Sent from my HUAWEI Y320-U10 using Tapatalk
چجوری تست میکنید که یه خط مشکل udp داره یا نه؟ رو خط دانشگاه گیم بازی کردی؟:d

** MHN **

کاربر سایت
Mar 19, 2013
365
چجوری تست میکنید که یه خط مشکل udp داره یا نه؟ رو خط دانشگاه گیم بازی کردی؟:d
من خودم با pc بازی نمی کنم چون کنسول دارم ولی دوستان خوابگاهی که wow بازی می کردند یا dota 2 بازی می کردند گفتن مشکلی نداشته!
خودم هم با لپتاب برادرم یه بازی اوریجینال داشت اونم cod bo بود تست کردم مشکلی نداشت یا حداقل تو اون نیم ساعتی که بازی کردم مشکلی نداشت.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
تغییر پروتوکل امکان پذیر نیست خودتو خسته نکن . معاملات بانکی روی UDP انجام نمی شه چون اصلا ساختار UDP ساختار مطمئنی نیست هزار تا پکت گم می شه بین یه ارتباط چون اصلا پکت چکینگ نداره حالا فکر کن بانک بخواد UDP کار کنه برو تا اخرش .

بعد یه دیتا سنتر فکر کردی چیه که باهاش بخواند پروتوکل رو از نو بنویسند ؟ همون شما لطف کن اون لینکی که دادم که درباره ی پروتوکل ها نوشته یه زحمتی بکش بخون بدنیست .

واقعا چیز ندارم بگم وقتی می گی UDP رو می کنند TCP و برعکس !

دوست عزیز کلیت حرف شما درسته ودر واقعیت و طبق استانداردهای جهانی همینطوره که شما میگید. ولی این چیزی که شما میگید یه حرف آکادمیک و چیزیه که روی کاغذ میشه تضمینش کرد! اما در عمل و به صورت فیزیکی کارهایی انجام شده که تا حالا هیچ جای دنیا انجام نشده! بنابراین شما راحتید هر طوری که مایلید فکر کنید.

موفق باشید.

rYuk

کاربر سایت
Sep 30, 2011
9
دوست عزیز کلیت حرف شما درسته ودر واقعیت و طبق استانداردهای جهانی همینطوره که شما میگید. ولی این چیزی که شما میگید یه حرف آکادمیک و چیزیه که روی کاغذ میشه تضمینش کرد! اما در عمل و به صورت فیزیکی کارهایی انجام شده که تا حالا هیچ جای دنیا انجام نشده! بنابراین شما راحتید هر طوری که مایلید فکر کنید.

موفق باشید.

شما در کل سعی دارید بگید درست می گید ما هم می گیم چشم شما اصلا درست می گید و بنده8 سال عمرم رو تو این راه داشتم بادمجون واکس می زدم .

الان که بیکاری حال می کنم یه بازی درست درمون هم نمی شه بازی کرد.8-|

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
ماله من که هر لحظه نابودتر میشه. یک مگ مخابرات . چندروز پیش حداقل وارد lobby می شد یک Round هم می شد بازی کرد الان دیگه به دقیقه نمی رسه بهم Lost Connection می ده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر