رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2021 از نگاه کاربران بازیسنتر

از بین عناوینی که تاریخ عرضه مشخصی ندارند، برای شما کدام موردانتظارترین است؟ (انتخاب سه گزینه)

• Avowed

• Bayonetta 3

• Beyond Good & Evil 2

• Diablo IV

• Dying Light 2

• Elden Ring

• Final Fantasy XVI

• Metroid Prime 4

• Perfect Dark

• Pragmata

• Senua's Saga: Hellblade II

• Starfield

• Suicide Squad: Kill the Justice League

• The Callisto Protocol

• The Wolf Among Us 2

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
186215

درود...
طبق سنت هر ساله‌ی انجمن بازیسنتر دوباره با رای‌گیری موردانتظارترین بازیهای سال آینده خدمتتون هستیم. امسال ششمین سالی متوالی هستش که این رای‌گیری انجام میشه. دیگه هممون میدونیم که اوضاع مثل سالهای گذشته چندان مساعد نیست...با توجه به وضعیت مملکت و دنیا خیلیامون دیگه به اندازه‌ی 5-6 سال پیش نمیتونیم برای تجربه‌های جدید و بیشتر هیجان‌زده باشیم؛ با توجه به قیمت‌های نجومی نمیتونیم به راحتی کنسول یا سیستم موردعلاقه‌مون رو بخریم و روز اول بازی موردعلاقه‌مون رو تهیه کنیم و همین هم باعث میشه مثل گذشته لیست موردانتظارترین‌هامون چندان پر و پیمون نباشه. ولی با این وجود، شاهد اولین سال نسل نهم هستیم و نمیشه انکار کرد که بازی‌ها همیشه یه عنصر آرامش‌بخش یا هیجان‌انگیز توی زندگیمون بودن که باعث می‌شده با سختی‌ها بهتر کنار بیاییم، رویاپردازی کنیم و آینده‌ای رو تصور کنیم و براش هایپ باشیم که معمولا بهتر از چیزی هستش که در واقع باهاش روبه‌رو خواهیم شد!
خب بریم سر اصل مطلب و مهمترین نکته که هر سال تکرار میکنم: این رای‌گیری رو به عنوان یه مسابقه و رقابت بین بازیهای شرکت محبوبتون و بقیه نبینید و واقعا چیزی که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید.

راهنمای شرکت در رای‌گیری:
1. می‌توانید تا حداکثر 10 بازی را انتخاب کنید.
2. لیست را به گونه‌ای بنویسید که ترتیب آن مشخص باشد.
3. هر بازی فقط می‌تواند یکبار در لیست ذکر شود.
4. همه‌ی بازیهای لیست باید برای عرضه در سال 2021 تایید شده باشند.
5. اگر عنوان جدیدی تا پایان رای‌گیری معرفی شود و یا تاریخ عرضه‌ی عنوانی برای 2021 مشخص شود، می‌توانید از آن در لیست خود استفاده کنید.
6. رای‌گیری در روز آخر دسامبر به پایان می‌رسد و قبل از آن می‌توانید لیست خود را ویرایش کنید.
7. توصیه می‌شود کمی درباره‌ی انتخاب‌های خود توضیح دهید و حتی تعدادی عنوان را خارج از لیست معرفی کنید.
8. خیلی راحت می‌توانید در مورد انتخاب دیگران به بحث و تبادل نظر بپردازید لطفا سعی کنید از ترول و بحث‌های کلیشه‌ای خودداری کنید تا یک رای‌گیری سالم و به دور از درگیری لفظی رو شاهد باشیم.

نحوه‌ی تقسیم امتیازها:
بازی اول: 4 امتیاز
بازی دوم: 3 امتیاز
بازی سوم: 3 امتیاز
بازی چهارم: 2 امتیاز
بازی پنجم: 2 امتیاز
بازی ششم: 2 امتیاز
بازی هفتم: 1 امتیاز
بازی هشتم: 1 امتیاز
بازی نهم: 1 امتیاز
بازی دهم: 1 امتیاز

بازیهای غیرقابل‌قبول:
1. دموها
2. DLCها
3. عناوینی که برای 2021 تایید نشده‌اند مثل: Elden Ring، Hellblade II, Final Fantasy XVI, Starfield و غیره.
4. عناوینی که بصورت رسمی معرفی نشده‌اند مثل Call of Duty جدید و FIFA جدید و هر بازی سالانه دیگه که هنوز معرفی نشدن.
توجه »» اگه یه بازی غیرقابل قبول رو توی لیست خودتون بیارید، از لیستتون خط می‌خوره و امتیازش به گزینه‌ی بعدی میرسه.
منبع بازیهای سال 2021:
(لطفا حتما قبل از رای‌گیری این لیست رو مشاهده کنید چون ممکنه در مورد بعضی از بازیها حضور ذهن نداشته باشید)
2021 in video games - Wikipedia
====================
توی تصویر اول تاپیک سعی کردم همه‌ی بازیهای مهم سال 2021 رو اضافه کنم ولی اگه بنظرتون چیزی جا افتاده و دوست دارید اضافه بشه، اطلاع بدید <:-P
====================
تاپیک و برندگان سالهای گذشته‌ در بازیسنتر: (به تاپیک سالهای گذشته سر بزنید ببنید واسه چه بازیهایی هیجان‌زده بودید و چه بازیهایی توی لیست امسالتون هم دوباره حضور دارن :D)
رای گیری مورد انتظارترین بازی 2016 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌ گیری مورد انتظارترین بازی 2017 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای گیری مورد انتظارترین بازی 2018 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2019 از نگاه کاربران بازیسنتر
رای‌گیری مورد انتظارترین بازی 2020 از نگاه کاربران بازیسنتر
اگه سوال یا ابهامی در مورد نحوه‌ی برگزاری و انجام رای‌گیری دارید حتما بپرسید.
رای‌گیری از همین‌ الان شروع میشه تا آخرین روز دسامبر ادامه داره...شمارش رای‌ها هم بلافاصله پس از پایان رای‌گیری شروع میشه و نتایج هم در روزهای ابتدایی سال 2021 اعلام میشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
1 - Final Fantasy XVI

FF16 از بسیاری جهات بازی خاصی برای طرفدارانش هست، هم بخاطر تفاوت های ساختاری و هم بخاطر پیشینه سازنده هاش و اینکه میشه منتظر بود بعد از مدت ها یه شماره اصلی گردن کلفت منتشر بشه. FF16 به شدت به سمت سلیقه غربی ها متمایل شده و سعی داره به منظور گسترش کامیونتی و در نتیجه فروش بیشتر دل فن های غربی رو بدست بیاره، بخاطر همین، به همین نسبت فن های کلاسیکش رو منزجر میکنه، ولی روی هم رفته همه ما بیش از اندازه مشتاقیم ببینیم SE قراره با FFXVI چیکار کنه و شاید حکم یه ریبوت خیلی خفن رو برای مجموعه داشته باشه.

2 - God of War Ragnarok

من شخصا سر سوزنی امید ندارم GoW بعدی امسال منتشر بشه و فکر میکنم سونی فقط داره استفاده تبلیغاتی میکنه و به وقتش یه تاخیر جانانه میزنه و دستکم میره برای زمستون یا بهار 2022، اما با وجود بدبینی های من باعث نمیشه GoW:R رتبه دوم لیستم رو اشغال نکنه. من بیصبرانه منتظر Ragnarok هستم، تا دنباله یکی از بهترین بازی های تاریخ زندگیم رو برم، تا ببینیم بازی نسل بعدی واقعی یعنی چی، تا دوباره از جک و جونور کشتن لذت ببرم، و خیلی چیزهای دیگه. در کل GoW:R هر موقع بیاد به همه نشون میده بازی نسل بعدی واقعی یعنی چی و چرا آشغال هایی که تا الان بهمون نشون دادن شوخی بیش نبودن.

3 - Breath of the Wild 2

برث آو د وایلد برای من جزو سه تا بازی خفن این نسل بود، همینطور یکی از بهترین بازی های تاریخ زندگیم و ماورای توصیفات کلامیه. ایشون به نظر من همون کاری رو با مجموعه میکنه که GoW 2018 با این سری کرد، یعنی از ورطه تکرار نجاتش داد و بعد از Skyward Sword که شخصا اون رو جزو ضعیف ترین زلداها میدونم، یهو Zelda رو برداشت گذاشت در اوج بازی های نسل و تاریخ. و حالا بعد از این موفقیت بزرگ شخصا بسیار متحیرم ببینم شماره دوم چیه و قراره چی بسازن، آیا میتونن دوباره همون موفقیت رو تکرار کنن یا قراره با همون فرمول یه بازی جدید بسازن؟ خوشبختانه فارغ از جواب این سوال، میشه از BotW2 انتظار یه بازی خیلی بزرگ و خفن رو داشت، چون حتا اگه نخواد دست به تغییرات بزرگ یا ارایه یه چیز ترسناک جدید بزنه، باز هم جایگاهش ویژه است و همه میتونیم باهاش حسابی حال کنیم.

(این سه تا بازی رو به ترتیبی که به ذهنم امد نوشتم، وگرنه واقعا به یک اندازه دوستشون دارم و خیلی در بند اینکه کی اوله کی دوم نیستم)

4 - Horizon: Forbidden West

Horizon: Zero Down خیلی زود تونست تو قلب همه ما جا باز کنه، اونم بعد از شاهکار غیر قابل هضمی به اسم KZ:SF که حسابی قلب همه ما عشاق Killzone رو جریحه دار کرد و شخصا با اینکه از یه استدیو FPS ساز به هیچ عنوان انتظار ساخت یه RPG ـه OW خوب رو نداشتم، انقدر ZD رو بازی خفن و جذابی دیدم که تا مدت ها خواب حمله به ربات ها و کشتنشون رو میدیدم! و حالا H:FW بنا به دلایل زیادی برام بسیار ارزشمند و قابل انتظاره، هم بخاطر تجربه دوباره بودن در اون دنیای عجیب و فوق چت، بخاطر کشتن مجدد ربات ها و سر و کله زدن با دایناسورهای رباتی، و هم بخاطر دیدن اینکه گوریلا این نسل و با سخت افزار PS5 قراره چی بسازه. من که شخصیا بیصبرانه منتظر دیدن ویژوال بازی هستم، بخصوص دنیای زیر آب و پرواز با اون دایناسورهای پرنده رباتی. شاید مسخره باشه اما فکر اینکه دوباره برم روی سینی اون ربات زرافه مانندا نیشم رو تا بناگوش باز میکنه:D

5 - Ratchet & Clank: Rift Apart

شخصا معتقدم R&C آندرریت ترین بازی سونیه و هیچ وقت، انقدر که باید و شاید تحویل گرفته نمیشه و همه دستکم میگیرنش. خوشبخانه RA انقدر نمایش هاش خوب و فک برانداز بودن دستکم به یه مقدار از توجهی که من نوعی فکر میکنم استحقاقش رو داره رسید! R&C بدون شوخی یکی از بهترین شوترها و فان ترین بازی های عمرمه، انقدر که حاضرم برای دیدن دوباره کاپیتان کوآرک آدم بکشم:D امیدوارم تو این شماره، حالا که این همه شخصیت و دنیای تازه داره، کاپیتان کوآرک هم با یه حضور جدی برگرده و حسابی باهم حال کنیم.

6 - Mass Effect Trilogy

با اینکه ریمستر سه گانه ME بازی جدید نیست، اما شخصا جسد ایشون رو به نصفی از این خزعبلات فعلی ترجیح میدم و بی صبرانه منتظر دیدن دوباره شپردم. فقط امیدوارم زودتر بازی بیاد بیرون و دستمون بهش برسه، همین!

بازی های مهم سال بعد برای من اینا هستن. البته عناوین مورد انتظار دیگه رو هم میتونم اسم ببرم، مثل Stray یا چندتا بازی ایندی دیگه که حوصله ندارم در موردشون بنویسم:D

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
10. Braid Anniversary Edition
9. Mass Effect Trilogy
8. Hogwarts Legacy
7. Returnal
6. GT7
5. Kena Bridge of Spirits
4. Ratchet & Clank: Rift Apart
3. Resident Evil VII
2. God of War Ragnarok (ممکنه به 2021 نرسه)
1. Horizon Forbidden West

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
من کلا توانایی لیست سازی برام مشکله :D یکم سخته بخوام لیست بنویسم مخصوصا که هنوز ورودم به نسل بعد تو هاله ای از ابهامه (یا تا یک ماه اینده میگیرم کنسولو یا میره برای سال بعد :D). ولی در کل بگم بازی اول صد در صد Hogwarts Legacy عه... با وجود استدیو نچندان شناخته شدش ولی قلب مارو بردن با این ایده و ستینگ...
GoW جدید هم که 2021 نمیاد ولی اگه بود رتبه بعدی :D

بقیش جای تفکر داره :D فعلا مورد انتظار ترین بازی برام پچ مناسب برای CP2077 عه :D معتقدم این بازی میتونه بازی نسل برای من باشه :D با تموم این مشکلاتش :D

راستی یک بازی بشدت در این لیست ها غایب بود... 12MINUTE... این بابا از همون تیزر معرفی دل مارو برد و جزو مورد انتظار ترینام بود... این اواخر هم که کست معروفش معرفی شدن دیگه بدتر شد اوضاع :D

در کل بخوام یک لیست بدم،

1. Hogwarts Legacy
2. GOW
3. 12MINUTE
4. Horizon Forbidden West

بقیشو بدون ترتیب میگم (خیلی توی لیست نیستن چونکه پلتفرمش معلوم نیست دستم برسه یا نه :D و همچنین حس میکردم تو لیست بیاد شاید در حد بالاییا نباشه...)
Gotham Knight. من برخلاف بقیه باش حال کردم
Hitman 3 من شدیدا معتقدم از بهترین لول دیزاین های نسل نسخه های قبلش و مخصوصا نسخه 2 بود... این بازیو هر مرحلشو چند بار بازی کردم و هر بار تماما حس نویی داشت برام...
Ratchet :( میخوام :(
امسال بنظرم یک فورتزا داریم حتما :D هورایزن باشه من تمام پلنامو کنسل میکنم دو ماه خودمو باش خفه میکنم بعد به زندگیم میرسم :D
psychonauts 2 من نسخه اولو کامل نزدم ولی عجیب مریض و خفنه :D اینم خیلی تریلر هاش خفن بنظر میرسه... منتظرم :D

دیگه بیشتر از اینا نمیشه گفت. فقط یک ایندی خیلی سوپر خفن میمونه که طبق گفته خود سازندش 2021 میاد و اسمی ازش برده نشده اینجا... نه بخاطر عرق ملی و از این حرفا، واقعا نمایشش بدجور خفن بود...
NASER SON OF MAN :D

DFSHINNOK7

کاربر سایت
انقدر بازیا زیادن آدم نمیدونه از کجا شروع کنه. مطمئنم بازم بعضیا رو فراموش کردم.
این لیست مورد انتظارترین بازیهای معرفی شده من هست. فقط به 2021 محدود نمیشه.

1-God of War Sequel - پیش بینی سال عرضه: 2022 (اگه تصمیم کوری بَلراگ باشه 2024)
2-Resident Evil Village - سال عرضه 2021 (دو ساعت اول RE7 بی نقص بود (بقیش اوکی بود)، امیدوارم همه تجربه ی RE8 اینطور باشه)
3-Cyber Shadow - سال عرضه 2021 (خـــــــــیلی منتظر این بازیم)
4-Hellblade 2 - پیش بینی سال عرضه: 2022 (چیزی که نشون دادن engine demo بود، امکان نداره اینقدر به واقعیت نزدیک شده باشن)
5-Breath of the Wild Sequel - پیش بینی سال عرضه: 2023 (بیاین با خودمون روراست باشیم، 2025 هم معلوم نیست بیاد :D)
6-Axiom Verge 2 - سال عرضه 2021 (قرار بود امسال بیاااااااااااد:(()
7-The Last Cube - سال عرضه 2021 (بهترین بازی تاریخ نسل بشر)
8-Gotham Knights - سال عرضه 2021 (ممکنه تا 2022 تاخیر بخوره)
9-Elden Ring - سال عرضه 2021 (البته اگه کلا بازی وجود خارجی داشته باشه)
10-Dying Light 2 - پیش بینی سال عرضه: 2021 (پیش بینی سختی بود واقعا :D)

11-Black Myth: Wu Kong - سال عرضه 2023 (تاریخ عرضه خیلی sus میزنه. یه حسی بِم میگه اون ویدیویی که دادن بیرون فیک کاری زیاد داشته)
12-Hollow Knight: Silksong - سال عرضه 2021 (نسخه ی دوم HK. یه زمانی قرار بود فقط یه اکسپنشن باشه)
13-Hogwarts Legacy - پیش بینی سال عرضه: 2022 (استودیو avalanche داره این بازیو میسازه، اون avalanche نه، اون یکی avalanche)
14-Ratchet & Clank: Rift Apart - سال عرضه 2021 (حس میکنم تا اواخر 2021 تاخیر میخوره)
15-Chrono Sword - سال عرضه 2021 (این بازی خیلی سر و صدا میکنه ببینید کی گفتم)
16-The Riftbreaker - سال عرضه 2021 (با توجه به تریلراش سیستم management خیلی لذت بخشی داره)
17-Guilty Gear Strive - سال عرضه 2021 (عارک سیس عَت ایتس بِست)
18-Balan Wonderworld - سال عرضه 2021 (هر روز که میگذره به این بازی حس بهتری دارم..یوجـــــــــــــــــــــیــــــــــــــــ ناااااااااااااااااااااکاااااااااااااا)
19-Kena: Bridge of Spirits - سال عرضه 2021 (یک جمله: too good to be true :D)
20-Ghostwire: Tokyo - سال عرضه 2021 (بعد TEW1-2 ایمان کامل دارم که بازی خوبی میشه)
21-Sable - سال عرضه 2021 (یعنی آیا بالاخره این بازی عرضه میشه؟ آخه انتظار تا کی؟)

ادیت: میدونستم فراموش میکنم :Wallbash:
Hellblade رو اضافه کردم.

آخرین ویرایش:

Remastered

کاربر سایت
Elden Ring
قطعا یه سر و گردن از بازی هایی که اسم برده میشه در این تاپیک واسه سال بعد سرتره
فرام سافت ور خودش رو ثابت کرده بارها و بارها با ip های مختلف
اگه سال دیگه عرضه بش یکی از شانس های اصلی بیگ وینری هست

Starfield
دومین بازی که منتظرشم همین بازی
ینی کاملا همه چی واسه اینکه بتسدا با این گیم به اوج برگرده محیاس
اگه این بازی موفق ظاهر بش که خب به نظرم واقعا پتانسیل اینو داره با یه مس افکت واقع گرایانه روبه رو هستیم
و دقیقا همون کاری رو میکنه که مس افکت تو نسل هفتم کرد

این دو تا بازی رو واقعا منتظرشون هستم واسه سال بعد

پ.ن
Perfect Dark
اگه به عنوان بازی سومم هم بخوام چیزی انتخاب کنم Perfect dark
چون طلبم ببینم این استدیویی که مایکرو تاسیس کرده و این همه افراد از جاهای مختلف جذب کرده واسش( به قول خودشون منتخب جهان ) بازیشون چه جوری میشه

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
خوب خوابیدم...حتی کله سحر هم بیدار نشدم:|

خوب خوب....

1. God of War Ragnarok
مشخصه دیگه! :D البته عمرا 2021 نمیاد:(
توضیح خاصی نمیشه داد جز اینکه شدیدا برای ادامه ی بازی هایپم>:)
محیط های جدید،دشمن های جدید،باس های جدید،سلاح ها و کومبوهای جدید و ... :D
منتظریییییم!

2. Ratchet & Clank : Rift Apart
اینا که کلا همه ی بازی هاشون فان هست! ولی با این بازی ببینیم چجوری نسل بعد رو قراره استارت بزنند>:)

3. Horizon : Forbidden West
راستش خبر بین النسلی بودنش زد تو ذوق:( ، اما با این حال نمیشه منتظرش نبود! بازییه که نسبت به شماره اول حسابی جای پیشرفت داره، و امیدوارم از پتانسیل های موجود استفاده کنند :D

4. Kena : Bridge of Spirits
اینم که GOTYه سال دیگه ست :D ( Googooli of the Year :D ) ... گرچه من هنوز GOTYپارسال رو نزدم:( ( CG )
منتظرشیم، نمایش هاش که اصلا بهش نمیاد کار یک تیم ایندی و اونم به عنوان اولین بازیشون باشه!!!

5.The World Ends With You : Neo
متاسفانه شماره اول رو به خاطر مشکل همیشگی موبایلم.... "کمبود فضا" نتونستم نگه دارم و تا آخر برم! :( اما تا جایی که رفتم هم داستان جالب میزد و هم آهنگ های باحالی داشت، تنوع قدرت ها و گیم پلی هم خوب بود! در کنار کاراکترهای نومورایی:-"
شماره دومم از کست 4نفره ی اصلی که دو نفرشون رو حال کردم باهاشون، سومی هم خوبه... فقط 4می باید خودش رو ثابت کنه:p ولی در کل منتظرشم:D

6.Balan Wonderworld
اینم یکی دیگه از GOTYهاست:D
باشد که بیشتر از این حرف ها پلتفرمر بگیریم:x
اپنینگش هم اومده، گر ندیدید ببینید، خیلی خوبه:x

7.Persona 5 Strikers
منتظر بودیم پارسال برای غرب بیاد، ولی نیمد:|
به هر حال، بی صبرانه منتظریم >:) زیاد هم لازم نیست صبر کنیم براش...یکی دو ماه دیگه:D

8. Cries Tale
فقط حس میکنم میتونه خیلی بازی جالبی بشه ! و شاید یکی از بهترین Indieهای 2021 :-"
---

طبق معمول نصف لیست رو هم نمیخرم یا در انتظار تخفیف خوردنشون میمونم :|

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
خب بالاخره شمارش تموم شد :D
نتایج رای‌گیری (رتبه 10 تا 1)

10. (Cyberpunk 2077 (Next Gen Version
23

9. Mass Effect: Legendary Edition
28

8. Gran Turismo 7
38

7. Halo Infinite
43

6. Hogwarts Legacy
57

5. Kena: Bridge of Spirits
59

4. Ratchet & Clank: Rift Apart
88

3. Resident Evil VILLAGE
94

2. Horizon II: Forbidden West
135

1. God of War Sequel

160
نتایج کامل:
God of War Sequel 160
Horizon II: Forbidden West 135
Resident Evil VILLAGE 94
Ratchet & Clank: Rift Apart 88
Kena: Bridge of Spirits 59
Hogwarts Legacy 57
Halo Infinite 43
Gran Turismo 7 38
Mass Effect: Legendary Edition 28
Cyberpunk 2077 (Next Gen Version) 23
Deathloop 22
Far Cry 6 22
Nier Replicant 18
S.T.A.L.K.E.R. 2 18
Gotham Knights 15
The Medium 12
Returnal 10
Psychonauts 2 10
Twelve Minutes 10
Ghostwire Tokyo 8
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 8
Disco Elysium: The Final Cut 7
Little Nightmares 2 6
It Takes Two 5
Humankind 5
Monster Hunter Rise 5
Scorn 5
Axiom Verge 2 4
Hitman III 4
Nioh 2 Remastered 4
Cris Tales 4
Shin Megami Tensei V 4
Persona 5 Strikers 3
Braid Anniversary Edition 3
The Ascent 3
Cyber Shadow 3
Vampire: The Masquerades - Swansong 3
Balan Wonderworld 2
Microsoft's Flight Simulator (Xbox Version) 2
The Last Cube 2
NEO: The World Ends With You 2
Sherlock Holmes: Chapter One 2
Crimson Desert 2
Bravely Default II 2
Super Mario 3D World + Bowser's Fury 2
The Artful Escape 1
Sky: Children of the Light 1
The Lords of The Ring: Gollum 1
The Stanley Parable: Ultra Deluxe 1

ممنون از همه‌ی دوستانی که در رای‌گیری شرکت کردن...امیدوارم 2021 خیلی خوبی داشته باشید، به جای بحث و جدل، بیشتر از همیشه بازی کنید و از همه‌ی بازیهای موردانتظارتون لذت ببرید <:-P

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر