بحث و تبادل نظر در مورد ISP های ایرانی

rtmreza

کاربر سایت
Mar 12, 2013
11
v2ray شعره . تازه اگرم باشه . هر واسطه ای که ip را تغییر بده ...

سرعت را میاره پایین ، پینگ بالا قطعی وصلی و هزار تا دردسر

من همین الان دارم با ip داخلی ملی ! ویدئو 4K میبینم بدون وقفه .
بدون پول بالای VPS ..

dns دستی در مودم ...

dns در روتر :

ip خود ایران ملی

صفحه اصلی یوتیوب ، بدون هیچ گونه تبلیغ و آزار و اذیت

پخش ویدئو 4k نه ، بلکه 8K بدون وقفه و آخ

توجه ویژه به 8K مبذول بفرمایید !
سلام وقت بخیر
میشه بگید چطور من هم مثل این حالت شما تنظیم کنم تا یوتیوب ببینم ؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان
دوستان یه sni به جز telewebion برای reality ندارید .دیگه این جواب نمی ده روی نت مخابرات و کنده.
اینجا جاش نیست خدایی این سوال دیگه :)) توی توییتر بهتر جواب میگیری یه tls scanner هم هست که میتونی باهاش sni تمیز گیر بیاری سرچ بکن گیر میاد

• Smile
Reactions: rpg321

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
سلام وقت بخیر
میشه بگید چطور من هم مثل این حالت شما تنظیم کنم تا یوتیوب ببینم ؟
سلام
یه توضیح چکیده و مختصر میدم اگر وقتم کشید چند تا عکس هم میزارم . از سرکار که برگشتم توصیحات جامع تر با جزئیات میدم که شاید .. بتونید راه بندازید .

اول و مهم تر از همه .. اینترنت روی بستر بی در و پیکر مخابرات هست
من خودم ftth دارم میدونم محدوده و همه جا نمیدن ، و.لی adsl و vdsl مخابرات را هم به احتمال خیلی زیاد روی همون شبکه هستن ... بعیده مجزا باشن . واژه کلیدی مخابرات
الان آسیاتک و فناپ و شاتل و ایرانسل و .... خیلی جاهای دیگه ftth میدن .. ولی شرط صد در صد میبندم رو اونا تغییر dNS کار نمکینه .. چون خصوصی هستن و پاچه خوار تر مخصوصا ایرانسل .

سپس . مودم را همیشه رو حالت بریج بزارید و به یه روتر توپ مثل میکروتیک open wrt و Dd wrt وصل کنید . حتی اگر نخواهید یوتیوب ببینید ..
بعد ، ویندوز 11 که قابلیت dns over https داره که به دردتون میخوره و بعضی مواقع به خاطر طرح صیانت و اختلال عمدی داخلی روی اینترنت و همچنین تغییر ip دینامیک و مسیر روت به کمکتون میاد .
ویندوز 10 هم خوبه ولی doh نداره . ویندوز 12 که بیاد انشالله و به کوری چشم عیسی زراعت پیشه و مرکز ملی فضای مجازی امکانات بیشتری در این زمینه میده انشالله ./

بعد فعلا فقط رو دو مرورگر میتونی تماشا کنی .. یکی اج مایکروسافت که نصفه نیمه باز میکنه ، ولی اخبار زنده را پخش میکنه ....
یکی نسخه ماد شده کرومیوم . Chrome نه ! chromium ، که لینکش اینه :

Download latest Chromium release (64-bit and 32-bit)

مایکروسافت اج هم که رو خود ویندوز هست .

در روتر ، dns های مخابرات را غیر فعال میکنی و dns دستی (custom) میزاری
معمولا بهترین ترکیب dns گوگل و کلود فلر هست .
باز بسته به ساعت روز و طرح صیانت و محدودیت های اخیر و اختلال عمدی و داخلی اینترنت ممکنه قابلیت dns over https ویندوز 11 به کمکت بیاد ...
ولی بدون اون هم میشه معمولا یعنی رو ویندوز 10 .

بعد هم کرومیوم یا اج را باز میکنی و از یوتیوب با ip ملی لذت میبری !

IMG_20230901_125752.jpg

ببین این مودم من که چراغ اینترنت ش خاموش ه و چشمک نمیزنه .
چون رو مود بریج هست . Bridge

IMG_20230901_125819.jpg

این هم روتر من که به جای نرم افزار کارخانه روش Openwrt ریختم.

111.jpg

این رابط کاربری ، open-wrt

222.jpg

اینجا دقت کن ، اون پایین dns مخابرات را غیر فعال کردم..
به جاش 8.8.8.8 یعنی dns گوگل را گذاشتم.

333.jpg

این هم ip من که داخلی هست مال خود مخابرات .

666.jpg

7777.jpg

اینم یوتوب با ip داخلی ...

999.jpg

ویدئوی 4k ...

-------------

یکی از دوست ها پیغام خصوصی داده بود ، یه کار کن رو همراه اول هم باز بشه
دوست من
زمان آذری جهرمی باز میشد با dns روی ویندوز
ولی الان نه ...

یه مشکل بزرک داره اینه که اینترنت موبایل اصولا حالت بریج نداره

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
192
نام
علی
سلام
یه توضیح چکیده و مختصر میدم اگر وقتم کشید چند تا عکس هم میزارم . از سرکار که برگشتم توصیحات جامع تر با جزئیات میدم که شاید .. بتونید راه بندازید .

من خودم ftth دارم میدونم محدوده و همه جا نمیدن ، و.لی adsl و vdsl مخابرات را هم به احتمال خیلی زیاد روی همون شبکه هستن ... بعیده مجزا باشن . واژه کلیدی مخابرات
الان آسیاتک و فناپ و شاتل و ایرانسل و .... خیلی جاهای دیگه ftth میدن .. ولی شرط صد در صد میبندم رو اونا تغییر dNS کار نمکینه .. چون خصوصی هستن و پاچه خوار تر مخصوصا ایرانسل .

سپس . مودم را همیشه رو حالت بریج بزارید و به یه روتر توپ مثل میکروتیک open wrt و Dd wrt وصل کنید . حتی اگر نخواهید یوتیوب ببینید ..
بعد ، ویندوز 11 که قابلیت dns over https داره که به دردتون میخوره و بعضی مواقع به خاطر طرح صیانت و اختلال عمدی داخلی روی اینترنت و همچنین تغییر ip دینامیک و مسیر روت به کمکتون میاد .
ویندوز 10 هم خوبه ولی doh نداره . ویندوز 12 که بیاد انشالله و به کوری چشم عیسی زراعت پیشه و مرکز ملی فضای مجازی امکانات بیشتری در این زمینه میده انشالله ./

بعد فعلا فقط رو دو مرورگر میتونی تماشا کنی .. یکی اج مایکروسافت که نصفه نیمه باز میکنه ، ولی اخبار زنده را پخش میکنه ....

باز بسته به ساعت روز و طرح صیانت و محدودیت های اخیر و اختلال عمدی و داخلی اینترنت ممکنه قابلیت dns over https ویندوز 11 به کمکت بیاد ...

View attachment 306839

View attachment 306841

View attachment 306842

View attachment 306844

View attachment 306846

View attachment 306848

View attachment 306851

View attachment 306855

ویدئوی 4k ...

-------------

دوست من
ولی الان نه ...

اصلا بدردسرش و هزینه خرید روتر نمی ارزه شبکه های اجتماعی مخصوص موبایل طراحی و ساخته شدن بدرد توی منزل نمیخوره راحت قندشکن رایگان مود شده نصب کنید حالش ببرین من الان 6 ماه دارم استفاده میکنم بدون قطعی

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
اصلا بدردسرش و هزینه خرید روتر نمی ارزه شبکه های اجتماعی مخصوص موبایل طراحی و ساخته شدن بدرد توی منزل نمیخوره راحت قندشکن رایگان مود شده نصب کنید حالش ببرین من الان 6 ماه دارم استفاده میکنم بدون قطعی

سلام دوست گرامی

1 - درد سر نداره ستاپ ش 10 دقیقه هم نمیشه .

2 - من نگفتم حتما روتر open wrt میخواد . ولی این روتر چون قدیمی (مال 6 - 7 سال پیش هست) روش openw--r-t نصب میشه ...

3- با میکروتیک و حتی ... اتصال مستقیم بریج ، به کامپیتور (و بدون خرید هیچ گونه روتر ) و خرج اضافی هم میشه .
من الان اینو قطع میکنم .. رو ویندوز کانکشن میسازم سعی میکنم وصل شم یوتیوب . .

منتهی و اما -- بهترین و کامل ترین و جامع ترین و سریع ترین یوتیوب را روتر open wrt میده .
حداکثر نقصش ممکنه این باشه که Thumbnail یا عکس کوچک ویدئو را نشان نده .
ولی اکثر قریب به اتفاق ویدئو ها را یعنی 99 درصد .. با 70 درصد سرعت نور باز میکنه که خب هیچ فندق شکنی همچین چیزی به شما نمیده چه موبایل چه کامپیوتر در ضمن در مبحث فندق شکن قطعی و وصلی هم هست .
بعضی مواقع هم رو موبایل مجبور میشید خودتون قطع کنید وقتی اجبار دارید از اینترنت ملی استفادخ کنید مثل پرداخت قبض امور بانکی و غیره و ذلک .

---

این قند شکن مود شده که شما گفتید راستش من درست متوجه منظورتون نشدم . سرعت و پینگ ش چجوریه ؟
منظورتان احیانا قند شکن جدید گوگل نیست که آدرس تو کانال های تلگرام میزارن ؟
من نصب کردم و لی استفاده ازش را بلد نیستم .
اگر توپه تو پیغام خصوصی به من یاد بدید مقایسه کنم شاید واقعا من خودم را این وسط مسخره کردم و این قند شکن مود شده شما بهتر عمل میکنه .

متشکرم

rtmreza

کاربر سایت
Mar 12, 2013
11
سلام

ویدئوی 4k ...

-------------

دوست من
ولی الان نه ...

ممنون پس منتظر بقیه جزئیاتش هم هستم

• Love
Reactions: cheofox

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
اینجا جاش نیست خدایی این سوال دیگه :)) توی توییتر بهتر جواب میگیری یه tls scanner هم هست که میتونی باهاش sni تمیز گیر بیاری سرچ بکن گیر میاد
اینو انجام دادم چند تا سایتو تست کردم نشد. ولی یه خبر خوب xray 1.8.4 اومده. ایونو در مبدا و مقصد بروز رسانی کردم درست شد.

سرعت به حدی خوب شده فکر کردم رفتم آمریکا :))

1693716934882.png

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: barney stinson

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان
اینو انجام دادم چند تا سایتو تست کردم نشد. ولی یه خبر خوب xray 1.8.4 اومده. ایونو در مبدا و مقصد بروز رسانی کردم درست شد.

View attachment 307242
اره 1.8.4 البته فکر کنم چند هفته ای هست که اومده تو پنل خودم دیده بودم و اپدیتش کرده بودم من

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان

View attachment 307242
اقا شت من دیشب تازه روی ویندوز برای اولین بار سرور خودم رو تست کردم عجب سرعتی :)) با اینترنت 8 مگ من که 800 کیلوبایت سرعت دانلود میده دقیقا ویدیو 4K اجرا میکنه بدون لگ :o من نورد و وایپر و اینا دارم ته تهش میشه ویدیو 1440 استریم کرد
تا الان فقط روی گوشی استفاده میکردم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر