راهنمایی در امر خرید موبایل

7ribery

کاربر سایت
Jan 14, 2013
253
سلام دوستان

من بعد از آخرین تجربه ام از ویندوز موبایل که گوشی htc 3g بود که روش ویندوز موبایل 6.1 بود و بعد ها آپدیت کردم به 6.5 تصمیم گرفتم گوشی lumia بخرم و ویندوز فون تجربه کنم

بنظر شما من lumia 520 بخرم بهتره یا lumia 530 ؟

چون بین این 2 تا گیر کردم

از نظر مصرف باتری این گوشی ها چطورن؟ نسبت به اندروید باتری خور منظورمه

520 سیستم عامل پیش فرض ش ویندوز فون 8 هست درحالی که 530 روش 8.1 هست؛ 520 باید آپدیت بشه به 8.1 , اینو از اون نظر گفتم که یعنی 530 جدیدتره؛ تقریبا مدلش یک سال از 520 بالاتره, از نظر رم هم که بعضی دوستان گفتن 525 یا 535 چون رمش یک هست بهتره, باید بگم همون MB 512 که 520 داره کاملا کافیه, قیمت شون هم : 520 در حدود 400 هست و 530 بین 480 تا 500
در کل 530 بهتره و شاید بعدا به ویندوزفون بعدی هم قابل ارتقا باشه, یه نکته ی دیگه هم اینکه 520 اطرافش تیز و حالت شکسته داره ولی 530 حالت منحنی, که از نظر ظاهری باعث تفاوتشون میشه

باطری شون هم خوبه, اما اگه به صورت مداوم و برای یک زمان پیوسته کار سنگین باهاش انجام بدی به مرور زمان باطری خراب میشه, چون گوشی میان رده محسوب میشه انچنان باطری با کیفیتی نداره

- - -ویرایش - - -

530 آشغالی بیش نیست رفیق:dهمون 525 بگیر یا اگه پول بیشتر داری 535
در ضمن قیمت 535 هم حدود 500-550 بیشتر نیست

530 آشغالی بیش نیست !!!!!!!!! :-o فقط برای 512 مگ رم کمتر شما آشغال حسابش میکنی !!!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,993
نام
احمد
520 سیستم عامل پیش فرض ش ویندوز فون 8 هست درحالی که 530 روش 8.1 هست؛ 520 باید آپدیت بشه به 8.1 , اینو از اون نظر گفتم که یعنی 530 جدیدتره؛ تقریبا مدلش یک سال از 520 بالاتره, از نظر رم هم که بعضی دوستان گفتن 525 یا 535 چون رمش یک هست بهتره, باید بگم همون MB 512 که 520 داره کاملا کافیه, قیمت شون هم : 520 در حدود 400 هست و 530 بین 480 تا 500
در کل 530 بهتره و شاید بعدا به ویندوزفون بعدی هم قابل ارتقا باشه, یه نکته ی دیگه هم اینکه 520 اطرافش تیز و حالت شکسته داره ولی 530 حالت منحنی, که از نظر ظاهری باعث تفاوتشون میشه

باطری شون هم خوبه, اما اگه به صورت مداوم و برای یک زمان پیوسته کار سنگین باهاش انجام بدی به مرور زمان باطری خراب میشه, چون گوشی میان رده محسوب میشه انچنان باطری با کیفیتی نداره

- - -ویرایش - - -

530 آشغالی بیش نیست !!!!!!!!! :-o فقط برای 512 مگ رم کمتر شما آشغال حسابش میکنی !!!

حالا آشغال که نه اما بهتره گوشیی بگیره که رم 1 داشته باشه

اینجور که بوش میاد یه سری از لومیاها قرار نیست به ویندوز 10 آپدیت بشن ، احتمال اینکه اون گوشیا رم 512 داشته یا قدیمی باشن از همه بیشتره

---

کلا سیاست همه شرکتا اینه آپدیت های جدید و یا کم اشکال تر رو برای گوشیای گرونتر و یا جدیدترشون عرضه میکنن که خریدار رو ترقیب به خرید محصولات جدیدتر بکنن، مایکرو هم چه بخواد چه نخواد باید (کم یا زیاد) از این قانون پیروی کنه

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
نه برعکس بهت گفتن.چقدر بودجه داری
تا 1500 میتونم خرج کنم حالا 200 بالاترم راه داره . ولی خب هر چی ارزون تر بهتر
اخه خیلیا میگن سونی هنگ میکنه ولی وقتی ادم مشخصاتشو میبینه باورش نمیشه ... بعد این جریان داغ کردن گوشیای سونی چیه که میگن مشکل سازه؟
کلا بین z2 و s5 و g3 موندم لطفا با دلیل راهنمایی کنید ...

آخرین ویرایش:

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
تا 1500 میتونم خرج کنم حالا 200 بالاترم راه داره . ولی خب هر چی ارزون تر بهتر
اخه خیلیا میگن سونی هنگ میکنه ولی وقتی ادم مشخصاتشو میبینه باورش نمیشه ... بعد این جریان داغ کردن گوشیای سونی چیه که میگن مشکل سازه؟
کلا بین z2 و s5 و g3 موندم لطفا با دلیل راهنمایی کنید ...
نیازت رو مشخص کن. اگه رزولوشن و کیفیت صفحه و دوربین برات تو اولویت g3 بگیر.

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
نیازت رو مشخص کن. اگه رزولوشن و کیفیت صفحه و دوربین برات تو اولویت g3 بگیر.
صفحه نمایش که قطعا مهمه ولی کلا من هر چی هم فیلم دارم 720 هست که کلا همه اینا فک کنم راضیم کنن به راحتی ...
باتری قوی که خوب شارژ نگه داره . هنگ نکردن . سرعت بالا . اپدیت هم حالا حالا ها براش بیاد ... کلا طول عمر دستگاه بالا باشه
از لحاظ بازی و اینا هم فک کنم سخت افزار هر 3 تا شون مشکلی نداشته باشه ؟

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
صفحه نمایش که قطعا مهمه ولی کلا من هر چی هم فیلم دارم 720 هست که کلا همه اینا فک کنم راضیم کنن به راحتی ...
باتری قوی که خوب شارژ نگه داره . هنگ نکردن . سرعت بالا . اپدیت هم حالا حالا ها براش بیاد ... کلا طول عمر دستگاه بالا باشه
از لحاظ بازی و اینا هم فک کنم سخت افزار هر 3 تا شون مشکلی نداشته باشه ؟
من پیشنهادم بهت One M8 هستش.... ولی بین اون سه گزینه به ترتیب اول جی3 و بعد سامسونگ رو بگیر... ز2 هم بیخیال.

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
من پیشنهادم بهت One M8 هستش.... ولی بین اون سه گزینه به ترتیب اول جی3 و بعد سامسونگ رو بگیر... ز2 هم بیخیال.
htc انگار باتریش نسبت به اونا ضعیف تره . z2 مشکل خاصی داره که میگید بیخیال ؟ چون z2 نسبت به همه اونا ارزونتره ولی از لحاظ مشخصات یکیه واسه همین چشممو گرفته ..

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,996
نام
sami
htc انگار باتریش نسبت به اونا ضعیف تره . z2 مشکل خاصی داره که میگید بیخیال ؟ چون z2 نسبت به همه اونا ارزونتره ولی از لحاظ مشخصات یکیه واسه همین چشممو گرفته ..
m8 باتریش یک خورده از اونا ضعیفتر هست ولی اختلافشون اندکه...در کل هر کدومو بگیرین یک روز به طور کامل جواب میده باتریاشون
به نظر من اولویت انتخابتو اینجوری بزار
1-htc m8
2-lg g3
3-z2
4-samsung s5
مشکل z2 نسبت به بقیه صفحه نمایش که نسبت به بقیه ضعیفتره ولی در کل نسبت به قیمتش ارزش خرید بالایی داره(اگه بودجت محدوده z2 بگیر شک نکن)

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
m8 باتریش یک خورده از اونا ضعیفتر هست ولی اختلافشون اندکه...در کل هر کدومو بگیرین یک روز به طور کامل جواب میده باتریاشون
به نظر من اولویت انتخابتو اینجوری بزار
1-htc m8
2-lg g3
3-z2
4-samsung s5
مشکل z2 نسبت به بقیه صفحه نمایش که نسبت به بقیه ضعیفتره ولی در کل نسبت به قیمتش ارزش خرید بالایی داره(اگه بودجت محدوده z2 بگیر شک نکن)
دقیقا همین قیمتش وسوسه میکنه ادمو ... صفحه نمایشش اختلاف خیلی زیادی با بقیه داره یا زیاد مشخص نیست ؟

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
من M8 دارم صفحه نمایش خیلی عالیه رنگ ها کاملا طبیعی و اصلا اشباع نیست. امکانات دوربین خوبه سرگرمت میکنه. سرعت هم که دیگه به همه ثابت شده سنس hTC از همه سریع تر و روون تر مخصوصا اگه اندروید 5 براش بیاد که محشر میشه.
باطری هم من چنبار تست کردم. مثلا تو این هفته: جمعه صبح گوشی از شارژ کشیدم و یک شنبه شب ساعت 12 زدم به شارژ بازم 9% داشت. اگه Power Saver معمولیش هم روشن باشه ممکنه این زمان 5 6 ساعت بیشتر بشه. استفاده هم روزی 1 ساعت موزیک، وای فای هم برای کلش روزی 2 ساعت دیگه چک کردن لاین و.... هم هست دیگه.
پیشنهاد من هم همون اول M8 بعد S5 بعد G3 و آخری Z2.....
ولی بری کار کنی خیلی بهتره چون شاید از رابط کاربری S5 بیشتر خوشت بیاد تا سنس M8.

7ribery

کاربر سایت
Jan 14, 2013
253
حالا آشغال که نه اما بهتره گوشیی بگیره که رم 1 داشته باشه

اینجور که بوش میاد یه سری از لومیاها قرار نیست به ویندوز 10 آپدیت بشن ، احتمال اینکه اون گوشیا رم 512 داشته یا قدیمی باشن از همه بیشتره

---

کلا سیاست همه شرکتا اینه آپدیت های جدید و یا کم اشکال تر رو برای گوشیای گرونتر و یا جدیدترشون عرضه میکنن که خریدار رو ترقیب به خرید محصولات جدیدتر بکنن، مایکرو هم چه بخواد چه نخواد باید (کم یا زیاد) از این قانون پیروی کنه

بله, قطعا همین طور خواهد بود و لومیا های سری X2X به ویندوز بعدی قابل ارتقاء نخواهند بود, کما اینکه از اول هم قرار نبود, 8.1 براشون بیاد ولی در نهایت اومد, علت ش هم دقیقا همونیه که گفتی ترغیب خریداران به محصولات جدید !! (متاسفانه در حال حاضر دنیا روی همین قانون مذخرف بنا شده)

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,996
نام
sami
دقیقا همین قیمتش وسوسه میکنه ادمو ... صفحه نمایشش اختلاف خیلی زیادی با بقیه داره یا زیاد مشخص نیست ؟
اگه کنار هم بزاری ممکنه اختلافشو متوجه بشی ولی راضی کنندست در عوض باتری فوق العاده بدنه فوق العاده دوربین فوق العاده سخت افزار فوق العاده با قیمت خیلی مناسب داره
به نظر من که با توجه به قیمت حدود 1250 مدل 4g بهترین انتخابه تو این قیمت

dark sparda

کاربر سایت
Jun 10, 2011
433
نام
رضا
اگه کنار هم بزاری ممکنه اختلافشو متوجه بشی ولی راضی کنندست در عوض باتری فوق العاده بدنه فوق العاده دوربین فوق العاده سخت افزار فوق العاده با قیمت خیلی مناسب داره
به نظر من که با توجه به قیمت حدود 1250 مدل 4g بهترین انتخابه تو این قیمت

یعنی دو مدل 3g و4g داره؟ از کجا میتونم این اختلافو بفهمم؟

7ribery

کاربر سایت
Jan 14, 2013
253

بیا دوست عزیز با این میتونی بهتر مقایسه کنی :

wjyfxfv1qatfw9dlksfp.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر