بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

mrezah

کاربر سایت
Jul 28, 2015
12
:-o:eek::exclaim::arrowu::baby::shocked::o:o:o:o:o:o:o:o:-o:-o:-o:-o:-o:-o
eyk9cwagans4zn0nrgvg.png
دوست عزیز سرویس ارت چند میگیری؟

Maxxxx

کاربر سایت
Apr 18, 2015
378
نام
سعید
چقدر هزینه داره واسه شما در ماه ؟!؟! حجمی هست یا نامحدود
شبدیز که خیلی گرونه
ماهی 30 تومن میدی راحت استفاده میکنی من الان بالای 100 گیگ دانلود کردم البته اگر مداوم پهنای باند رو اشغال کنی سرعتت کم میشه
شبدیز که آره هم گرون میده هم راحت تموم میشه :|
دوست عزیز سرویس ارت چند میگیری؟
اونطور که فهمیدم از ptp سرعت ارت ها فرقی نمیکنه الان ارت 3 دارم

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
ماهی 30 تومن میدی راحت استفاده میکنی من الان بالای 100 گیگ دانلود کردم البته اگر مداوم پهنای باند رو اشغال کنی سرعتت کم میشه
شبدیز که آره هم گرون میده هم راحت تموم میشه :|

اونطور که فهمیدم از ptp سرعت ارت ها فرقی نمیکنه الان ارت 3 دارم

ptp چیست اون وقت؟!:dپس نامحدوده دیگه؟!

w3x

کاربر سایت
Aug 7, 2012
118
خداحافظ *****ینگ ...

#اینترنت پرسرعت رایگان از مهر امسال با وای فای و ماهواره
دولت آمریکا رسما اعلام کرد که از نیمه دوم سال جاری (اکتبر ۲۰۱۵) با شروع پروژه بزرگ «اوترنت» که چندین میلیارد دلار صرف راه‌اندازی آن شده، اینترنت پرسرعت و فراگیر بدون سانسور و بصورت مجانی از طریق چندین ماهواره پرقدرت که در جو زمین قرار گرفته، در دسترس مردم در تمام کشورهای جهان (از جمله مردم ایران) و حتی ساکنان مناطق منزوی و دور افتاده کره زمین قرار خواهد گرفت! بر اساس این گزارش کاربران در سراسر دنیا تنها با فعال کردن وای فای در اسمارت فون‌ها یا لپ‌تاپ های خود برای اولین بار در جهان قادر به استفاده از اینترنت ماهواره‌ای رایگان و پرسرعت خواهند بود. جزییات بیشتر این پروژه قرارست ماه آینده منتشر شود.

[WaRhEaD]

کاربر سایت
May 23, 2013
167
خداحافظ *****ینگ ...

دولت آمریکا رسما اعلام کرد که از نیمه دوم سال جاری (اکتبر ۲۰۱۵) با شروع پروژه بزرگ «اوترنت» که چندین میلیارد دلار صرف راه‌اندازی آن شده، اینترنت پرسرعت و فراگیر بدون سانسور و بصورت مجانی از طریق چندین ماهواره پرقدرت که در جو زمین قرار گرفته، در دسترس مردم در تمام کشورهای جهان (از جمله مردم ایران) و حتی ساکنان مناطق منزوی و دور افتاده کره زمین قرار خواهد گرفت! بر اساس این گزارش کاربران در سراسر دنیا تنها با فعال کردن وای فای در اسمارت فون‌ها یا لپ‌تاپ های خود برای اولین بار در جهان قادر به استفاده از اینترنت ماهواره‌ای رایگان و پرسرعت خواهند بود. جزییات بیشتر این پروژه قرارست ماه آینده منتشر شود.
لینک خبر رو میزاری؟

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
خداحافظ *****ینگ ...

از همون جمله ای که قرمز کردم مشخصه که این خبر شایعه ای بیش نیست!
چطور ممکنه فقط با روشن کردن وای فایی که بردش حدود 20 متره به ماهواره ای که چندصد کیلومتر دورتر در مدار زمین در حال گردشه متصل شد؟!
اگر هم منظور اینترنت ماهواره ایه که همین الان هم هست و نیاز به تجهیزات گرون قیمتی داره که همشون هم غیرقانونیه و هزینه خیلی زیادی هم داره!
همون طوری که گفتم این خبریه که چند مدتی هست در اینترنت منتشر شده که خود متن خبر پر از سوتیه و شایعه ای بیش نیست.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
در مورد اینترنت که امریکا می خواهد بفرست ، کاملا حقیقت داره اما هنوز زمان دقیق و رسمی اعلام نشده .هیچ ارتباطی هم به ایران یا کشور دیگر نداره این پروژه از خیلی سال ها قبل برنامه ریزی شده و با سرمایه گذاری های خیلی زیاد پیاده سازی شده که تنها هدفش هم حذف سانسور اینترنتی بوده( البته در ظاهر) . برای گرفتنش هم احتیاج به یک گیرنده که داره که از طریق اون گیرنده می شه اینترنت را در محیط اطراف ( خانه ، محل کار و... ) Share کرد. در خیلی از سایت های که با تکنولوژی مرتبط هستند این تکنولوژی را نسل آینده اینترنت معرفی میکنند. برای اطلاعات بیشتر درمورد بهتر این وب را مطالعه کنید.

COH master

کاربر سایت
Oct 29, 2011
544
نام
علیرضا
سلام دوستان "های وبی" شما احساس نمیکنین که حجمتون زود تموم میشه؟؟ من مخابرات بودم با یه گیگ سه چهار روزی !! سر میکردم الان باید روزی یه گیگ بگیرم فقط بخاطر گیم؟؟!!!!

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
78567792906754906487.jpg

دوستان الان مال من خوبه ؟
آخه آسیاتک نتونست بهم سرویس بده ، چراغ لینک مودم روشن نمیشد

بله عزیز کیفیت خط فوقولاده است. شما راحت تا 10 مگابیت بر ثانیه میتونید سرویس بگیرید.

همچین فوقولادم نیستا!!!:D
snrـش کمی کمه!! ممکنه یه دفه کمی قاطی کنه بترکه!!
سرعتم ولی خوب بستن!!

عزیز SNR با سرعت UP شدن خط تغییر می کنه و از اونجایی که سرعت UP ایشون 6 مگابیت هست ، SNR 18-19 db بسیار خوب محسوب میشه.احتمالا اگر سرعت بیاد روی 2Mb/s حدود SNR باید بین 28-30 دسی بل بشه شاید هم بالاتر.

سلام محمد جان
(و دوستان دیگه هم اگه اطلاع دقیق دارید راهنمایی کنید )

من این عکس رو پارسال گذاشته بودم و شما به من پاسخ داده بودید

من الان سیم کشی خونه و خود خونه و همه چیزم همونه هیچ تغییری نکرده

من بعد از های وب رفتم آسیاتک و الان هم مخابرات هستم

وقتی آسیا تک بودم از مودم عکس گرفتم ، الان هم از مخابرات عکس گرفتم

حالا عکس هر 3 تا ISP رو اینجا میذارم ، ممنون میشم بفرمایید کدوم یکی از همه بهتره تا من همونجا برم سرویس بگیرم :

های وب :

آسیاتک :

مخابرات :

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
سلام محمد جان
(و دوستان دیگه هم اگه اطلاع دقیق دارید راهنمایی کنید )

من این عکس رو پارسال گذاشته بودم و شما به من پاسخ داده بودید

من الان سیم کشی خونه و خود خونه و همه چیزم همونه هیچ تغییری نکرده

من بعد از های وب رفتم آسیاتک و الان هم مخابرات هستم

وقتی آسیا تک بودم از مودم عکس گرفتم ، الان هم از مخابرات عکس گرفتم

حالا عکس هر 3 تا ISP رو اینجا میذارم ، ممنون میشم بفرمایید کدوم یکی از همه بهتره تا من همونجا برم سرویس بگیرم :

های وب :

آسیاتک :

مخابرات :

سلام عزیز.
در عکس آخر که از مخابرات گرفتید SNR نصف بقیه شده تقریبا که ضعیفه نشون میده خط رو با اینکه سرعت 6 مگ بسته شده ولی در کل همه مشابه هم دیگه هستند از نظر وضعیت خط تفاوتی ندارند به جز همین مورد آخر از مخابرات.
باید ببینید کدوم سرویس سرعت پایدار تر و بهتر و پینگ بهتر و قیمت مناسبتر و ... داره که به شرایط خودتون بستگی داره و اون ها تعیین کننده است.
وجود امکان دانلود شبانه و ... رو هم اضافه کنید.

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
سلام عزیز.
در عکس آخر که از مخابرات گرفتید SNR نصف بقیه شده تقریبا که ضعیفه نشون میده خط رو با اینکه سرعت 6 مگ بسته شده ولی در کل همه مشابه هم دیگه هستند از نظر وضعیت خط تفاوتی ندارند به جز همین مورد آخر از مخابرات.
باید ببینید کدوم سرویس سرعت پایدار تر و بهتر و پینگ بهتر و قیمت مناسبتر و ... داره که به شرایط خودتون بستگی داره و اون ها تعیین کننده است.
وجود امکان دانلود شبانه و ... رو هم اضافه کنید.
ممنون محمد جان خیلی لطف کردی

آخه جالبه اوج و بهترین حالت مخابرات از همه ISP ها واسم بهتر جواب میده پینگش فوق العاده میشه و بازی ها همه روون و قطعی هم نداره و از بازی هم نمیندازه بیرون ! ولی مشکل اینجاست که همیشه روی اوجش نیست ، و حدوداً نصف روز تو اوجه نصفش خرابه ! ولی SNR ش نصف شده خیلی عجیبه چون اوجش خیلی بهتر از بقیه میشه اینش تعجب داره !! نظر شما چیه ؟ یعنی پس وقتی که SNR نصف شده چرا انقدر بهتر میشه بعضی اوقات ؟
و مشکل دیگه ای که مخابرات داره که میخوام عوضش کنم اینه که با سرور های خارجی بعضی اوقات سرعت کم میگیره توی Speedtest.net با سرور های لندن ( Vodafone , Vorboss ) معمولاً تست میکنم
توی PSN هم باز از اون سرور های لندن هم کمتر سرعت میگیره ! ، این دلیلش چیه ؟؟؟

های وب هم نوسان زیاد داشت پایدار نبود خیلی و مقدار MTU ش هم یخورده کم بود ، که من حس میکنم اینایی که MTU شون بیشتره و روی 1492 هست خیلی بهتر میشه واسه بازی و تاثیر زیادی داره توی کمتر تاخیر داشتن ، درست فکر میکنم ؟

آسیاتک یادمه یکم نوسانش کمتر بود ولی چون از بازی مینداخت بیرون عوضش کردم ولی فکر کنم اون همگانی بود و الان همه درست شده ( البته مثل این که باز شروع شده ، الان باز میندازه بیرون ) و یکی این که من توی فیفا (بازی اصلی من برای مولتی پلیر ) احساس میکردم تاخیر دارم نسبت به حریف که توی های وب هم همینطور بود ، اولش که اومدم مخابرات هم همینطور بود ، تا این که فهمیدم DNS رو از مال خود شرکت بردارم و Google / Open DNS بذارم ، که بعد الان دیگه نسبت به حریفم تاخیر ندارم ، احساس مبکنم اون تاخیر که با آسیاتک داشتم هم با همین کار از بین میره ، چون پینگش با مخابرات فرقی نمیکرد ، به نظرتون درست فکر میکنم ؟؟ تاخیرش از بین میره ؟ ، ((( اصلاً جالبه که من چه میرم های وب چه میرم آسیاتک چه مخابرات پینگم عوض نمیشه و فرقی نمیکنه ؟؟؟ با همشون پینگم خوب میشه ، این چطوری میشه ؟ )))

شاتل هم که بعد از2-3 دفعه تماس و مراجه به نمایندگی رفته بودم ثبت نام کنم آخرش گفت ، توی شهر ما فقط 2 مگ میتونن بدن و بیشتر امکانش نیست !!!~x(

ببخشید طولانی شد :"> ولی دیگه این رو هم راهنمایی کنید مزاحم نمیشم

اگه نظر دیگه ای هم داشتی ممنون میشم راهنمایی کنی ، خسته شدم به خدا اندازه مو های سرم نت عوض کردم #:-s
وایرلس هم منطقه ما پوشش نمیده

راستی هنوز هم به نظرتون سرعت 10 مگ جواب میده و نویز نمیگیره ؟ چون میخوام از آسیاتک 10 مگ بخرم

آخرین ویرایش:

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
ممنون محمد جان خیلی لطف کردی

آخه جالبه اوج و بهترین حالت مخابرات از همه ISP ها واسم بهتر جواب میده پینگش فوق العاده میشه و بازی ها همه روون و قطعی هم نداره و از بازی هم نمیندازه بیرون ! ولی مشکل اینجاست که همیشه روی اوجش نیست ، و حدوداً نصف روز تو اوجه نصفش خرابه ! ولی SNR ش نصف شده خیلی عجیبه چون اوجش خیلی بهتر از بقیه میشه اینش تعجب داره !! نظر شما چیه ؟ یعنی پس وقتی که SNR نصف شده چرا انقدر بهتر میشه بعضی اوقات ؟
و مشکل دیگه ای که مخابرات داره که میخوام عوضش کنم اینه که با سرور های خارجی بعضی اوقات سرعت کم میگیره توی Speedtest.net با سرور های لندن ( Vodafone , Vorboss ) معمولاً تست میکنم
توی PSN هم باز از اون سرور های لندن هم کمتر سرعت میگیره ! ، این دلیلش چیه ؟؟؟

های وب هم نوسان زیاد داشت پایدار نبود خیلی و مقدار MTU ش هم یخورده کم بود ، که من حس میکنم اینایی که MTU شون بیشتره و روی 1492 هست خیلی بهتر میشه واسه بازی و تاثیر زیادی داره توی کمتر تاخیر داشتن ، درست فکر میکنم ؟

آسیاتک یادمه یکم نوسانش کمتر بود ولی چون از بازی مینداخت بیرون عوضش کردم ولی فکر کنم اون همگانی بود و الان همه درست شده ( البته مثل این که باز شروع شده ، الان باز میندازه بیرون ) و یکی این که من توی فیفا (بازی اصلی من برای مولتی پلیر ) احساس میکردم تاخیر دارم نسبت به حریف که توی های وب هم همینطور بود ، اولش که اومدم مخابرات هم همینطور بود ، تا این که فهمیدم DNS رو از مال خود شرکت بردارم و Google / Open DNS بذارم ، که بعد الان دیگه نسبت به حریفم تاخیر ندارم ، احساس مبکنم اون تاخیر که با آسیاتک داشتم هم با همین کار از بین میره ، چون پینگش با مخابرات فرقی نمیکرد ، به نظرتون درست فکر میکنم ؟؟ تاخیرش از بین میره ؟ ، ((( اصلاً جالبه که من چه میرم های وب چه میرم آسیاتک چه مخابرات پینگم عوض نمیشه و فرقی نمیکنه ؟؟؟ با همشون پینگم خوب میشه ، این چطوری میشه ؟ )))

شاتل هم که بعد از2-3 دفعه تماس و مراجه به نمایندگی رفته بودم ثبت نام کنم آخرش گفت ، توی شهر ما فقط 2 مگ میتونن بدن و بیشتر امکانش نیست !!!~x(

ببخشید طولانی شد :"> ولی دیگه این رو هم راهنمایی کنید مزاحم نمیشم

اگه نظر دیگه ای هم داشتی ممنون میشم راهنمایی کنی ، خسته شدم به خدا اندازه مو های سرم نت عوض کردم #:-s
وایرلس هم منطقه ما پوشش نمیده

راستی هنوز هم به نظرتون سرعت 10 مگ جواب میده و نویز نمیگیره ؟ چون میخوام از آسیاتک 10 مگ بخرم

1- بحث سیگنال خط و کیفیت اون از یه طرف به مسیر و مشکلات مسیر بستگی داره از یه طرف هم به تجهیزات مرکز مخابراتی ای که ازش استفاده میشه برای همین ممکنه سرویس مخابرات به همین دلیل مشکل SNR داشته باشه در حالی که سرعت یکسانی گرفته.

2-مشکل افت سرعت همگانی هست و به دلیل کمبود شدید پهنای باند در کشور به وجود اومده و اکثرا در ساعات پر ترافیک سرعت اینترنت به صورت تک کانکشن افت شدیدی می کنه پس خیلی نگران این نباشید.

3-در رابطه با MTU اطلاعات زیادی ندارم ولی احتمالا MTU بیشتر برای بازی باید بهتر باشه.

4- آسیاتک مزخرفترین پینگ داخلی رو در ایران داره برای همین از این شرکت برای گیمینگ تا می تونید دوری کنید که بدرد بازی کردن نمی خوره ، پینگ داخلی 50-60 واقعا زیاده و اصلا بدرد نمی خوره ، سعی کنید ISP ای بگیرید که پینگ داخلی رو بالاتر از 30ms بالاتر نبره. اینجا مخابرات پیش تازه و پینگش خیلی خوبه البته شاتل فعلا بهترین هست با سرویس گیم پینگتون تا 6ms-7ms میاد پایین ولی خوب گفتید سرعت کم میدن که هیچی.

5- ببینید DNS کارش آدرس دهی هست قطعا وقتی شما از DNS های با کیفیت و پرسرعت گوگل استفاده کنید وضعیت شبکتون در کل بهبود نسبی پیدا می کنه و یه سری تاخیر های جزئی رفع میشه بنابراین اگر مشکلتون با تعویض dns حل شده قطعا همین تاثیر رو داشته.

6- تا جایی که من اطلاع دارم مخابرات باید پینگ بین 20-30 برای سرویس های سرعت پایین ارائه بده و زیر 20 برای سرعت های بالاتر حالا دقیق نمی دونم پینگتون چقدره ولی هایوب رو مطمئن ام پینگ داخلیش 40-50 هست که جالب نیست حالا پینگ داخلی به کنار پینگ لینک های خروجی کشورشون هم مهمه که کدوم پینگ پایینتری دارند و علاوه بر اون ثبات دارند ، اینارو خوب برسی کنید بعد تصمیم بگیرید.

سرعت 10Mb/s روی سرویس های های وب و آسیاتک جواب میده و مشکلی نداره البته اگر افت سیگنال نداشته باشید و سیگنال ثابت رو 18db بمونه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر