خبر رسمی بازیهای استارفیلد، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای PLAYSTATION 5 عرضه خواهند شد

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,836
نام
مهراد
سلام
ایشالا تاپیک به صفحه *8200 رسید، استارفیلد و ایندیانا و گیرز و هیلو هم روی سونی 5 منتشر میشن))
خلاصه که ناامید نشید و همینطور قوی برید جلو:D
photo_2024-02-16_02-53-17.jpg

صحنه ای دراماتیک تر از این صحبت شما در 3 سال و خورده ای پیش موجود نیست در این انجمن... حالا حرف کی درست بود؟ رسانه ها یا :

photo_2024-02-16_02-54-40.jpg

مشخص شد کارشناس ها کارشون رو خوب بلدن یا هنوز قانع نشدید و تا لحظه اومدن بقیه بازی ها قراره زمین رو نصفه و نیمه توش بمونید؟

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,779
View attachment 328639

صحنه ای دراماتیک تر از این صحبت شما در 3 سال و خورده ای پیش موجود نیست در این انجمن... حالا حرف کی درست بود؟ رسانه ها یا :

View attachment 328640

مشخص شد کارشناس ها کارشون رو خوب بلدن یا هنوز قانع نشدید و تا لحظه اومدن بقیه بازی ها قراره زمین رو نصفه و نیمه توش بمونید؟
که چی حالا؟😐
چقدر بیکاری تو داداش.
رفتی گشتی اسکرین شات گیر آوردی که مثلن منو کنف کنی؟)))
من اصن واسم اهمیتی نداره. همینکه گیم پس سرجاشه برام اوکیه. گیم پس هم یه روزی بره یه راه دیگه برای بازی کردن پیدا میکنم.
اینکارا چیه میکنید با خودتون؟ get a life
......
این فروم هیچی نداشته باشه حداقل همیشه به من کمک کرده که بدونم از لحاظ منتال هلث از خیلی ها وضعیتم بهتره.

Morgoth Bauglir

The Fallen Vala
کاربر سایت
Aug 12, 2017
1,147
نام
Melkor
ولی نکته ای که دوستان توجه نکردن این بود که گفتن بازیامون رو برا xbox هم میدیم :)
خبر خوبیه امیدوارم در اینده xbox ئی هم وجود داشته باشه ولی خب فِیل اسپنسر و تیمش معلوم نیست چند چندن با خودشون :‌|

• Like
Reactions: MrElectricWizard

™MaMaD

کاربر سایت
Aug 7, 2007
545
نام
MaMaD
چرا فکر می‌کنم تمام ضدوخوردهای این 85 صفحه جراحتی برای یک PC گیمر به وجود نیاورد؟ 🦆 :D :D
ما که از قبل از خدمات مایکروسافت بهره‌مند بودیم. :D
فقط کاشکی این گیم‌پس مثل EA play رو استیم میومد تا از شر اون app زباله مایکروسافت راحت می‌شدیم.
تازه این وسط یه سری حرف های امیدوارکننده هم از آقای توتوکی شنیدیم که اگه اوضاع خوب پیش بره باعث میشه نسل آینده دیگه نیازی به خرید کنسول سونی هم نباشه و می‌چسبیم به همون استیم و حالش رو می‌بریم :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pbgame and m.a.t

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
پادکست رو ندیدم (خواب بودم) اما بیدار بودم هم قطعا نمیدیدم :D ولی خب 1 ساعت پیش که بیدار شدم رفتم وایر رو خوندم و به نظرم همین الان تکلیف تقریبا روشن شده، همونطور که مسلم پیشبینی میشد، نیومدن یهو بگن اقا تا چندین سال دیگه و به مرور، تمام بازی هامون مولتی پلتفرم میشه، بلکه از زاویه دیگری بهش پرداختن طوری که در ظاهر فقط به شرایط امروز ربط پیدا کنه، شده شبیه اونی که در راه و مسیر رفتن به جایی، چند ثانیه برای استراحت ایستاده، و بعد کسی ازش میپرسه: کجا میری؟ میگه: مگه نمیبینی اینجا ایستادم و جایی نمیرم؟ :D دروغ هم نمیگه چون ان لحظه ایستاده برای استراحت اما در نهایت میخواد حرکت کنه، حتی اگر لحظاتی "بعد" این حرکت ادامه پیدا کنه...

الانم به نظرم کاملا مشخصه که از شرایط فعلی (این همه هزینه، +20 سال برنامه ریزی و جذب مخاطب، روند توسعه و بازاریابی اکس باکس و بازی ها، تاثیر کوتاه مدت مولتی شدن رو انحصاری های فعلی در نتیجه کامیونیتی و و و) استفاده کردن تا هم دمیج کنترل کنن که فن بیس دلش خوش شه و یهو ریج نزنه، هم مستقیم و غیر مستقیم اشاره کردن که در نهایت هدف "رسیدن به بیشترین اسکرین یعنی مخاطب هست" و این معنی جز مولتی پلتفرم شدن نمیده (مولتی پلتفرم شدن برای اکس باکس یعنی فرای PC چون اینجا رو قبلا اضافه کردن، مولتی پلتفرم شدن برای اکس باکس و اسکرین های بیشتر امروز مشخصا، یعنی پلی استیشن و نینتندو)

جدا از اینا، همین یک خط هم به نظرم تا حد زیادی رودمپ اینده رو ترسیم میکنه:

These are titles which have been available to Xbox players for at least a year

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
678
سلام
ایشالا تاپیک به صفحه *8200 رسید، استارفیلد و ایندیانا و گیرز و هیلو هم روی سونی 5 منتشر میشن))
خلاصه که ناامید نشید و همینطور قوی برید جلو:D
زیاد عجله ای نیست هر موقع نسخه کامل و بدون باگش اومد و ایکس باکس مرحله بتاتستری رو به سلامت انجام داد رو پلتفرم های سونی منتشر میشه😉😉

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,702
نام
امیر
با توجه به این پادکست و ۴ تا بازی ای که شایعه اش هست بنظرم اینا میخواد عناوینی که لزوما سیستم سلر نبودن و صرفا برای رفع کوتی کویر دو سال اخیر اکس باکس وجود داشتن رو روی پلتفرمهای دیگه هم عرضه کنه. اگر برنامشون کلا به سمت ناشر شدن باشه باید استارفیلد یا عنوان انحصاری بزرگتر رو به زودی تایید کنند چون در واقع این نوع بازیها هستند که میتونن شاخص این باشن که ناشر شدن براشون پر سود تره یا انحصار و ساخت سخت افزار به روش فعلی.

• Like
Reactions: dark souls

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,556
با توجه به این پادکست و ۴ تا بازی ای که شایعه اش هست بنظرم اینا میخواد عناوینی که لزوما سیستم سلر نبودن و صرفا برای رفع کوتی کویر دو سال اخیر اکس باکس وجود داشتن رو روی پلتفرمهای دیگه هم عرضه کنه. اگر برنامشون کلا به سمت ناشر شدن باشه باید استارفیلد یا عنوان انحصاری بزرگتر رو به زودی تایید کنند چون در واقع این نوع بازیها هستند که میتونن شاخص این باشن که ناشر شدن براشون پر سود تره یا انحصار و ساخت سخت افزار به روش فعلی.
فیل حضور استارفیلد و ایندیاناجونز و مابقی عناوین روی PS5 رو رد نکرد، فقط گفت جزو این 4 بازی در حال حاضر نیستن، بطور مشخص گفت "ما هرگز نباید حضور عناوینمون روی پلتفرم های دیگه رو رد کنیم" واضح گفته و جای اما و اگر باقی نمی ذاره
IMG_۲۰۲۴۰۲۱۶_۰۹۱۳۵۱.png

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
وقتی می‌گیم فیل اسپنسر شومن هست، یه عده ناراحت می‌شن! :D
مایکروسافت پشت سر هم استودیو خرید و تصمیم گرفت بازی‌هاشون رو انحصاری کنه. بعدش سراغ ناشرهای بزرگ رفت و از بازی جذابی مثل Hi-Fi Rush تا چیزی در حد Redfall رو انحصاری کرد و نسخه PS5 بازی Starfield که مدت‌ها در دست تولید بود رو هم ترکوند.
حالا که بحث عرضه بازی‌های ایکس باکس روی پلی استیشن مطرح شده، استاد گفته نمی‌دونم با عدم عرضه Helldivers 2 روی ایکس باکس، چه سودی به صنعت بازی می‌رسه و چرا این بازی رو به ما هم نمی‌دین؟! :(
ولی چون می‌دونه ملت مسخره‌ش می‌کنن، خودش دو ثانیه بعد جواب خودش رو داده و گفته البته این قضیه رو درک می‌کنم و این چیزها از قدیم بوده و ما هم از این کارها می‌کنیم! :)) اگه می‌دونی و خودتون هم اهل این کارها هستین، دیگه چرا فلسفه‌بافی می‌کنی؟
----------------
در مورد آمار گیم پس هم تا قبل از این باید کلی صبر می‌کردیم که آمار رسمی ارائه بدن و حالا یه بحث جدید هم اضافه شده که آیا این آمار فقط مربوط به گیم پس استاندارد و آلتیمیت می‌شه یا ساده‌ترین مدل هم محسوب می‌شه که چند ماه پیش از سرویس لایو گلد تبدیل به Game Pass Core شد.
به گفته تام وارن که جزو شوالیه‌های جان‌برکف ایکس باکس هست، آمار Game Pass Core هم توی اون ۳۴ میلیون مشترک محاسبه شده. یعنی هر کسی که از قبل مشترک لایو بوده، به صورت اتوماتیک توی آمارهای مشترکان گیم پس به حساب میاد. در این صورت واقعاً طبق هیچ متر و معیاری آمار درخشانی نیست، به عنوان سرویسی که بازی‌های تردپارتی متنوعی داره و بازی‌های فرست‌پارتی هم روز اول براش میان و توی ماه‌های گذشته هم آثار بزرگی مثل Starfield و Forza Motorsport رو داشت.
تام وارن همچنین گفته که برخلاف صحبت‌های سارا باند توی پادکست، همه این ۳۴ میلیون نفر به Diablo 4 دسترسی نخواهند داشت، چون بازی برای Game Pass Core عرضه نمی‌شه.

a11016_24zczsad.jpg

این هم از عجایب روزگاره که حتی توی پادکستی که از قبل برنامه‌ریزی شده و خیلی‌ها بهش استناد می‌کنن، همچین اشتباهاتی دیده می‌شه. :D
شاید کاملاً اشتباه فکر می‌کنم، ولی حس می‌کنم خود مایکروسافت هم مثل قبل زیاد انرژی برای گیم پس نداره. یادمه بتزدا رو که خریدن، خیلی زود کلی بازی روی گیم پس عرضه شد، ولی الآن مدت‌ها از خرید اکتیویژن بلیزارد می‌گذره و تازه قراره یدونه بازی (Diablo 4) یک ماه و نیم دیگه برای گیم پس بیاد. حالا Call of Dutyهای جدید رو شاید به خاطر قرارداد سونی نتونن به سرعت بیارن، ولی فعلاً خبری از CoDهای قدیمی هم نیست و بازی‌های دیگه هم معلوم نیست کِی میان، از جمله Spyro Collection که بنده از اولین لحظه انتشار خبر خرید اکتیویژن بلیزارد منتظرش بودم.

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,854
نام
شیخ صدرا
اينكه يه عده ميگن سونى هم اين راه را خواهد رفت واقعا جالبه!
مايكروسافت به خاطر نبود مخاطب مجبور به اين كار شده! سونى الان خودش پر مخاطب ترين پلتفرم صنعت گيم شاخه كنسوليه و از ون طرف pc رو هم داره.
نينتندو هم كه كلا فضاى كاريش فرق ميكنه.
مريضه سونى بياد كلى خرج پورت بازياش رو ايكس باكسى بكنه كه مخاطبش عادت به خريد بازى هم
نداره؟

I don’t think we should as an industry ever rule out a game going to any other platform. We’re focused on these four games and learning from the experience

همين تيكه كلا پرونده رو بست ديگه با هم دوست باشين :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر