تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام
مدتیه که با کامپیوترم مشکلی دارم که خودم باهاش کنار اومده بودم(چون هر جا پرسیدم هیچکس نتونست کمک کنه) ، اما الان که میخوام سیستم رو بدم بره میخوام اگر ایرادش سخت افزاریه حل کنم
مشکل اینجاست که گاهی اوقات (اکثرا وقتی از usb جلوی کیس استفاده میکنم) سیستم به هم میریزه و برای اینکه به حالت عادی برگرده تنها کاری که میشه کرد ریست بوسیله کیس هست
مشکلاتی که در این حالت پیش میاد
- هر بار که MY Computer رو باز میکنم ،(نوار آدرس بار)شروع میکنه به لود شدن و هیچوقت تموم نمیشه (در حالت عادی چند ثانیه لود میشه و درایو ها رو ایندکس میکنه)، اما در این حالت لودش گیر میکنه و به آخر نمیرسه
- وقتی داخل پوشه ها تغیری ایجاد میکنم(عوض کردن اسم پوشه ها یا حذف) ، تغییر نشون داده نمیشه و باید حتما Refresh کنم تا تغییرات نشون داده بشه
- مشکل اصلی هم اینه که وقتی اینطوری میشه نمیتونم سیستم رو خاموش یا رستارت کنم
وقتی ریست رو انتخاب میکنم ، صفحه مانیتور سیاه میشه و سیستم قفل میکنه و دیگه هیچ چیز کار نمیکنه. مجبور میشم از روی کیس ریست کنم .اما وقتی سیستم رستارت میشه و بالا میاد دیگه مشکلی نداره و همه چیز طبیعی هست:d
در ضمن usb disk security هم روی سیستم نصب دارم ، میتونه از اون باشه؟
ببخشید که طولانی شد ، شاد باشید

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
1_عزیز شما درست میگی بنده هم عرض کردم وقتی حالت بازی رو غیر فعال میکنم لذت بخش تره...اما میخوام بدونم راهی داره که این شکست تصویرو ...رو از بین برد یا نه؟؟مثلا با تنظیمات خود پلی استیشن یا ارتقائ کابل اچ دی به 1.4؟؟
2_دوست عزیز اگه میشه تفاوت های کابل های اچ دی 1.3 و 1.4 که اخرین مدل کابل اچ دی هست رو بفرمایید؟

دیگه این سوالارو باید توی بخش کنسولها بپرسی،اونا بهتر می تونن کمکت کنن اگر راهی باشه.

سلام
مدتیه که با کامپیوترم مشکلی دارم که خودم باهاش کنار اومده بودم(چون هر جا پرسیدم هیچکس نتونست کمک کنه) ، اما الان که میخوام سیستم رو بدم بره میخوام اگر ایرادش سخت افزاریه حل کنم
مشکل اینجاست که گاهی اوقات (اکثرا وقتی از usb جلوی کیس استفاده میکنم) سیستم به هم میریزه و برای اینکه به حالت عادی برگرده تنها کاری که میشه کرد ریست بوسیله کیس هست
مشکلاتی که در این حالت پیش میاد
- هر بار که MY Computer رو باز میکنم ،(نوار آدرس بار)شروع میکنه به لود شدن و هیچوقت تموم نمیشه (در حالت عادی چند ثانیه لود میشه و درایو ها رو ایندکس میکنه)، اما در این حالت لودش گیر میکنه و به آخر نمیرسه
- وقتی داخل پوشه ها تغیری ایجاد میکنم(عوض کردن اسم پوشه ها یا حذف) ، تغییر نشون داده نمیشه و باید حتما Refresh کنم تا تغییرات نشون داده بشه
- مشکل اصلی هم اینه که وقتی اینطوری میشه نمیتونم سیستم رو خاموش یا رستارت کنم
وقتی ریست رو انتخاب میکنم ، صفحه مانیتور سیاه میشه و سیستم قفل میکنه و دیگه هیچ چیز کار نمیکنه. مجبور میشم از روی کیس ریست کنم .اما وقتی سیستم رستارت میشه و بالا میاد دیگه مشکلی نداره و همه چیز طبیعی هست:d
در ضمن usb disk security هم روی سیستم نصب دارم ، میتونه از اون باشه؟
ببخشید که طولانی شد ، شاد باشید

خب بله، احتمال داره از اون نرم افزار امنیتی باشه، اگه با یه فلش دیسک دیگه تست می کردی میشد مطمئن شد که مشکل از فلشت هست یا از سیستم.

آخرین ویرایش:

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال

خب بله، احتمال داره از اون نرم افزار امنیتی باشه، اگه با یه فلش دیسک دیگه تست می کردی میشد مطمئن شد که مشکل از فلشت هست یا از سیستم.
فرشید جان
تا حالا با چند تا فلش مختلف این اتفاق افتاده
آخرین دفعه که اینطوری شد ، گوشی موبایلم رو به usb سیستم وصل کردم که یکدفعه سیستم هنگ کرد و . . .

ویرایش:

نا گفته نماند به یکی از این تعمیر کار های کامپیوتر که مراجعه کردم و مشکل رو گفتم اظهار فضل فرمودند که دقیقا جملات ایشون رو مینویسم :
این اتفاق به این دلیله که وقتی وسیله اضافی رو بوسیله usb به سیستم وصل میکنی، پاور میخواد برق اون وسیله رو تامین کنه (در پاور های گرین هم چون بعد از مدتی افت ولتاز و نوسان زیادی پیدا میکنند:-o) سیستم برق کم میاره و به بقیه قطعات مثل هارد برق نمیرسه و ..... !!!!!!!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
فرشید جان
تا حالا با چند تا فلش مختلف این اتفاق افتاده
آخرین دفعه که اینطوری شد ، گوشی موبایلم رو به usb سیستم وصل کردم که یکدفعه سیستم هنگ کرد و . . .

ویرایش:

نا گفته نماند به یکی از این تعمیر کار های کامپیوتر که مراجعه کردم و مشکل رو گفتم اظهار فضل فرمودند که دقیقا جملات ایشون رو مینویسم :
این اتفاق به این دلیله که وقتی وسیله اضافی رو بوسیله usb به سیستم وصل میکنی، پاور میخواد برق اون وسیله رو تامین کنه (در پاور های گرین هم چون بعد از مدتی افت ولتاز و نوسان زیادی پیدا میکنند:-o) سیستم برق کم میاره و به بقیه قطعات مثل هارد برق نمیرسه و ..... !!!!!!!

پس مشکل مر بوط به اون فلش نیست و از پورتای USB شما یا بایوس مادربرد هست،در حالت عادی نباید این اتفاق بیفته

راجع به نظر تعمیرکار هم من اون صحبت می تونه در مورد پاورهای تقلبی صحت داشته باشه اما در مورد پاور گرین من تا به حال توی سریهای اخیرش همچین مشکلی ندیدم و نوسانی هم وجود نداره که بخواد توی جریانهای کمی مثل اونی که برای پورت USB مورد نیاز هست اختلال ایجاد کنه! نوسانی هم اگر باشه زودتر از USB خودش رو توی پایداری سیستم و کارت گرافیک نشون می ده تا تغذیه USB.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
آقا فرشید عزیز
من این فن tower 120 extreme رو سفارش دادم و امروز برام آوردن اما کسی که سیستم رو برام بست یاد نداشت چطوری باید این فن رو نصب کنه و یه جورایی سر هم بندی کرد
به عنوان مثال واشر های پلاستیکی همراه فن(که بین مادر برد و پایه فلزی فن باید نصب میشد تا با بدنه مادربرد تماس نداشته باشه) رو هر کار کرد نتونست بذاره
دست آخر هم گفت این واشر ها برای این پیچ کوچیکه و ازشون استفاده نکرد (انصافا هم واشر ها کوچیک تر از پیچ ها بود)
میخواستم بدونم با این اوصاف اگر سیستم رو روشن کنم مشکلی ، اتصالی چیزی پیش نمیاد؟
ممنون میشم از نگرانی در بیاریم
امروز هزار بار خودمو لعنت کردم ، مدام به خودم میگفتم کاش میومدم تهران و از خودت خرید میکردم:((
:(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
آقا فرشید عزیز
من این فن tower 120 extreme رو سفارش دادم و امروز برام آوردن اما کسی که سیستم رو برام بست یاد نداشت چطوری باید این فن رو نصب کنه و یه جورایی سر هم بندی کرد
به عنوان مثال واشر های پلاستیکی همراه فن(که بین مادر برد و پایه فلزی فن باید نصب میشد تا با بدنه مادربرد تماس نداشته باشه) رو هر کار کرد نتونست بذاره
دست آخر هم گفت این واشر ها برای این پیچ کوچیکه و ازشون استفاده نکرد (انصافا هم واشر ها کوچیک تر از پیچ ها بود)
میخواستم بدونم با این اوصاف اگر سیستم رو روشن کنم مشکلی ، اتصالی چیزی پیش نمیاد؟
ممنون میشم از نگرانی در بیاریم
امروز هزار بار خودمو لعنت کردم ، مدام به خودم میگفتم کاش میومدم تهران و از خودت خرید میکردم:((
:(
نمیشه که واشرهای داخل خود بسته که برای همون کار درست شده با پیچ ها فرق داشته باشن،اگرم نمی شد باید واشر اندازه پیدا می کرد می بست، هیچ وقت پیچهای روی مادربرد رو نباید بدون واشر بست
بهرحال فکر نمی کنم ایراد داشته باشه و مشکلی پیش بیاد، اما من هم ندیدم نمی دونم چیکار کرده، مسولیت با فروشندست.

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان من WD MY BOOK 1TR دارم بعد وقتی می خوام کات یا DELETE کنم یه فایلی رو اجازه نمی ده میگه ACCESS IS DNIED و ارور های پرمیشن میده؟
دستکاری هم کردم ولی درست نشد!
چجوری این مشکل حل میشه؟

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
دوستان من WD MY BOOK 1TR دارم بعد وقتی می خوام کات یا DELETE کنم یه فایلی رو اجازه نمی ده میگه ACCESS IS DNIED و ارور های پرمیشن میده؟
چجوری این مشکل حل میشه؟
یه بار برقش رو بکش دوباره برق رو وصل کن به احتمال زیاد درست میشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
چجوری این مشکل حل میشه؟
دوست عزیز، هاردت رو بدون اسکن آنتی ویروس به سیستم خودت وصل نکن یا همیشه از یه آنتی ویروس Portable برای اسکن فایلهایی که از سیستمهای دیگه روی درایوت کپی می کنی استفاده کن
احتمال زیاد هاردت ویروسی شده و فایلهاش Lock شدن، از اول فرمتش کن تا مشکلت حل بشه.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
من یه سیپی یو corei5 2500k دارم ولی دما پردازنده دور بر 70 درجه هست . این طبیعیه یا خیلی بالاست.
اگه بالاست یه فن خوب (که موجود و در دسترس هم باشه) برای خنک کردن سی پی یو معرفی کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
من یه سیپی یو corei5 2500k دارم ولی دما پردازنده دور بر 70 درجه هست . این طبیعیه یا خیلی بالاست.
اگه بالاست یه فن خوب (که موجود و در دسترس هم باشه) برای خنک کردن سی پی یو معرفی کنید.

اگه این دما موقع کار و فشار پردازش باشه طبیعیه، اگه در حالت بیکار اینطوری باشه یعنی فن مشکل داره یا درست نصب نیست
برای فن هم می تونی توی ارزون قیمتا GREEN Buffalo رو بخری و توی گرونترها CoolerMaster Hyper 212 رو بخری.

KING TRUST

کاربر سایت
Mar 22, 2011
35
نام
محمد
سلام فرشید جان
اون سیستمی رو که گفته بودی گرفتم، ( همون i3 - 5770ati ) توی لیستت بود رو میگم. بعد از یه هفته کر فقط یه مشکلی واسش پیش اومده. توی 2 روز 2 بار اتفاق افتاده. یه بار وسط بازی بودم و یه بار داشتم خارج میشدم که ارور زیر رو میده و حتما باید سیستم ریست بشه. نمیدونم مشکل از چیه. هر کسی یه چیزی میگه. گرافیک، رم ، پاور، مادر بورد!! ، فن سی پی یو و . . . یا ویندوز، یا از نرم افزار خاصی و . . . - به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه. میخاوم اگه مشکله تا گارانتی داره، حلش کنم.
خیلی ممنون
9613082011129.jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام فرشید جان
اون سیستمی رو که گفته بودی گرفتم، ( همون i3 - 5770ati ) توی لیستت بود رو میگم. بعد از یه هفته کر فقط یه مشکلی واسش پیش اومده. توی 2 روز 2 بار اتفاق افتاده. یه بار وسط بازی بودم و یه بار داشتم خارج میشدم که ارور زیر رو میده و حتما باید سیستم ریست بشه. نمیدونم مشکل از چیه. هر کسی یه چیزی میگه. گرافیک، رم ، پاور، مادر بورد!! ، فن سی پی یو و . . . یا ویندوز، یا از نرم افزار خاصی و . . . - به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه. میخاوم اگه مشکله تا گارانتی داره، حلش کنم.
خیلی ممنون

به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری هست و اول از همه اینجا ماجولهای رم شما مظنون هست، نمی دونم چه برندی و چه مدلی گرفتی ولی یا خراب هستن یا با مادربرد سازگار نیستن،
مشاوره اینجا، خرید اونجا، ایرادی هم باشه باز اینجا! فروشنده چیکار کرده پس برات، مگه سیستم رو تست نکرده؟؟

KING TRUST

کاربر سایت
Mar 22, 2011
35
نام
محمد
به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری هست و اول از همه اینجا ماجولهای رم شما مظنون هست، نمی دونم چه برندی و چه مدلی گرفتی ولی یا خراب هستن یا با مادربرد سازگار نیستن،
مشاوره اینجا، خرید اونجا، ایرادی هم باشه باز اینجا! فروشنده چیکار کرده پس برات، مگه سیستم رو تست نکرده؟؟

همون سیستمی هست که پایین ترین مدل سیستم واسه گیم بود که معرفی کردی
برند رم هم corsare هست.

سیستم مشکلی نداره، ولی نمیدونم چرا 2 بار اینطوری شده. فروشنده هم خودش سر در میاره ، پرسیدم میگه یا سخت فزار جدیدی نصب کردی روش یا نرم افزار جدیدی نضب کردی.
خود ارور هم نشوته که سخت افزار یا نرم افزاری ممکنه نصب شده باشه که سازگار نیست
فروشنده گفت کابل lan مودم اینترنت رو چک کن. حالا نمیدونم چشه دیگه. گفتم شاید قبلا به این مشکل برخورده باشی، ازت راهنمایی بگیرم
شرمنده زحمت میدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر