خرید مانیتور و تلویزیون های مناسب برای پلی استیشن 3

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
بدون عنوان!

سلام
از همه شما بابت راهنمايي بنده متشكرم
فقط يه چيز مونده كه شايد نبايد اينجا مطرح بشه ولي ميگم!
اگر امكان داره يه سينماي خانگي درحد 100،150 الي 200 كه دالبي رو هم پشتيباني كنه،فرقي نمي كنه كه دالبي 1 باشه يا 2 فقط بشه بهش گفت دالبي هست!
بازم تشكر

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
سلام
از همه شما بابت راهنمايي بنده متشكرم
فقط يه چيز مونده كه شايد نبايد اينجا مطرح بشه ولي ميگم!
اگر امكان داره يه سينماي خانگي درحد 100،150 الي 200 كه دالبي رو هم پشتيباني كنه،فرقي نمي كنه كه دالبي 1 باشه يا 2 فقط بشه بهش گفت دالبي هست!
بازم تشكر

ببین رفیق مانیتور با تلویزیون زیاد فرق داره . ببین استفادت مانیتوریه یا تلویزیونی . مهم ترین فرقشون تو زاویه دیدشه . اگه می خوای سیخ بشینی جلوی مانیتور و بازی کنی خب مشکلی نیست ولی اگه می خوای لم بدی و بخوابی و ... مانیتور اصلا به درد نمیخوره . در ضمن مواردی مثل کالیبراسیون ( تنظیم نور و رنگ و.... ) تو تلویزیون ها خیلی حرفه ای تر هستش .
راستی این دالبی 1 و 2 جریانش چیه ؟ مگه فیلم ترمیناتوره بهش شماره میدی ؟
در ضمن الآن تقریبا هر آت و آشغالی از بازار بخری دالبی رو دیکد میکنه . اما چه نوع دالبی و با چه کیفیتب و .... دیگه اندازه یه کتاب قصه داره .
موفق باشی .

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
full hd & hd

خسته نباشيد
بازم يه سوال واسه من پيش اومده.
فرق lcd tv هاي hd و full hd چيه؟
از كسي شنيدم كه ميشه با كابل full hd از يه تلوزيون hd 720p تصاويري با كيفيت 1080p گرفت
حالا اين جا يه مسئله پيش مياد اونم اينه كه چطور امكان داره از يه تلوزيون hd تصاوير full hd گرفت! خب اگر اين امكان وجود داشت چرا تلوزيون ها رو به دو دسته ي hd و full hd تقسيم كردن؟
خب ميومدن به همشون ميگفتن hd ديگه!
اصلا چرا tv هاي full hd از hd گرون تره؟
اگر ميشه از يه تلوزيون hd تصاوير full hd گرفت ديگه كسي نميره تلوزيون full hd بگيره،با اون قيمتاي دو برابرش!
آقا من خودم گيج شدم،لطفا از معلومات خودتون به من كمك كنين كه گيج تر نشم

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
خسته نباشيد
بازم يه سوال واسه من پيش اومده.
فرق lcd tv هاي hd و full hd چيه؟
از كسي شنيدم كه ميشه با كابل full hd از يه تلوزيون hd 720p تصاويري با كيفيت 1080p گرفت
حالا اين جا يه مسئله پيش مياد اونم اينه كه چطور امكان داره از يه تلوزيون hd تصاوير full hd گرفت! خب اگر اين امكان وجود داشت چرا تلوزيون ها رو به دو دسته ي hd و full hd تقسيم كردن؟
خب ميومدن به همشون ميگفتن hd ديگه!
اصلا چرا tv هاي full hd از hd گرون تره؟
اگر ميشه از يه تلوزيون hd تصاوير full hd گرفت ديگه كسي نميره تلوزيون full hd بگيره،با اون قيمتاي دو برابرش!
آقا من خودم گيج شدم،لطفا از معلومات خودتون به من كمك كنين كه گيج تر نشم
تلویزیون های HD، پانل های یه مگ دارن و تا 1080i را بیشتر ساپورت نمیکنن ولی تلویزیون های Full HD پانل هاشون 2مگ هستش و 1080p ساپورت میکنن
بعد این چیزی که گفتی برای LCDها نیست و بیشتر برای مانیتور استفاده میشه، چون صفحه زیاد بزرگی نداره تصویر 1080p و 1080i زیاد با هم فرق ندارن
ولی تو بقیش به شدت این دو تا تصویر با هم فرق داره ;)

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
احتمالا منظور شما از HD همون HD-Ready هاست که الآن تعدادشون به شدت کمه .
شما الآن انتخاب های فراونی بین مدل های HD یا همون Full HD داری که قیمت های مناسبی هم دارن و طرف مدل های HD-Ready نرفتن شدیدا توصیه میشه .
اون اظهار نظری هم که شما در موردش توضیح دادین احتمالا تحت تاثیر مواد افیونی زده شده ! آخه این چه جفنگیاتیه که سر هم می کنن . شما این حرف ها رو باور نکن . تازه اگه فروشنده این ها رو به شما گفته میتونی از طرف من بخوابونی زیر گوشش . جوابش با من .
بهتر بود بعد از همچین حرف چرندی به جای این همه تعجب ( که نشونه خوبیه ) یه جستجویی تو اینترنت می کردید .
تو این مواقع بحثی هست به اسم Down Scale شدن که میشه مطالب خوبی تو نت پیدا کرد .
خدمت این دوست بالایی هم عارضم که i یا P بودن ربطی به اون چیزی که شما گفتین نداره . الآن گمون نکنم بشه مدلی پیدا کرد که فقط تا 1080i ساپورت کنه . ولی در کل فرق این دو تا تو نحوه نمایش تصاویر است و ابدا و ابدا ربطی به رزولیشن یا بقول شما تعداد پیکسل ها نداره .

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
tv

سلام
من يه lcd tv سوني پيدا كردم مدل KLV-32BX300
توي مشخصات سيگنال هاي ويديوش نوشته
480/60i, 480/60p,
576/50i, 576/50p,
720/50p, 720/60p,
1080/60i, 1080/50i,
1080/60p (HDMI ™ /
Component), 1080/50p
(HDMI ™ / Component),
1080/24p (HDMI™)
حالا يعني اين تلوزيون 1080p (فول اچ دي) رو ساپورت ميكنه؟
يه سوال ديگه هم اينه كه منظور از اون شماره هايي كه بعد از مميز نوشته چيه؟ 60/1080
50/1080
24/1080
فقط لطفا يه خورده زود تر جواب منو بدين كه قال قضيه رو بكنم و برم بخرمش

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
عجیبه اینجوری مشخصات دادن . اون علامت ممیز به معنای یه چیزی مثل "ات" هست .
و احتمالا منظورش فرکانس تصویر هست .
یعنی مثلا 480 هم در فرکانس 50 هرتز و هم 60 هرتز . فقط میمونه 24 هرتز که فرمت استاندارد سینمایی تصاویر 1080 هست که تو بلو ری ها هم استفاده میشه .
پدر بزرگ من یه تلویزیون داشت از اینا که در کرکره ای چوبی داشتن . اون تلویزیون مولتی سیستم بود ( پال ( 50 ) و ان تی اس سی ( 60 ) با هم ) حالا چرا این اعداد رو برای یه ال سی دی مطرح کردن ... عجیبه .
با توجه به مشخصاتی که شما نوشتی . بله ! البته من شدیدا توصیه می کنم بری فروشگاه مرکزی سونی و تصویرش رو خودت ببینی ( البته اگه ندیدی ) . تو این کار مزایای بسیاری نهفته است .
ویرایش :
راستی الآن که فکر می کنم ... می بینم .... اون اعداد رو برای ورودی های معمولی نوشته . به هر حال این اطلاعات برای اون ورودی ها لازمه .

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
سلام.مانیتورlg2261واسهps3گزینه خوبی هستش؟اکه بهترشوسراغ دارین معرفی کنید(درحدود250تومن).ممنون:-/

من خبر ندارم بهتر از این مانیتور چی پیدا میشه اما سیر تا پیاز این یکی رو خبر دارم چون الآن جلومه !
اگه دنبال فقط مانیتور هستی گزینه قابل تاملیه .
3 تا ورودی داره ( HDMI برای پلی استیشن DVI برای پی سی و D-sub هم برای تی وی باکس یا لپ تاپ ) . روی ورودی HDMI هم یه خروجی استریو صدا داره که اگه سیستم صوتی نداری بسیار ارزشمنده .
روشنایی و بک لایتش برای یه ال - سی - دی مناسبه هر چند ممکنه از پسر عموی های ال - ای - دی خودش کم بیاره .
تنظیماتش راحت و مناسبه . قیافشم بد نیست ( هر چند پشتش بد قیافست ولی جلوش خوبه )
در مورد رزولیشن و ... هم که واضحه ....
تو تنظیمات تصویرش فقط حالت نرمالش استاتیک کنتراست داره . متاسفانه تو حالت بازی یا سینمایی کنتراست دینامیک قابل خاموش شدن نیست . این ممکنه برای شما مزیت باشه یا عیب ... خیلی سلیقه ای هستش .
زاویه دیدش هم مثل غالب مانیتور ها داغونه ! البته این عیب نیست یه جور ویژگیه ! :p

*Psycho*

کاربر سایت
Feb 26, 2009
263
سلام.مانیتورlg2261واسهps3گزینه خوبی هستش؟اکه بهترشوسراغ دارین معرفی کنید(درحدود250تومن).ممنون:-/
این مانیتور فو ق العاده ست، موقع خرید هم خیلی در این مورد سرچ کردم و بین همه گزینه ها اینو انتخاب کردم. ;)
بهترین خصوصیتش دارا بودن دو مزیت ورودی HDMI و تصویر Full HD هر دو باهم هستش، که تو کمنتر مانیتوری با این رنج قیمت میشه این دو مشخصه رو کنار هم دید و اکثراً یا تنها ورودی HDMI دارن یا تنها Full HD هستن !
ضمناً این مدل تولیدش متوقف شده و تو بازار داره کمیاب میشه.(حالا تهران رو نمیدونم ولی تو شهر ما به سختی گیر میومد.) و مدل جدیدترش که 2262 هستش، بیشتر تو بازار موجوه که متاسفانه همونطور که گفتم ّFull HD هست ولی فاقد ورودی HDMI.

راستی همین الان جلومه و من کاملاً ازش راضیم !:d

آخرین ویرایش:

kiyormolla

کاربر سایت
Nov 14, 2010
71
باسلام وتبریک عیدقربان.ممنونم ازراهنماییتون:-*حالابگیرمش یاصبرکنم شایدبهترش بیا؟امکان داره گرون شه؟
نظرتون راجب سامسونگxl2370 چیه؟قیمتش چنده؟

آخرین ویرایش:

kiyormolla

کاربر سایت
Nov 14, 2010
71
باسلام وتبریک عیدقربان.ممنونم ازراهنماییتون:-*حالابگیرمش یاصبرکنم شایدبهترش بیا؟امکان داره گرون شه؟
نظرتون راجب سامسونگxl2370 چیه؟قیمتش چنده؟
کسی نیس جواب بده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر