تاپیک جامع خرید و ادغام (Merger & Acquisition) در صنعت بازی

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
20220502_212900.jpg

با توجه به این که از چند مدت قبل تعداد زیادی خرید و ادغام در صنعت بازی شروع شده و هر ماه چندین خبر کوچک و بزرگ در این مورد اعلام میشه.
به همین جهت نیاز هست تاپیک جامعی برای اعلام خرید ها و ادغام ها وجود داشته باشه تا خرید های کوچک تر در تاپیک های متفرقه آورده نشه.

۱) بحث پیرامون اخبار ، در تاپیک مجاز هست.
۲) در مورد شایعات، حتما لفظ شایعه در خبر و سرس شایعه آورده بشه.
۳) در مورد اخبار رسمی، حتما لفظ خبر رسمی و لینک مربوطه آورده بشه.
4) در صورت وجود تاپیک مجزا برای خبر در انجمن، لینک تاپیک در پست آورده شود.

آخرین ویرایش:

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
بنظر اساتید با ضعف مالی و توان پایین سونی در شرایط فعلی و کوچیک شدن هرچه بیشتر سونی تو چندسال اخیر و توان سرمایه گذاری پایین این کمپانی در مقایسه با رقیبی که هر خریدی براشون ممکن هست و تو یک فقره 70 میلیارد پول سرمایه گذاری میکنه که قطعا سونی توان رقابت با همچین خرید هایی رو نداره (کمپانی مادر پلی استیشن) چقدر خرید بخش پلی استیشن رو توسط کامکست و آمازون امکان پذیر میدونید؟!
بنظرم تا 4 5 سال اینده احتمال همچین اتفاقی زیاده چون حیف پلی استیشنی که سهم حداکثری تو بازار کنسول ها داره بخاطر ضعف مالی خانواده به مرور زمان حذف بشه
امکان نداره سونی بخش پلی استیشن بفروشه مثل این بگیم مایکروسافت بخش آفیس رو بفروشه چون فرضا در آینده فرضی با سرمایه گذاری فرضی گوگل G suite فراگیر میشه و 99 درصد کاربرا ازش استفاده میکنن نه فروش میره به کارش ادامه میده و همونقدر که تونسته در میاره

Eli2000

کاربر سایت
May 4, 2022
60
من میگم گیر کامکست بیاد بهتره تا آمازون
این امازون خدا زده یهو دیدی فردا همه PS ها رو از دم مشکی زغالی با پرچم رنگین کمونی پاچه ملت بنده خدا کرد
کاری با پلیربیس سیستم نداره چون اتفاقی برای برند نمیوفته
جدا بنظرم بعید نیست با شرایط یک طرفه ای که تو مالکیت ها پیش میاد حتی کمپانی مادر سونی زیر گروه کمپانی دیگه بشه(حدالقل در جهت تزریق سرمایه و توان مقابله با ماکروسافت‌)چون با این وضعیت چطور ممکن پیش بره واقعا خیلی شرایط عجیبی نیست پیش بینیش
امیدوارم سونی یه راه حل جدی در مقابل تمامیت خواهی ماکروسافت با این شرایط اینده پیدا بکنه وگرنه خودبخود حذف میشه

big marty s

کاربر سایت
May 30, 2023
178
کاری با پلیربیس سیستم نداره چون اتفاقی برای برند نمیوفته
جدا بنظرم بعید نیست با شرایط یک طرفه ای که تو مالکیت ها پیش میاد حتی کمپانی مادر سونی زیر گروه کمپانی دیگه بشه(حدالقل در جهت تزریق سرمایه و توان مقابله با ماکروسافت‌)چون با این وضعیت چطور ممکن پیش بره واقعا خیلی شرایط عجیبی نیست پیش بینیش
امیدوارم سونی یه راه حل جدی در مقابل تمامیت خواهی ماکروسافت با این شرایط اینده پیدا بکنه وگرنه خودبخود حذف میشه
مجبوره زیر مجموعه بشه
مایکرو از الان من مطمئنم خرید بعدی رو هم توافق کردن بین طرفین و سال بعدی اعلام میکنن
فقط منتظرن خرید اکتی تایید کنن

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,827
نام
مهراد
بنظر اساتید با ضعف مالی و توان پایین سونی در شرایط فعلی و کوچیک شدن هرچه بیشتر سونی تو چندسال اخیر و توان سرمایه گذاری پایین این کمپانی در مقایسه با رقیبی که هر خریدی براشون ممکن هست و تو یک فقره 70 میلیارد پول سرمایه گذاری میکنه که قطعا سونی توان رقابت با همچین خرید هایی رو نداره (کمپانی مادر پلی استیشن) چقدر خرید بخش پلی استیشن رو توسط کامکست و آمازون امکان پذیر میدونید؟!
بنظرم تا 4 5 سال اینده احتمال همچین اتفاقی زیاده چون حیف پلی استیشنی که سهم حداکثری تو بازار کنسول ها داره بخاطر ضعف مالی خانواده به مرور زمان حذف بشه
ترمز بزن با هم بریم مشتی ... این صوبتا مال 10-20 صفحه اول خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت بود که هنوز به نتیجه نرسیده و فن های تیم سبز سر کار گذاشته، اینارو جای دیگه بگی بهت میخندن.

تا چار پنج سال دیگه که نسل تموم شده و پلی استیشن داره PS6 آماده میکنه و از فن بیس عظیمش استفاده میکنه برای کوچ به نسل بعدی، شما پلی استیشن با جاش (که سونی باشه) با هم فروخته شده فرض کردی، ها؟

لطفا از احتمالات برامون نگو که اگه به این حرفا باشه، اگه خرید اکتیویژن منتفی بشه بخش ایکس باکس میفروشن، اگه استارفلید خراب کنه اسپسنر اخراج میکنن. اینا محتمل تر از چیزیه که شما گفتی!

Eli2000

کاربر سایت
May 4, 2022
60
ترمز بزن با هم بریم مشتی ... این صوبتا مال 10-20 صفحه اول خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت بود که هنوز به نتیجه نرسیده و فن های تیم سبز سر کار گذاشته، اینارو جای دیگه بگی بهت میخندن.

تا چار پنج سال دیگه که نسل تموم شده و پلی استیشن داره PS6 آماده میکنه و از فن بیس عظیمش استفاده میکنه برای کوچ به نسل بعدی، شما پلی استیشن با جاش (که سونی باشه) با هم فروخته شده فرض کردی، ها؟

لطفا از احتمالات برامون نگو که اگه به این حرفا باشه، اگه خرید اکتیویژن منتفی بشه بخش ایکس باکس میفروشن، اگه استارفلید خراب کنه اسپسنر اخراج میکنن. اینا محتمل تر از چیزیه که شما گفتی!
با این ادبیات شما که مال دهه 40 و 50 باید ترمز بزنی
وقتی تفکر و نظری خلاف نظر شما هست یا ایگنور کن یا مجبور به جواب دادن نیستی که بنا به ضعف مالی کمپانی مطلوب نظرت رو به اخراج و منحل شدن اکس باکس ربط میدی که اگر اتفاق بیوفته هم عجیب و غیرممکن نیست و هرچیزی ممکن
مگه سگای روزهای اوج ده سال بعدش فکرش رو هم میکرد که به اخر خط برسه؟!
من نظرم رو بنا به شواهد و شرایط موجود گفتم و گفتم ماکروسافت جهانخواری که هرچیزی غیرممکنی رو با پول ممکن میکنه سونی ضعیف به لحاظ مالی(البته در مقابل ماکروسافت) دوامی نمیتونه داشته باش
حالا سونی تو اوج فروش و با فاصله زیاد مارکت رو از ماکروسافت گرفته وای به روزی که یوزرها اکثریت برن سمت کلود گیمینگ که فاتحه سونی خوندس و ماکروسافت هم نشون داده چقدر دیکتاتوری رفتار میکنه(حرف من اصلا این نیست که ماکروسافت برنده هست و سونی بازنده این رقابت ‌)پتانسیل و شکل این رویه این رو داره ثابت میکنه حالا چه دلخواه من باش چه نباش ممنون میشم اگر ادبیات کلامی رو به درستی بجا بیاری

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,602
نام
alireza

به نظرم درصد فروش پلی استیشن سونی تقریبا صفر هست. (Ps یکی از ستونهای سونی محسوب میشه)

Ps و اکس باکس کوچیک نمیشن/از بین نمیرن....وقتی که سرویهاس ابری راه بی افتن و کاربر جذب کنن (کاری با سخت افزار نسل بعد ps6 و xbox بعدی ندارم...بحثشون جداست) اینا تبدیل به سرویس ابری میشن و اونجا رقابت میکنن (مثل نتفلیکس و دیزنی و غیره)

سونی هم اونقدر محتوای گیم داره که نیاز به خریده شدن نداره (البته که خودش استودیو ویا ناشر میخره و به کتابخونه اش اضافه میکنه).

الان به نظرم این اختلاف نظر سونی و مایکروسافت سر خرید abk هم همینه...محتوای گیم پس قوی تر میشه و اینکه سونی میخواد از مایکروسافت که بخش ابری بزرگی (اژور) داره امتیاز بیشتری بگیره...چون تا الان که قرارداد دارن که سرویس دهیه بخش ابری سونی با اژور مایکروسافت باشه (فعلا).

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
با توجه به شرایط موجود و اینکه کلا ایکس باکس پول خوردِ این صنعته ، احتمال فروش بخش ایکس باکس خیلی بیشتره تا فروش پلی اسیتشن
نگاه به این خریدهای هچل هفت مایکروسافت نکنید ، 3 نسله فقط داره پول می‌ریزه پاش و پولی نمیبره ، اگر قرار باشه روال همین بمونه گزینه اول و آخر فروش همین بخش اکس باکسه.
شاید اپلی آمازونی چیزی اومد زد تو گوشش...

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
نگاه به این خریدهای هچل هفت مایکروسافت نکنید
خرید ABK و Bethesda شد هچل هفت! خرید استودیوهای ناشناخته GAAS ساز که هر لحظه قراره تخته بشن میشه هوشمندانه!
میدونم این روزا روت فشاره ولی سعی کن همیشه با آرامش منطقی کامنت بدی.

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
با توجه به شرایط موجود و اینکه کلا ایکس باکس پول خوردِ این صنعته ، احتمال فروش بخش ایکس باکس خیلی بیشتره تا فروش پلی اسیتشن
نگاه به این خریدهای هچل هفت مایکروسافت نکنید ، 3 نسله فقط داره پول می‌ریزه پاش و پولی نمیبره ، اگر قرار باشه روال همین بمونه گزینه اول و آخر فروش همین بخش اکس باکسه.
شاید اپلی آمازونی چیزی اومد زد تو گوشش...

خرید های مایکروسافت هچل هفت هست اوکی:Smoke:

خرید های سونی چیه دقیقا؟=))

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,827
نام
مهراد
با این ادبیات شما که مال دهه 40 و 50 باید ترمز بزنی
وقتی تفکر و نظری خلاف نظر شما هست یا ایگنور کن یا مجبور به جواب دادن نیستی که بنا به ضعف مالی کمپانی مطلوب نظرت رو به اخراج و منحل شدن اکس باکس ربط میدی که اگر اتفاق بیوفته هم عجیب و غیرممکن نیست و هرچیزی ممکن
مگه سگای روزهای اوج ده سال بعدش فکرش رو هم میکرد که به اخر خط برسه؟!
من نظرم رو بنا به شواهد و شرایط موجود گفتم و گفتم ماکروسافت جهانخواری که هرچیزی غیرممکنی رو با پول ممکن میکنه سونی ضعیف به لحاظ مالی(البته در مقابل ماکروسافت) دوامی نمیتونه داشته باش
حالا سونی تو اوج فروش و با فاصله زیاد مارکت رو از ماکروسافت گرفته وای به روزی که یوزرها اکثریت برن سمت کلود گیمینگ که فاتحه سونی خوندس و ماکروسافت هم نشون داده چقدر دیکتاتوری رفتار میکنه(حرف من اصلا این نیست که ماکروسافت برنده هست و سونی بازنده این رقابت ‌)پتانسیل و شکل این رویه این رو داره ثابت میکنه حالا چه دلخواه من باش چه نباش ممنون میشم اگر ادبیات کلامی رو به درستی بجا بیاری
عاااو اگه نظر عجیب و غریبمون رو با ادبیات روز و محترمانه بدیم بیرون میشه متفکرانه و بر اساس شواهد و مدارک و فکت هایی که کسی جز ما نمیبینه ها؟

تنها نکته حرفای ‌شما اینه که تنها طرفدار تیم سبز هستی که هدف نهایی مایکروسافت رو به زبون میاری که یه شرکت دیکتاتور هست که با این خرید ها فقط میخواد سونی رو بزنه زمین، وگرنه نه گیم براش مهمه نه فن بیس نه هیچی. رقابت نمیتونه بکنه با پولش آش رو با جاش می‌خره و یه مونوپلی بزرگ راه میندازه تو صنعت.

بقیه طرفداراش که میگن وای نههه مایکروسافت خیلی خوبه، من میتونم با چند دلار در ماه همه بازی هاشو تجربه کنم، چرا شما بخیلید نمیزارید ما همه بازی هارو داشته باشیم خب؟ خاک تو سر CMA که جلوی معامله رو گرفت!

به هر حال فکر از بین رفتن سونی رو از سرت بیرون کن داداش، اینجوری نمیشه که نمیشه.

• Smile
Reactions: danygh68

Eli2000

کاربر سایت
May 4, 2022
60
عاااو اگه نظر عجیب و غریبمون رو با ادبیات روز و محترمانه بدیم بیرون میشه متفکرانه و بر اساس شواهد و مدارک و فکت هایی که کسی جز ما نمیبینه ها؟

تنها نکته حرفای ‌شما اینه که تنها طرفدار تیم سبز هستی که هدف نهایی مایکروسافت رو به زبون میاری که یه شرکت دیکتاتور هست که با این خرید ها فقط میخواد سونی رو بزنه زمین، وگرنه نه گیم براش مهمه نه فن بیس نه هیچی. رقابت نمیتونه بکنه با پولش آش رو با جاش می‌خره و یه مونوپلی بزرگ راه میندازه تو صنعت.

بقیه طرفداراش که میگن وای نههه مایکروسافت خیلی خوبه، من میتونم با چند دلار در ماه همه بازی هاشو تجربه کنم، چرا شما بخیلید نمیزارید ما همه بازی هارو داشته باشیم خب؟ خاک تو سر CMA که جلوی معامله رو گرفت!

به هر حال فکر از بین رفتن سونی رو از سرت بیرون کن داداش، اینجوری نمیشه که نمیشه.
اینکه چی تو فکر هر یوزی بگذره بخودش مربوطه نه بشما نه به دیگه ربط داره که از شما اجازه مطرح کردن یا نکردنش رو بگیره
با ادبیات مدرسه ای شما که طرفدار کدوم تیم و کدوم رنگ هستم هم مسله ای هست که به نظر شخصی هرکسی برمیگرده مهم مواردی هست که وجود داره و تو این صنعت گیم که انجمنش هست در مورد احتمالات صحبت میکنیم حالا پیش بینی شما با نظرات دیگه اختلاف جدی داره دلیل نمیشه تعیین و تکلیف کنی برای بقیه
در ضمن خوشحال میشم دیگه ریپلایی ازت نبینم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر