تاثیر بازی های ویدیویی بر یادگیری زبان انگلیسی

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
با سلام.
اسم و شهر که تو پروفایل زده سن 20...
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟بله.
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ...):Action
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی:خیر
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟بازی ها(ولی مسلما کلاس تاثیرش به مراتب بیشتره)
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان):شنیدن-تلفظ-درک مطلب-واژگان
موفق باشید...

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
در ابتدا سن خود و جنسیت و محل زندگی خود را بگویید (در حد نام بردن اسم استان ) علی 20 ساله خراسان
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ 100% بنده هر چی زبان بلدم مال بازی هس.
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....) بیشتر action
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی. خیر
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟بالا
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان) بیشتر شنیدن و صحبت کردن

من الان دانشچوی ترم 4 زبانم
اونقدی که بازی به زبانم کمک کرده.دانشگاه نکرده:d

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
در ابتدا سن خود و جنسیت و محل زندگی خود را بگویید (در حد نام بردن اسم استان ) علی 20 ساله از تهران
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ من آدم رکی هستم برای من که به هیچ وجه ! شاید در حد یکی دو درصد !
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....) هیچکدام !:d
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی سابق بلی !
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟ کلاس های زبان !
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان)
فقط یکی دو درصد اون هم از لحاظ خوندن !

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
20 سال - پسر - استرالیا (محل سکونت فعلی ) زبان اینگیلیسی هم در حده Ielts نمره 7.5 گرفتم
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....)
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان)

با تشگر از شرکت شما در این نظر سنجی
20 سال - پسر - استرالیا (محل سکونت فعلی ) زبان اینگیلیسی هم در حده Ielts نمره 7.5 گرفتم
1. بسیار کمک کرده ... خیلی از ساختارهای جملات روزانه و کلمات و ترکیب رو یاد میگیرم
2. بیشتر Adventure ها بر تصور خودم
3. در ایران نه اما در کشور دیگه حدودا 3 ماهی رفتم .... کلا زبان رو فقط دستورش رو یاد گرفتم . بقیه هم به مرور زمان با توی محیط بودن
4. قاعدتا محیط بیشتر از کلاس تاثیر داره - فیلم . بازی - کتاب تاثیره بیشتری دارن
5. بیشترین شنیدن

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
مذکر 26 تهران

1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک کرده؟

در یادگیری انگلیسی زیاد نه، بیشتر تو فراموش نشدنش. البته خیلی چیزها رو واقعا از تو گیم یاد گرفتم.

2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....)

RPG قطعا و بازی هایی مثل Stalker که دیالوگ زیاد دارن.

الان که نه. ولی 10 سالی بچگی رفته بودم.

4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟

قطعا کلاس. بازی چون حالت کاربرد پیدا می کنه، جنبه یادگیری نداره، تثبیت داره.

صحبت کردن که شوخیه یه کم رو سوالت دقت کن! تمام فاکتورهای دیگه در کنار هم استفاده میشن.

-------------------------------

این بحث مربوط به انگلیسیه اما برای زبانهای دیگه هم صدق می کنه.

ممنون از شما
دوست خوب من با ورود تکنولوژی کینکت و voice recognizing شما رسما در بازی ها صحبت میکنید و همچنین بایستی تلفظ تقریبا دقیقی هم داشته باشید مثال برای این بازی های
binary domain , mass effect3 .end war که در مورد end war شما بازی را میتونید به طور کاملا با فرامین خودتون پیش ببرید و به نظر شخص خود من شما اگر در یک محیط فان مثل بازی که شما برا سرگرمی اون را بازی میکنید حتی 2 تا کلمه امری را هم یاد بگیرید اسمش یادگیری خواهد بود چه بسا که این یادگیری بسیار به یادگیری زبان مادری شباهت پیدا می کند شما مفهموم را میدونید و شاید معنای دقیق آن را ندونید به طور مثال عرض میکنم مثلا شما در یک بازی به یک کارکتر امر میکنید که follow me , و تا اخر بازی این امر به حدی تکرار میشود که شما به عنوان فردی که به طور مثال هیچ دانش زبانی ندارید میدونید که این کلمه مفهومی به دنبال کردن و یا هر چیز دیگری خواهد داشت که این مفهموم را برساند مثل بیایید پشت سرم یا ازم دور نشید .در حالی که این کلمه ترجمه دقیقش به زبان فارسی به دنبال من بیاید هست ولی شما فقط میدونید که این حرف را بزنید این فرد به دونبال شما میاید حال هرچیزی که معنی آن باشد اینجاست که این کلمه مثل یک سنگی که تراشیده شده در ذهن شما نقش میبنده و محال هست شما فراموش کنید و رفته رفته با یادگیری کلماتی که هم معنی با این مفهوم هستند را هم یاد میگیرید و کم کم تفکیک معنایی در مغز و حافظه شما شکل میگیرد که به نظر شخص خود من بهترین نوع یادگیری هست از این رو صحبت کردن هم بخشی از مهارت هایی است که شما یاد میگیرد به طور مثال شما تعدادی فرامین را یاد میگیرید و هر جا که احساس کنید استفاده میکنید هیچ وقت فکر نکنید صحبت یا در اصل مکالمه حتما بایستی یک فرم دستوری و کاملا جمله ای داشته باشد حتی کلمه ای مثل done! به تنهایی میتواند در زبان فارسی معنی اینکه آیا اون کاری که داشتی می کردی تمام شد پس میبینم که پیچیدگی زبان به حدی است که کوچکترین کلمات نیز میتواند به تنهایی یادگیری را اهمیت بدهد

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
اما سوالاتی که با درج شماره سوال به اون بایستی جواب بدهید
در ابتدا سن خود و جنسیت و محل زندگی خود را بگویید (در حد نام بردن اسم استان )
با تشگر از شرکت شما در این نظر سنجی

سلام ...

18-19 _ male _ آبــادان .
1. خیلی خیلی زیاد .
2. من کلا از تمام سبکا خوشم می یاد ولی بیشتر action ، rpg و fighting .(بازی endwar قسمت voice commandـش خیلی حال می داد)
3. نه .
4. اگه مدرسه رو در نظر بگیرم:d 100% گیم تاثیر بسزایی داشته نسبت بهش .
5. صحبت کردن، تلفظ، درک مطلب، شنیدن و خواندن.(من وقتی سر کلاس روخونی می کردم معلمام فک می کردن موسسه ای رفتم)

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
16-17 مذکّر تبریز
1-بله
2-RPG
3-بله
4-برای خواندن کلمات و تلفظ, کلاس ولی‌ برای شناخت اصطلاحات و درک گفته یا نوشته , بازی و کلا کامپیوتر.
5-گرامر :D-شنیدن

Sport

کاربر سایت
Dec 22, 2006
1,018
نام
رامین

16-17 ذکور (:D) فارس
1-بلی
2-RPG-Strategic-Classic Adventures
3-خیر
4-......
5-خوب روی همه بخش ها تاثیر داره ولی خوب بیشتر شنیدن و البته بیشتر از همه درک مطلب.

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
17-مذکر-خراسان
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ بله. بسیار.
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....)RPG
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی بله می روم.
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟کلاس زبان از لحاظ قاعده ای، ولی از لحاظ فهمیدن مطلب و زبان کاربردی، بازی ها
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان) شنیدن و درک مطلب
موفق باشید.

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
17-مذکر-خراسان
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ بله. بسیار.
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....)RPG
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی بله می روم.
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟کلاس زبان از لحاظ قاعده ای، ولی از لحاظ فهمیدن مطلب و زبان کاربردی، بازی ها
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان) شنیدن و درک مطلب
موفق باشید.
ممنون دوست من که با دقت به سوالات پاسخ دادید

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
سلام :d
20 ساله از استان اصفهان( اما اصالتا" خوزستاني ام :d) . مَرد !

1- بله كمك كرده يه سري كلمه اصطلاحات و كلا" تونسته كمك بكنه روون بشم !
2-خوب هر كدوم بسته به مقدار سخناني كه درونش بوده يادگرفته ادم :d ولي مطمئنا توي RPG ادم بيشتر با زبان كار داره ولي به شخصه توي FPS ها و ACTION ADVENTURE ها هم زياد با زبان سر و كار داشتم ! مثلا" توي UNCHARTED يا HEAVY RAIN و FPS ها هم كه خوب مي خوايم بفهميم حداقل سر و ته داستان چي ميشه :d
3-قبلا" دو سه ترمي توي تابستون رفتم فقط براي بودن با بچه ها گرچند همه رو با نمرات بالا پاس شدم و انگليسي ايم هم پيشرفت كرد ولي ديگه نه نرفتم !
4- خوب قضاوت سخته ! ولي چون كلاس كمتر رفتم بايد بگم بازي ها كمكم كردند روون تر بشم !
5- درك مطلب و خواندن و بعد شنيدن و در نهايت صحبت كردن !
من خيلي سعي نميكنم بشنوم به همين خاطر هميشه زير نويس هام روشنه و از طريق زير نويس گفتارهارو مي فهمم ! البته اين يه اشتباه بزرگه ولي تا الان سعي نكردم درستش كنم :( ولي درك مطلب واقعا" بهم كمك كرده !

يه چيز ديگه هم بگم ! چون يه موقعي توي خبر زدن و مقاله و تردهاي بزرگ و حجيم بودم بايد بگم اون موقع با انگليسي واقعا" بيشتر وَر رفتم و سر و كار داشتم و همون موقع كمك خيلي بزرگي به انگليسي من بود ! مثلا" يه مطلب رو ميخواستي ترجمه كني يه سري كلمه نا اشنا بود بايد مي گشتي ببيني معنيش چيه !؟ بعدش يه اصطلاح خاص رو بايد ميفهميدي ! بعدش بايد درست ترجمه و جمله بندي ميكردي ! كلا" اين مورد خيلي به من كمك كرد !
گفتم شايد به دردتون بخوره اين مطلب !

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
یه نمونه از کمک هایی که بازی های ویدئویی به یادگیری زبان میکنن

اینه که مثلا وقتی کسی که یه مقدار سنش پایین تر باشه یا توی زبان انگلیسی خیلی ضعیف باشه ....

بعضی اوقات ناخود آگاه اصلا مجبوره که بره دنبال یادگیری !

مثلا توی بازی Cod Mw3 اکثر مواقع بالا سر یارت مینویسه " Follow " پس گیمر نا خود آگاه چیزهایی متوجه میشه و اگرم متوجه نشه

برای کنجکاوی و یا حتی اینکه داستان بازی رو دنبال کنه و بیشتر از بازی لذت بببره دنبال معنی کلمات و گفتگو ها میره ....

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
:d 27 ساله از تهرون
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ بهش فکر نکردم ، یعنی داستان بازی فقط 10 درصد برام مهمه چه برسه بخوام زبان ازش یاد بگیرم
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....) اگه بخواد تاثیر کنه برام فرقی نمیکنه چه نوع ژانری
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی ؟ برا یادگیری زبون اجنبی ها پول تو حلقه کسی نمیریزم
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟ به طرف مربوط میشه که بخواد یابگیره یا نه
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان) فقط شنیدن

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE
18 گیلان
1.خیلی زیاد
2. rpg
3.بله
4.کلاس های زبان
5.شنیدن/تلفظ کردن/درک مطلب/واژگان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر