بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
1- بحث سیگنال خط و کیفیت اون از یه طرف به مسیر و مشکلات مسیر بستگی داره از یه طرف هم به تجهیزات مرکز مخابراتی ای که ازش استفاده میشه برای همین ممکنه سرویس مخابرات به همین دلیل مشکل SNR داشته باشه در حالی که سرعت یکسانی گرفته.

2-مشکل افت سرعت همگانی هست و به دلیل کمبود شدید پهنای باند در کشور به وجود اومده و اکثرا در ساعات پر ترافیک سرعت اینترنت به صورت تک کانکشن افت شدیدی می کنه پس خیلی نگران این نباشید.

3-در رابطه با MTU اطلاعات زیادی ندارم ولی احتمالا MTU بیشتر برای بازی باید بهتر باشه.

4- آسیاتک مزخرفترین پینگ داخلی رو در ایران داره برای همین از این شرکت برای گیمینگ تا می تونید دوری کنید که بدرد بازی کردن نمی خوره ، پینگ داخلی 50-60 واقعا زیاده و اصلا بدرد نمی خوره ، سعی کنید ISP ای بگیرید که پینگ داخلی رو بالاتر از 30ms بالاتر نبره. اینجا مخابرات پیش تازه و پینگش خیلی خوبه البته شاتل فعلا بهترین هست با سرویس گیم پینگتون تا 6ms-7ms میاد پایین ولی خوب گفتید سرعت کم میدن که هیچی.

5- ببینید DNS کارش آدرس دهی هست قطعا وقتی شما از DNS های با کیفیت و پرسرعت گوگل استفاده کنید وضعیت شبکتون در کل بهبود نسبی پیدا می کنه و یه سری تاخیر های جزئی رفع میشه بنابراین اگر مشکلتون با تعویض dns حل شده قطعا همین تاثیر رو داشته.

6- تا جایی که من اطلاع دارم مخابرات باید پینگ بین 20-30 برای سرویس های سرعت پایین ارائه بده و زیر 20 برای سرعت های بالاتر حالا دقیق نمی دونم پینگتون چقدره ولی هایوب رو مطمئن ام پینگ داخلیش 40-50 هست که جالب نیست حالا پینگ داخلی به کنار پینگ لینک های خروجی کشورشون هم مهمه که کدوم پینگ پایینتری دارند و علاوه بر اون ثبات دارند ، اینارو خوب برسی کنید بعد تصمیم بگیرید.

سرعت 10Mb/s روی سرویس های های وب و آسیاتک جواب میده و مشکلی نداره البته اگر افت سیگنال نداشته باشید و سیگنال ثابت رو 18db بمونه.

عالی بود محمد جان
یک دنیا ممنون @};-

MiL4D.CoYG

کاربر سایت
Aug 28, 2010
640
نام
MiL4D
دوستان سلام عرض میشه

من یه اکانت IPTV برای دیدن فوتبال ها و ... گرفتم از یه جایی ، البته فعلن اکانت تســته
خیــلــی لگ داره تصویرش
نتم هم 4 تا 8 مگ هست ( ینی دانلودم اغلب بین 300 تا 450 هست )
این که لگ داره تصویر ، اشکال از خود نت و چیزای جانبیشه ( ینی زنگ بزنم isp برا تقویت کیفیت و اینا ) یا همچین سرعتی برای دیدن آنلاین کمه ؟

بین اسپورتشو تست میکردم ، فک میکنم کیفت تصویرش 720 بود

اگه کسی میدونه چجوری کیفیتش SD میشه ، بگه که اون رو هم تست کنم شاید فرجی شد درست شد

لعنت به این نت که یه استریم آنلاین هم به زور میشه نگاه کرد :(

آخرین ویرایش:

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
دوستان سلام عرض میشه

من یه اکانت IPTV برای دیدن فوتبال ها و ... گرفتم از یه جایی ، البته فعلن اکانت تســته
خیــلــی لگ داره تصویرش
نتم هم 4 تا 8 مگ هست ( ینی دانلودم اغلب بین 300 تا 450 هست )
این که لگ داره تصویر ، اشکال از خود نت و چیزای جانبیشه ( ینی زنگ بزنم isp برا تقویت کیفیت و اینا ) یا همچین سرعتی برای دیدن آنلاین کمه ؟

بین اسپورتشو تست میکردم ، فک میکنم کیفت تصویرش 720 بود

اگه کسی میدونه چجوری کیفیتش SD میشه ، بگه که اون رو هم تست کنم شاید فرجی شد درست شد

لعنت به این نت که یه استریم آنلاین هم به زور میشه نگاه کرد :(
سرعت تک کانکشن ات رو تست کن ، احتمالا کمتر از این حرفا باید باشه که مشکل داری.

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
800
از کجا نت بگیرم که خوب باشه. میخوام کنسول نسل جدید بخرم. هزینه ماهانه ش 100 یا زیر 100 باشه. پینگ خوب بده، سرعت دانلودم خوب باشه

- - -ویرایش - - -

اینم سرویس جدید :

4564069065.png

از کجا میگیری؟ برای انلاین بازی ردن چطوره؟ لینک لطف میکنی

fori

کاربر سایت
May 11, 2011
46
سلام. با 100 تومن در ماه از کجا میشه سرویس adsl گرفت که ماهی حدود 100 تا 120 گیگ بشه مصرف کرد؟
نامحدود باید بگیرم دیگه؟ از کجا بگیرم؟
(مصرف روزانه فقط, دانلود شبانه رایگان نمیخوام بکنم)

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,666
از کجا نت بگیرم که خوب باشه. میخوام کنسول نسل جدید بخرم. هزینه ماهانه ش 100 یا زیر 100 باشه. پینگ خوب بده، سرعت دانلودم خوب باشه

- - -ویرایش - - -

از کجا میگیری؟ برای انلاین بازی ردن چطوره؟ لینک لطف میکنی
سیستک بگیر

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,666
پینگ Adsl چطوریاس؟ تهران اوکیه؟
سرعت دانلود2 مگش چقدره؟

adsl بگیرم یا وایرلس؟

من وایرلس 1 مگ محدود دارم سرعتم بین 180 تا 750 میچرخه البته بستگی به سرور دانلودی هم داره
فکر کنم ADSL کن از وایرلس تو پایداری نت بهتر باشه ولی سمت ما همه پورتا پوره
اینم پینگم با لندن
4575706700.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر