بهترين بازي استراتژي از نظر شما

hp_i3

کاربر سایت
Jan 10, 2007
442
نام
پرهام
بهترین بازی
خوب اگه مسخره نکنید من عاشق Dune2000 بودم
تو سال 98 یه قولی بود ولی الانم بازیش می کنم خیلی حال میده

senator_saw

کاربر سایت
Mar 23, 2007
87
من با مدل های قلعه خیلی حال کردم....بازی های استراتژیک بر عکس بازی های اول شخص و کلا دیگر بازی ها غیر از استراتژیک هرچی پیشرفت میکنن ادم بیشتر سرگیجه میگیره و از بازی لذت نمیبره...همون قلعه اوایل...و ریس اف ناشنال بهترنی باز یها هستن...بعدشم جنرالز..دیگه بازی ندیدم به قشنگیه اونا...ساده....و هیجانی...

peyman18

کاربر سایت
Mar 5, 2007
215
نام
پیمان
یادش بخیر یه زمانی یک بازی بود فکر کنم کماندوز اسمش بود عجب بازی بود ماله جنگ جهانی بود.. اگه گیرم بیاد حتما بازم بازی میکنم.

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
شما اگه بدون چيت بری پولت به بيشتر از 3 تا تانک نميرسه!که بخواد با 3 تا جعبه بفرسته! من همين امروز ارجينالش رو سفارش دادم برای بخش چند نفرش!

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
واقعا بدترین تجربه استراتژی عمرم همین WIC بود:sick: آخه استراتژی نیست که، اکشنه تو مایه های COD با دوربین استراتژی اخه وقتی وقت نداری فکر کنی و همینجوری باید بزنی به دل دشمن اینم شد استراتژی تازه افتضاح بازی نداشتن هیچ ساخت و سازیه حداقل تو COH چند ساختمون و تانک و سرباز می ساختی ولی تو این یکی که دیگه محشره :sick: تو کدوم بازی دیدید نیروهاتونو با هواپیما پرت کنن براتون حالا هر چی میخواد باشه اگه 10 تا تانکم سفارش بدید بازم همون سه هواپیما میان و براتون میندازنشون!!!!!!!!!!! :eek: واقعا با وجود شاهکارها یی مثل CC3 و AOEIII AD یه همچین بازی هایی باعث ننگ سبک RTS هستن :mad:
شما اگه بدون چيت بری پولت به بيشتر از 3 تا تانک نميرسه!که بخواد با 3 تا جعبه بفرسته! من همين امروز ارجينالش رو سفارش دادم برای بخش چند نفرش!

GorDaN

کاربر سایت
Sep 5, 2007
40
WiC فقط باید مولتی بازی کرد تا به ارزشش پی برد. درسته که به اون شکل مدیریت استخراج منابع و ساخت نیرو و ادوات جنگی نداره ولی گیم پلی مولتی بینظیری داره.

حداقل سه نفر هم باید تو هر تیم باشه تا خودشو نشون بده. ولی منم موافقم خط داستانی یک نفرش بیشتر شبیه گیمهای Arcade هست تا RTS من نصفه ولش کردم.

من هنوز نسخه اریجینال از WiC ندارم ولی انتخاب بعدیم برای خرید گیم اریجینال همین WiC هست اونم فقط برای مولتی پلیر. سر جمع یه چند روزی فقط کارم از صبح تا شب مولتی WiC بود. یه سری تو بتا و یه سری هم Free Trial . رو Dedicated سرورهای اسپانسر شده از طرف اینتل فقط جوین میشدم که بینظیر گیم رو host میکردن واقعا لذت بخش بود.

terrain deformation واقعی و خیلی زیبایی هم داره که البته فقط مخصوص مولتی پلیر و ورژن DX10 هست. این منطقه اول صاف بوده. زیر آتیش سنگین توپخانه دوربرد کالیبر بالا و هو اپیمای ضد تانک اینجوری شده . این تغییر شکل واقعی و دائمی هست یعنی نیروهاتون میتونن برن تو اون حفره های بوجود اومده موضع بگیرن.

wic.jpg

باز البته نظرات متفاوته ولی من گیمهایی مثل کوماندوز و دسپرادو رو بیشتر نزدیک به action-rpg میدونم تا استراتژی. همینطور عقیده ای که افراد در رابطه با بهترین استراتژی دارن در مرحله اول متاثر از این هست که با چه گیمهایی مواجه شدن از زمانی که شروع کردن و در مرحله دوم اینکه آیا منظورشون قسمت سینگل هست یا مولتی چون بنظر من گیم استراتژی رو باید در نهایت از لحاظ تواناییش در حالت مولتی سنجید و قسمت سینگل بهانه ای برای اشنا شدن با مکانیک بازی و تواناییهای رسته های مختلف نیرو هاست و بیشتر حالت دستگرمی داره برای قسمت مولتی.

من اینها رو میپسندم . بالاتر از همه StarCraft و WC3:TFT که جاودانه هستن و فراموش نشدنی بعد سری Warhammer و CoH از Relic همینطور Total War و WiC .

ویرایش: در رابطه با سیستم مورد نیازکه در پست پایین راجع به اون صحبت شده البته اگر WiC رو بخوای DX10 به همراه AA/AF و Maximum Detail بازی کنی باید سیستم قوی و های اند داشته باشی تابتونی 24-28 فریم بگیری در 1024*1280 با Single Card

6xqj8xv.jpg

آخرین ویرایش:

Aydin

کاربر سایت
Mar 23, 2007
17
نام
آیدین
World in Conflict تا به حال بهترین بازی Strategy نسل جدید بوده است.

دریافت امتیاز 9.5 از 10 از سایت GameSpot کار ساده ای نیست.

این بازی رسما در حال ساخت روی Xbox 360 می باشد و شما نباید یک کامپیوتر High-End برای بازی کردن World in Conflict تهیه کنید.

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
WiC فقط باید مولتی بازی کرد تا به ارزشش پی برد. درسته که به اون شکل مدیریت استخراج منابع و ساخت نیرو و ادوات جنگی نداره ولی گیم پلی مولتی بینظیری داره.

حداقل سه نفر هم باید تو هر تیم باشه تا خودشو نشون بده. ولی منم موافقم خط داستانی یک نفرش بیشتر شبیه گیمهای Arcade هست تا RTS من نصفه ولش کردم.

من هنوز نسخه اریجینال از WiC ندارم ولی انتخاب بعدیم برای خرید گیم اریجینال همین WiC هست اونم فقط برای مولتی پلیر. سر جمع یه چند روزی فقط کارم از صبح تا شب مولتی WiC بود. یه سری تو بتا و یه سری هم Free Trial . رو Dedicated سرورهای اسپانسر شده از طرف اینتل فقط جوین میشدم که بینظیر گیم رو host میکردن واقعا لذت بخش بود.

terrain deformation واقعی و خیلی زیبایی هم داره که البته فقط مخصوص مولتی پلیر و ورژن DX10 هست. این منطقه اول صاف بوده. زیر آتیش سنگین توپخانه دوربرد کالیبر بالا و هو اپیمای ضد تانک اینجوری شده . این تغییر شکل واقعی و دائمی هست یعنی نیروهاتون میتونن برن تو اون حفره های بوجود اومده موضع بگیرن.

wic.jpg

باز البته نظرات متفاوته ولی من گیمهایی مثل کوماندوز و دسپرادو رو بیشتر نزدیک به action-rpg میدونم تا استراتژی. همینطور عقیده ای که افراد در رابطه با بهترین استراتژی دارن در مرحله اول متاثر از این هست که با چه گیمهایی مواجه شدن از زمانی که شروع کردن و در مرحله دوم اینکه آیا منظورشون قسمت سینگل هست یا مولتی چون بنظر من گیم استراتژی رو باید در نهایت از لحاظ تواناییش در حالت مولتی سنجید و قسمت سینگل بهانه ای برای اشنا شدن با مکانیک بازی و تواناییهای رسته های مختلف نیرو هاست و بیشتر حالت دستگرمی داره برای قسمت مولتی.

من اینها رو میپسندم . بالاتر از همه StarCraft و WC3:TFT که جاودانه هستن و فراموش نشدنی بعد سری Warhammer و CoH از Relic همینطور Total War و WiC .

ویرایش: در رابطه با سیستم مورد نیازکه در پست پایین راجع به اون صحبت شده البته اگر WiC رو بخوای DX10 به همراه AA/AF و Maximum Detail بازی کنی باید سیستم قوی و های اند داشته باشی تابتونی 24-28 فریم بگیری در 1024*1280 با Single Card

6xqj8xv.jpg
اقا شما اين بازی رو چجوری Online بازی کردی؟من فقت Playable demo رو گرفته بودم که فقت تو يک مپ بود اگه ميشه يه راهنمای کنيدممنون:blushing:

GorDaN

کاربر سایت
Sep 5, 2007
40
اقا شما اين بازی رو چجوری Online بازی کردی؟من فقت Playable demo رو گرفته بودم که فقت تو يک مپ بود اگه ميشه يه راهنمای کنيدممنون:blushing:

این دمو یا بهتر بگم بتا مولتی بود یا چند نفره و دو تا مپ داشت که یه مدت در دسترس بود وبعد هم تموم شد. منتها باید یه سریال اختصاصی میگرفتی تا میتونستی مولتی بازی کنی. از چند جا میشد گرفت یکیش فایل پلنت. البته تعداد محدودی سریال نامبر داشتن که سریع هم توزیع کردن و تموم شد.

سریال باید از اینجا باید میگرفتی که الان وقتش گذشته دیگه.

الان هم میتونی فایل رو دانلود کنی ولی چون beta event تموم شده دیگه فایده نداره به سروری متصل نمیشه.

فایلش wic_openMPbeta.exe اینجاس.

BlackCanopus

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 1, 2007
301
سليقه افراد در بازي هاي استراتژي

يكي از نكته هاي جالبي كه با نگاه كردن به اين پست ها مي بينيم در مورد سلايق افراده. اگه اين ليست رو از اول تا آخر بخونيد متوجه چند تا نكته مي شيد:
1- خيلي از افراد توي ليست به بازي هاي Commandos، جنگ هاي صليبي (؟) و قلعه (؟) اشاره كردند. دليل اينكه اين بازي ها نسبتاً محبوب هستند به 2 تا نكته برمي گرده. اولاً بازي هاي Commandos و Warcraft III (كه در كنار بازي Stronghold به غلط در ايران به اسم جنگ هاي صليبي شناخته شده) بازي هاي واقعاً خوبي هستند. دوم اينكه بازي هاي Commandos، Warcraft III و Stronghold جزو معدود بازي هاي استراتژي بودند كه به فارسي ترجمه شدند و اين نكته نشون مي ده دليل اصلي اينكه گيمر هاي ايراني از بازي هاي استراتژي خوششون نمياد اينه كه چون به انگليسي تسلط ندارند نمي تونند اصول اوليه اين بازي ها رو كه كمي (نه خيلي) پيچيده است ياد بگيرند. اي كاش تو ايران از كلاس اول ابتدايي زبان انگليسي رو آموزش مي دادند تا كشورمون از هر نظر (از جمله در زمينه بازي ها!) پيشرفت مي كرد. اگه كسي اصول اين بازي ها رو يك بار ياد بگيره علاقه زيادي به اونها پيدا مي كنه.
2- تعداد خيلي زيادي از گيمر ها بازي هاي استراتژي رو تو گيم نت ها بازي كردند مثلاً C&C Generals و Warcraft III و غير از اين بازي ها بازي ديگه اي بازي نكردند در حالي كه اگه بازي هاي ديگه اين سبك رو بازي مي كردند شايد الآن از اونها هم به نيكي ياد مي كردند.
3- غير از اين بازي ها، اشاره هايي به بازي هاي استراتژي جديد مثل CoH و WiC مي بينيم كه نشون مي ده بيشتر گيمر ها اخيراً با بازي هاي استراتژي آشنا شدند. علاوه بر اين گرافيك عامل مهمي در جذب اونها بوده نه گيم پلي عالي بازي هاي استراتژي.
4- چند نفر كه تعدادشون بر خلاف انتظار من خيلي هم كم نيست؛ به بازي هايي مثل Dune2000 و Kohan : Immortal Sovereigns (كوهن) و Premiter اشاره كردند. اين افراد بدون شك آدم هاي خاص هستند؛ چون بازي هاي خاص و بسيار كمياب رو انتخاب كردند. وجود اين افراد در ايران مايه خوشحالي منه و يك جور هايي احساس غرور و اميدواري به من دست مي ده. فقط اي كاش يك اشاره اي هم به بازي هاي انقلابي اين سبك مثل X-COM UFO Defence و Homewrold و Dungeon Keeper مي شد. لا اقل يكي اسمي از بازي معروف و ساده Black & White مي برد!
5- چون به نظر مي رسه تو اين فريوم هم آدم هاي با تجربه و هم آدم هاي كاملاً مبتدي وجود دارند؛ من خواهش مي كنم كسايي كه وقت دارن يك تاپيك آموزش بازي هاي استراتژي (ترجيحاً بازي هاي آسون و استاندارد مثل Warhammer 40000 Dawn of War) ايجاد كنند تا كسايي كه با اين بازي ها آشنايي ندارند و از اون ها متنفر هستند اصول اون ها رو يابد بگيرند چون اگه ياد بگيرند و تسلط پيدا كنند؛ بدون شك خيلي از اين بازي ها لذت مي برند. متاسفانه من فرصت اين كارو ندارم و هر از گاهي به فريوم سر مي زنم ولي اگه بتونم خوشحال مي شم همكاري كنم.

آخرین ویرایش:

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
يكي از نكته هاي جالبي كه با نگاه كردن به اين پست ها مي بينيم در مورد سلايق افراده. اگه اين ليست رو از اول تا آخر بخونيد متوجه چند تا نكته مي شيد
هائوون؟ کاش میشد 100 بار ازت به خاطر این پست تشکر کنم :)

دقیقاً این طور به نظر میرسه که شناخت ماها از استراتژی خیلی پایینه. دقیقاً به خاطر اینکه یادگیری این گیمها مستلزم خوندن فروم های اینکاره ها، تماشای Replay از بازی و ... هست، ایرانیها کمتر به گیمهای استراتژی رو میارن. همین Warcraft III رو هم که گفتی ملت تو گیم نت ها بازی میکنن، فکر کنم 80 درصد کسایی که بازی میکنن، خود Warcraft III رو بازی نمیکنن، فقط میرن سراغ DotA!! اون وقت میگن ما وارکرفت بازیم :biggrin1: اون سری C&C هم که خودت میدونی بین RTS های حرفه ای زیاد حرفی واسه گفتن نداره. (یا شاید من اینجوری فکر میکنم)

فکر کنم به جز خودم، تو تنها کسی بودی که اسمی از یکی از RTS های محبوب من (Homeworld) توی این سایت اوردی :biggrin1:

حالا اگه بخوام از سلیقه خودم بگم، خو اول که Starcraft، بعد هم خود Warcraft III، بعد نوبت میرسه به سری Homeworld، و بعد هم یه گیم که چند وقته زدم تو کارش و کلاً یه دید جدیدی نسبت به گیمهای استراتژی بهم داده: Supreme Commander. اخیراً Company of Heroes رو هم گرفتم دارم شروع میکنم به آنلاین بازی کردن، ولی خیلی کار داره هنوز تا یاد بگیرم. کاری ندارم که گرافیکش خوبه، اما خود گیم پلی بازی هم خیلی مناسبه! (بیشتر تاکتیکیه تا استراتژی، هائوون؟)

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
C&C از red alert معروف بود و يکی از بدترين سريهاش C&C:generals بود!:laughing:
من homeworld رو با trainer هم نتونستم تموم کنم!:laughing::blushing:

GorDaN

کاربر سایت
Sep 5, 2007
40
البته همیشه لزوما اینطورنیست که اگر نامی از wiC و CoH برده بشه حتما شخص تازه با استراتژی اشنا شده و تنها گرافیک بازی جذبش کرده باشه.

یک حالت ذهنی که من بطور فعال و خودآگاه سعی میکنم ازش دوری کنم اون شکلی از نوستالژی هست که باعث میشه قضاوت و ارزش گذاری من نسبت به پدیده های جدید به شکل ناعادلانه ای تحت تاثیر قرار بگیره و در نتیجه قدرت لذت بردن و درک نکات مثبت اونها به طور ناخوداگاه از من گرفته بشه و من رو در حصار ذهنی که خودم ساختم اسیر بکنه. البته نوستالژی در دوز پایین خوبه و به نظر من باعث تعالی فکری هم میشه.

در مورد گیم من این رو در بین بعضی گیمرهای قدیمی میبینم چه ایرانی چه فرنگی که به علت تعلق خاطری که به آثار کلاسیک و جاودانه هر ژانر پیدا میکنن در مواجه با آثار جدید همیشه با یک پیش فرض ذهنی تحقیر امیز جلو میرن و از این که خودشون رو در یک گروه سلیقه ای منحصر بفرد و دست نیافتنی میبینند احساس رضایت میکنند. البته تعلق خاطر داشتن به آثار کلاسیک خیلی هم خوبه مثلا من دوباره Planescape:Torment رو اینستال کردم و بازی میکنم و با وجود انکه جزو اثار بیاد ماندنی و نمونه میدونمش ولی این باعث نشده که کارهای جدید اون ژانر رو قابل ندونم یا اینکه خودم رو از افرادی که اصلا نمیدونن این گیم چی هست بالاتر بدونم. اینکه هر گیمی رو که سعی کرده جلوه های گرافیکی زیبا ارائه بده بطور اتوماتیک در گروه گیمهای فاقد گیم پلی جذاب دسته بندی کنیم درست نیست.

retrogaming لذت بخشه ولی من نمیگزارم که باعث بشه راجع به گیمهای جدید نظر تلخی پیدا کنم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر